שביתת הרופאים – חיזוק הבריאות הציבורית לא דרך השר"פ

מכתבים המופנים לחברי הכנסת אילן גילאון (מרצ) ואבישי ברוורמן (עבודה)


לכבוד

ח"כ אילן גילאון

שמחתי מאוד לקרוא את דברייך כאן בהתנגדות להרחבת השר"פ ובמיקוד הצורך לחזק את החלקים החלשים של מערכת הבריאות הציבורית, למשל תנאי ההעסקה של הרופאים המתמחים.

רציתי לדעת יותר בפירוט מהו הפתרון החלופי לדעתך ומהי ההערכה לעלותו התקציבית.

בברכה,

ד"ר (לא רופא) איתי אשר

ותשובתו של ח"כ אילן גילאון

הפתרון הוא השקעה אמיתית בשכר הרופאים ובהגדלת התקנים על מנת לספק רפואה טובה יותר. השקעה כזו עולה לא מעט אבל היא זולה יותר מטיפול רפואי לקוי או ממצב בו טיפול רפואי ראוי ימנע מאזרחים ישראלים על בסיס כלכלי. הניסיון האמריקאי מלמד אותנו שרפואה פרטית עולה הרבה יותר לכולם והמרוויחות העיקריות ממנה הן חברות הביטוח.

לכבוד

חבר הכנסת מר אבישי ברוורמן

אנחנו עומדים ככל הנראה בפתחה של שביתת רופאים במידה ולא תקום זעקה ציבורית סופה יהיה בצעד משמעותי בכוון של הפרטת הרפואה בארץ,  ע"י הכנסת שר"פ לכל בתי החולים הציבוריים.אומנם הרופאים משתמשים במונח שב"ן אך זהו שר"פ לכל דבר, לרופאים ישנו גם טיעון נוסף ומעניין כי ממילא  ל80% מהמבוטחים יש ביטוח משלים. אפשר כמעט להאמין כי מדובר בעודפי כספים בביטוח המשלים שממתינים לשנוי המיוחל , הלא ברור כי הכנסת שר"פ/ שב"ן תגרום להעלאת תעריפי הביטוח המשלים בצרוף הגדלת אי השוויון במערכת הבריאות, עד למצב שאם שלא ישלמו  לא יקבלו שרות או ייבשו אותם בהמתנה  כך שזה יהיה המצב בפועל. .

עדיין יש לנו מערכת בריאות ציבורית טובה צריך להלחם שתישאר כך , אפשר לאמר אפילו כי דרישת הרופאים בנושא השר"פ /שב"ן הן חוצפה על פי אותו רעיון מחר אלי ידרשו אנשים ממערכת המשפט כי כדי לזרז משפטים צריך יהיה לשלם ישירות לשופטים .

עם כל האהדה לרופאים אסור לקבל את עמדתם בנושא

חשוב כי כחבר כנסת של מפלגה שמרימה את הדגל החברתי תמחה ותפעל כנגד הכנסת שר"פ לבתי החולים הציבוריים

בכבוד רב

דוב גרזון

ערד

מכתב ליאוניד אידלמן יו"ר הר"י לציבור הרופאים

 

Tags: , , , , ,

Leave a Reply