חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבחירות למוסדות מפלגת העבודה – המצב בירושלים

נושאים פוליטי ב 6.07.08 6:05

תמי מולד חיו מ"חוג ירושלים" מעבירה דיווח מעודכן על הבחירות למוסדות מפלגת העבודה במחוז ירושלים ואינה חוסכת ביקורת ממארגני ה"חגיגה הדמוקרטית" שעשו כמעט כל דבר אפשרי כדי להקטין את אחוז ההצבעה. בואו להצביע ולהשפיע

היום, 6 ביולי, סוף סוף הגיעה ההודעה לבוחר בבחירות הפנימיות של מפלגת העבודה.

הבחירות לוועידה (מרכז המפלגה) יתקיימו ביום שלישי ה- 15 ביולי בין השעות 12:00-21:00.

מסתבר שכל חברי המפלגה בירושלים יגיעו להצביע בסניף המפלגה ברחוב אלחריזי 9- כולם באותו מקום ובאותו היום.

חשוב לציין שסניף מפלגת העבודה בירושלים ממקום ברחביה- שגם זו אמירה, ברחוב שאין בו חניה, או חניון ממש קרוב וגם לא קו אוטובוס שעוצר ממש ליד עבור הגמלאים שאינם בעלי רכב.

הסיבה שניתנה לשיטת הצבעה זו היא המחסור במשאבים- למפלגה פשוט אין כסף.

בשק בשקט אמרו לי במרכז שבתל אביב שממילא בבחירות פנימיות יש אחוז הצבעה מאד נמוך ולא יקרה כלום אם האנשים יעמדו קצת בתור.

חודש יולי בירושלים, לא החודש הנעים ביותר לעמידה בתור בחוץ, ושוב כדאי להזכיר שרבים מאד מחברי המפלגה בעיר הם גימלאים- אבל כך הוחלט.

טכניקת ההצבעה מאד פשוטה- יבדקו במקום את הסניף הרלוונטי של כל אחד מהבאים ויבקשו ממנו או ממנה לבחור מתוך מועמדי אותו הסניף. בטופס, כך נאמר לנו יש לסמן רק 70% מהמקומות המיועדים- כלומר אם לסניף מסוים יש הקצאת 10 מקומות לוועידה יתבקש הבוחר לסמן רק  7 שמות מבין כל המועמדים של אותו סניף.

בנוסף לא הצלחנו לפענח איך בדיוק יחושבו אחוזי השריון של צעירים ונשים- האם בכל סניף או שמא בסופו של תהליך על פני כל המחוז.

ההחלטה הזו, לערוך את הבחירות של העיר הגדולה בארץ מבחינת הפריסה הגיאוגרפית במקום אחד, התקבלה ללא דיון מתאים וללא פניה אל חברי המפלגה בעיר לבדיקת אפשרויות וחלופות. זהו ביטוי נוסף לעובדה שמפלגת העבודה אינה מייחסת חשיבות רבה במיוחד לדמוקרטיה הפנימית- איש לא הודיע לחברים במכתב או בכל דרך אחרת על עצם קיום הבחירות, על הפרוצדורה הנדרשת על מנת להגיש מועמדות או על משמעות החברות במוסדות השונים.

מצד שני במרכז הם גם לא כל כך מתרגשים מהעובדה שבעוד שבירושלים היו לפני כ- 10 שנים יותר מ- 8,000 חברים היום יש רק 1,600.

נדמה שפרנסי המפלגה לא מבינים שמפלגה שאין בה חברים היא מפלגה שאין לה בוחרים. הם גם לא מבינים שמפלגה שאינה נוהגת באופן דמוקרטי אמיתי לא תוכל להגן על הדמוקרטיה. הציניקנים יאמרו שהם דווקא מבינים מצוין.

אנחנו, קבוצה ירושלמית רחבה, התארגנו כדי לסייע האחד לשניה להיבחר. בינינו יש צעירים וותיקים, נשים וגברים כשכולנו מאמינים בפוליטיקה אחרת- משתפת, הבנויה על עקרונות של שקיפות והגינות, פוליטיקה של מפלגה שפועלת למען צדק חברתי, שוויון ושלום.

אני מצרפת את הרשימה של החברים בצרוף מכתב משותף של כולנו – השמות מחולקים על פי סניפים בהם מתמודדים, כל אחד רשם כמה משפטים על עצמו. וכשכתבנו שמי שרוצה מוזמן לפנות- הרי שזו הזמנת אמת לבוחרים להתקשר, לשאול לחקור ולקבל החלטה מושכלת עבור מי להצביע.

מתוך כוונה בחרנו שלא להעמיד 51 מועמדים על 51 המקומות של ירושלים בוועידה, ישנם אנשים טובים נוספים בין המתמודדים אשר בחרו להתאגד בקבוצות אחרות. בקבוצה שלנו תמצאו צעירים רבים מאד, כמעט מחצית המועמדים- זהו ביטוי לאמונה של כולנו בצורך להתחדש ובכך שהצעירים הללו מבטאים את הטוב שבכולנו.

והכי חשוב- שידעו כולם מתי (יום שלישי, 15 ביולי) איפה (סניף המפלגה ברחוב אלחריזי 9) ובאיזה שעות (12:00-21:00) ויגיעו- כי הגיע הזמן לשנות, להתחדש, לרענן והחזיר את המפלגה לדרך הנכונה.

תמי מולד-חיו

054-7560645

[email protected]

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.