postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ראובן ריבלין, סייע להצלת מערכת ההשכלה הגבוהה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ראובן ריבלין, סייע להצלת מערכת ההשכלה הגבוהה

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 6.07.08 6:04

ביום ד', 9 ביולי, יתקיים בכנסת דיון בנושא העברת התקציבים למערכת ההשכלה הגבוהה. ד"ר יונתן כהן מאונ' חיפה, נעתר לבקשת הפורום להגנת ההשכלה ציבורית, ופונה לח"כ ראובן ריבלין להציל את ההשכלה מציפורני פקידי האוצר

לכבוד:

ח"כ ראובן רבלין,

כנסת ישראל

מר רבלין היקר,

ודאי כבר נודע לך כי ביום ד' הקרוב, 9 ביולי 2008, עתידה מליאת הכנסת להצביע על הצעת חוק אשר תחייב את האוצר לקבל את תביעתה של שרת החינוך להעביר למערכת ההשכלה הגבוהה 1.8 מיליארד שקל על בסיס המלצות ועדת שוחט. אין לי ספק כי ברורה לך החשיבות של מערכת ההשכלה, החשיבות של העמדת המשאבים לצורך קידומה והחשיבות שמשאבים אלה יהיו כספי ציבור ולא יהיו תלויים בגורמים פרטיים שיש להם עניין בקידום אינטרסים אחרים מלבד קידום המדע והחברה בישראל.

מהתנהלותו של האוצר בשבועות האחרונים ברור כי פקידיו עסוקים במשחקי יוקרה ומאבקי כוח פוליטיים ועתידה של ישראל אינה לנגד עיניהם. הזיקה שהם יוצרים בין גובה שכר הלימוד (עליו לאוניברסיטאות אין שליטה) לבין העברת שאר הכספים, היא עדות חותכת למניעים שלהם. לאחר שדו"ח שוחט שהם יזמו סתם את טענותיהם לגבי חוסר הצורך ביותר תקצוב הם נתלים בטענות שווא בכדי למנוע את העברת המשאבים שעליהם התחייבו. על הכנסת לדרוש את העברת הכספים באופן מיידי ולהמשיך ללא קשר בכך בחיפוש אחר פתרון לסוגיית שכר הלימוד. הכסף שאמור לעבור לו"תת איננו קשור בשום דרך לשכר הלימוד, שהוא מקור כסף נוסף שזקוק למערכת. אכן, אם יוחלט בכנסת שלא להעלות את שכר הלימוד, הרי שאז יידרש סכום נוסף, אך אין לכך שום קשר כלל לדיון הנוכחי.

חייבים לעצור את מחדלי האוצר ואת הנזקים העצומים שהם מביאים לכלכלה ולחברה בישראל. על חברי הכנסת שנבחרו בידי הציבור להחזיר לעצמם את הסמכות לנהל את ענייני המדינה, שעליה ניכר שויתרו בשנים האחרונות. חייבים לעצור את מהפכת הפקידים לפני שיהיה מאוחר מדי, ואין נושא טוב מההשכלה הגבוהה בכדי לשנות את המגמה של היחלשות הפוליטיקה והתבטלותה בפני ההון. חברי הכנסת הם אלה שצריכים להחליט על סדרי העדיפויות במדינה ולא פקידים שעיניהם אל משרות בשוק הפרטי ושהשכלתם כולה חשבונאית.

אני פונה אליך בבקשה כי תצא בדיון האמור להגנת זכותם של אזרחי ישראל למערכת השכלה גבוהה ראויה וכי תביע את התנגדותך להתניה כלשהי להעברת התקציבים. כל התניה כזו היא צעד אנטי-דמוקרטי אשר מכרסם באושיות הסדר החברתי אשר מדינת ישראל מושתתת עליו. ברצוני להסב את תשומת ליבך לעובדה החשובה כי באם יקבל האוצר אור ירוק לכריכת העברת התקציב בהמלצות ועדת שוחט, גם אם במתכונתו המתוקנת, תפתח בפני אגף התקציבים הדרך להעביר את עלות הסכמי השכר שהממשלה חתמה עם ארגוני הסגל הבכיר ועם ארגוני הסגל הזוטר לחובתה של ות"ת ללא תוספת התקציב הנדרשת (שעליה התחייבה הממשלה בעצם חתימתה על ההסכמים). בידיך להציל אותה. אני אסיר תודה לך על מאמציך להציל את מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל!

בכבוד רב ובהערכה,

ד"ר יונתן כהן,

ראש החוג לתקשורת

אוניברסיטת חיפה

________________________________________________________

קריאת הפורום להשכלה ציבורית:

עמדו על זכותכם לקחת חלק בתהליך הדמוקרטי וכתבו לחברי הכנסת מכתבים בענין העברת תקציבים מיידית וללא תנאים

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.