חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלמה מולה: אעלה את הנושא החברתי-כלכלי בסדר העדיפויות של קדימה

נושאים ח"כ אורח, פוליטי ב 6.07.08 6:03

ח"כ שלמה מולה (קדימה) עונה לשאלות שהפנינו אליו, ומבהיר מהי דעתו על תוכנית האוצר להפחתת מיסים, מהו הפיתרון למשבר העו"סים, ובמי יתמוך בפריימריז  לראשות קדימה

 שאלה: מה דעתך על תוכניתו של שר האוצר להפחית מסים? תוכנית בעלות 8 מיליארד ש"ח – מעבר לעובדה שמתוכנית זו לא ייהנו כלל הצרכנים של שירותי הרווחה, 8 מיליארד פחות להכנסות המדינה משמעם בהכרח צמצום הסל לשירותים חברתיים, כולל תקנים לעובדים סוציאליים. אם דעתך שונה מזו של שר האוצר, רציתי לדעת אם תדרוש דיון בסיעה בחלופות לתוכניתו ומהי החלופה המועדפת עליך?

 

ח"כ מולה: אינני תומך בתוכניתו של שר האוצר להפחית במיסים. יחד עם זאת ביקשתי לדון בנושא במוסדות קדימה על מנת לגבש מספר פתרונות חלופיים. לכשיעמדו בפניי מספר אופציות ריאליות, אוכל לומר מהי החלופה המועדפת עליי.

 

שאלה: כיצד אתה פועל, כחבר כנסת מטעם מפלגת השלטון, כדי ליישם את המסקנות העולות מהמאמר? למשל, אנחנו יודעים שעוד מעט יתקיימו פריימריז לראשות קדימה. האם בין המועמדים המוכרזים – לבני ומופזיש מישהו עדיף מבחינת משנה כלכלית, לדעתך?

 

ח"כ מולה: אם יגיע הדבר לכדי פריימריס ואלה שני המתמודדים, בשל היכרותי האישית והמקצועית, בהקשר של היחס לאוכלוסיות החלשות, אוכל לומר בוודאות שציפי לבני עדיפה על שאול מופז.

 

שאלה: מהו הפתרון שאתה מציע למשבר העובדים הסוציאלייםפתרון אשר משרד האוצר מסוגל להרשות לעצמו לקבל?

 

ח"כ מולה: הפתרון שאני מציע הוא לחלק את התקנים כך שחמש מאות תקנים יפתחו כבר השנה ועוד כחמש מאות בשלוש שנים הבאות. מבחינה תקציבית, אמנם לא מדובר בהוצאה עצומה, אך מדובר בבעיה שנובעת מעצם העלאת מספר התקנים. זה אכן יכול להיות בעייתי עבור משרד האוצר אך, כמו בכל נושא, מדובר בסדר עדיפויות. על משרד האוצר להעלות את נושא העובדים הסוציאליים בסדר העדיפויות כדי להבטיח טיפול נאות באוכלוסיות החלשות.

 

הערת מערכת: השבוע (לאחר 3 חודשים!) הסתיימה שביתת העו"סים. לפי ההסכם עם משרד הרווחה, תהיה תוספת של 221 תקנים של עובדים לרשויות המקומיות, בהם 170 שינתנו לאלתר. יתר התקנים יינתנו בתקציב לשנת 2009. עוד סוכם על מנגנון לתקצוב 14 מיליון שקלים לצרכי אבטחה של העובדים הסוציאליים.

 

שאלה: מה לדעתך אתה יכול לעשׂות כחבר כנסת, ומה יכולים אנחנו לעשׂות כאזרחים פעילים כדי לקדם שינוי שורשי בסדר העדיפויות הכלכלי-חברתי של מדינת ישׂראל?

 

ח"כ מולה: בתור חבר כנסת אני מקיים דיונים בפורומים השונים ובוועדות הכנסת. העליתי את נושא העובדים הסוציאליים וכן נושאים חברתיים אחרים, כמו העלייה במחירי מוצרי היסוד לדוגמא, לסדר היום במליאת הכנסת. גם לקראת הכנת התקציב לשנת 2009, בתור חבר ועדת הכספים, אוכל להעלות את הנושא החברתי-כלכלי בסדר העדיפויות של קדימה, כמפלגת שלטון. בתור אזרחים פעילים במדינה דמוקרטית יש בידיכם אפשרויות שונות לפעולה – החל מהפגנות ומחאה בנושאים שונים וכלה בהסבת תשומת ליבם של ארגונים שונים לבעיות והפעלת לובי חברתי בכנסת. טחנות הצדק אמנם טוחנות לאט אך בסופו של דבר אני מאמין שנצליח לשנות את קו המחשבה במדינת ישראל.

 

שאלה: מדוע הצבעת נגד חוק אוויר נקי בכנסת?

 

ח"כ מולה: ברמה העקרונית עליי להודות כי אני תומך בחוק "אויר נקי". במסגרת המשמעת הקואליציונית, ישנם זמנים שבהם אין ברירה אלא להצביע כפי שנקבע. יחד עם זאת, כאשר החוק יגיע להצבעה במליאת הכנסת – אצביע בעד.

 

———————————————————————————————

קריאה מומלצת:

ח"כ שלמה מולה מתארח ב"עבודה שחורה"

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. איתי :

  מעודד לראות חבר כנסת בישראל המעז לומר כי הוא מתנגד להפחתת מסים, דבר שאפילו שלי יחימוביץ' האמיצה לא העזה להוציא מפיה, כי זה נוגד את גישת ברק-עיני-בר-און

  לו הייתי חבר קדימה אין ספק שהייתי בוחר בשלמה מולה בפריימריס (וגם בלבני כהמלצתו)

 2. ירדן :

  מסכים עם איתי

 3. ד"ר אוֹרי אמיתי :

  ואני מתרגש מעצם קיום הדו-שׂיח. לא קל בעיני שח"כ מנהל דיון כזה עם אזרחים/ות דרך אתר חברתי ברשת. אנחנו צועדים קדימה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.