חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אופיר פינס: תומך בהכבדת הענישה, מסתייג מ"חוק דרומי"

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 3.07.08 5:50

איתי אשר, חבר עבודה שחורה, מבקש לדעת מה דעתו של ח"כ אופיר פינס על "חוק דרומי", וכיצד יצביע בקריאה שניה ושלישית. להלן ההתכבתות בין פינס לאיתי

15.06.08

ח"כ פינס שלום רב,

כחבר במפלגת העבודה האוסף במשך כל השנה מידע לקראת הפריימריס,
אני מבקש לדעת כיצד בכוונתך להצביע בקריאה השנייה והשלישית על "חוק דרומי" ולשמוע את נימוקייך בעד/נגד החוק.מכיוון שאני מוצא את הדיון בתקשורת בנושא החוק שטחי למדי, אני מצרף לעיונך קישורים לשתי דעות מנומקות מבלוגים –
יונית מוזס נגד החוק, הראל לייבוביץ' בעדו.

בברכה,
איתי אשר
מושב אורה

—————————————————————
02.07.08

איתי שלום,

אני מודה לך על פנייתך.

לשאלתך, אני תומך בהכבדת הענישה על פורצים בכלל ועל פורצים לצורך גניבות חקלאיות בפרט. לצערי לא יכולתי להשתתף בהצבעת המליאה בנושא אך אני תומך בנושא ומאמין בחשיבותו.

עם זאת יש לי הסתייגות לנוסח החוק כפי שעבר. מדובר כאן בתיקון חוק שקשור להגנה עצמית. אדם שביתו נפרץ לא תמיד יכול לדעת האם נשקפת סכנה לחייו תוך שניות. לכן אני חושב שהחוק היה צריך לכלול פירוט של כמה צעדים שעל בעל הבית לנקוט בטרם הוא מחליט לירות במטרה להרוג את הפורץ.

בברכה,
ח"כ אופיר פינס-פז

———————————————————-
02.07.08

ח"כ פינס שלום ותודה על התשובה המפורטת.

ראשית, איני מבין את הקשר שעשית בדבריך בין תמיכתך בהגברת ענישה כלפי פורצים ובין "חוק דרומי" שעניינו הקלה באחריות הפלילית של אדם פרטי הפוגע בפורץ. ההקשר המרומז בדבריך עשוי להביא אנשים לחשוב שמכיוון שפריצות הפכו למכת מדינה, ירי בפורצים ע"י קרבן הפריצה הוא בבחינת עונש יאה. ככל הזכור לי "ענישה" היא עדיין באחריות המדינה ולא באחריות הפרט (אני תמיד מציין לזכותך את דבריך והצבעותיך בכנסת נגד הפרטת בתי הסוהר).

שנית, לאחרונה ניכרת מגמה של הלך רוח ציבורי (וחקיקה בהתאם) להחמרת ענישה כלפי "מכות מדינה". בין העבירות הללו ניתן למנות רק בחודשים האחרונים אלימות נגד קשישים, אלימות נגד רופאים, אלימות נגד מורים, והנה הוספת עתה גם את נושא הפריצות. כל נושא כזה זוכה כמובן לחקיקה מיוחדת, המזכה בכמה דקות תהילה את חבר הכנסת החרוץ שהספיק להפוך ראשון את הידיעה בווינט על תקיפת הקשיש/רופא/מורה וכו' להצעת חוק.

שאלותיי על כן:

א. האם לא היה ראוי לדעתך שהמחוקק, בתיאום עם בית המשפט העליון (שאתה בין נושאי הדגל של המאבק לעצמאותו), ידון בפתרון מקיף לשאלת החמרת ענישה על אלימות וגניבה, במקום לחוקק עשרות חוקים ספציפיים?
נדמה לי שבדיון מקיף שכזה היה צריך להביא נתונים מן העולם הבודקים האם החמרת ענישה כלפי פורצים באמת מרתיעה.

ב. לדעתי "אופנת חוקי החמרת הענישה" קשורה גם לכך שידיהם של חברי הכנסת כבולות בהקשר לדרכים אחרות למניעת פשיעה ואלימות, כגון תוכניות חינוכיות, תקנים לשוטרים ולעובדים סוציאליים, הפעלת מרכזי גמילה ושיקום, הפעלת קורסי הכשרה מקצועית למובטלים. האם לא היה ראוי לדעתך שנושאים אלה יקודמו אף הם באותה נמרצות?

ג. לו אתה היום ראש הממשלה, איזו תוכנית כוללת היית מוביל להפחתת הפשיעה ולאכיפת החוק באזורי הפריפריה, שהפכו בחלקם ל"מערב פרוע"?

מצפה לתשובותיך

איתי

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. איתמר כהן :

  איתי,
  באתר של ח"כ פינס יש קישור לתכנית "Restart Israel" שלו. בתכנית יש, לצד מליצות חסרות כיסוי (למשל, הצהרות שהחינוך הוא מאוד חשוב וכו'), גם תכניות מעשיות יותר, כולל בכל הנוגע להפחתת הפשיעה.

 2. איתי :

  תודה, אקרא שוב

  וחשוב גם שהקוראים שלנו (ביניהם מורים רבים) יכירו את זה

  ואת זה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.