חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תנועת "התעוררות": המאבק על רחוב אגריפס נמשך

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 6.04.11 3:27

מאז ההחלטה על הפיכת רחוב אגריפס לציר ראשי של אוטובוסים, החיים בשוק מחנה יהודה הפכו לבלתי אפשריים. סיעת "התעוררות" במועצת העיר מעדכנת

ביום שישי האחרון הפעילו פעילי תנועת התעוררות "משמרות זה"ב" בכדי לסייע לעוברים ושבים לחצות בביטחה את סכנת הנפשות הידוע גם בתור רחוב אגריפס. הפעילים התייצבו עם וסטים זוהרים ושלטי עצור וסייעו למבקרים בשוק ותושבי נחלאות לחצות את הרחוב העמוס באוטובוסים מאז ההחלטה האומללה להפוך אותו לנתיב תחבורה ציבורית דו-כיווני.

 

פעילי התנועה התקבלו בהערכה רבה ואכן הוכיחו את עצמם כמועילים בסיוע בחציית הכביש, בעיקר בעבור האוכלוסייה המבוגרת ובשעות העומס. במקביל חילקו פעילים חומרי הסברה והחתימו אנשים על עצומה הקוראת לטיפול מיידי בבעיות של האזור. בתנועה בוחנים את האפשרות להציב את משמרות הזה"ב באופן קבוע בכדי למנוע את התאונות בין הולכי ורגל ואוטובוסים שלצערנו נעשו שכיחות ברחוב.

במקביל פנתה התנועה לאחרונה למשרד להגנת הסביבה שהציב במקום ניידת לניטור זיהום האוויר, וכפי שחשדנו, ממסמך שקיבלנוו מהמשרד עולה כי ברחוב אגריפס נמדדו רמות חריגות ובלתי תקינות של זיהום אוויר מאז ההסדרים החדשים שהוחלו בו. מבנה הרחוב הצר ובנייניו הגבוהים אינם מאפשרים לזיהום להתפזר וכך אלפי אנשים החיים, עובדים ומבקרים באזור חשופים לסכנה בריאותית. התנועה העבירה את התוצאות להנהלת עיריית ירושלים ולמר דרור גנון ממשרד התחבורה בדרישה לפתור את המצב באופן מיידי, כאשר האלטרנטיבה המוצעת היא להפוך את הרחוב בחזרה לחד-כיווני ולהעביר את התנועה היורדת ממרכז העיר דרך רחוב בצלאל.

תנועת התעוררות, בשיתוף ועד סוחרי השוק, מינהל קהילתי לב העיר וארגון "15 דקות", תמשיך בפעולותיה עד שימצא פיתרון מניח את הדעת למצב הבלתי אפשרי ברחוב אגריפס ואף תשקול פנייה לערכאות משפטיות במידה ופניותיה לא יענו באופן ענייני.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.