חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ' ואופיר פינס – הציעו תכניות מיסוי אלטרנטיביות

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 22.06.08 6:05

איתי אשר, חבר בעבודה שחורה, משבח את חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ואופיר פינס על התנגדותם לתוכנית מיסוי קרנות ההשתלמות של שר האוצר רוני בראון, ומעלה שאלות הבהרה לידיעת ציבור בוחריהם

 

ח"כ יחימוביץ' ופינס שלום רב,

אני פונה אליכם כמי שמתעתד להצביע עבורכם בפריימריס ורוצה לשבח את שניכם על התבטאויותיכם החריפות בתקשורת נגד תוכניתו של השר רוני בר און למיסוי קרנות ההשתלמות.

שמתי לב כי תוכנית שר האוצר שווקה לציבור בתקשורת כמכילה גלולה מרה קטנה (מיסוי קרנות) וסוכריה גדולה בצידה (הפחתת מסים לחברות ויחידים). כידוע, במדינות מתוקנות נושא המיסוי הוא חלק מרכזי ביותר בשיח הפוליטי, בייחוד בתקופת בחירות. ידוע גם כי מפלגות ומדינות הקרובות לסוציאל-דמוקרטיה מעדיפות רמות מיסוי פרוגרסיבי גבוהות המשמשות למימון שירותים לאזרח וצמצום פערים, בעוד מפלגות ומדינות הנוטות לקפיטליזם קיצוני נוטות לרמות מיסוי נמוכות,  כתמריץ לצמיחה והגדלת תעסוקה. בארצנו משום מה הדיון המעמיק במיסוי קבור במוספי הכלכלה, הורדת מסים היא "צעד מבורך" או "לא מספיק" או "כלכלת בחירות" (האפשרויות בסקר אתר ואלה! השבוע).

אפילו עופר עיני, "שר האוצר" הבלתי רשמי של מפלגת העבודה הכריז אך לאחרונה: "אני מברך על הורדת המיסוי על חברות ויחידים, גם אם במאוחר זהו צעד נכון."

משמעות הירידה בהכנסות המדינה – כל אותם תהליכים שאתם נלחמים נגדם בכנסת – הפרטת שירותים אזרחיים, צמצום הוצאות המדינה בבריאות, חינוך ורווחה, עוד מיקור חוץ לטובת קבלני כוח אדם (חלקם מוגדרים "עמותות חברתיות"). הפגיעה בתקציבים האזרחיים צפויה להיות חמורה במיוחד לאור דרישות מערכת הביטחון לתוספת תקציבים, דרישה בה תמכו בהתלהבות שני שרי הביטחון ממפלגת העבודה – עמיר פרץ ואהוד ברק.

לאור הניסיון שצברתי במעקב אחר תהליך אישור חוק ההסדרים בממשלת קדימה-העבודה אני מעז להעלות ספקולציה פרועה כי הודעת בר און היא בעצם הונאה: כל עניין מיסוי הקרנות הוא רק "עז", שתוצא מהרפורמה לאחר מיני-מאבק מבוים ותותיר אותנו עם המחצית השניה שתעבור בממשלה, בתמיכת מפלגת העבודה.

שאלותי הן:

1. כמי שמגדירים עצמם סוציאל-דמוקרטים, איזו מדיניות מיסוי (וביחוד מיסוי חברות) עדיפה בעיניכם – הסקנדינבית או האמריקאית? מה אתם עושים בנדון?

2. האם למפלגת העבודה עמדה מגובשת ומחייבת בעניין מדיניות המיסוי ומהי? האם התקיים דיון בסיעת העבודה בנושא מאז הודעת שר האוצר?

3. האם אתם מקדמים באופן אישי רפורמות אלטרנטיביות במיסוי כגון הצ"ח לפטור ממע"מ על מוצרי יסוד ותרופות המקודמות ע"י ח"כים מש"ס?

שניכם הפגנתם בעבר אומץ לבטא בצורה ברורה גם עמדות העלולות לעצבן את קהל בוחריכם הפוטנציאלי, למשל בעניין יציאה מהקואליציה אל המדבר, או נגד פתיחת עסקים בשבת. אני מקווה שתדעו לומר לציבור בוחריכם (חלקו מהמעמד הבינוני הגבוה) ולציבור התורמים שלכם (חלקו באלפיון העליון) שאתם מתנגדים גם להפחתת המס, ובפרט מס החברות, ולא רק למיסוי הקרנות.

איתי אשר
חבר מפלגה

———————————————————–

 

קריאה נוספת:

בבלוג של ד"ר תמר בן יוסף

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

4 תגובות

 1. עמית :

  נכון ותודה על הבלוג של תמר בן יוסף

 2. תשובת שלי יחימוביץ’ בנושא הרפורמה במס :

  […] כותבת שלי יחימוביץ’ ומשאירה אותנו ללא מענה לשאילתא בנושא רפורמת המס של רוני בר […]

 3. שלי יחימוביץ’, רק שיח דו-כיווני ירפא את הפוליטיקה :

  […] של ח”כ שלי יחימוביץ’ בנושא רפורמת המס של שר האוצר רוני בראון, לא סיפקה את איתי אשר. במכתב נוסף […]

 4. חופשת לידה, עזים בחוק ההסדרים והעיתון לאנשים חושבים :

  […] נוספת: עוד הצהרה של האוצר שהסתברה (אמרתי לכם) כ”עז“ נערך על ידי מערכת עבודה שחורה תגיות לחיפוש בבלוג: […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.