חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארקדי גאידמק – אופיום לעמונים

נושאים דעות, מועד ב', פוליטי ב 16.06.08 6:10

ארקדי גאידמק, החשוד בהלבנת הון ובסחר נשק לא חוקי מוצא לו מעריצים רבים בקרב הישראלים הנואשים, כולל בקרב קוראי עבודה שחורה. אך האם גאידמק הוא הבעיה או הסימפטום?

מאת יהנתן קלינגר


מכתב שהגיע בשבוע שעבר למערכת "עבודה שחורה" תהה כיצד מתפקדים למפלגתו של ארקדי גאידמק, "צדק חברתי". אותה מפלגה נטולת מוסדות דמוקרטיים. הפניה מציגה, יותר מכל, את הנואשות בפוליטיקה הישראלית והעובדה שאין באמת אפשרות להצביע למועמדים הקיימים כיוון שכולם מציעים את אותו "לחם בפיתה" שמשלב שחיתות, קשרי הון-שלטון, אפתיה לבוחרים וסימפתיה לנבחרים אחרים.

ארקדי גאידמק, יותר מכל, מציג את דמות הישראלי החוצפן שכולם רוצים להעריץ; כשזה יוצא נגד המשטרה בדיוק באותה הדרך שכל אחד מאיתנו היה יוצא כאשר הוא מרגיש נרדף, גאידמק מממש את החלום הישראלי, הוא יותר מכל מוכיח שנמאס לנו מאותם מוסדות שלטון שמוחזקים על ידי פוליטיקאים שהאינטרס שלהם ושל עם ישראל אינו זהה. גאידמק הוא סימפטום ולא תופעה. הוא, ומפלגתו, הם אחת ממספר סנוניות שיצוצו בקרוב ויקדמו את הבוחר החדש, זה שמעוניין להפוך את השלטון יותר מכל.

אזרחי ישראל צריכים להכיר את נבחריהם יותר מכל, כמו שהם נוטרים לאהוד ברק את פרשת העמותות ול בנימין נתניהו את פרשת עמדי, אזרחי ישראל אמורים לזכור לגאידמק שזה חשוד בהלבנת הון והואשם בסחר בנשק עם אנגולה. אותם ציבור, אבל, מעדיף שירעיפו עליו מזומנים וישכנו אותו באהלים מאשר שיצטרך ללמוד על סכסוכים עקובים מדם שנגרמו עקב סחר בנשק.

שוב, גאידמק הוא לא הבעיה, הוא הסימפטום. הציבור פונה אל גאידמק כיוון שזה נותן לו נחמה, כמו דת, לעתיד טוב יותר וקל יותר בו האזרח לא צריך לחשוב, לתהות או לנסות לשנות את המבנה החברתי; מובטח לו שכל עוד הוא יצביע, הכל יהיה בסדר

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , , , ,

4 תגובות

 1. אהרן לוינשטיין :

  אמנם גאידמק חשוד בהלבנת הון ובסחר נשק אבל החקירה שמנהלים נגדו 5 שנים לא מניבה כל תוצאה. זאת אומרת שהוא חף מפשע וצחור כשלג עד שלא יורשע בדין.העם לא מחפש צדיקים אלא מנהיגים עם אגנדה חברתית – ולא רק בטחונית מגוכחת ( לפלוש או לפלוש לעזה). אז האיש ופועלו ( וגם עברו) מוכיחים שהוא אסטרטג וטקטיקן ברמה גבוהה. ולכן החונטה של הגנרלים עושה כל שביכולתה כדי למנוע מגדיאמק להבחר לכנסת ולרשויות המקומיות ( ולא בגלל חוסר צדק חברתי).

 2. נעמי טלטש :

  הלו הלו- החשד לסחר בנשק (או משהו הקשור לזה,) תלוי נגד גידמאק בצרפת, ומשום כך הוא לא ממש מרבה לנסוע לשם…..
  דרך אחת להלבין כסף, זה גם לתרום והרבה….

 3. ניק :

  איני מאוהדי גידאמק, אך באשר להכתמתו כסוחר נשק, אציין כי ישראל הינה יצואנית הנשק הרביעית בגודלה בעולם! עקפנו את בריטניה. בשנת 2007 ישראל סגרה עסקאות בהיקף של 4.3 מיליארד דולר.

  ברור שמכרנו את הנשק לגורמים שהבטיחו כי לא יעשו בו שימוש לרעה. פחחח…

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3481802,00.html

 4. אביגיל :

  ארקדי אתה צדיק והלוואי שתצתרף לאביגדור ליברמן בממשלה הבאה שתקום ואם לא, מאחלת מקווה ומתפללת שאתה תהייה ראש הממשלה הבא שלנו.
  רק אחד כמוך בראשות הממשלה יישר את השילטון העקום והרקוב אצלינו שעוד קוראיח לו "דמוקרטיה" פחחחחחח
  אין פה דמוקרטיה ואין מדינת רווחה. יש רק שילטון שמיתאכזר לעם ומשאיר אנשים במצוקה נוראית
  ובמיוחד החולים הקשישים והנכים
  הרבה אנשים במדינה מתפללים שתהייה ראש הממשלה הבא.
  הלוואי שתצליח בדרכים דמוקרטיות ואם לא הלוואי שתעשה מהפיכה אזרחית צבאית. יש לך את האומץ והתקציב לזה והעם מאחוריך חוץ מכמה פשיסטים שחושבים שה"חוק" בישראל חשוב מחיי אדם.
  העם סובל ומייחל שתנהיד את המדינה
  ארקדי העם אוהב אותך, אל תישכח את זה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.