חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מאבק אלים בחוף פלמחים

נושאים בריאות ואיכות סביבה ב 4.06.08 6:02

המאבק על חוף פלמחים עובר לפסים אלימים – מאהל המחאה של הוועד להצלת חוף פלמחים נשרף על ידי אלמונים, ובריונים איימו על הפעילים. העדות המטרידה של הפעילים פרוסה כאן בפניכם

אתמול בבוקר נחרדנו, פעילי המאבק להצלת חוף פלמחים ,לגלות שבריונים חמושים שרפו את מאהל המחאה בחוף על תכולתו. הגענו לחוף לאחר שמישהו שהיה בחוף באותו הזמן הזעיק אותנו. כשהגענו כל מה שראינו היה מדורה מכוערת שהשאירו הביריונים, עם מזרונים, אוהלים, שמיכות, שלטים ועוד הרבה ציוד אישי. הם אפילו לא טרחו לכבות את השרפה.לאחר כשעה, שאנו מסתובבים איפה שהיה פעם מאהל המחאה, אנו מבחינים בג'יפ עם לוחית זיהוי מכוסה בניילון מסתובב סביבנו. ישר שלפנו את המצלמות. הג'יפ נעצר, ומתוכו יצא ביריון נוסף שהתקרב אלינו במהירות. בשפת גוף מאוד מאיימת הוא החל לאיים עלינו שהוא "ישחט אותנו אחד אחד" ו"יוציא לנו את העיינים" ועוד איומים בנוסח הזה. הוא אף התקרב לבחורה עם המצלמה והיה נראה שיש לו כוונות לפגוע בה ואחד הפעילים ממש חסם אותו בגופו. התקשרנו למשטרה והוא ברח.

חשבנו שהדרמות נגמרו, אבל פחות מדקה לאחר שהבריון ברח מגיע לחוף היזם פיני מלכה, מנכ"ל חברת "מעוז דניאל" שקנה את השטח בחוף פלמחים במכרז שנמצא כעת בבדיקה של מבקר המדינה, ושל עורכי הדין שהוועד להצלת חוף פלמחים שכר.

הוא נעצר לדבר איתנו למשך דקה עד שקיבל טלפון בהול, ואז סגר עלינו את החלון של הג'יפ המפואר שלו (שאגב נסע על החוף בניגוד לחוק) הסתובב ונסע במהירות.

אכן השתלשלות עניינים מפחידה ומטרידה. אם זה צעד שנועד לגרום לנו לוותר וללכת הביתה, אז הם טועים מאוד. אנו עדיין מאמינים שאנחנו חיים במדינת חוק מתוקנת והתנהגויות ביריוניות שכאלה, אין להן מקום פה.

מבדיקת המקרה גילינו שמנהל מקרקעי ישראל מודה בשריפת המאהל. מכאן עולים סימני שאלה תמוהים ביותר-

למה מנהל מקרקעי ישראל לא מפנה את העמודים שהקבלן הניח 30 מ' מקו המים? כבר הורו לו מלפני 3 חודשים לפנות אותם וזה עדיין כמובן לא קרה.

למה היה צורך למנהל להביא לחוף 10 טנדרים עם ביריונים חמושים? מה הם התכוונו לעשות אם היתה נוצרת התנגדות?

למה המנהל טוען שהמפנים היו ה"סיירת הירוקה" כשבפועל הם השאירו מאחוריהם מדורה בוערת ומתפשטת, וכשחלק מחומרי הבעירה הם פלסטיקים, ניילונים ועוד חומרים מזהמים אחרים?

למה המנהל לא ניסה ליצור קשר עם חברי המאבק על מנת להתריע מפני הפינוי? פליירים עם טלפונים של חברי המאבק היו באוהל המחאה ובאוהל ההסברה.

בכל מקרה, נראה שהמאבק קיבל תפנית. המימד העברייני של האנשים שאנו נאבקים מולם נחשף. הבנו לצערנו שמעורבים פה גורמי פשע מהסוג המסוכן, ואוזלת ידה של המשטרה(שהגיעה שעתיים וחצי אחרי הקריאה) לא בדיוק מעודדת. אבל המאבק הזה ימשיך קדימה ואם היזם\ קבלן חושב שהוא יפחיד אותנו- שיחשוב פעמיים.

הוועד להצלת חוף פלמחים

הערת המערכת:
שני חברי כנסת הצטיינו עד עתה בהתגייסותם לטובת שוחרי החוף והם ראויים לציון לשבח גם מאיתנו

אופיר פינס

דב חנין


אתם מוזמנים לכתוב להם ולבקש את עזרתם גם בנושא הזה – למשל בשליחת שאילתות שאתם תסייעו בניסוחן לשר לאיכות הסביבה ולמנהל מקרקעי ישראל


נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. NeriBer :

    מדהים, בסיוטים שלי לא הייתי מצפה מגוף כמו מנהל מקרקעי ישראל לנהוג כך.

    לצערי, אני כבר לא חושב שאנחנו חיים במדינת חוק מתוקנת.

  2. אהרן לוינשטיין :

    בישראל שורפים אוהלים ומכים בני אדם רק בגלל התנגדותם לניכוס ערכי הטבע של הציבור לבעלי הון.
    זה מחשיד ורומז על התחברות פסולה של בעלי הון(כנראה מאפיונריים) לרשויות שלטוניות כדוגמת מנהל מקרקעי ישראל. המשטרה הנפלאה שלנו "לא תצליח" למצוא חשודים והתיק יסגר – מחוסר ענין לציבור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.