חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

טיפ למלצרים באולם אירועים – חלק מהשכר?

נושאים אחראי-משמרת, זכויות עובדים ותעסוקה ב 7.03.11 5:00

עו"ד רותם שפירא עונה לשאלה של מלצרים באולם אירועים ומבהיר את המצב החוקי הסבוך של מעמד הטיפ למלצרים. כבדרך אגב נחשפת העובדה שהמעסיק של המלצרים מפר את חוק שכר המינימום

שלום רב, אנו מלצרים באולם ארועים בעיר X.

רצינו לדעת משהו חשוב מאוד.

אנו מגיעים לעבודה בשעה 17:00 ועובדים עד 1:30 בלילה מקבלים למשמרת 150 שקל + טיפ מלקוחות.

כל אירוע אחראי משמרת מקבל מעטפה עם טיפ כללי מבעל האירוע שמיועד גם למלצרים גם לטבחים וגם רבי מלצרים. מה ששייך לנו מתוך זה אנחנו לא מקבלים אף פעם. ישנם מקרים שבעל האירוע מחלק מהטיפ הכללי לכל מלצר ביד. בסוף המשמרת רב המלצרים אוסף מאיתנו את הטיפ הזה ( כך שבעל האירוע לא יידע מזה ) ומסביר לנו שזה הנוהל של האולם ושאנחנו לא נקבל אפילו חצי מהסכום הניתן.

שאלה :  האם יש זכות לרב מלצרים לעשות את זה ? ואם אפשר לעשות משהו בנוגע לכך?

תודה…

צוות המלצרים

תשובת עו"ד שפירא:

שלום רב,
אבקש לנצל את העלאת שאלה זו על מנת להבהיר את מעמדו של התשר (טיפ) הניתן למלצרים ונותני שירותים.

השאלה העיקרית אשר עולה במקרים אלו בדרך כלל, הינה האם הטיפ מהווה חלק משכר עבודתו של העובד, או האם המעביד מחוייב לתת לעובד שכר עבודה (בגובה של שכר מינימום לפחות) ללא קשר לקבלת הטיפים.

ראשית, פסיקת בתי המשפט עמדה על קיומם של שני דפוסי חלוקת טיפים:

דפוס ראשון – הוא זה שבו תשר משולם מרצונו החופשי של הלקוח, על פי ראות עיניו ומבלי שחויב לעשות כן על ידי המסעדה. במקרים אלה החשבון אינו כולל דמי שירות ולעיתים נאמר בו כך במפורש. תשר מסוג זה משולם על ידי הלקוח ישירות למלצר, אך לא תמיד נותר אצל המלצר מיד עם נתינתו. בחלק מהמקרים המלצרים מעבירים את התשר לקופה כללית של מלצרים והכסף שמצטבר בה מחולק ביניהם בסוף המשמרת או במועד אחר. לעתים מחולק הכסף לא רק למלצרים אלא גם לעובדי המטבח ו/או לעובדים נוספים. בשיטה זו הכסף אינו עובר דרך קופת המעסיקה ואין לו השפעה על חלוקתו. אולם לעתים בעלי המסעדה קובעים מראש את אופן חלוקת סכומי התשר ואף מותירים לעצמם אחוז מסוים מהם.ו

דפוס שני – הוא זה שבו תשלום התשר נעשה באמצעות קופת המעסיקה, בדרך כלל על ידי הוספת דמי שירות לחשבון שניתן ללקוח. לפעמים המלצרים מקבלים את כספי התשר ומוסרים אותם למעסיקה. על פי שיטה זו התשר עובר דרך קופת המסעדה ובעליה מחלקים את התשרים כולם או חלקם, למלצרים ולפעמים גם לעובדים נוספים.

לעניין הדפוס הראשון של קבלת טיפים, נקבע כי שהמדיניות הנכונה היא, שלא להגדיר תשר כשכר עבודה מקום בו הוא אינו משולם לעובד על ידי המעסיקה באמצעות תלוש משכורת. מדובר בשיטה על פיה לא ניתן לפקח על תשלום שכר מינימום והמשחררת את המעסיקה מאחריותה לתשלום שכר מינימום; מדובר בשיטה המזמינה ניצול של המלצרים ולעתים העדר תום לב של המעסיקים; מדובר בשיטה המזמינה אי-תשלום דמי ביטוח לאומי ופוגעת בגביית מס; מדובר בשיטה המטעה את הלקוחות הסוברים לתומם, כי ייעודו של הכסף שהותירו למלצר הוא תשר ולא סיוע למסעדה בתשלום שכרו. כלומר, אם הטיפ משולם ישירות לעובד ולא נרשם בספרי המעביד, אזי אתם זכאים לקבל שכר מהמעביד בגובה שכר מינימום לפחות והטיפ שאתם מקבלים אינו קשור למשכורת וניתן לכם בנוסף.

לעומת זאת, כשמדובר בדפוס השני של חלוקת טיפים, קרי – ככל שהתשר עובר דרך קופת המעסיקה הוא ייחשב כשכר לצורך הכרתו כשכר מינימום. נוסיף, כי הדבר נכון גם כאשר התשר עובד דרך קופת המעסיקה באמצעות "קופת טיפים", כל עוד הסכומים נרשמים בספרי המעסיקה. כלומר, ראשית, המשמעות הינה שאין זכות מוקנת לעובד שכל הטיפים יגיעו ישירות אליו, ובעיקרון – מותר למעסיק לקחת את הטיפים אליו. כמו כן, היה וטיפים מועברים למעביד, המעביד רושם בספריו את הטיפים בספריו ואז נותן אותם כמשכורת – אין מדובר בהכרח על עבירה של חוקי עבודה.  לדוגמא: שמעתי על מעבידים שבסוף משמרת אוספים את כל הטיפים, מחשבים כמה צריך העובד להרוויח בגין העבודה במשמרת (בהתאם לשכר שנקבע עם העובד), לוקחים את סכום זה אליהם ובסוף החודש מעבירים אותו לעובד כמשכורת עם תלוש משכורת, ואת יתרת הטיפים מעביר המעביד ישירות לעובדים. מהלך כזה, ככל הנראה, חוקי.

במקרה המתואר בשאלה עולה השאלה האם המעסיק שלכם מחוייב להעביר לכם טיפים אשר עוברים דרך המעסיק. יאמר כי התשובה לשאלה זו אינה מוסדרת בחוק או בפסיקה, ולכן מהווה נגזרת של יחסי העבודה והסכם העבודה בניכם לבין המעסיק.
לא ניתן להצביע על חובה בחוק המחייבת את המעסיק להעביר למלצרים את מלוא הטיפים, אך יתכן שניתן לטעון כי מכוח עקרונות של תום לב, הסכמה משתמעת בין המעביד לעובד והעובדה שמדובר בכסף שניתן על ידי מזמין האירוע במטרה שיגיע אל המלצרים, כי יש למעביד חובה להעביר את הסכום למלצרים.

בנוסף, בהתאם למתואר בשאלה המשמרת הינה משעה 17:00 עד 1:30. לפיכך מדובר במשמרת של 8 וחצי שעות הנחשבת לעבודת לילה. על כך, המעביד מחוייב לשלם לכם שכר מינימום של (20.70 * 7 שעות) + (25.87 * 1.5 שעות) = 183.80 ש"ח + נסיעות.
קרי, בכל מקרה המעביד אינו עומד בחובתו לשלם לכם שכר מינימום.

בברכה

רותם שפירא, עו"ד

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. הסכם קיבוצי :

    היבטים נוספים של שכר המינימום

    לשאלתם של השואלים, ראוי להזכיר גם את ההסכם הקיבוצי שחל עליהם על פיו השעה הנוספת מתחילה שעה קודם גם בלי קשר לעבודת לילה.
    כדאי לחשב גם את פדיון ימי החופשה הפנסיה וההבראה בנוסף לנסיעות כיוון שנשמע שמאה חמישים לא מכיל חישוב מעמיק של כל אלה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.