חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ מתמודדת על ראשות מפלגת העבודה

נושאים חדשות, פוליטי ב 28.02.11 12:56

במכתב ששלחה לתומכיה, מודיעה ח"כ שלי יחימוביץ כי החליטה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה


החלטתי להתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

אתם הראשונים שאני חולקת איתם את ההחלטה, וזה לא מקרי. רובכם שותפיי לדרך כבר זמן רב,  אבל בשבועות האחרונים זה חזק מתמיד. התמיכה וההתמסרות שלכם, הנכונות המדהימה להתנדב למשימות קטנות וגדולות, וגל ההתפקדות העצום שיצרתם – היו  אחת הסיבות המרכזיות שהובילו להחלטה. יותר מתמיד הבהרתם שאנחנו רבים ונחושים.

אני פונה אליכם ומבקשת מכם לתמוך בי באופן פעיל ולהתגייס יחד איתי ובכל הכוח כדי להביא לשינוי וכדי לקבוע סדר יום ערכי, אמיץ, אמיתי, ומחובר למציאות שלנו.

הנה גם וידאו שבו אני מודיעה על ההתמודדות, הפיצו אותו וכך נרחיב את מעגל התומכים והמתפקדים.

בחמש השנים שלי בכנסת ויתרתי על שררה וכיבודים רבים שהוצעו לי, והתמסרתי לחלוטין למימוש מעשי של השקפת העולם שלי בחקיקה כלכלית וחברתית ענפה. אלה התכנים שאצוק בראש ובראשונה למפלגת העבודה כשאעמוד בראשה: סדר יום חברתי, ציוני, אחראי, הגון. סדר יום סוציאל דמוקרטי. רק החזרת התכנים האלה  תעניק תקווה והתחדשות  ותחבר אלינו קהלים רחבים, חדשים וישנים, מכל קצוות הקשת הפוליטית.

כי לפני שאנחנו יוצאים למלחמה כדי להגן על המדינה, ולפני שאנחנו עושים שלום בשביל אזרחי המדינה, ואלה שתי משימות מאוד דרמטיות – צריך קודם כל שתהיה מדינה.

מדינת מופת. יצרנית, חכמה, אחראית לאזרחיה. כזו שיש בה שגשוג, צמיחה ותעוזה לצד פרנסה בכבוד, חינוך, בריאות, בטחון,  קורת גג, ומשפט צדק לכל.

כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי. זה אתגר עצום – לחלץ את מפלגת העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי שהיא נמצאת בו. אני בטוחה ביכולתי להשיב מעגלים רבים של אנשים ערכיים ואכפתיים שמשתוקקים לשינוי.

אני זקוקה לכם, וקוראת לכם לחבור אלינו כדי לבנות מחדש את המפלגה שהקימה את המדינה. גם לאלה שמעולם לא הצביעו עבודה אני קוראת לבוא ולחזק אותי, תנו לי את הכוח להמשיך ביתר עוצמה את מה שאני עושה.

את מי שעוד לא עשה זאת – אני מזמינה להיכנס לאתר, להתפקד, ולעזור לנו בכל דרך. הפיצו את המייל הזה ואת הוידיאו בין חבריכם, הורידו טפסי התפקדות ופקדו אחרים, והרחיבו את המעגלים – כדי שאוכל להמשיך ולעבוד בשבילכם, למען כולנו,  למען חברה ישראלית טובה והגונה ולמען כל הערכים המשותפים שאנחנו מאמינים בהם.

ואסיים בציטוט שהוא מאוד מכונן בעבורי ואני מרבה לשוב אליו ברגעים משמעותיים, מתוך דברים שכתבה חנה סנש, הצנחנית שלא שבה. לוחמת, ציונית, סוציאליסטית, אינטלקטואלית, שהוצאה להורג כשהיא רק בת 23:

"שתי דרכים עומדות לפני – לחפש את אושרי הפרטי ולהעלים עין מהשגיאות אשר מסביבי או להשקיע כוחות במלחמה הורסת וקשה בעד דברים שהם טובים ונכונים בעיניי. נדמה לי שהברירה אינה בידי, טמונות בי תכונות הקובעות את דרכי, אם גם אכיר את כל הקושי והסבל הכרוכים בה…".

שלכם,

שלי

ההודעה והוידיאו באתר של שלי יחימוביץ

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

43 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  זה היום נגילה בו ונשמחה
  בשעה טובה, להתפקד, לתרום, לפעול במפלגות ומסגרות אחרות למען הצטרפות לעבודה, הכל ומהכל. בהצלחה לשלי

 2. מיכאל לינדנבאום :

  28 פבר' 2011 -איזה שחר של יום חדש

  28 פבר' 2011 -איזה שחר של יום חדש!!!

  כולם לעבודה בראשות שלי יחימוביץ!!

 3. גליה :

  בשעה טובה

 4. עמית :

  בהצלחה!

 5. איתמר כהן :

  בשעה טובה ומוצלחת. כמו שכתב ק' – זה הזמן להתפקד, לתרום, לפעול במפלגות ומסגרות אחרות למען הצטרפות לעבודה, הכל ומהכל.
  בהצלחה לשלי ולכולנו.

 6. יונתן כ. :

  את הקול שלי היא מקבלת.

 7. נגה תדמר :

  Audiatur et altera pars

  אפתח בג"נ, מעולם לא הגבתי על ענייני בחירות והחלטות פרסונאליות במפלגות אבל הפעם ברשותכם המגיבים, ובקיצור נמרץ.
  אני אינני ממהר לשמוח. לדעתי השתתפותה של שלי בהתמודדות באה כדי לשריין לעצמה מקום בין בכירי העבודה, גם אם סיכוייה להצליח ולהיבחר לראשות המפלגה אינם ברורים. המטרה היא להראות שתומכיה הם רבים ולאפשר לה ולהמשיך בפעילותה הפוליטית, **במתכונת ועל פי מטרות כפי שהיו עד היום.**
  אין לי בטחון שפעילות זאת תחזק משמעותית את המחנה הסוציאל דמוקרטי במדינה. יחד עם ההתארגנות של מפלגה ס.ד. חדשה עליה נמסר בתקשורת, תישאר סכנת פיצול, שגם היא איננה מבשרת טובות.
  אז- Dixi et salvavi animam meam, והלוואי ומחצית תקוותיכם תתגשם.

 8. ק. טוכולסקי :

  נגה
  יש בחששותך היגיון וכדאי תמיד להיות זהירים אבל חיכינו ליום הזה , או לפחות אני חיכיתי כל כך הרבה שהיום אני מוכן להתעלם מהשאלות, מהצורך לקבץ את הסוציאליסטים/ס"ד במפלגה אחת, מהצורך לפייס בין פרץ ויחימוביץ, ומאוד סיבות להיות זהיר, לפחות יש ס"ד שהרים את הדגל ואמר אני רץ. במצבנו העגום גם זה משהו. אני גם בטוח שהיא יכולה להיות אחלה מנהיגה והיא גם יכולה לשקם את העבודה, רק שתהיה יותר פתוחה לשיתופי פעולה והכל יהיה בסדר.

 9. איציק יאפ :

  יום של אור.

  אני חושב שהתמיכה ששלי יחימוביץ' מקבלת מהציבור, מהעם מימין ומשמאל ומהתקשורת ואפילו מחבריה חברי הכנסת מעידה שאיזשהו דיסקט כן התחלף בדעה של אנשים.

  יכולים הציניקנים להגיד מה שהם רוצים על האופי והאינטרס של שלי, אבל את מה שהיא מייצגת אי אפשר לקחת ממנה, וזו הדרך הסוציאל דמוקרטית, אותה היא מציגה ומפרסמת בקול ובשמה הפרטי.
  אם היא מקבלת כל כך הרבה תמיכה על הדרך הזו, כנראה שיש תמיכה לדרך הזו…

  אני שמח על כך 🙂

  המעט שיכולתי לעשות עבור קידום הדרך הזו, זה להתפקד בתקווה שכשיגיע תורי, אוכל לתת את הקול שלי למי שצריך.

 10. אריה גל :

  "חכמי שלמה" בתחום ה"מדיני" יש לנו בשפע.

  "חכמי שלמה",- "עיצע גיברס",- בתחום ה"מדיני"
  יש לנו במדינה הזאת בשפע גדול.

  אבל אין אף מפלגה אחת אשר תצהיר בפה מלא
  כי תפעל בראש ובראשונה ובמלא המרץ
  למען אותה מחצית העם שאכן איננה נשמעת
  וספק אם היא נראית,

  אותם חמשת המיליונים שאינם גודשים את נתב"ג
  וגם לא רכשו השנה שום פלאסמה

  מחצית מהעם
  המשתכרת אל צרור נקוב, וחיה בתנאים שאינם רחוקים
  מתנאי עבדות, חודש בחודשו מן היד אל הפה.

  מחצית העם.
  אשר נכון להיום אין אף מפלגה שעליה יוכלו לומר:

  אלה
  באמת ידאגו קודם כל לנו.

  כאשר שלי יחימוביץ תעמוד בראש "העבודה",
  מפלגת העבודה תהיה המפלגה הזאת.

  וחמישים האחוז של העם

  שהם אכן שקופים אבל יש להם קול בקלפי

  אור חדש של תקווה יהיה עכשיו,- ובצדק,- בעיניהם,

  ולמפלגה של שלי יחימוביץ הם יצביעו.

  .

 11. יעקב לקס :

  בהצלחה

  תמיכתי מובטחת… כמובן!

 12. אלי סתוי ציר העבודה :

  ציבור המתפקדים במפלגת העבודה כנראה הולך להתחלק ל2 מחנות עיקריות,
  לקבוצת המתפקדים הותיקים יותר ,המנוסים והמשופשפים שיודעים להבחין בין מועמד משופשף פוליטית וראוי מבחינה יכולת פועלו במישור הכלכלי, חברתי, דמוקרטי כמו היו"ר לשעבר, לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, לבין קבוצת מתפקדים צעירה יותר וחסרת הנסיון הרצוי ,לאבחן בין מועמד מנוסה וראוי, לבין מועמד שהוא רק ראוי וגם זאת בספק רב.

 13. bronte :

  כמה זמן אני מחכה לרגע הזה!
  אני אתפקד רק כדי לבחור בשלי. היא הראוייה ביותר, גם לתפקידים הרבה יותר בכירים.

 14. ליאור שוורץ :

  רגע חשוב, אבל לטעמי בעייתי

  שלי הראתה שהיא פרלמנטרית מעולה .

  וחברת מפלגה בינונית מינוס.

  יש סימני שאלה לגבי היכולת שלה להריץ מפלגה ולא רק אג'נדה פרטית
  .
  מקווה שאני טועה.

 15. ק. טוכולסקי :

  התגובה של אלי סתווי מצביעה על המצב, קודם כל יש יותר משני מחנות, כי יש עוד מועדמים, למען האמת המועמד המנוסה שאלי מציע לנו עוד לא הודיע שהוא רץ.
  הפילוג בין שלי לעמיר מבטיח שאף אחד מהם לא יזכה.
  במאבק הדי מפגר ביניהם הם מכתירים את הרצוג.

 16. דקל-דוד עוזר :

  ק אתה יכול להיות רגוע אחד מהם יזכה

  לבוז'י אין יכולת מפקד של 10 מתפקדים וכמו שהוא ברגעים המכריעים מתקפל, כך גם מצביעיו הפוטנציאליים יתקפלו ברגע המכריע בקלפי ויצביעו לעמיר או לשלי כי כל הסקרים יראו שרק שניהם רלוונטיים.
  אני מנחש ששלי תנצח בסיבוב ראשון ותקבל יותר מ-50% ועם זאת אני אומר שהיחיד שאני אהיה מוכן להפסיד לו הוא עמיר פרץ, למרות שאלי סתוי שתומך בו לא החזיר לי תשובה אם הוא אי פעם קיבל כסף או תמורה מרמי לוי.

 17. ק. טוכולסקי :

  דקל אתה אופטימי, היות ואני מכיר כמה בוסים מקומיים בעבודה לא הייתי מזלזל כל כך בבוזי יש לו תומכים, הוא לא ברוורמן.

 18. אלי סתוי ציר העבודה :

  למרות שלדעתי דקל ידידי הוא חסר תבונה אלמנטרית וטקט בסיסי ביחסי ציבור, במיוחד שמדובר במאמץ מיוחד לקמפיין נגטיבי שהוא עורך ומנסה בו לנפץ את תדמיתי הכלכלית חברתית בדיוק כפי שניסתה לעשות זאת ח"כ שלי יחימוביץ בזמנו ,בהקשר לקשרי לכאורה ( שאני אישית לא מסתיר את גאוותי בהקשר אליו),עם הטייקון הכלכלי חברתי החשוב ביותר לתחרותיות במשק הישראלי רמי לוי ירום הודו,והמאמץ שלו הוא כמובן עבור שלי, שלנסיוני האישי המר בעבר הלא רחוק , ממש לא שווה את מאמץ משכבו של דקל על הגדר עבורה.
  דקל למעשה צודק בהשערתו ,שאין מצב שמישהו מהמועמדים חסרי מחנות המתפקדים כגון בוזי וברוורמן והאחרים ,יצליח להפתיע את המחנות הגדולים והממוקדי מטרה של עמיר ושלי. וקרוב לודאי יצטרפו לתמיכה בהמשך, באחד המועמדים המשמעותיים יותר.

 19. ק. טוכולסקי :

  יש לי הרגשה ששניכם חיים על הירח, שזה בסדר, הלוואי ואתם צודקים ואני אתבדה, אבל לצערי לא נראה לי שלשלי יחימוביץ על 7,000 מתפקידה כפי שהיא מציינת באתרה ופרץ על כנראה פחות ממספר זה בעבודה ועוד כמספר הזה מתפקדים בקדימה, יש יותר מלבוזי.בואו לא נהיה שאננים.

  יותר מכך יש לתת את הדעת לעובדה שאם אחד מהם ינצח את השני בקצת בלי שהם יגיעו לפני כן לשת"פ יש סיכוי סביר לפיצול נוסף בעבודה.

 20. דקל-דוד עוזר :

  אלי היקר,
  במידה ויש קשר עם רמי לוי – אין לי שום בעיה עם זה.
  אתה הוא זה שמסתיר את מהות הקשר, וזה מה שיוצר את הבעיה.
  מהות הבעיה היא השימוש בשם "ארגון בעלי המכולות" שניכסת לעצמך, מאחר והאינטרסים של בעלי המכולות אינם תואמים את האינטרסים של רמי לוי ולכן עליך לבחור את מי אתה מייצג: את בעלי המכולות, או את רמי לוי – אתה לא יכול לייצג את שניהם.

  אין פה שום ניפוץ ושום ניתוץ ואין פה גם הבעת זלזול במר רמי לוי, אדם מכובד לכל הדעות.

 21. אלי סתוי ציר העבודה :

  דקל ידידי ,תרשה לי לעדכן אותך בעצם העובדה ,שרמי לוי
  בהיותו קמעונאי והבעלים של רשת שיווק השקמה, הוא גם ובעיקר ,סיטונאי המספק לכ600 מכולות ומינמרקטים באזור ירושלים רבתי מוצרים לחנויותיהם במטרה ברורה שיתעצמו וימכרו הרבה יותר ולכן גם יקנו יותר אצלו בסיטונאות, והפיילוט הראשון שנבחר במסגרת תוכנית ארגון הקמעונאים ,פורום מזון ומכולת לשדרוג יכולת התחרות של העסקים הקטנים החברים בפורום מזון ומכולת ,אותו אני יסדתי לפני 7 שנים
  ועדיין אני מכהן בו כיו"ר הארגון ,ההופך בימים אלה לחברה לתועלת הציבור שעיקר
  מטרתה היא להאבק בכשל ריכוזיות השוק בענף המזון ,האחראי לכשל חוסר הבטחון התזונתי למליוני אזרחי מדינת ישראל,
  ובמסגרת מאמצי הבלתי נלאים לחפש סיטונאי ,כשותף אסטרטגי , שיקבל על עצמו לנהל את שרשרת האספקה הארצית שתופעל במקביל לעמותה, פגשתי גם את רמי לוי שעדיין נמצא בהתלבטות קשה באם לקבל עליו את ההתחייבות העצומה והבעייתית .
  פעילותי זאת, הכלכלית ,חברתית, היתה אמורה להיות מיזם הקישוט שבכתר של מפלגת העבודה כמפלגה סוציאל דמוקרטית, אך לצערי ולתסכולי הרב , כל השרים שכהנו מטעם מפלגת העבודה, בקדנציה הנוכחית ושאליהם פניתי לסיוע, דחו את פני ריקם ,ולמעשה חוץ מח"כ עמיר פרץ שניסה בכל מאודו לעזור ולתמוך, כולם ,כולל כולם ,התכחשו למהלך וסיבותיהם הפוליטיות עימם, וזה כולל לצערי ולתסכולי הרב גם את המועמדת הטריה לראשות מפלגת העבודה החדשה והנקיה לכאורה, ח"כ שלי יחימוביץ.

 22. דקל-דוד עוזר :

  אלי, על אף המטרות החיוביות של פועלך, אני מאמין שאתה מבין למה הפעולה שלך אינה יכולה להיות ממוסדת ובוודאי שאינה יכולה להיות מאורגנת פוליטית.
  אם אתה באמת לא מבין אשמח להסביר

 23. אריק הדגול :

  בהרצוג אנו מאמינים!

  רק יצחק הרצוג יוכל לשקם את מפלגת העבודה ולהוביל בבטחה את הדגלים החברתיים והמדיניים בכל הרבדים!

 24. איתי :

  אני מאחל לשלי יחימוביץ' הצלחה ושמח על הודעתה. מבין אלו שהודיעו על מועמדותם היא ללא ספק הראויה ביותר והקרובה ביותר לעמדותי.

  אבל אם לא יהיה חיבור רציני בין פרץ ליחימוביץ' לא יהיה פה הישג סוציאל-דמוקרטי.

  אפילו אם יקרה הנס ויחימוביץ' תנצח ללא חיבור כזה, זה יהיה רק בגלל שקבלני הקולות הגדולים של המפלגה (פואד, עיני זאב שור וכו) יחליטו שזה ישתלם בקלפי להציב אותה בראש ולהישאר כרגיל מאחורי הקלעים.

  רגע אחרי הבחירות היא תהיה בפועל בובה שלהם ותצטרך לבחור בין להיות כינור שני בממשלת ימין ולמנות שרים הרחוקים ממנה אידיאולוגית (פרץ 2006) ובין לעמוד על עקרונותיה ולדמם למוות מדקירות הסכינים (מצנע 2004).

  פרץ אינו מושלם ויחימוביץ' אינה מושלמת. החיבור ביניהם יכול לכסות על החסרונות של שניהם ולייצר סיכוי אמיתי למפלגה סוציאלדמוקרטית עם תמיכה ציבורית רחבה.

  זה בניגוד למפלגה קפיטליסטית ורודפת ג'ובים עם ראש ס"ד. בסיפור הזה כבר היינו וזה לא נגמר טוב.

 25. מיכאל לינדנבאום :

  לו יהי

  איתי,
  מהפה שלך לאלוהים,והלוואי שיתקיים חיבור זה.

 26. דקל-דוד עוזר :

  איתי לפעמים אני נדהם מהדברים שאתה אומר.
  אני יכול להתחייב ואני מוכן לשים כסף שמה שאתה אומר לא יקרה.
  יותר מזה: עצם האמירה מלמדת על חוסר הבנה מוחלטת בדברים שקורים במפלגת העבודה.
  שלי יחימוביץ תהפוך לבובה של פואד וולולה… מצחיק שזה עצוב

 27. ניר רייזלר :

  אני מסכים עם דקל, איתי. יש משהו מנותק בניתוחים שאני קורא כאן לפעמים, שנדמה שמתנהלים בינם לבין עצמה ומתעלמים מכך ששלי יחימוביץ' היא המועמדת המובילה לפי כל סקר שנערך עד כה. גם הסימטריה המדומה הזו בין פרץ ליחימוביץ', נראית הזויה מחוץ לכותלי הפורום הזה, ובצדק. עצוב שכשיש הזדמנות נדירה לשינוי ממשי ולהשתלטות של המחנה הס.ד. על מפלגת העבודה, סוציאל דמוקרטים מסוימים לא מתגייסים באופן חד משמעי כדי להגשימו במציאות. יכול להיות שיש כאלו שעבורם סוציאליזם אטרקטיבי יותר על הנייר.

 28. אלי סתוי ציר העבודה :

  דקל ידידי
  אני נכחתי באותו כנס הצבעה מביש ,להצבעה בעד ונגד הכניסה לממשלת נתניהו, ושם ראיתי במו עיני ,כיצד שלי בנאומה רופסת בפני ברק וקורצת לעיני ,שתמכו במהלך ההרסני למפלגה,בעוד שצעירי המפלגה בהנהגת ראשי המשמרת הצעירה האומללים והמבויישים,קיבלו בקושי אעלאק גיבוי הזוי משלי ,שהתערבה מפאת הנימוס האלמנטרי מול תומכיה הצעירים, אך ורק להתחזות כמי לוחמת על זכותם הדמוקרטית ובכדי להשתדל עבורם ולהשאיר אותם באולם ,נגד המאבטחים האלימים שברק שלח להוציאם ולהשתיק את קול מחאתם האמיתי שנבע מדם ליבם.

 29. ליאור שוורץ :

  שלי צריכה לנצח בפלגה לא בסקרים

  מסכים אם איתי, שלי צריכה לנצח במפלגה,בפעילי השטח ואנשי המפלגה.

  לטעמי החיבורים הפוליטים שעשתה בעבר מאוד בעייתים.

  עופר עיני (בובה של?)ועוד כאלה

  החיבור של שלי ועמיר היחידי שבאמת
  ישנה את המצע המפלגתי.

 30. ק. טוכולסקי :

  מסכים עם איתי יחימוביץ ופרץ צריכים ברית, וכל אחד מהם יכול לתמוך בשני אחרת כגם אם אחד מהם ינצח זה לא יספיק בשביל להשתלט על המפלגה בדיוק מה שקרה למצנע ואחריו לפרץ. צריך מחנה די לסוליזם.

 31. דקל-דוד עוזר :

  דמוקרטיה

  המשמעות של דמוקרטיה היא קבלת החלטת הרוב, גם כשהיא לא מוצאת חן בעיניך.
  יש אפשרות לא לשתף פעולה, לא להנות מההחלטה, אבל חייבים לקבל את ההחלטה.
  כמי שהיה חלק מהצעירים שנאבקו נגד הכניסה לממשלה, אני יכול לומר בפה מלא כי שלי התנהגה לכניסה לממשלה לא במילים אלא במעשים – ועובדה שהיא דחתה את הצעת ברת להתמנות לשרת התמ"ת.
  אם היא לא הייתה דוחה את ההצעה הזאת אז הטענה הבזויה "שאין לה ניסיון כשרה" לא הייתה נשמעת על ידי כל מיני "בעלי ניסיון" שניסיון מהווה בושה אידיאולוגית.
  כך גם התנהלה שלי בכנסת – כיבדה את ההחלטה הדמוקרטית, שהיא התנגדה לה.
  לא מרדה, לא עשתה שביתה איטלקית, לא קיבלה משכורת של ח"כ לחינם.
  פעלה ועשתה שינויים מדהימים – אולי הפוליטיקאית הכי משפיעה בישראל וזה כולל שרים, ואפשר לראות את התוצאות של פעולותיה בשטח.
  ולכן אני אומר ואומר שוב: יש לי הרבה כבוד והערכה לעמיר פרץ, למרות שהוא התנהג אחרת מהאמור לעיל.
  אם שלי לא תנצח – אני מקווה שהוא ינצח ואם שלי תנצח (כמו שכנראה יקרה ובלי עזרה מ"מפעילי בובות" כמו שאנשים מנותקים פה חושבים) אז אני מאמין שכמו שהוא הרכין ראשו בפני אהוד ברק כאשר ברק נבחר, כך הוא יעשה בפני שלי – והוא לא יתאכזב.
  האפשרות השניה: שהוא יפרוש ויפעל מבחוץ, בסגנון ביילין, אפשרית אבל לא רצויה ואני מאוד מקווה שהוא יישאר.

 32. ק. טוכולסקי :

  דקל
  שלי מועמדת ראויה יש לה מספיק ניסיון ויותר מזה יש לה דרך.
  להגיד שהיא לא מרדה כשכפרלמנטרית היא עשתה מה שבא לה זה קצת היתממות.
  אני חושב שהם צריכים לשתף פעולה וכל אחד מהם יכול להנהיג, אבל העדר שת"פ ביניהם יגביר את הסיכוים לניצחון של צד ג' ולפיצולים תככים ופילוגים בהמשך הדרך.

 33. דרור ורדה :

  שרק תצליחי

  שרק תצליחי, כי חסרים לנו אנשים כמוך.
  כשסבי וסבתי הגיעו לארץ בסוף המאה 19
  החלום נראה להם אחרת, הם חלמו על יושרה והגינות, הם חלמו על ואהבת לרעך כמוכך אם כל המשתמע מכך,
  איפוא זה היום?
  שרק תצליחי אמן!!!

 34. איתי :

  דקל וניר,

  פעילים של מועמד מסוים נוטים לפחות כלפי חוץ להבליט את יתרונותיו ולהדחיק את חסרונותיו. זה קורה לאלי סתוי וזה קורה גם לכם.

  1. יש הבדל עצום בין הובלה בסקרים, שנערכים בד"כ על מדגם של הציבור הכללי ובין כוח בפועל בקרב חברי המפלגה שאותו קשה עד בלתי אפשרי לנבא ע"י מדגם. אחרי הכשלונות בעניין פרס-פרץ ובעניין לבני-מופז (שם הסקרים ניבאו ללבני ניצחון קליל והיא ניצחה עם 531 קולות יתרון בלבד), הסוקרים הבכירים בישראל הודיעו שהם לא יעשו יותר סקרי פריימריז.

  2. אני מאמין כמוכם שהאהדה בציבור הכללי ליחימוביץ' גבוהה בהרבה מהאהדה לפרץ, כי האחרון לא עשה כמעט שום דבר כדי לשקם את מעמדו אחרי לבנון 2. כמו שזה נראה כרגע, העבודה תקבל יותר מנדטים עם יחימוביץ' בראש מאשר עם פרץ בראש.

  3. אבל זה לא אומר שליחימוביץ' יש מספיק כוח כדי להשתלט על מפלגת העבודה וכדי להחזיק בראש זמן סביר, משימה שגם מצנע פרץ וברק לא צלחו בה.

  4. לדעתי, עמיר פרץ יכול לתת לה את הכוח הזה. מאוד יכול להיות שאני טועה בעניין הזה כי כוחו הארגוני של פרץ הוא נעלם. יכול להיות שהוא גדול הרבה יותר ממה שמדווח בתקשורת (אותו כשלון עיתונאי כמו ב-2005) ויכול להיות שהוא נמר של נייר.

  5. החלופה היא ברית של יחימוביץ' עם פוליטיקאים אחרים, רחוקים אידיאולוגית ממנה ומפרץ, שיעזרו לה להשיג את הניצחון, או ייצרו ברגע האחרון ברית יחימוביץ' – הרצוג, כשיחימוביץ' מציעה לאוהדיה להצביע לו.

  לברית כזו יש מחיר כבד. המשמעות שלה היא שהמפלגה בראשות יחימוביץ' לא תהיה באמת מפלגה סוציאלדמוקרטית. זה יהיה בדיוק אותו דבר כמו פרץ 2006 ובסבירות גבוהה עם פחות מנדטים.

  6. אולי אני לא מבין את המתרחש *עכשיו* במפלגת העבודה, אבל אני יודע מה עשתה שלי יחימוביץ' ב-2007 ואלו דברים שלא ניתן להתווכח עליהם.

  א. ברגע האחרון היא קראה לאוהדיה להצביע ברק ולא לגוש אילון-פרץ שהיה במובהק יותר ס"ד ויותר יוני. היות שהמאבק היה צמוד ניתן לטעון שהיתה לה תרומה מכריעה בנצחונו של ברק ולכן להתרסקותו של המחנה הס"ד שהיא אמורה להוביל אותו.
  ב. הברית עם ברק כללה באותה תקופה גם ברית עם עיני, הרצוג פואד ושמחון והדבר הטיל על יחימוביץ' מגבלות קשות, בדיוק כאלו שמפניהן אני מזהיר כעת.

  דוגמאות:
  עיני מיעט להילחם עבור העובדים החלשים וניהל מערכה מכוערת נגד כוח לעובדים ושלי שתקה (אעפ"י שמקימי כוח לעובדים היו עד אותה תקופה במעגל המקורב ביותר אליה).
  פואד קידם את ויסקונסין ושלי שתקה. שמחון הפריט את אגרקסקו ושלי שתקה. הרצוג הפריט מעונות לחוסים לידי עמותות ושלי השתתקה. "השתתקה" – משום שקודם לברית עם ברק היא ניהלה נגדו מאבק פומבי באתר שלה, וסייעה לפעילים דנה שנה עצמון (יסו"ד) ומשה סמיה להילחם בהפרטה. ברגע שיחימוביץ' הפכה לחלק ממחנה ברק החומרים האלה ירדו מהאתר שלה.

  7. אני לא יודע אם יש סימטריה או אין סימטריה בין יחימוביץ' לפרץ, אבל אם רוצים לעשות מהלך אידיאולוגי ולא מהלך פרסונלי מה שנדרש הוא בריתות על בסיס אידיאולוגי ולא על בסיס ארגזולוגי.

 35. מיכאל לינדנבאום :

  ניתוח מבריק

  לדבריך הכל תלוי בברית של"י-פרץ.
  מה אנחנו יכולים לשכנעם לשלב ידיים.
  אולי שולחן עגול בחסות עבודה שחורה יוכל לקדם ברית כל כך חיונית?

 36. אלי סתוי ציר העבודה :

  ח"כ עמיר פרץ למיטב ידיעתי, לא עוסק במשא ומתן עם מריונטות,שאותם יצר במו ידיו ולא עם מפעילם שגם הוא זכה לכוחו בחברה ובמשק
  תודות למינוי שלו כמחליפו כיו"ר ההסתדרות,
  לסיכום אין נטיה טבעית לאדם,ובמיוחד לא לחכ עמיר פרץ רב הנסיון הפוליטי,כלכלי,חברתי.
  ללנסות ולדון עם אנשים. שאת מעמדם הציבורי יצר הוא במו ידיו ובמיוחד לאור העובדה שהם בהזדמנות הראשונה פשוט בגדו בו.

 37. מיכאל לינדנבאום :

  לאלי,
  לכולם יש חשבונות אישיים,אבל עכשין אנחנו צריכים לקחת הבחירות בעבודה.
  קידום הכח הס"ד הוא החשוב מכל.

 38. אלי סתוי ציר העבודה :

  למיכאל ולשאר החברים
  לטענתי העקרונית ,על עופר עיני ,אבישי ברוורמן
  ושלי יחימוביץ ,מוטלת החובה המצפונית, וכמי שחייבים אותה לעמיר
  פעולה שתוכיח לציבור את עוצמת נאמנותם הטבעית,
  להתעשת ולהפוך ולהיות ,השלישיה המובילה והסוגדת ביותר למחנה החברתי
  במפלגת העבודה בראשותו של מי שכבר הוכיח ובמיוחד להם ובגדול ,את כישורי מנהיגותו ויכולותיו להנהיג את מפלגת העבודה להצלחה גדולה ומחודשת.

 39. מיכאל לינדנבאום :

  אלי,זה העניין

  עד עכשיו לא שמענו שעמיר פרץ מעוניין להצטרף למחנה חברתי ,אם בראשותו ואם בהשתתפותו.
  המחנה הס"די-חברתי ממתין להחלטה.

 40. דקל-דוד עוזר :

  איתי אני לא מדבר על המאזן הכללי אני מדבר על הכח המאורגן של שלי במפלגת העבודה, כלומר מתפקדים.

  כן, מתפקדים, תהיה מופתע אפילו ששלי אינה טריפולטאית, מרוקאית או עירקאית יש לה מתפקדים ובהמונים, מסתבר שהתיאוריות של "החמולות" לא מבוססות.

  עמיר פרץ אדם נהדר ונפלא, סוציאל דמוקרטי בנשמתו, אני עדיין מאמין ששלי היא מנהיגה טובה יותר ולכן אני תומך בה.
  עם זאת, אני מסכים שחשוב שכאשר אחד מהם ינצח, השני יצטרף וייתן תמיכה לקו שהם מובילים, זה לא סותר.
  לגבי בוז'י – בעיני הוא לא מתאים, בשום פנים ואופן, להנהיג את המפלגה.

  להיות חלק ראשי בצוות – כן.
  להנהיג – בשום פנים ואופן לא.

 41. מיכאל לינדנבאום :

  דקל-מלה בסלע!
  בכל זאת אני עדיין לא מבין את השתיקה.
  ממש לא לטובת העניין.

 42. נגה תדמר :

  מכיוון שמגיבים רבים עוסקים בהרחבה בעניין 'שלי לראשות העבודה', כדאי גם להציץ באתר של שלי בהפניה אל " 'למה שלי?' אורי הייטנר מונה 9 סיבות"http://www.shelly.org.il/node/4665 . ואפשר גם להתייחס לשתי התגובות הראשונות שם.

 43. שושנה בן גיגי עפולה :

  שלי יחימוביץ לרשות העבודה

  שלי יחימוביץ כיום הכי ראויה לעמוד בראש מפלגה -לו היו משנים את שיטת הבחירות באופן יסודי , לא היו כאלה קשיים כספיים בבחירת מועמדים ישרים והוגנים והתחברות לבעלי ההון וכבלל שחיתויות. אנו רוצים יצוג הוגן ודמוקרטי בכל אזור בארץ וכל אזרח יהיה שותף בבחירה גם אם אינו מפלגתי. שלי יחימוביץ מקווה שתובילי זאת!!!!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.