השבט אמר את דברו

למעלה ממיליון צפו השבוע ב"הישרדות", אך בתכנית הנצפית ביותר בטלויזיה השנה, כמו גם בדמוקרטיה הישראלית, המילה האחרונה שייכת לאוליגרכים של "מועצת השבט"

מאת: יהונתן קלינגר

השבוע הוא השבוע בו ישראל סופית הפכה לאמריקה. כמו בארצות הברית, גם אצלנו העם דיבר: מיליון ומאתיים אלף צופים צפו בהישרדות, ארבע מאות אלף מהם טרחו להצביע בהצבעה שכלל לא משנה דבר, כמו בבחירות הארציות. על כל אדם שהצביע בבחירות הארציות של שנת 2006 למפלגת 'קדימה' היו שניים שצפו בהישרדות ביום שבת האחרון. העם אמר את שלו.

האדישות בישראל לא נובעת מהעומס על מערכות שלטון החוק והשחיתות, האדישות בישראל נובעת מכך שהרבה יותר קל לאזרחי ישראל לחלום על עתיד טוב יותר באי קריבי, על מקום בו התככים פשוטים ושאי אפשר לשחד. השורדים האמיתיים הם אנחנו, אך אף אחד לא שם לב לכך. וגם בתכנית הנצפית ביותר בטלויזיה השנה, עדיין לא היתה לצופים מילה, אלא רק אם האוליגרכים של מועצת השבט היו מוצאים עצמם במבוי סתום.

עצוב שהדמוקרטיה הישראלית מצאה עצמה במבוי סתום הרבה לפני "הישרדות". עצוב שככל שהזמן עובר, האזרחים מאבדים את הכח להמשיך במאבק; ובעצם מה הטעם להאבק כשהעתיד ידוע מראש? כולנו נבלע על ידי מכונה קפיטליסטית כזו או אחרת, ואם לא נבלע אז ככל הנראה נאלץ להאבק במחירים עולים של סחורות בסיסיות, בחוסר יכולת לנהל משק.

אז אולי כדאי שנבחר גם את הפוליטיקאים שלנו בתכנית ריאליטי, ככה לפחות ידברו על זה בבוקר.

Tags: , , , , , ,

2 Responses to “השבט אמר את דברו”

  1. […] רביעי, 21/5/08, 15:46 יונתן קלינגר מ"עבודה שחורה" כתב טור שבו הוא מבכה את ההשתתפות הפעילה של ישראלים בצפיה […]

  2. ולכן הצעד המשמעותי הראשון לשחרור פוליטי הוא להפטר ממכונת התעמולה מספר אחת כיום – הטלוויזיה

    מי שמתנגד לשליטת ההון על השלטון,
    צריך קודם כל להתנגד לשלטון ההון על הנפש שלו

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=442669

Leave a Reply