האיגודים המקצועיים בארה"ב – הרצאה בבית העם

בית העם – במה תרבותית של ארגון העובדים מען מזמין את הקהל הרחב להרצאה: אסף אדיב: "האיגודים המקצועיים בארה"ב – השוואה בין תפקידם בתקופת רוזוולט לכוחם כיום תחת אובמה". ביום חמישי 17.2, 19:00, רח' העליה 45, בנין גיל עד לביטוח, קומה ב'. כיוון שמספר המקומות מוגבל, אנא אשרו הגעה במייל חוזר לניר נאדר nir@hanitzoz.org.il הכניסה חופשית

האיגודים המקצועיים בארה"ב מלאו תפקיד מפתח בגיוס ההמונים שהביאו לנצחונו של אובמה בבחירות לנשיאות בשנת 2008.
שנתיים אחרי האירוע ההסטורי של בחירת נשיא אפריקאי אמריקאי ראשון התברר כי אובמה נשאר כבול לבעלי ההון והקואליציה של תומכיו התפוררה.
תבוסת הדמוקרטים בבחירות אמצע הקדנציה (נוב' 2010) ועליתה המטאורית של התנועה הימנית "מסיבת התה" באו בין השאר כתגובה למשבר הכלכלי החריף שהעובדים בארה"ב חשים את השפעותיו הקשות.
תנועת האיגודים המקצועיים לא הצליחה עד כה לייצר יוזמה חברתית פוליטית.

המצב היה שונה אחרי המשבר הגדול של 1929, אז מילאה התנועה האדירה של האיגודים המקצועיים התעשייתיים (CIO) תפקיד מפתח בתמיכת משטר ה"ניו דיל" של רוזוולט. האם ניתן לשחזר את הנסיון המתקדם הזה כיום?

ההרצאה תלווה בהקרנת קטעים מהסרט "לידתו של איגוד" (10,000 Black Men Named George), המתאר את מאבקם של שרתי רכבות "פולמן" בארה"ב בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים להקמת האיגוד המקצועי הראשון של אפריקאים אמריקאים.

למידע נוסף על הסרט: http://www.imdb.com/title/tt0280377/

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Leave a Reply