חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הנהלת הסינמה סיטי מונעת הקמת ועד עובדים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 6.05.08 11:50

נציגות העובדים החדשה בסינמה סיטי נאבקת מול נסיון ההנהלה להקים וועד מטעמה – עדכון מד"ר עמי וטורי, "כוח לעובדים".

בסינמה סיטי קמה בשעה טובה נציגות עובדים. בתוך פחות מחודשיים הצליחה קבוצת עובדים שנבחרה גם כנציגות העובדים להחתים רוב גדול מכלל עובדי הסינמה סיטי, (שבו מועסקים קרוב ל 200 איש) על טפסי תמיכה בנציגות. ההחתמה בוצעה תוך הסבר על מטרות ההתארגנות, על מהי נציגות עובדים ועל כך שלפחות אחד מהנציגים (בועז אורמן) עבר גם הכשרה מתאימה במסגרת קורס להתארגנות עובדים של המכללה החברתית כלכלית. הנציגות יידעה את ההנהלה על קיומה בכתב ופנתה טלפונית בבקשה לקיים משא ומתן. כמו כן לפחות בועז זכה לטיפול הקבוע השמור כניראה אצל חלק מהמעסיקים למי שעוסק באירגון חבריו לעבודה. (בועז אוים באופן מפורש כי יפוטר אם ימשיך להחתים עובדים על תמיכה בנציגות העובדים. העובדים המתארגנים שייכים ברובם לקבוצה המועסקת בסינמה סיטי דרך חברת כוח אדם. בקרב קבוצה זו המונה כ 150 איש חתמו כמעט כל העובדים על תמיכה בנציגות. (סינמה סיטי מעסיקה למעשה את רוב רובם של העובדים שאינם בדרגי ההנהלה הזוטרים באמצעות חברת כוח אדם) . מספר לא מבוטל מקרב עובדי הסינמה סיטי ובהם רוב חברי הנציגות גם היגדילו לעשות והתפקדו כחברים "בכוח לעובדים". מה שהופך את "כוח לעובדים" ואת הקליניקה למשפט ורווחה באוניברסיטת תל-אביב למחויבים לחלוטין לכך שלא יפגעו בהם במקום עבודתם.

כאשר התברר להנהלת הסינמה סיטי כי קמה נציגות עובדים אוטנטית וכי ולא ניתן לפורר אותה על ידי איום
בפיטורים על עובד כזה או אחר נשלף מהארון תרגיל חדש .הנהלת סינמה סיטי בחרה להקים וועד עובדים מטעמה. המשת"פ שבאמצעותו מבוצע מהלך זה נקרא ירון אבידן והוא למרבה הבושה גם חבר קיבוץ בעברו. ירון אבידן הוא איש הנהלה בכיר יחסית. הוא מכנס את העובדים ומאלצם לחתום על מסמך תמיכה בוועד מטעם ההנהלה. מסמך שהנהלת הסינמה סיטי אפילו לא טרחה להסיר ממנו את הלוגו שלה. אני הייתי מתבייש להיות ירון אבידן אבל אני כניראה לא הוא. בנוסף הפיץ הנ"ל מכתב הזוי שבו הוא מכנה את ההתארגנות מטעם ההנהלה כ "טמפלרים של הסינמה סיטי". המכתב ההזוי מצורף למייל זה ואתם מוזמנים לקרוא ולהבין במי ובמה מדובר.כמו כן מצורפת למייל זה ההודעה לעיתונות מטעם הנציגות האותנטית של עובדי הסינמה סיטי.והטופס עליו מחתימה ההנהלה
התנהגות הנהלת הסינמה סיטי מחזירה אותנו לימים האפלים של דיכוי וועד העובדים בחיפה כימיקלים דרום (הסרט שביתה למי שלא מכיר) . גם שם הקימה ההנהלה וועד מטעמה בניגוד לכל דין ולפסיקת בג"ץ ובתי הדין לעבודה. רק שהפעם זה כבר לא נעשה בדרום הרחוק אלה בצומת גלילות. בקיצור התקדמנו….
לכן כל מי שיכול להפיץ ולהעביר הלאה את המידע ולהסביר את חומרת מעשיה הנלוזים של הנהלת סינמה סיטי מסייע למאבק שאין מוסרי מימנו.

עמי

לקריאה נוספת: ד"ר איציק ספורטא ב"העוקץ"

ההודעה לעיתונות:

הודעה לעיתונות

"סינמה סיטי" מציגה:

הקמת וועד פנימי מטעם ההנהלה, כדי לטרפד את התארגנות העובדים במקום

כ- 150 עובדי קבלן העובדים ב"סינמה סיטי" התארגנו לאחרונה ובחרו נציגות עובדים על מנת שתפעל לשיפור את תנאי העסקתם. העובדים התארגנו בתמיכה ובסיוע ארגון כוח לעובדים והקליניקה למשפט ורווחה באוני' ת"א. מרבית העובדים במקום מועסקים על ידי חברת הקבלן אאוטקם שבבעלות חברת ג'וב טוב של אגודת הסטודנטים באונ' ת"א.

זמן מה לאחר שנודע להנהלה על ההתארגנות, החליטה החברה N.L.C (הבעלים של סינמה סיטי) לארגן נציגות עובדים מטעמה, בריכוזו של ירון אבידן, שמשמש כמנהל בחברה. דבר זה כמובן ימנע מהתארגנות זו להיות נאמנה לצרכים והאינטרסים של העובדים והיא תהווה בפועל התארגנות למען הנהלת "סינמה סיטי".

מעבר להקמת נציגות עובדים פיקטיבית, הסינמה סיטי משתמשת באמצעים כוחניים נוספים בניסיון לסכל את ההתארגנות וביניהם איום על עובדים בפיטורים, איסור חלוקת חומר הסברתי לעובדים למען ההתארגנות, איסור על עובדים לשוחח עם מובילי המהלך בזמן המשמרות (בניגוד למה שכן מתאפשר למובילי הוועד הפנימי מטעם ההנהלה), ובנוסף ההנהלה תוקפת ומשמיצה באופן חסר שחר את נציגות העובדים הלגיטימית.

נציגי ההנהלה מנסים להחתים את העובדים על המסמך, אשר כתוב על נייר מכתבים של חברת N.L.C. (הסינמה סיטי), ובו נכתב:

"ועד העובדים שהוחל בהקמתו על ידי ארגון "כוח לעובדים" נגוע באינטרסים זרים ואיננו מקבלים את הקמתו … ועד זה הוקם באופן מחתרתי ובפועל אינו פועל מתוך אחריות מקצועית כלפי ארגון הסינמה סיטי, אלא מקדם אג'נדה פוליטית אשר תורמת למטרתו בלבד… ברצוננו לבחור נציגות עובדים עצמאית …ירון אבידן ירכז את הפעילות בנושא זה.

אנו מצהירים בזאת, כי במידה וחתמנו בעבר על טופס הצטרפות לוועד העובדים של עמותת "כוח לעובדים" הרי שחתימתנו להלן מבטלת כל חתימה קודמת שלנו בעניין זה."

(נשמח להעביר לעיונך את המסמך המקורי).

כמובן שאין שום עיגון במציאות להאשמות במסמך זה. הניסיון של הנהלת "סינמה סיטי" לשבור את הקמתו של וועד עובדים דמוקרטי על ידי הקמת וועד עובדים מטעם ההנהלה הינו בלתי חוקי, בלתי חוקתי, הוקע באופן חד-משמעי בעבר (בפרשת חיפה כימיקלים דרום) וראוי להוקעה ציבורית גורפת.

הנציגות פנתה למנהל הסינמה סיטי ונתקלה בזלזול וסירוב לנהל עמה שיח רציני

אנו קוראים להנהלת סינמה סיטי לזנוח את האמצעים הנלוזים של שימוש בכוחניות, בהפחדות, בהכפשות ובשקרים ולפנות לדרך של הידברות עם נציגות העובדים הקיימת.

לפרטים נוספים:

נציגות העובדים:

ערן סגל, סדרן– 052-6733919

סמי מסאלחה, עובד מזנון – 050-2171096

חסן עבאדי, עובד מזנון – 050-4730020

בן קוטי, קופאי – 054-5808480

ענת פינטו, עובדת מזנון – 054-2178963

שי כהן – 8746404 -052 – כוח לעובדים

עו"ד איתי סבירסקי – הקליניקה למשפט ורווחה, וכוח לעובדים 0545535153

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

22 תגובות

 1. נמרוד :

  ישר כוח עמי!

 2. א :

  אני חייב לציין שלולא היכרתי את פעילותכם המכתב ה"הזוי" היה משכנע אותי. להבנתי יש להתייחס אליו ברצינות ולהיות מוכנים למענה לכל נקודה המועלית בו.

  אם תוכלו בהמשך לספק רשימת תשובות לכל הטענות המועלות ב"מכתב הקוקיות" זה יהיה מצוין.

  אני חושב שהבדל מהותי בינינו ובין העוקץ הוא שאנחנו מצד אחד מנסים להיות מגרש ביתי לעמדתכם שהיא גם עמדתנו ומצד שני מנסים לבנות שיח שנותן גם לעמדה האחרת להתבטא ולציבור לשפוט (ע"ע התכתבות ניתאי פרץ עם מנהלת עלית-קפה, בעיקר בבלוג שלו ושל נדב). דוגמה נוספת היא בנושא פיטורי מורות האולפנים עי תמיר. העברנו לדוברת משרד החינוך רשימת שאלות שרוכזו מעשרות טוקבקים באתר ע"י דליה בלומנפלד. תשובות הדוברת הגיעו תוך מספר שעות והיו מפורטות ומשכנעות מאוד. אלא מה, תוך יום הפריכו במטה המאבק של המורות את כל הטענות שהיו בתשובת הדוברת (למשל סיום עבודה רק בהסכמה).

  אם תחקור את הטוקבקים בשני האתרים תראה שיש הבדל גדול בקהל הקוראים. זה קשור כמובן לדיון מתחת למאמרו של דני גוטווין – איך מגיעים לציבור הרחב ולא רק למשוכנעים.

 3. טל :

  אפשר לפרט אילו זכויות עובדים מופרות בסינמה סיטי?

 4. עומר כרמון :

  כל הכבוד על ההתארגנות.

  מאוד מרגש לראות עובדי מזנון וקופאים מעזים לפעול בצורה כה אמיצה ונחרצת.

 5. אלעד הן :

  הבעיה שיש לנו בהסברה היא שהציבור ברובו מקבל את הטענה לפיה לגיטימי שעובדים יתאגדו וידרשו זכויות רק אם מפרים באיזו צורה את חוקי העבודה. האמת היא אחרת לחלוטין. לעובדים מותר והם צריכים להתארגן כדי לדרוש _יותר_ ממה שחוקי העבודה מחייבים. הפרה של חוקי עבודה, למרות שנציגויות עובדים עוסקות בה לא פעם, היא הפרה של חוק, ולכן, בסופו של דבר, נושא לבתי משפט. התארגנות עובדים נועדה כדי לדרוש חלק בקבלת ההחלטות במקום העבודה; היא מהלך של דמוקרטיזציה של מקום העבודה.

  אני חושב שאחד מקווי ההסברה שנכון לקדם, בעיקר מול טענות "נאמנות" למקום העבודה, שמופצת ע"י אנשים מטעם, היא שנאמנות למקום העבודה יכולה להתקיים באמת רק במקום שיש לעובדים יכולת להשמיע את קולם, ובה לא מפחדים מכך שהעובדים ירימו ראש. במקום שההנהלה רוצה שגם הוועד יהיה בהנהלתה לעובדים לא יהיה קול, ולא משנה באיזה רטוריקה נרגשת עוטפים את העניין.

 6. יונתן שחם :

  המכתב הזה הוא פסיכי לגמרי. הלחץ של ההנהלה ניכר בכל שורה במכתב. מנגד, חשוב להתמודד עם הטענות שהוא מעלה – לא נראה לי שעובדי הסינמה יתקשו לעשות זאת.

  עובדי הסינמה – אל תישברו!

 7. אלעד הן :

  שלא יובן ממה שכתבתי שבסינמה סיטי לא מופרים חוקי עבודה (אני מניח שזה לא נכון). הנקודה שלי היא שלא זה העניין, אלא הזכות להתאגדות כזכות אוניברסלית שלא דורשת הצדקה נוספת.

 8. יוני :

  א,
  אני מסכים, המכתב מנוסח כך שאדם מהרחוב עשוי להתרשם שעושים עוול ל'סינמה סיטי', ועלינו להתייחס לבעיה זו ברצינות.
  אך כסוציאל-דמוקרטים, אומר שהטענות הן מגוחכות:
  מה נאמר?
  "ועד זה הוקם באופן מחתרתי" -סביר להניח, כמעט כל המנהלים בארץ פועלים בניגוד לחוק כדי למנוע בכל דרך התאגדות עובדים במקום העבודה.
  "אינו פועל מתוך אחריות מקצועית כלפי ארגון הסינמה סיטי" -הכוונה שאינו מתחשב באינטרסים של סינמה סיטי כפרמטר משמעותי בהחלטותיו? גם העובדים טוענים שהסינמה סיטי אינו מתחשב באינטרסים של העובדים כפרמטר משמעותי בהחלטותיו – בשביל זה מתיישבים למו"מ – כל צד מייצג את האינטרסים שלו ומגיעים לפשרה ולהסכם.
  הארגון שההנהלה רוצה לארגן לעובדים, שאכן יתחשב קודם כל באינטרסים של ההנהלה במעשיו – הוא המגוחך.
  הבקורת הזו לא היתה נכתבת ע"י סתם עובד לעולם, אלא רק ע"י מי שמזדהה לחלוטין עם ההנהלה, וחושפת בדיוק את אופיה של ההתארגנות ה"עצמאית".
  "הארגון מקדם אג’נדה פוליטית אשר תורמת למטרתו בלבד" ו"נגוע באינטרסים זרים" -הרי כל אחד יכול לומר את זה על כל אחד. אכן יש מטרה פוליטית לארגון "כוח לעובדים" במובן שהוא תופס שיפור בתנאי ההעסקה של כל עובד ספציפי בכל מקום בישראל *גם* כצעד לשיפור כללי במצבם של העובדים בישראל בטווח הבינוני, ובטווח הארוך העצמת העובדים להיות בעלי השפעה משמעותית על תנאי חייהם.
  -אין לי מושג מה בכלל היתה יכולה להיות המשמעות של סיוע להתארגנות עובדים ש"תורמת למטרתו בלבד" או "אינטרסים זרים" (שבהחלט נשמע מאד מאיים), אלא אם היו מועסקים ע"י מתחרה מתחום הקולנוע, רק כדי לפגוע בכיס של NLC – ואני יכול להבטיח לך שזה לא כך.

  תגיד לי, מפורשות ומבוהרות כך, יש ל"כוח לעובדים" מה להתבייש בטענות שהועלו כלפיו? הוא יכול להתגאות.

 9. ענת פינטו :

  אני מחזקת את הנקודה של התגובה מעלי, ועד עובדים, בין היתר, דואג לזכויות המעוגנות בחוק, ובעיקר לערוץ תקשורת ישיר בין ההנהלה לועד. הסינמה סיטי פועלת עפ"י החוק היבש (אף על פי שחוק הפנסיה החדש לא הוחל עדיין עלי למרות ותק עבודה של שנה) ועם זאת יש מקום לארגון ועד עובדים שיפעל לשיפור והטבת התנאים הנוכחיים.
  כל זה נשמע טוב בתאורייה כי בפרקטיקה נתקלנו בקיר. נשלח מכתב משא ומתן ולא נמסרה תגובה, חוסר רצון לדו שיח ולמשא ומתן מפורש.. למה לא לכנס את אולם 1 לכל העובדים והמנהלים ולהתדיין? במקום זה הוקם ועד חלופי שכונס בו "רק נציגים של כלל המחלקות השונות… אבירים טמפלריים- עובדים אמיתיים שדואגים לסינמה סיטי ורואים בה משפחה חמה ודואגת" -(אני אישית רואה בזה עלבון חריף) שנציגיו מחתימים עובדים להסרת חתימתם הקודמת לועד הראשוני חשוב לציין שאלה מקבלים תשלום ו"מחתימים כרטיס" על ה"משמרת הסברה והחתמה" שלהם.
  מכל מקום אין לנציגות הועד שום כוונה ליצור פרובקציות ולהעכיר את תחושת "הביחד" של ירון אבידן, אלא אם הוא ונציגי ההנהלה ישבו איתנו לדו שיח. בואו לא נהפוך את הסינמה לקן הקוקיה.

 10. ינון :

  ברור שהטענות של "הטמפלרים" – ואפילו בחירת השם – רוויות בהשקפה צינית מאוד כלפי נושא התאגדות עובדים. אבל חשוב להבין שהפרדיגמה, כמו שאומרים – לרעתנו.
  בעולם שבו זה בסדר לעבוד בגוגל כי נותנים לך זמן לשחק שש בש אבל זה לא בסדר לקבל משכורת ראויה בתור עובד מדינה – דעת הקהל נוטה, בלשון המעטה, נגד המתאגדים.
  ארגון כח לעובדים סובל, עוד לפני שזכה להזדמנות להציג את עצמו בסיפור הזה, מתדמית שלילית. למכתב הזה, טיפשי או מרושע ככל שייראה למי שמכיר דברי כאלה מקרוב, יש כוח יותר מעשרות חתימות על דף. זו מציאות עגומה, מרגיזה, אבסורדית. אבל זו מציאות של שוק עבודה מפורר.
  התשובה, לדעתי צריכה להתבטא בשני מישורים:
  א. פעולה בתוך הסינמה סיטי – הסברתית, חינוכים באופייה – אני סומך על המאגדים בתחום הזה.
  ב. פעולה ציבורית – כאן המצב מורכב יותר, כפי שכולם מבינים. זוהי אחריות אישית ממעלה ראשונה של כל מי שרואה עצמו מקורב לנושא הזה לחשוף את מכבסת המילים, להתעקש על ה"דרש" שבסיפור הזה, גם תוך הסיכון להישמע טרחן בסביבתו הקרובה. צריך להסביר לכל אחד (לחכמים, לרשעים, לתמים, ובמיוחד – אתם יודעים למי) מה משמעותו _הערכית_ של ועד עובדים, מה ערכו.

  יישר כח למאגדים.

 11. שי כהן :

  הדיון מעניין אבל נדרשת גם פעולה-בינתיים אפשר להגיב ולחזק את נציגות העובדים (ואולי להגיד להנהלה מה אתם חושבים עליה) בתגובות לכתבות ברשת

  או ישירות:
  מנכ"ל: יעקב כהן
  אבי אדרי, סמנכ"ל
  ליאון אדרי: שותף
  כתובת: בניין הרב מכר, צומת גלילות רמת השרון 47100

  טלפון: 6992122
  פקס: 6991619
  אתר: http://www.cinema-city.co.il

  מארגן הועד מטעם ההנהלה הוא ירון אבידן
  0546332178
  במקרה שלו אפשר להסתפק בהודעת …SMS

 12. ערן סגל :

  האם הקמה של "מסדר טמפלרי" משמעה יציאה למסע צלב נגד הכופרים?

  אני מקווה שבקרוב נצליח להפוך את הסינמה סיטי למקום שמתנהל באופן שהולם מדינה דמוקרטית.

  חג שמח

 13. לעזור לעובדי הסינמה סיטי - בטלפון, בפקס, במייל, בטוקבק :

  […] בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים – רמז לאהוד ברקערן סגל on הנהלת הסינמה סיטי מונעת הקמת וועד עובדיםעומר כרמון on מי שגר בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים – רמז […]

 14. עמית מחיפה-סיטי :

  מזכיר יותר את האבירים של מונטי פייטון…

  מאחורי עובדי הסינמה סיטי קיים גב חזק של פעילים מכל הארץ, כמו מאחורי כל אירגון שיקום (זהו לא איום מול ההנהלה, אלא רוח גבית לעובדים, חשוב לציין…)

  ישר כח, אנחנו איתכם.

 15. דימי :

  ואגב שבירת שביתה…

  "[לסינמה סיטי] דרושים עובדים :

  להשתלבות בצוות צעיר ודינמי במגוון תחומים

  1. סדרנים/יות , עובדי/ות מזנון

  2. קופאים/יות

  3. ברמנים/יות

  4. מארחים/ות לאולם VIP

  5. מנהלי משמרת

  דרושים רציניים ,נמרצים ובעלי יכולת עבודה בצוות
  עבודה במשמרות לרבות סופי שבוע ,שעות גמישות מתאים במיוחד לסטודנטים ,סביבת עבודה מאתגרת ומגוונת ,אפשרויות קידום ,תנאים מיוחדים.

  תוכנית והטבות שכר גבוהות
  ביטוח מנהלים לעובדים ותיקים
  כניסה חופשית לסרטים
  אפשרויות קידום ואופק ניהולי

  ניתן לפנות לדפנה 03-7450114

  ניתן גם לשלוח במייל [email protected]

  טכנאי

  http://www.cinema-city.co.il/_Articles/Article.asp?CategoryID=62&ArticleID=96

 16. גם-שם » שקט, תובעים :

  […] קבלן, אלא שהיא מנסה גם, כתף אל כתף עם הנהלת הסינמה סיטי, לחבל בהתאגדות העובדים במקום ולמנוע אותה על ידי הקמת ועד פיקטיבי מטעם ההנהלה, […]

 17. הסיפור האמיתי והמזעזע של :

  […] קבלן, אלא שהיא מנסה גם, כתף אל כתף עם הנהלת הסינמה סיטי, לחבל בהתאגדות העובדים במקום ולמנוע אותה על ידי הקמת ועד פיקטיבי מטעם ההנהלה, […]

 18. הייתכן שאגודת הסטודנטים בת”א מנסה להשתיק (בעזרת איומי תביעה) ביקורת סטודנטיאלית לגיטימית ?! :

  […] קבלן, אלא שהיא מנסה גם, כתף אל כתף עם הנהלת הסינמה סיטי, לחבל בהתאגדות העובדים במקום ולמנוע אותה על ידי הקמת ועד פיקטיבי מטעם ההנהלה, […]

 19. עו”ד ועוד: אגודת הסטודנטים מאיימת לתבוע אותנו : סולידריות :

  […] קבלן, אלא שהיא מנסה גם, כתף אל כתף עם הנהלת הסינמה סיטי, לחבל בהתאגדות העובדים במקום ולמנוע אותה על ידי הקמת ועד פיקטיבי מטעם ההנהלה, […]

 20. פעולות שלא כדין לסיכול התארגנות העובדים בסינמה סיטי :

  […] נוספת: הנהלת הסינמה סיטי מונעת הקמת ועד עובדים נערך על ידי הגר שקד תגיות לחיפוש בבלוג: איתי-סבירסקי, […]

 21. הסמינריונית » ארכיון הבלוג » watching roaches climb the wall :

  […] מצאתי את עצמי מחלקת בקמפוס פליירים שכתבתי עם חברים על עוולות אגודת הסטודנטים כלפי עובדי ה”סינמה סיטי”, פליירים שכעבור שלושה […]

 22. חיים :

  שירות עובדי הניקיון

  השירות הזה פשוט מגעיל שיפתרו את כול עובדי הנקיון

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.