postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » דב לאוטמן ורן ארז מתווכחים על "הכל חינוך"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דב לאוטמן ורן ארז מתווכחים על "הכל חינוך"

נושאים חינוך ותרבות ב 4.05.08 6:00

ביום ד', 30 באפריל 2008, הופיע דב לאוטמן, המייסד והיו"ר של פורום "הכל חינוך", בפני אנשי אגף המשימות של התנועה הקיבוצית והציג את מטרות הפורום והגיון הקמתו. בעקבות דבריו התפתח ויכוח ער. ציטוט ללא עריכה מתוך עדכון ששלח יואל מרשק

לאוטמן ציין כי בלי חינוך ציבורי מתוקצב היטב לא יהיה חינוך ראוי לשמו בישראל. החינוך הציבורי הוא מעל הכל, אמר, והוא שולל את הפרטתו. יש לעשות רפורמה ארוכת טווח בחינוך, ללא רפורמה כזאת שתחנך את החינוך הציבורי יגדלו הבערות והעוני. לאחר ששמע את החברים ביקש מהם להצטרף לתנועתו ולציוותי עבודה.

רן ארז, יו"ר ארגון המורים, אמר כי "הכל חינוך" מתנהל בפטרונות כלפי המורים והם מתכוונים לסכם רפורמה למעלה ולכפות אותה על ציבור המורים, מהפכה בחינוך צריכה להתחולל מלמטה, ציבור המורים צריך לשאת אותה.

אמרי רון הדגיש כי הרפורמה "עוז לתמורה" של ארגון המורים שנוסתה בימי אהוד ברק [ויוסי שריד] בהצלחה רבה וחוסלה ע"י לימור לבנת, צריכה להיות ליבה של כל הרפורמה.

אורי זילברשייד ציין, כי תוכניותיו של פורום "הכל חינוך" יגרמו בשטח לסעד והפרטה . בתי הספר ימומנו לפי אמות מידה דיפרנציאליות. החלשים יקבלו מעט, והחזקים שיקבלו עוד פחות יפצו את עצמם ע"י הפרטה מסיבית.

לדבריו, לאוטמן בעל הרצון הטוב צריך להתחבר לאגף המשימות, תנועות הנוער והברית החברתית.

יאיר רביב, מראשי המחנות העולים, אמר, כי הרפורמה "הכל חינוך" משלבת ערכים של שוק העבודה במערכת החינוך. "הכל חינוך" צריכה לחבור לארגון המורים ולעבוד איתו.

אלישע שפירא אמר, כי צריך לאחד כוחות גם אם לא מסכימים על הכל. תנאי הכרחי הוא הגדלת התקציב דווקא כשמטפחים את החינוך בכללו ולא רק את הבגרות גדלים מדענים.

דוד דרומלביץ אמר שאין שום צורך בארגון חדש. יש לפעול לכך שהממשלה תיטול מחדש את אחריותה לחינוך ותשקיע בו את הכספים הנמצאים בשפע במדינה.

יואל מרשק סיכם את הדיון. לדבריו, הגענו להישגים, כמו חוק המילואים הקמת השירות הלאומי, בזכות קבוצות ותנועות חוץ פרלמנטריות צריך לחזק את פורום "הכל חינוך", לשתף איתו פעולה, להשפיע על דרכו ולחזק את חיבוריו הפוליטיים על מנת לממש את דרכנו הרעיונית והערכית.

יואל הודה לדוביק על מאמציו להגיע לבית התנועה, להתמודד על רעיונותיו ודרכו בהשפעה על מערכת החינוך והודיע על דעתו של דב כי חברי אגף המשימות יוכלו להצטרף לציוותי עבודה של התנועה החדשה בתהליך של התקשרות ישירה למנכ"ל [הרב] שי פירון טל' 9072278-03.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

4 תגובות

 1. מורה :

  כל עוד שר החינוך נגד המורים רפורמות לא יעזרו.
  תמיר פוגעת במורים באופן סדרתי.
  הרעת התנאים ברפורמה שהיא ווסרמן רקמו תביא להידרדרות חמורה במערכת.
  תנועת הכל חינוך צריכה לקדם מצב בו המורים מהשטח ייקחו חלק בדיונים הרלוונטיים. מה שברור הוא שכל שר חינוך גרוע מקודמו!!!

 2. איציק ש. :

  המילים-"שר החינוך נגד המורים" הן לחצערי מילים סתמיות. אחת החולשות הגדולות של ארגון המורים היא שארגון המורים אינו "המורים". המורים צריכים להתארגן באופן דמוקרטי הרבה יותר ואזיוכלו להשתמש באנרגיות הרבות של ציבור המורים. היום יש יו"ר ועוד קבוצה וארגון די פסיבי. ראינו בשביתת המורים איך אנסו את ארז להתעקש ולא לחתום מהר על ההסכם. בסוף היתה כניעה.

 3. “הכל חינוך” זה לא מדינת רווחה :

  […] on מדיניות מקלה לקניין רוחני למען סל התרופותאיציק ש. on דב לאוטמן ורן ארז מתווכחים על “הכל חינוך”מורה on דב לאוטמן ורן ארז מתווכחים על “הכל […]

 4. כיצד לחזק את החינוך הציבורי? השוואה בין שני מודלים :

  […] הדרכים, אלו"ט המטפלת באוטיסטים וכו'. קולות בודדים (רן ארז למשל) טענו כי "הכל חינוך" היא בעצם טריק מתוחכם להעביר את […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.