חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמותת מגדל אור – הפגנה על אי תשלום למורות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 8.01.11 17:00

ההפגנה תיערך ביום א' 9.1.11  ב שעה 11.30 בכניסה למשרד האוצר בירושלים מרחק הליכה מ"אגד" בדרך לכנסת. ביום ב' ייערך דיון בעניין בוועדת הרווחה בכנסת

ביום שני הקרוב צפויה ועדת הרווחה להתכנס בעניין פשיטת הרגל של עמותת מגדל-אור- עמותה הפועלת מזה שנים למען אוכלוסיית העיוורים בארץ.
מזה כמה חודשים אלפי עיוורים לא מקבלים מענה לצרכיהם ועשרות מורות שיקומיות לא יכולות לספק להם אותו בגלל כשל תקציבי ביזיוני של ועדת הרווחה.
מדובר על שערורייה ממדרגה ראשונה! זהו עוול נוראי שנעשה לאותן מורות, שנאלצו לעזוב את מקום עבודתן בגלל כשל מנהלי וחוסר תשלום שכרן כחוק וכהוגן.

ביום א, 09/01 בשעה 12:00 נפגין מול משרד האוצר בכנסת

במחאה על חוסר התשלום למורות ופשיטת הרגל של העמותה ועל מנת לנער את ועדת הרווחה מתרדמת החורף.

אנו מקווים שאנשים רבים יגיעו להשמיע קולם ולומר לשר הרווחה ולמנכל הרווחה:

החזירו לעבודה את מורות השיקום המפוטרות! די להתנערות מאחריות!

זה הזמן להשפיע. אם לא ייקרה משהו עכשיו, אין לדעת כיצד הטירוף הזה ייגמר!!

בואו בהמוניכם להפגנה

פרטים נוספים בדף הפייסבוק שלנו: "פח"ם" – פעולה חברתית ממוקדת.

המשיכו לשלוח מיילים ל:

 • שר הרווחה ולמנכל משרד הרווחה

[email protected] – שר הרווחה – בו'ז'י הרצוג

 • מנכל הרווחה מר נחום איצקוביץ

[email protected]

להלן הודעת "כוח לעובדים"

חודשיים ללא הדרכה שיקומית לעיוורים בישראל !
מורות ההדרכה השיקומית לעיוורים המאוגדות ב"כוח לעובדים –כוח עובדים דמוקרטי", יקיימו ביום א' ה- 9.1.11 בשעה 12:00 הפגנה משותפת עם למורות ומודרכים מול משרד האוצר בירושלים, במחאה על כך שמאז פירוק עמותת מגדל אור –העמותה היחידה בישראל שעסקה בהדרכה שיקומית- לא נמצא פיתרון לאלפי העיוורים שטופלו בעמותה וטרם  הושג הסכם שיחזיר למורות את חובות העבר וכספי הפנסיה שלהן. "בסיכומו של דבר מדובר ב-2.5 מיליון ₪ בלבד" מסבירה רחל ירקוני חברת וועד המורות" אך במקום לפתור את הבעיה, מעדיף משרד הרווחה להטיל את האשמה עלינו- המשרד טוען שאנו שובתות. אך כיצד ייתכן שמורה שמקבלת דמי אבטלה  חודשיים תחשב כשובתת?
35 מורות עבדו בעמותת מגדל אור ושירתו אוכלוסייה של למעלה מ-20,000 עיוורים(בכל שנה נזקקים לשירותי המורות כ-3000 עיוורים). המורות ליוו את העיוורים מלידה עד זקנה. הן שלימדו  תינוקות עיוורים שלא  לחשוש ממגע; הכשירו הורים להתמודד עם ילד עיוור ואת ההורים העיוורים להתמודד עם ילד רואה. עיוורים בוגרים למדו להשתמש בכלב הנחייה ומי שאיבד את מאור עיניו במהלך החיים להסתגל לחיים באפלה. הכשרתם כוללת עשרות שעות של התנסות במרחב בעיניים מכוסות.  שירותי ההדרכה, הוצאו כבר משנות השבעים  מידי גופי הרווחה לידי עמותה פרטית- עמותת מגדל אור. בשל ניהול כושל נקלעה העמותה לחובות כבדים (כ-9 מיליון ₪) מרביתם חובות לעובדים. המורות נאלצו לעבוד במשכורות חלקיות כשבמשך חודשים רבים, לא שולמו להם כספי פנסיה. המורות התאגדו בכוח לעובדים ויצאו למאבק מול משרד הרווחה, המשרד שמתקצב את עמותת מגדל אור. המשרד מצדו, מסיר כל אחריות ותבע מהמורות להמשיך ולעבוד בתנאים מופחתים תוך וויתור על חובות העבר והתעלמות מהסכם עבודה קיבוצי .לפני כחודשיים פורקה העמותה. המורות פוטרו ולאלפי עיוורים בישראל, אין כתובת מקצועית. אנשים שזה עתה איבדו את ראייתם חוששים לצאת לבד מהבית, ואין מי שיכוון אימהות שילדו תינוק עיוור לפני מספר חודשים.

ההפגנה ביום א' מקדימה דיון מיוחד בוועד הרווחה של הכנסת ביום ב'. בדיון, מיוזמתה של חברת הכנסת אורלי לוי אבוקסיס, יתבע משר הרווחה (הצפוי ליטול חלק בדיון) להציג פתרונות לעתידה של ההדרכה השיקומית. משרד הרווחה מצידו גורר רגליים ביחס להחזר החוב ומוכן לקבל את המורות חזרה לעבודה רק בשכר מופחת ונטולות הגנה של יחסים קיבוציים.  " אין לנו תביעות שכר נוספות" מבהיר ירקוני "אנחנו בסך הכול רוצים את מה שמגיע לנו- כספי הפנסיה שעמלנו עליהם שנים, וחזרה למשכורות הרגילות. אין סיבה שנשלם מחיר על כישלון ניהולי".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. לקסי :

  חשוב מאוד להשתתף בהפגנה הזו

 2. דליה :

  ההפגנה נדחתה

  שלום לכל התומכים במאבק למען הדרכה שיקומית,
  אנו מודיעים על דחיית ההפגנה למועד אחר שיפורסם בהמשך
  נא להיות בקשר.
  תודה לכולם על התמיכה.
  ישיבת ועדת הרווחה של הכנסת ביום שני, ללא שינוי.

  בהצלחה ושבוע טוב
  ועד המורות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.