חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ', הקשיבי למחאת תושבי דרום ת"א

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 2.01.11 5:00

בעקבות ההפגנות נגד העובדים הזרים כותב ה.ס., חבר מפלגת העבודה לח"כ שלי יחימוביץ': על השמאל  להתייחס ברצינות לבעייתם של תושבי השכונות ולא לפטור אותם כ"גזענים". לצד הסכנה שבשנאת זרים, יש כאן גם סיכוי להציג שמאל חברתי אמיתי

חה"כ יחימוביץ' שלום,

שמי ה.ס., חבר מפלגת העבודה דרך המטה שלך ותושב קרית שלום שבדרום תל אביב. רציתי להפנות את תשומת לבך לנושא חשוב ורלוונטי לשכונה שלנו, ובעל השלכות לאופן בו נתפס השמאל בארץ בכלל. לאחרונה היו אצלנו בשכונה הפגנות של התושבים נגד "המסתננים", שהוצגו בתקשורת כהפגנות גזעניות שעניינן רק גירוש כל מי שאינו יהודי. כמי שכתבה בעבר גם על היחס למזרחים בארץ, את בוודאי מבינה שיש כאן נסיון להשליך על התושבים סטריאוטיפ של בורות וגזענות. מהיכרותי עם תושבי השכונה ועם חלק ממארגני ההפגנה, התושבים אכן ממורמרים על העומס העצום שקהילת המהגרים מטילה על השכונה – מבחינת דיור, חינוך ועוד, אך התנגדות לפליטים כבני אדם אינה מרכזית אצלם. עם זאת, נפנוף בדגל הפחד מלא-יהודים הביא להם כמעט אוטומטית תמיכה של פוליטיקאים כמו מיכאל בן ארי, בעוד שלתפיסתם אף אחד לא ינסה לעזור להם אם יציגו את מטרתם כחיזוק התשתיות בשכונה או כהתחלקות בנטל של הפליטים עם שכונות ויישובים אחרים.
התושבים רואים את מפגיני השמאל שמוחים על גירושי פליטים למיניהם ומרגישים, במידה מסוימת של צדק, שלשמאלנים אכפת רק מפליטים וערבים. אני חושב שיש כאן הזדמנות להראות שיש בארץ שמאל שמתעסק גם בחייהם היומיומיים של התושבים ולהתחבר לקהלים חדשים. למרות שאני חושב שיש ערך גם לפעולה ברמת ההצהרה, אני מצפה ממך כמי שמנסה ופעמים רבות מצליחה להציג שמאל חברתי אמיתי לפעול בנידון, אם לא דרך יצירת קשר עם הגורמים הרלוונטיים בשכונה (ואשמח לסייע בכך במידת יכולתי) אז דרך ראש העיר עליו המלצת לבוחרים. העתק מהמכתב, ומתשובתך אם תתקבל נשלח לאתר "עבודה שחורה".

תודה,
ה.ס.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. דקל-דוד עוזר :

  מכתב יפה ומוצדק עד כאב

 2. ארז צ. :

  אני עם תושבי שכונות דרום תל אביב

  ערב טוב,
  לא ייתכן שרק הם יישאו בנטל,

  מדינת ישראל תמכה בעבר במדינות אפריקה בפיתוח חקלאות ותעשייה,
  במדינות המוצא, חייבים להמשיך בדרך הזו,

  לא יתכן לייבא את הבעיות של אפריקה לתוך מדינת ישראל.
  חלק עצום מהפליטים הם מהגרי עבודה.

  די לצביעות, לא יתכן שרק מספר רחובות בדרום תל אביב יישאו בעומס העצום.

  העובדים הזרים יוצרים תחרות מאד קשה לעובדים ישראלים, קיימים מעסיקים רבים שמנצלים את המצב ושוללים זכויות פנסיה, שעות נוספות מפועלים ישראליים לא מעט עובדין ועובדות ישראלי שומעים את המשפט: " לא נוח לך, מחר אביא אפריקאי במקומך."

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.