חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ים המלח, אמנם לא אחד מפלאי עולם אבל לא אתר בנייה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 28.12.10 5:40

אחרי שנכשל המאמץ להכליל את ים-המלח ברשימה החדשה של פלאי העולם, מתגבשת בחסות האוצר החלטה להעתיק את המלונות למקום אחר, זאת על-מנת להציל אותם מ"טביעה" בבריכה התפעולית של מפעלי-ים-המלח (כי"ל, האחים עופר). החלופה העדיפה, שתעלה למפעלים הרבה כסף, היא איסוף המלח הנצבר.  העתקת המלונות תהפוך את האיזור השלו לאתר בנייה ותהרוס את התיירות

עתיד המלונות בים המלח - כנס חירום בכנסת

השדולה להצלת ים המלח בשיתוף השדולה הסביבתית-חברתית עורכות כנס חירום לנוכח הכוונה המסתמנת בממשלה להחליט על העתקת מלונות ים המלח ממקומם.  בכנסת, ביום שני, 27 בדצמבר, בשעה 13:00.  לאישורי הגעה נא לפנות למייל [email protected] לפרטים: דנה- 050-5856871

לקריאה נוספת

לפני שלושה ימים הזמנו את הקוראים להשתתף בפגישת השדולה להצלת ים-המלח בכנסת, שהתקיימה היום.
להלן הודעת הסיכום של הדיון בשדולה.

השדולה להצלת ים המלח והשדולה הסביבתית-חברתית בכנסת קוראות לממשלה לדחות מכל וכל את ההצעה "להעתיק ממקומו" את אזור המלונות בים המלח, שפירושו הרס אזור התיירות.

בכנס החירום שנערך היום בכנסת השתתפו השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, וחברי הכנסת ניצן הורוביץ, דב חנין, אופיר אקוניס, ואילן גילאון. כמו כן השתתפו נציגי כל הגורמים המעורבים בים המלח: הרשויות המקומיות מהאזור, ארגוני הסביבה, המלונאים, מפעלי ים המלח, צוות תמ"א 13, רשות הניקוז, ומשרדי הממשלה השונים.

בדיון הדגישו כל הגורמים כולם, מלבד נציג חל"י (החברה להגנות ים המלח), כי הרס אזור המלונות איננו הדרך להתמודד עם בעיית ההצפות באגן הדרומי, לחוף בריכה 5. זו תהיה פגיעה חברתית, כלכלית, וסביבתית בלתי נסבלת. יתרה מכך, הרס אזור התיירות בים המלח אינו נותן שום פיתרון לבעיה בבריכה 5, עקב הצטברות המלח בקרקעיתה כתוצאה מפעילות מפעלי ים המלח. קציר מלח מלא הוא הפתרון הנכון לטווח הארוך שיאפשר לכל הגורמים בים המלח להתקיים זה לצד זה.

נציגי המשרד להגנת הסביבה וענף המלונות אף הדגישו כי העלויות עליהן מתבססים גורמי ממשלה שונים ביחס לחלופות השונות, שנויות מאוד במחלוקת, וכי הפער בעלויות בין החלופות הוא קטן בהרבה מכפי שהוצג עד כה. דברים ברוח זו הועברו לרה"מ בנימין נתניהו.

יש לבחון את הנתונים הללו לעומק.

לסיכום – אנו קוראים לממשלה להבהיר כי לא תהיה פגיעה בתיירות, בתעסוקה, ובסביבה באגן הדרומי של ים המלח. על הממשלה לקבל בדחיפות את ההחלטה על קציר מלח מלא שהיא החלופה המקובלת על ועדות הכנסת, הרשויות המקומיות והתושבים, ארגוני הסביבה, וכמובן בתי המלון. זו קואליציה נדירה, ועמדתה ברורה עד מאוד.

ים המלח הוא נכס לאומי, אזורי ובינלאומי. הוא מועמד מוביל בתחרות שבעת פלאי הטבע בעולם, וצריך ויכול להיות היהלום שבכתר התיירותי והסביבתי של ישראל – נוף, טבע, והיסטוריה שאין כמותם בשום מקום אחר בעולם – וככזה לספק תעסוקה באזור שאינו נהנה ממקורות תעסוקה רבים.

אנחנו נעשה הכל כדי שמדינת ישראל תקבל את ההחלטה הנכונה.

שדולת הכנסת להצלת ים המלח

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. אורי אפלבוים :

    המפתח הוא במדיניות הפיסקאלית

    גם כאן כמו בסיפור של הגז, יש להתחיל לגבות תמלוגים נורמאלים. יש ליצור מערכת פיסקאלית שתעודד הפקה מרוסנת. יש לתת זכיונות תחומים בכמות מופקת ולא בשנות הפקה. כל אלה יגרמו לחברה הכלכלית להפיק בצורה מרוסנת יותר.

    לצערינו זה כנראה לא יקרה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.