postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מלי פולישוק – בלוך ודו"ח דברת בשינוי אדרת

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מלי פולישוק – בלוך ודו"ח דברת בשינוי אדרת

נושאים דעות, פוליטי ב 22.04.08 6:04

מלי פולישוק – בלוך, לשעבר חברת כנסת במפלגת "שינוי", מנסה לחזור לכנסת ה-18 כשהיא מובילה מפלגה חדשה בשם "דרך אחרת". אבל לפני שאתם רצים להצביע לה, כי אתם רוצים דרך אחרת, כדאי שתבחנו לעומק את המצע ואת הקשרים של המפלגה החביבה.


מאת : ענת (השם המלא שמור במערכת)

כזכור, בשנת 2006, לקראת הבחירות לכנסת ה- 17 התפצלה מפלגת שינוי ופולישוק- בלוך הצטרפה למפלגת "חץ" של אברהם פורז אשר לא עברה את אחוז החסימה. בדרך היו גם גישושים עם "תפנית" שכשלה אף היא. פולישוק- בלוך מצאה עצמה מחוץ למשכן, אך היא לא נואשה ומנסה לחזור ולתפוס מושב בכנסת, תוך ניסיון נוסף למשוך קולות של המאוכזבים מן המפלגות הקיימות, ואולי אף פונה במיוחד לנשים המאוכזבות.

מפלגתה, "דרך אחרת", מתיימרת להיות תנועה ליברלית הומאנית עם חשיבה נשית. זאת למרות שבתקופת היותה חברת כנסת פעלה פולישוק-בלוך למען הגבלת חופש הביטוי באינטרנט ואיסור עישון בפאבים ומועדונים, שני יעדים שאין הרבה קשר ביניהם ובין גישה ליברלית. בנוסף פעלה פולישוק-בלוך למען יישום דו"ח דברת, שמשך אש חזקה מצד ארגונים חברתיים,הורים וארגוני המורים.

המפלגה החדשה מפרסמת בהרחבה את המצע שלה בנושא החינוך כמכתב לשרת החינוך פרופ' יולי תמיר שעיקריו "היפוך הפירמידה" השקעה רחבה בגיל הרך (נושא שתמיר עצמה דיברה עליו רבות, ואף שיכנעה את ראש הממשלה להכריז על מהפכה בתחום, אלא שזה היה כנראה עוד ספין-אולמרט טיפוסי) וכן שימת דגש על חשיבות החינוך הטכנולוגי.

מלי פלישוק – בלוך מתגאה בקשר שיצרה עם דב לאוטמן שהקים לאחרונה יחד עם שלמה דברת, תנועה בשם "הכל חינוך" שמטרתה להפעיל לחץ על שרת החינוך כדי לקדם חקיקה שיזמו במערכת בחינוך. חקיקה זו תחזיר לדעת אחדים את דו"ח דברת בדלת האחורית ותגביר את מגמות ההפרטה במערכת החינוך. חלקי הפאזל מתחברים כאשר אנו מוצאים בביוגרפיה של פולישוק-בלוך את המשרה המכובדת: היועצת לענייני הפרטה של השר אמנון רובינשטיין.

בנוסף לנושא החינוך מבטיחים ב"דרך אחרת" לפעול בנושאים נוספים בהם מלחמה בשחיתות וקידום מנהיגות נשית.

אני בהחלט בעד מלחמה בשחיתות* ובעד מנהיגות נשית, אבל לא כשזה בא על חשבון הפרטת החינוך של הילדים שלי. תודה לך, מלי, אני כבר אחפש לי דרך אחרת.

* עוד קוריוז משעשע בנושא שחיתות, פולישוק בלוך ועוד רסיסי מפלגת שינוי אפשר לקרוא בציטוטים מפרוטוקול הכנסת כאן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

9 תגובות

 1. הראל לייבוביץ :

  היא גם היתה יו"ר ועדת החינוך בכנסת… והאמת, היא לא הלהיבה אותי.

 2. ד.ט :

  אוי נו. זה כבר כל-כך בנאלי. הדרך השלישית, ישראל אחרת, דרך אחרת…

 3. איתמר כהן :

  וואלה, לא ידעתי. יישר כוח לכותבת ול"עבודה שחורה" על כך שהארתם את עיני.

 4. הראל לייבוביץ :

  אגב, עכשיו אחרי הפוסט הזה אני מבין למה כמעט כול יומיים הגברת פולישוק מפרסמת תגובה כקוראת "ידיעות אחרונות" במוסף 24 שעות על כל עניין שבסדר היום….
  מה שכן צריך לתהות – מדוע מבין עשרות ומאות מכתבים שנשלחים למערכת, לפרסום, זוכה תמיד פולישוק שמכתבה יפורסם בפינת הקוראים-כותבים?

 5. נמרוד ברנע :

  הערה אחת קטנה: איסור על עישון בפאבים ובמועדונים הוא דבר חיובי וחשוב מאוד. לצערי רבים בשמאל לא מבינים זאת ולכן את הקופון גזר גלעד ארדן מהליכוד.

 6. עופר אש :

  אני רענני שמתלבט למי להצביע והגעתי הנה על תוך חיפוש מידע על מלי ופועלה שאינם מוכרים לי כלל. כל הכתוב כאן מעידה על כותביה יותר מנשוא הכתבה. אכן עבודה שחורה, שחורה משחור שאין בה אלא קנטרנות לא עניינית ושום הוכחה אמיתית לחוסר ניקיון כפיה או מקצועיותה של הגב' פולישוק. אני מעשן ואני שמח על חוק העישון, פשוט קישקוש כמו כל השאר. אתם שכנעתם אותי להצביע למלי.
  מעניין לראות אם תגובתי תפורסם.

 7. איתי :

  עופר, המאמר אינו טוען שמלי פולישוק בלוך אינה נקיית כפיים או אינה מקצועית. הוא פשוט טוען שלמי שאכפת לו ממדינת רווחה ו/או מתנגד ליישום דוח דברת במערכת החינוך אסור להצביע למפלגה של פולישוק בלוך. ניקיון כפיים הוא תנאי הכרחי אך לא מספיק לבחירה בפוליטיקאי, כפי שנוכחנו כאשר מועמדים הביאו רק את זה לבוחר (ציפי לבני, מכיר?). אריה אלדד מלי פולישוק בלוך ודב חנין שלושתם נקיי כפיים, השאלה היא מה עמדותיהם בסוגיות חשובות ומה הם עשו בפועל. בפרט לגבי חינוך, נושא שהוא גבוה בסדר העדיפויות עבור אזרחים רבים, חשוב מאוד להבחין בין המועמדים – שכולם שמים את החינוך בראש המצע שלהם (זה אופנתי בדיוק כמו להיות ירוק) אבל לא תמיד טורחים לפרט.

  אם אתה באמת תומך במדיניות ניהול החינוך שמציעה פולישוק בלוך, אין ספק שבחירתך מוצדקת, רק אל תקנה "חתול בשק" רק בגלל ניקיון הכפיים.

 8. עופר אש :

  מדיניות רווחה חשובה מאד וכמו כל היבט אחר של מארג החיים במדינה דמוקרטית בין אם מאזן הכוחות בין רשויות המשפט, הביצוע והחקיקה או בין הגורמים בשוק החופשי מערך האיזונים נשען על כוחות מנוגדים, ברגע שהאיזון מופר האיזון של כלל המערכת מופר ונוצר עיוות שמשפיע על כלל המארג. מדיניות רווחה חשובה אך חשובה לא פחות שתהיה מדודה, מדוייקת ומוצדקת. קל מאד מתוך אמפטיה לחוקק חוקים שהמשמעויות ארוכות הטווח שלהם קטסטרופאליות. צריך לשקול כל פתרוןבאופן מושכל וענייני על כל הבטיו ולא בשליפות הנובעות מסערה רגשית אל מול עוולות קשות ככל שיהיו. בכל הקשור לדוח דוברת לא הוא הפתרון, גם תוכנית "אופק חדש" אינה אלא פלסטר, עומק השינוי הנדרש במערכת החינוך והקפו גדולים בהרבה. אם זאת ואע"פכ חשובים מהלכים אלו ולו רק על מנת לשמור על סירת החינוך "מנוענעת". כל עוד שינוי יהיה מתמשך ובלתי פוסק, האבולוציה הטבעית תוותר על מהלכים לא יעילים ואחרים יכנסו תחתיהם. אלו עדיפים בעייני על קיפאון מערכתי ונוקשות שניכפים ע"י גורמים כמו ארגוני עובדים, האוצר ורשויות מקומיות שכל אחד מטעמיו נאבק נגד כל שינוי בסטטוס-קוו.

 9. איתי :

  1. מדיניות רווחה אין משמעה מדיניות פופוליסטית. לדוגמה, הנושא של החזר מס על מטפלת (עלה בבגצ, הצ"ח של אורית נוקד) שיעלה מיליארדים ולא בהכרח יצמצם פערים בין נשים וגברים או בין עשירים לעניים. גם שכר מינימום לחיילים הוא בעיני פופוליזם (או לפחות לא בעדיפות לפני שמקצים כסף להעלאת שכר מינימום לכולם ולתקני אכיפה בתמת)
  2. האמירה שעדיפה חצי רפורמה כמו אופק חדש על כלום היא שורש הרעה. עדיף לתכנן (בשיתוף עם המורים) לתעדף לשקול ואז לצאת עם משהו טוב. במלחמת לבנון שילמנו בחיים ובמיליארדים על פזיזות ו"חצי עבודה" – זה נכון (אם כי פחות מורגש) גם ברפורמות מבניות במגזר הציבורי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.