חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עתיד המלונות בים המלח – כנס חירום בכנסת

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות, שיכון ושלטון מקומי ב 26.12.10 5:20

השדולה להצלת ים המלח בשיתוף השדולה הסביבתית-חברתית עורכות כנס חירום לנוכח הכוונה המסתמנת בממשלה להחליט על העתקת מלונות ים המלח ממקומם.  בכנסת, ביום שני, 27 בדצמבר, בשעה 13:00.  לאישורי הגעה נא לפנות למייל [email protected] לפרטים: דנה- 050-5856871

העתקת המלונות – כנס חירום

בעולם בוחרים בים המלח כאחד משבעת פלאי תבל, ואילו בממשלה רוצים להרוס את אזור התיירות.

השדולה להצלת ים המלח בשיתוף השדולה הסביבתית-חברתית עורכות כנס חירום לנוכח הכוונה המסתמנת בממשלה להחליט על העתקת מלונות ים המלח ממקומם. החלטה זו תגרום לנזקים חברתיים, כלכליים, וסביבתיים קשים, ובעיקר לא תיתן שום פתרון לבעיה היסודית של ההצפות באגן הדרומי.

פרויקט הגנות ים המלח הוא פרויקט לאומי והפתרון הנדרש הוא פתרון קבע לטווח הארוך. בשנים האחרונות נבחנו שלוש חלופות לפתרון בעיית עליית המפלס באגן הדרומי עקב פעילות מפעלי ים המלח והצטברות המשקעים בבריכות האידוי: העתקת המלונות, בניית סוללות, וקציר המלח. רוב הגורמים העוסקים בהצלת ים המלח ואשר השתתפו בדיוני השדולה רואים בחלופת קציר המלח כחלופה הנכונה והראויה, בהתבסס על ניתוחים כלכליים-סביבתיים. על אף עלותו השוטפת הגבוהה, זהו פתרון קבוע ובעל ההשפעה הסביבתית המצומצמת ביותר ביחס לחלופות האחרות.

האפשרות של העתקת המלונות פירושה הרס אזור התיירות של דרום ים המלח, ובנייתו מחדש במקום אחר על כל המשתמע מכך מבחינה תכנונית. זהו עניין של שנים רבות, שבמהלכן תהיה פגיעה אנושה בתיירות ופיטורים המוניים של עובדים, ולכך לא ניתן להסכים. בנוסף לכך, זהו פתרון זמני בלבד: אי-טיפול במשקעים בתחתית האגן, ינציח את הבעיה.

כנס החירום יתקיים ביום שני, 27 בדצמבר, בשעה 13:00. בדיון ישתתפו נציגי משרדי ממשלה, ראשי רשויות מקומיות, נציגי המגזר העסקי והתיירותי, ארגוני הסביבה, ועדי עובדים ונציגי התושבים.

לאישורי הגעה נא לפנות למייל [email protected]

לפרטים: דנה- 050-5856871

שדולת הכנסת להצלת ים המלח

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    להעתיק את מלונות ים המלח? זה נראה לי פרויקט מגלומני.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.