חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מצנע, אטיאס, ישי, דרעי, אמסלם ועיני – הנה זה בא!

נושאים פוליטי, פוליטישוק ב 26.12.10 6:00

השבוע בשווקים הפוליטיים: במפלגת העבודה, האם מצנע יושיע? בש"ס: שר השיכון ח"כ אריאל אטיאס מסמן כוון חברתי ומשיג על מנהיגותו המתערערת של שר הפנים, ח"כ אלי ישי, עתיר הצרות הפוליטיות.  בנו של מרן משמיע קולות יורש, למרות היותו מסוכסך עם אביו ומעבר לקרן הרחוב רואים את צילו המתעצם של אריה דרעי. בהסתדרות: קראנו על דילוגו המסתמן של עופר עיני אל עולם העסקים. יהיה שמח…
מאת: הני זובידה

השבוע היו התרחשויות רבות, אני רוצה לעמוד על מספר התרחשויות בעיקר בתחום הפוליטי, הרי אחרי ככלות הכול זהו פוליטישוק….

נתחיל בנושא שהיה מרכזי לפחות בתחילת השבוע אותם תילי תילים של מילים שנכתבו על חזרתו הצפויה של עמרם מצנע לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, ואני צחקתי, למה? אתם שואלים, כי מצנע הוא לא רלוונטי! מה הוא כבר עשה פוליטית? היה ראש עיריית חיפה, נכנס לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה וכקודמיו הבטיח אופוזיציה.   אך כשהבוחר אמר את דברו ועוד… הוא אץ רץ לקואליציה רק בכדי למצוא את עצמו מוקף בעדת זאבים שזרקו אותו עד לירוחם.  שם, באופן לא דמוקרטי, שלט בעיר כמה שנים, "עשה לה נפשות" ו"הצליח להחזיר אותה למסלול".  מעניין איך? (אף אחד לא מדבר על תמיכת האוצר בועדות קרואות) ומשם הוא חוזר לו למפלגה. היינו קראו לו לחזור הביתה , "להציל את המולדת" קוראים לזה בכדורגל – אבל לצערי מולדת אין, וגם להציל הוא לא יכול….אם אתם מוכנים לפלופ אמיתי הרי שזה מסומן עבורי כפלופ הפוליטי הגדול של השנה. רק ניקיון אורוות רציני וחידוש שלם יציל את מפלגת העבודה ולא חזרה לקולות מן העבר….

סערה פוליטית! שוק! תדהמה! מה קרה, אריאל אטיאס יצא לראשונה נגד יו"ר ש"ס אלי ישי, ומה בפיו? ובכן הוא מתקרב לאג'נדה המקורית של ש"ס, וכן, כן גם אלינו, הסוציאל דמוקרטים, הוא רוצה להחזיר את ש"ס למקורות החברתיים שלה! ובש"ס שמחה והילולה. ראשית יש חתרנות מבפנים, ח"כ הרב אמסלם יוצא כנגד הנהגת ש"ס הרוחנית, לא פחות ולא יותר, הוא טוען כי יש לשנות את דפוסי חיים החרדים ולערותם יותר בלימודי "ליבה" (לא שאני מבין למה אלו ליבה והלימודים האחרים לא, אך ניחא). זה ככול הנראה נתמך על ידי אריה דרעי, היושב לו, בינתיים מן הצד, וממתין לשעת כושר לחזור למערכת.  אך דרעי אינו קופא על שמריו, הוא בודק את המים מידי פעם, כנראה שהפעם הוא שלח את אמסלם.  התעלול כנראה יסיים את הקריירה הפוליטית של אמסלם היות והוא כבר "נדרש" על ידי הרב עובדיה להחזיר את המנדט.

מצד שני ישנו כעת גם עימות על המנהיגות הרוחנית של ש"ס, זה לא חדש שבנו של הרב עובדיה יוסף, הרב יעקב יוסף, הוא זה שהוביל את הפניה של יואב ללום לבג"ץ נגד האפליה הגזענית בעמנואל. כמו כן אין זה סוד שבכול התהליך ישבה לה ש"ס והחרישה, ולסיום זה לא היה מקרי שדרעי התבטא בנושא זה יותר מפעם אחת. הרב עובדיה יצא חזיתית נגד אותה יוזמה של בנו, שעימו הוא מסוכסך, וזה החליט לחדול, בעקבות איומים פיזיים על חייו. עם זאת רבים רואים בו את היורש הראוי ביותר למעמדו של אביו, בלאגן? עדיין לא סיימנו.

האמירה של השר אריאל אטיאס אינה מקרית "ש"ס כחכה שהיא מפלגה חברתית" והיא חובקת בתוכה רבות. יש באמירה זו תחכום רב, אטיאס יוצא בעדינות, אך עדיין נגד, אלי ישי וגם נגד הרב עובדיה יוסף, לא ברורה לו העמדה של ש"ס בנושאים חברתיים שונים.  אמרו כי היה חיכוך ומתח רב בנושא עמנואל בש"ס והם החליטו לשתוק עקב פחדם מהמוסדות האשכנזים, כנראה שלמישהו נמאס.  האמירה באה לחדד את הבעיתיות במעמדה החדש של ש"ס כמגינה על הדת, תפקיד שהיא אינה רוצה, ושמביא לכך שהיא מותקפת מכל הצדדים למרות שזו אינה האג'נדה המרכזית שלה.  באמירה זו אטיאס גם רומז לאריה דרעי כי חזרתו לא תהיה חלקה, וכי יש עוד מישהו שחושב על אג'נדה חברתית בש"ס.

ומעל לכול ישנה העננה שיושבת על ראשו של שר הפנים, אלי ישי. עדיין לא הסתיימה הסאגה של השריפה ביערות הכרמל, יהא דין וחשבון ציבורי ואנשים יצטרכו ללכת הביתה.  אלי ישי, התבטא כי המתקפות עליו היו עקב מוצאו, ואני הסכמתי אך עם זאת ביקרתי את בחירותיו הקודמות בנושא העדתי והגזענות, טענתי כי מי שאינו מגן על אחיו ואחיותיו אל לו להשתמש בהם למגן בשעת צרה, ו"שתיקת הכבשים" של ש"ס בנושא עמנואל עוד תיזכר לה לדראון עולמים.  אך הבינותי גם, כי על אלי ישי ללכת כחלק ממערך שנכשל והכשיל, ואם זה יקרה, ניתן לצפות לתקומתה של ש"ס חברתית לוחמנית ונשכנית, זה יקרה עקב תחרות פנימית אך יטיב עם המאבק למען רווחה חברתית ושרותים טובים יותר, ולדעתי זהו זמן מצוין לרקום קשרים בין המחנות הללו לעבודה משתופת לעתיד טוב יותר לבית פועלי ישראל. (לניתוח מקיף של המתרחש בש"ס בתוכנית לב העניין מתאריך 21-12-2010 מדקה 13:50 ואילך)

ובשולי הדברים, ידיעה שהתפרסמה ביום רביעי לגבי עופר עיני, אני לא יודע אם זה נכון, והתגובה של עיני הייתה להד"ם, אך אם זה אכן קורה, זהו תקדים מסוכן, שבו יסתבר כי לא רק נערי האוצר מוכרים אותנו תמורת נזיד עדשים כי אם גם "נציגינו" בהסתדרות, וחבל שכך…אולי הפתרון הוא כבר כאן? כח לעובדים? ימים יגידו.

לבלוג של הני

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , , , , ,

13 תגובות

 1. נדב פרץ :

  לגבי מצנע

  אצל מצנע הסיפור הוא לא רק עזרת האוצר. מצנע הרבה יותר טוב, בלי שום ספק, מכל ראש מועצה אחר בירוחם בדבר אחד – גיוס תרומות. זרם התרומות לעיירה בשנות מצנע מסביר הרבה מהצלחתו.

 2. אלעד הן :

  אריאל אטיאס, רגע לפני שנמליך אותו לסוציאל דמוקרט, הוא מהמובילים של הפרטת הקרקעות, מהלך אנטי סוציאל דמוקרטי לעילא.

 3. עמי וטורי :

  זכורה לי היטב עמדתו המתנכרת עד עוינת של מצנע כלפי עובדי אקרשטיין ירוחם שעה שאלו נאבקו על זכויותיהם הבסיסות ביותר.

 4. אלעד הן :

  ואגב ירוחם, לא זכור לי שבשליטת מוטי אביסרור ירוחם היתה צריכה הצלה של מישהו.

 5. הני :

  נדב מה אתה אומר? בגלל שהוא אשכנזי או יוצא צבא הוא מצליח להביא יותר תרומות? באמת? ואולי בגלל שהוא היה מינוי של השר הוא קיבל גם גיבוי ממשרד הפנים והאוצר? אני בשוק!

  אלעד, אני לא מסכים עימך במאת האחוזים, מהלך ההפרטות החל לפני בואו של אטיאס, אני מסכים שהוא ממשיך אבל מישהו צריך להאיר לו את הדרך….יותר בוטה ממה שהייתי בטור זה להגיד כך: אולי כדאי שעבודה שחורה תפנה לאטיאס ותיצור עימו קואליצה בעניין? מה דעתכם? או שאולי הוא לא מתאים לתפיסה שלנו הס"ד? ואם לא אז למה?

  עמי, מסכים במאת האחוזים ולא רק בנושא זה היו לו עוד כמה התבטאויות "צבאיות" ו"לא נחמדות" לגבי עבודה עובדים ועוד…סתם עגל זהב שעשוי מפסולת מתכות….

  אלעד, ברור, זה הכול פוליטי ואין לזה שום סיבה אחרת….

  הני

 6. איציק יאפ :

  גם אני הזדעזעתי לשמוע שעופר עיני ממשיך לשוק העסקי. זה נשמע כמו ניגוד עניינים מהסוג של נערי האוצר.

  מצד שני, מה עוד הוא יכול לעשות? להיות עובד ניקיון כשכיר של עובד קבלן?

 7. הני :

  איציק הוא יכול להמשיך לשרת את מעמד העובדים בישראל ולהוציאם מעבדות לחרות….לא משתלם כמו עסקים אני יודע אבל חיי נצח בעולם הבא 🙂

 8. איציק יאפ :

  כמו שהוא עשה עד עכשיו? 😉

 9. הני :

  בדיוק…אתה יודע הצעתי אלטרנטיבה…כח לעובדים…אולי יצא מעז מתוק…

 10. דקל-דוד עוזר :

  פוליטישוק לתפארת!

  אכן החלה עונת המלפפונים.
  מחלקת שימור גוויות במפלגת העבודה פונה למצנע בצעד גאוני.
  בש"ס מתחילה ההתפוררות הצפויה לקראת מותו (הצפוי) של הרב עובדיה, שיזכה כמובן לימים ארוכים, והייתי ממליץ לעקוב אחר מצבו הבריאותי.
  עיני מפחד ללכת לפוליטיקה כי הוא כנראה אויים שפרטים לא נעימים מנסיבות חייו ייחשפו ודי לחכימא ברמיזא.
  ולמרות שטרם הכריזה על התמודדותה שלי יחימוביץ מובילה בכל סקר.

 11. נדב פרץ :

  הני – אם לא הובנתי, זה נאמר בציניות.
  אבל מצד שני, יש כאן מלכוד. מצנע מביא יותר תרומות, אכן בגלל שהוא גנרל אשכנזי. אבל מה לעשות שבסופו של יום, לתושבי ירוחם יש שירותים יותר טובים בעקבות זאת?

 12. הני :

  נדב הבינותי, וניסיתי להתעלות בציניות שלי….המצד שני הוא זה שכואב, אז מה אין אפליה? לגנרל אשכנזי אפשר ולראש עירייה מזרחי לא? האם צריך תרומות על מנת להתקיים בכבוד בישראל? או אולי שהמדינה צריכה לדאוג לכולם באופן שווה? בכפר שמריהו או בהרצליה פיתוח זה לא היה קורה….

 13. רמי46 :

  מצנע שכנטוזי

  לא לשים בשורה ליד מזרחים כי זו מדינת אפרטהייד כוללת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.