רוצים מפלגה סוציאל-דמוקרטית? תתחילו לעבוד

חה"כ שלי יחימוביץ' פונה לרשימת הדיוור שלה בקריאה נרגשת לפקוד עוד חברים למפלגת העבודה עד סוף החודש, כדי לבצע בה מהפך סוציאל-דמוקרטי ולמנוע את האיחוד בין מפלגת העבודה ו"קדימה".

חג חירות שמח לכולנו,

3008 נשים וגברים מקבלים את המייל הזה עכשיו. רובכם המכריע חברי החוג החברתי כלכלי במפלגת העבודה.

אתם כבר יודעים: אני מאמינה גדולה בפוליטיקה. פוליטיקה ככלי דמוקרטי למימוש השקפת עולם, ולא כמטרה בפני עצמה. פוליטיקה במובנה הטוב והראוי היא ביטוי צרוף של ההבנה כי אם לא אנחנו נעשה את השינוי איש לא יעשה אותו בשבילנו.

וכשאני אומרת שינוי אני בטח לא מתכוונת לקלישאה המעורפלת שבה נהוג לפעמים להשתמש, אלא למשהו מאוד מדויק ומחודד. אני מתכוונת לאופציה הפוליטית הסוציאל דמוקרטית והציונית שהיא התשובה שלנו לשלטון ההון, לאובדן הערכים, להתפוררותה של אחריות המדינה כלפי אזרחיה, להפיכת מאות אלפי עובדים לעבדים, לשחיתות השלטונית. לזה נחוצה תודעה עמוקה ולא איזו המית לב סתמית של "שינוי".

אתמול נפל דבר במפלגת העבודה. בפעם הראשונה מאז הפריימריס הקודמים (שבהם התמודדתי והגעתי למקום התשיעי אחרי שהחלטתי לעזוב את העיתונות) שוב יש לכל אחד מכם הזדמנות לקחת את גורלו הפוליטי בידיו ולהשפיע.

מרכז מפלגת העבודה החליט כי רק עד סוף החודש יהיה אפשר להתפקד למפלגת העבודה. יש סיכוי גבוה שזו הפעם האחרונה לפני הבחירות הקרובות שאפשר להתפקד.

אתם, כל 3008 מקבלי המייל הזה, אתם ההיפך המוחלט מרשימת דיוור אקראית. כל אחד מכם הצטרף לרשימה האיכותית הזאת באהבה ובנכונות, במהלך המפגשים שהיו לי אתכם בשנתיים האחרונות בכל רחבי הארץ, ונשארתם בה מבחירה. השותפות אתכם בפרשנות היומיומית המפרכת ל"מהו סדר יום סוציאל דמוקרטי" חשובה לי יותר ממה שאוכל להסביר: המיילים, הטוקבקים שלכם שכבר למדתי לזהות, האבחנות החדות, מלת העידוד, ההתגייסות הפיסית שלכם, הנכונות להושיט יד – מהכנת טיוטת חוק דרך לובי אגרסיבי לטובת המאבקים הצודקים שלנו, הפגנות, סמינרים, כנסים – ועד הדבקת מעטפות.

אומר זאת בפשטות: אני צריכה אתכם בספר הבוחרים של המפלגה. מהווים כוח. מכתיבים למפלגה באופן פעיל ובלי לגמגם סדר יום סוציאל דמוקרטי. אני צריכה אתכם מצביעים בפריימריס. מביאים אתכם את עולם הערכים שלכם. קובעים מי יהיה ברשימתה הבאה של העבודה בכנסת ומי לא. ומונעים את הרעיון הנואל של איחוד עם קדימה – מהלך שיכחיד את מה שנשאר מזהותה הייחודית של העבודה.

המציאות הפוליטית כעת מסוכנת משהיתה אי פעם. במציאות שבה גאידמק קונה בכספו ח"כים ורשויות מקומיות ותוכניות טלוויזיה, במציאות שבה המפלגה הגדולה כרגע, "קדימה" היא מיזם עיסקי ציני נטול אידיאולוגיה בראשותו של פוליטיקאי מושחת, המציאות שבה ביבי, בסוג של תודעה כוזבת שב ונישא על כפיים וליברמן ואסתרינה נושקים אל עשרת המנדטים – במציאות הזאת אין מקום, לא לי ולא לכם, לפינוק של "נמאס לי" או ל"אני מאוכזב". במציאות הזאת מפלגת העבודה היא חיונית לדמוקרטיה הישראלית ולמפעל הציוני יותר משהיתה אי פעם. התפקיד שלנו הוא לחזק אותה מבפנים ברוח הערכים שלנו: סוציאל דמוקרטיה, שלטון החוק, ציונות ושפיות מדינית.

בשבועיים האלה אני זקוקה לכם, פעלתנים ונמרצים, איש כפי יכולתו.

* כתבו לנו במייל חוזר אם אתם מעוניינים להתפקד ואנחנו ננחה אתכם.

* גם אם אתם מרגישים שאתם יכולים לפקוד אדם נוסף או יותר, או לסייע לנו במפקד בדרך אחרת כתבו לנו וננחה אתכם איך לעשות זאת.

* לחילופין אפשר להדפיס עצמאית את טופס ההתפקדות המצורף כאן בקובץ ולפקסס אלינו ל: 03-5175232.

* כמובן שאפשר לשלוח טופס התפקדות גם ישירות למפלגה, נשמח אם תעדכנו אותנו על כך – כרצונכם.

* אם התפקדתם בעבר זה הזמן לוודא שהחברות שלכם במפלגה בתוקף.

* ככל שתפקדו יותר אנשים כן ייטב. הדפיסו כמה העתקים, פקדו בני משפחה וחברים, ומנו את עצכם לאחראים על מי שפקדתם בבוא יום פקודה.

* אם פקדתם אחרים – העבירו לנו גם רשימה מפורטת של מי שפקדתם.

* העבירו את המייל הזה לכל מי שעשוי להיות מעוניין.

השתמשו בחופשה של חג החירות כדי לעשות למען החירות של עצמנו.

חג שמח לכולכם, ויאללה לעבודה

שלכם

שלי

* ולמיעוט (החשוב) של מקבלי המיילים שלנו שהם מצביעי ליכוד, מרצ, איחוד לאומי, חד"ש וש"ס – מתנצלת שהסגרתי אתכם – זו ההזדמנות להצטרף למפלגת העבודה, אבל גם אם לא, אני מכבדת את הכרעתכם ומודה לכם על שאתם אתי בכל הקשור בסדר היום החברתי, גם אם בעניינים אחרים דרכנו מתפצלות.


הערת המערכת:

הביטוי "רק עד סוף החודש יהיה אפשר להתפקד למפלגת העבודה" אינו מדויק. הכוונה היא מן הסתם לתאריך הקובע לסגירת ספר הבוחרים לבחירות למוסדות, הצפויות ב-1 באוגוסט 2008 על פי החלטת בית המשפט העליון. להתפקד למפלגה יהיה אפשר תמיד, אך תאריך זה יקבע אם יש לכם זכות בחירה למוסדות, וייתכן שגם לפריימריס לכנסת, שייקבעו עם ההכרזה על תאריך לבחירות כלליות. כנהוג במפלגת העבודה, לא מן הנמנע שעל הרעיון להחיל את התאריך הקובע גם לגבי פריימריס יתחוללו מאבקים משפטיים.

עדכון ממיכל בירן:

הי חברים,

תודה על ההיענות המדהימה לקריאה של שלי להתפקד ולפקוד – גם כדי לכפות על המפלגה סדר יום סוציאל דמוקרטי וגם כדי לחזק את שלי. מהפניות הרבות שלכם שבות ועולות כמה שאלות שאני רוצה לענות עליהן כאן במרוכז.

1. את טופס ההתפקדות שלכם ושל מי שפקדתם יש לפקסס לפקס 03-5175232 או לשלוח כקובץ סרוק אלינו בצירוף חתימה אותנטית לא יאוחר מה-28/4/08. ולשאלותיכם – כן, אפשר באמצעות הפקס. אבל אי אפשר להתפקד בטלפון. אם יש בעיה צרו אתי קשר ונתאם איך הטפסים מגיעים אלינו.

2. דמי החבר השנתיים הם 50 ₪ (חברי המוסדות משלמים יותר, אך מכיוון שנערכות בחירות, גם חברי מוסדות המחדשים חברותם ישלמו 50 ₪, ויוסיפו אם ייבחרו שוב).

3. אפשר לשלם על בני משפחה מדרגה ראשונה בלבד.

4. לא לשכוח למלא ב"חוג ארצי מאושר": החוג החברתי-כלכלי. גם אם עוד לא הצטרפתם לחוג, ברגע שנראה שרשמתם זאת בטופס נצרף אתכם.

5. מי שהיה פקוד למפלגה אחרת, צריך לשלוח לאותה המפלגה תצהיר של בקשה לביטול חברותו ולצרף עותק של התצהיר לטופס המפקד (גם את התצהיר לשלוח אלינו).

6. אפשר להתפקד למפלגה מגיל 17 (מתחת לגיל 18, צריך לצרף צילום ת.ז).

7. למשלמים בכרטיס אשראי: אפשר לשלם רק בויזה או בישראכרט. החיוב יתבצע מדי שנה בחודש מרץ.

8. למשלמים בצ'ק: אפשר לשלם על שני בני זוג בצ'ק אחד. על ילדים יש צורך לשלם בצ'קים נפרדים. בכל מקרה יש חובה על המשלמים בצ'ק לשלוח בדואר את טופס המפקד המקורי.

9. למשלמים בהוראת קבע: נא לצרף את הספח למשלמים בהוראת קבע – בנוסף לטופס המפקד.

10. אי אפשר לשלם במזומן.

ועוד הבהרה חשובה, בעיקר למי שהם כבר חברי מפלגה.
החברים החדשים שמתפקדים עכשיו יוכלו לבחור בפריימריס הקרובים, אבל עדיין לא יוכלו להשתתף בבחירות הקרובות למוסדות (לשכה, מרכז, מועצת סניף) בגלל שעדיין לא תהיה להם תקופת אכשרה.
מי שהחברות שלו פגה אבל הוא מחדש אותה – יוכל להיבחר ולבחור למוסדות.
לכן מעבר למפקד, גם הבדיקה אם ההתפקדות שלכם ושל חברים שלכם בתוקף, ויצירת חוליות של מי שכבר התפקדו בעבר והם אתנו באידיאולוגיה – חשובה מאוד.

ועוד משהו: אני מציעה לכם להדפיס לעצמכם כמה עותקים וכשאתם מגיעים למקום שיש בו פוטנציאל – להסביר ולפקוד בו במקום.

בהצלחה לכולנו !

מיכל בירן

Tags: , , , , ,

4 Responses to “רוצים מפלגה סוציאל-דמוקרטית? תתחילו לעבוד”

 1. איתי הגיב:

  הדבר שלא נאמר במכתב (ואסור לח"כ להגיד) הוא שאפשר להתפקד בלי להתכוון כלל להצביע לעבודה, פשוט כדי לחזק את הכוח הפוליטי של שלי ושל הרעיונות שהיא מייצגת.

  זו הפעולה הכי פשוטה ואפקטיבית שיכולים לעשות היום מי שנמצאים שמאלה לברק/אולמרט ומעוניינים להשפיע (ובתנאי שאינם חברים במרצ/חדש וכו).

  להעלות את שכר המורים? תתפקדו
  להעלות את שכר המינימום? תתפקדו
  לדאוג לאכיפת חוקי העבודה? תתפקדו
  להפסיק העסקה במיקור חוץ וחברות כוח אדם? תתפקדו
  לבטל את חוק ההסדרים? תתפקדו

 2. YEOSHUA BEN MOSHE הגיב:

  DRISHAT SHALOM JAMA ME BUENOS AIRES
  MEKUBAL ALAI COL ANEEMAR BEMICHTAV SHEL SHELI
  JAG SAMEAJ LEKULJEM
  YEOSHUA

 3. ירדן הגיב:

  התפקדתי.

 4. אורי יזהר הגיב:

  לשלי יחימוביץ'
  התפקדתי למפלגת העבודה, למרות הסקפטיות העמוקה שלי כלפיה. הצבעתי עבורך בפריימריס הקודמים ואצביע עבורך בפריימריס הבאים (אם אשאר במפלגה). אני מחייב את מה שאת עושה בכנסת, אבל במבט ריאליסטי – זו מלחמת גרילה או מלחמת מאסף נגד המכבש הדורסני של הקפיטליזם. כדי להשליט כאן סדר יום סוציאל דמוקרטי צריך הרבה יותר משניים-שלושה חברי כנסת וכמה הישגים בוועדת הכספים. החוג שיזמת היה התחלה טובה, אבל קרה לו, לפי מיטב הבנתי, מה שקרה להרבה חוגים אחרים במפלגת העבודה – אחרי כנס אחד, או שניים, או שלושה, הוא ממצה את עצמו כל הדברים הנכונים נאמרו כבר ואין לו מטרות ריאליות להיאבק עליהן.
  כדי להיות לכוח ריאלי, חוג כזה צריך להקרין גם אל מחוץ למפלגת העבודה, להעלות אלטרנטיבה אידיאולוגית כוללת למה שקורה כאן בכל התחומים, לא רק בצחום החברתי. וגם לפעול למען כיבוש עמדות במפלגה. בינתיים אני לא רואה את זה. אשמח לתגובתך.

Leave a Reply