חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שירת פולגת – משוררים ועיתונאים מזדהים עם המפוטרות

נושאים מידע על פעילויות ב 16.04.08 6:00

 מספר משוררים וכתבי עת מתל אביב התארגנו להביע הזדהות עם עובדות ועובדי מפעל פולגת שנסגר בקרית גת. האירוע יתקיים ביום ג', 22 באפריל, בשעה 16:00 ליד שער המתכת בכניסה למפעל פולגת. כל הפרטים כאן

שירת פולגת

ביום שלישי ה22 באפריל בשעה 16:00 יתקיים אירוע נדיר ליד שער המתכת בכניסה למפעל פולגת המושבת בקרית גת: רבים מאנשי השירה הצעירה והותיקה של ישראל ותל אביב יגיעו כדי לתמוך בעובדות ובעובדים שסגרו להם את המפעל.

בין המשוררים שיטלו חלק באירוע: יודית שחר, ברכה סרי, נמרוד קמר, אבי אליאס, אפרת קדם, יחזקאל נפשי, אהרון שבתאי, נוית בראל, מיטל ניסים, אסנת סקובלינסקי, יערה שחורי, נעמה גרשי, מתי שמואלוף, רועי ארד, דורית ויסמן, מיכל דר, מיכל גינדין, נטלי ברוך, מעין שטרנפלד, בועז יניב, שלומית ליר. כמו כן משתתפים המוזיקאים יובל בן עמי, ותושב קריית גת, הזמר איציק סוויסה. האירוע הוא שיתוף פעולה של מספר כתבי עת ("הכיוון מזרח", "מעין", "דקה", "אתגר – מגזין פוליטי תרבותי" ו"הו!") ומספר תנועות  – "אחותי: למען נשים בישראל", "מרכז תמורה", קבוצת הקולנוע "הפקות המזרח" (ימין מסיקה וירמי קדושי)  ו"הקשת הדמוקרטית המזרחית". עוד קבוצות וכתבי עת מוזמנים להצטרף.

אוטובוס ייצא בשעה 14:25 מדרום תל אביב, רחוב מטלון 70, איזור נווה שאנן, בית אחותי.

האירוע מאורגן על ידי מתי שמואלוף (לשעבר עורך "הכיוון מזרח" ומשורר), עו"ד שלי דביר, רועי ארד (עורך "מעין" ומשורר) ושולה קשת ("אחותי")  פעולת השירה הקודמת שלנו, שירת המלצריות, ערב השירה ב"קופי טו גו", היתה הצלחה גדולה והסתיימה בנצחון המלצריות יום אחרי האירוע. פרויקט אחר היה הוצאת "אדומה – אסופת שירה מעמדית", אנתולוגיית שירה שכבר נמכרה ב3000 עותקים. האירוע יתקיים בעברית ורוסית ויונחה על ידי יאנה קפנובה ויובל בן עמי.  במהלך האירוע ניתן יהיה לרכוש עבודות רקמה וקדרות של הנשים האתיופיות מ"מרכז רקמה" של אחותי בקרית גת.

הסיפור של פולגת קרית גת, הוא סיפור קלאסי של מפעל שנרכש על ידי איש עסקים זחוח, שרוקן את קופת המזומנים כדי להחזיר את מחיר הרכישה, ואז נסגר כך סתם. בסופו של הסיפור, נותרו כ300 פועלות ופועלים, מבוגרים בדרך כלל, חסרי עבודה ופרנסה. "שירת פולגת" הוא מחווה כמעט יחידה לפועלים של המפעל, שהיה בעבר גאוות התעשיה הישראלית, ונסיון להתריע נגד מצבים דומים.

המארגנים: "אירוע השירה הזה הוא אחד מרבים מתוכננים שנועדו לתמוך במאבקים חברתיים. אנחנו רוצים לכפות על מדורי התרבות להתעסק בנושאים חברתיים ופוליטיים ולנסות להכניס למדורי הכלכלה ידיעות על שירה. השירה בישראל לא קיימת בואקום".

ניתן לדבר איתנו:

 

מתי

0522471270

[email protected]

שלי

0523820666

צ'יקי

[email protected]

 

אתר המאבק:

http://polgatpoetry.googlepages.com/
 
האירוע בפייסבוק:
http://www.facebook.com/event.php?eid=17051795154

ההיסטוריה המזעזעת של סגירת מפעל פולגת:
חברים לא נוטשים, העוקץ, יוסי דהאן, 10.3.2008:
http://www.haokets.org/article.asp?ArticleID=2560
 
היסטוריה של מאבקים חברתיים ותרבותיים קודמים של תנועת "גרילה תרבות" (קופי טו גו) :
http://www.notes.co.il/mati/37948.asp

 

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. מעשה צדקה לחג - אבל מה עם צדק? :

    […] ועוד משהו פוליטי לפני החג: משוררים וכתבי עת מתל אביב מתארגנים לארוע הזדהות עםמפוטרות פולגת, מול השער הסגור של המפעל בקריית גת, 22.4 החל מ 16:00. כל הפרטים כאן. […]

  2. שירת פולגת: שירים, תמונות וחוויות « המבוקש מס' 2 :

    […] צ'יקי ארד, YNET, קדמה, גת סיטי, דבי סער, וואלה, הני זביידה, עבודה שחורה, עכבר העיר שוקי גלילי, מעין, הגדה השמאלית, things and stuff, […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.