חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מדיניות הייבוש וההפרטה אשמה, למה רודפים את אלי ישי?

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 8.12.10 3:24

האשמים הראשונים באסון בכרמל הם ראש הממשלה ושר האוצר, רק אחריהם באים שר הפנים, שרים נוספים והפקידות המקצועית של האוצר, הפועלת ב"רוח המפקד". אז מדוע התקשורת בשר אלי ישי? התשובה פשוטה – גזענות

מתוך מאמר בבלוג של פעיל עבודה שחורה והקשת הדמוקרטית המזרחית, ד"ר הני זובידה:

"נשלחו המון עצומות ומחאות וכולן בלי יוצא מן הכלל התמקדו בשר אלי ישי. אפילו כמה שנשלחו אלי היו על ידי כמה אנשים שאני מכיר ומוקיר. אומר לפני, בכולנו יש גזענות, גם בי!, חלקנו למדנו להכיר בה ולהשתלט על הרצון שלנו להשתלח בשונים מאיתנו, וחלקנו לא. אמשיך ואומר, אינני חולק עם אלי ישי שום דבר מתפיסת חיינו, אני מתנגד לחינוך דתי תורני, אני מתנגד לגרוש מהגרי עבודה וילדיהם (במחקר האקדמי שלי אני עוסק בתחום ומי שמכיר אותי יודע כמה אני סימפתטי לעניין, ועד כמה אני מחובר לקהילת מהגרי העבודה) אך בעניין זה איננו עוסקים בנושאים אלו, כאן אנו עוסקים בנושא השריפה!

אז מה היה לנו שם שהוא גזעני, כולם החליטו שהיחיד שצריך לפטר הוא אלי ישי, החלה להתגלגל עצומה נגדו, וכמובן כל התשקורת קפצה על המציאה, הוא מתנגד לילדי הזרים ולפליטים, הוא רדה ברב הנאור אמסלם שיצא נגדו, ובכלל החית והעין שלו מרגיזים אותנו.

אז מה? אתם שואלים? וכך שאלה אותי זוגתי, שתחייה, "הני, אם היו מתנפלים על שר פנים אחר האם היית קופץ כך?" ואני עניתי (נשבע לכם) כן! לנסות ולתלות אדם אחד עבור המחדל הזה זוהי טעות וטימטום! מעבר לכך, אמרתי, ואינני מכחיש, כי אם היה שם שר פנים אחר, לא מזרחי ולא חרדי הדברים היו מתגלגלים אחרת!!!! וזוהי גזענות! אף אחד לא היה מנסה להוציא להורג פוליטית מישהו שהוא מהקבוצה הנכונה, ראו מה עתה עושה ביבי על מנת להשתיק את ועדת החקירה הממלכתית, יודעים למה? אף אחד לא שואל למה אלי ישי מבקש ועדת חקירה ממלכתית, כי יש כאן מצב שוועדה כזו פתוחה לציבור תציב עשרות של עמודי תליה בכיכר העיר לאנשים מהקבוצה הנכונה, ואת זה ביבי לא רוצה! ואלי ישי מרגיש שאין לו מה להסתיר, הוא מוכן לכול.

לנסות, לשלוח את אלי ישי לגרדום משום אינכם מסכימים עם מדיניותו בנושא מהגרי עבודה, או התנכלויותיו לח"כ אמסלם, או לעובדה שהוא ישב עם שאר מרעיו הפחדנים בשקט כאשר האשכנזים בעמנואל עשו למזרחיות חוקי גזע בבתי הספר זה לא לעניין! רוצים לשלוח אותו הביתה עשו זאת מתוך הנושא ואל תתלו על עצים לא נכונים….ולאלו שאומרים הוא אשם, אני מסכים אך הוא לא היחידי, אם תרצו לשלוח רק אותו לגרדום הרי שאתם יותר מנגועים בגזענות, העובדה שביבי מיטיב להתראיין ויצא בבליץ תקשורתי יחד עם אשתו וכל הצוות שמפחד מוועדת החקירה אינה מנקה אותו מאשמה! זה ששר האוצר נעלם לא אומר שהוא חף מפשע…"

למאמר המלא

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

31 תגובות

 1. שושי פולטין :

  כשקראתי את הכותרת/התקציר ברור היה לי מי הכותב. יותר מזה אומר שאפילו לא קראתי את הפוסט כיוון שכאשכנזיה 'טהורה' אני במילא מנועה מלענות על הדברים (האזניים יהיו אטומות מלשמוע). לכן אביא את דבריו של מרוקאי:
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3995085,00.html
  לגבי אלי ישי מתנפלים עליו משתי סיבות (כאמור קראתי רק את הכותרת) :
  1. משום שמשרד הפנים אמון על שרותי הכבאות.
  2. משום שהוא משקיע כל כך הרבה מאמצים בתקצוב הישיבות ומצפים שישקיע את חלק מהאנרגיות שלו גם בכבאות.
  אני מאחלת לכם שהפעם הדיון לא יגלוש לטונים צורמים כבעבר.

 2. שושי פולטין :

  נ.ב.
  נזכרתי שבכנס משפחתי שהיה לאחרונה נאמר שישנה גירסה שצאצאי משפחתי גורשו מספרד. האם זה מכשיר אותי איכשהו?…

 3. איתי :

  שושי, אני דווקא ממליץ לך לקרוא את הפוסט המלא, לדעתי תופתעי.

 4. אדם :

  הוא דווקא כן אשם אבל לאו דווקא בעניין הכבאים

  אלי ישי אולי לא אשם יחידי ואולי לא העיקרי בעניין הייבוש של הכבאים בישראל, אבל הוא אשם בתפקוד לא תקין בעת כיבוי השריפה.
  לא יתכן שכאשר 17000 אזרחים ישראלים מפונים מבתיהם הוא לא יהיה מעורב בהתארגנות ובגיבוי של ראשי הרשויות בתקציבים או בסיוע אחר.
  לא יתכן שהוא לא יבוא לתמוך לפחות מוסרית ונפשית ב 1500 הכבאים עובדי משרדו – גם אם בעקיפין – כאשר הם עושים לילות כימים תוך סיכון חיים.
  לא יתכן שהוא לא יהיה מעורב בקבלת ההחלטות איזה חלק משרותי הכבאות במדינה כולה להעביר לכרמל ואיזה להשאיר במקומותיהם לטיפול מקומי.
  לא יתכן שהוא לא יסייע מאחור לכבאים, למשל בסיוע לוגיסטי של מתן תנאים הכי טובים שאפשר למנוחה ואכילה במעט הזמן שיש להם לכך.
  לא יתכן שהוא לא יופיע בתקשורת לנחם את עם ישראל על אובדן 40 קילומטרים רבועים של שטחי יער ונופש.
  לא יתכן שהוא יהיה שר רק ל 5 וחצי ימים בשבוע ויתנתק לחלוטין לענייניו במשך יום וצי כל שבוע – בשבת.
  כשם שאני לא מוכן ששר הבטחון שלי יחליט שהוא לא מתעסק בענייני משרדו בשבת כך אני לא מוכן שזה מה שיעשה שר הפנים שלי, במיוחד כאשר יש מצב חירום, שהוא לכל הדיעות – גם ההלכתיות – מצב של פיקוח נפש.

 5. הני זובידה :

  שלום לכולם

  שושי אני שמח על כוחות הנבואה, אבל את יודעת למי היא נתנה מימי אחרון הנביאים, גם אני ממליץ שתקראי את כל הפוסט! הדירדור של השיח כבר החל בתגובה שלך!!! זוהי שבבסיסה היא גזענית, זה כמו שאני הייתי אומר שאת בכיינית פמיניסטית ידועה (והרבה אומרים זאת ראי את התגובות למינויה של מרים פפיינברג לראש צוות הפיצויים), ובכך הייתי שם את עצמי בצם במיזוגנים…תחשבי על זה.
  לגבי שאלתך והספרדיות, לא כל שזה אומר לפי שלמה זנד "היכן ומתי הומצא העם היהודי" הוא שאת ממשפחת כוזרים שהתייגרה ואינך שייכת לדת היהודית כלל.
  וללב ליבו של העניין, אשמח לענות לך לאחר שתקראי את כל הפוסט….מצחיק אה? כל מה שעשית הוא להכפיש, להתייחס למוצאי כאנקדוטה, וכאשכנזיה טובה לשמור על רמת הדיון הנאותה, בזמן שלא עשית דבר בסיסי אחד והוא לקרוא את הפוסט…אליטה גזענית אמרתי כבר?

  איתי, למה לבלבל את שושי שלנו עם העובדות? עשה טובה בחייך הרי היא כבר יודעת מה כתבתי….

  אדם, אני מבין את הבעיה שלך במקרה זה, זו לא קשור למזרחיות של אלי ישי, אך זה קשור לכך שאתה לא מוכן לקבל אנשים עם אמונה אחרת משלך, היינו אתה גם גזען (ואם קראת את הפוסט המלא אתה יודע שטענתי שכולנו קצת כאלו…) אך מסוג אחר, נאור יותר, אתה גזען נגד דתיים!
  למה אתה חושב שזה יותר לגיטימי? אינני מבין? מה יש? לא אישה ואיש באמונתם יחיו? זה לא דמוקרטיה? ולשיטתך, אם בחרו בו והוא הגיע לתפקיד לאחר מו"מ קואליציוני הוא לא צריך להיות בתפקיד כי הוא דתי?
  אני מסכים כי היה כשל במשרד הפנים ואלי ישי הוא אחראי, אבל הסיבה היא לא השבת ולא הופעות טלויזיונית זהו רידקציוניזם מסוכן…..והאחריות מתחילה במקום אחר וגבוהה יותר…שוב אני מפנה לפוסט המלא.

 6. אדם :

  זה נורא קל לקרוא לי גזען במקום להתיחס לגופו של טיעון.
  אין לי שום בעייה אם אמונותיו הפרטיות של אלי ישי, בין אם אני מסכים אותן או חושב שהן מוטעות. זכותו של אלי ישי להאמין בדברים אחרים ממני אינה מוטלת בספק.
  גם ההופעות הטלביזיוניות שלו – כן או לא – הן עניין פחות חשוב מתפקודו האחר שדווקא התיחסתי אליו.
  מה שטענתי הוא ששר אינו יכול ואינו זכאי להתנתק מתפקידו לחלוטין ולו לרגע. האם היית מסכים ששר הבטחון יתנתק מכל מעורבות למשך כל השבת כל שבת?
  למען האמת גם לא צריכה להיות לאלי ישי הדתי כל בעיה לתפקד באופן מלא גם בשבת, על פי כל קנה מידה הלכתי שפוי, שכן עניני מדינה חשובים ודחופים הם תמיד בבחינת פיקוח נפש הדוחה שבת. הבחירה להתנתק גם בעיתות חירום היא כולה שלו, ואם זו בחירתו ראוי גם שיבחר לאל להסכים לקבל עליו תפקיד של שר במשרד שבו צפויים מצבי חירום!

 7. הני זובידה :

  שושי כמובן שהבאת את דבריו של המרוקאי התורן

  איך אםשר אחרת. את יודעת זה פרקטיקום אליטיסטי גזעני ידוע קוראים לזה קואפטציה, והיו הרבה כאלו בהיסטוריה ולא רק מרוקאים.

  לשמחתך, אני בטוח, כבר ראיתי זאת והגבתי לטור זה לפני מספר ימים בטור בבלוג לעיונך, ואני בטוח שתקראי עד הסוף:
  http://wp.me/pJ07z-hnL

  וכמו שאני משיא עצות אתן לך עוד אחת הייתי ממליץ שתקראי ותבררי טוב טוב על מי שאת מביאה לכאן בתור עד אופי לטיעונך כי אותו בחור מנסה לעשות הון פוליטי מהתחנפות בלתי פוסק לאליטה הגזענית השיראלית. המלצה אישית לקרוא את שאר הטורים שלו ולהשתמש בשקית הקאה….

  בנוסף, אתן לך עוד טור שהתפרסם היום, ואני לא יודע אם הוא מזרחי או לא:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1202809.html

  והנה תגובתי:

  1. מה היה יהודי ביהודי גרמניה? זה לא קשור בתפיסת העצמי או מכלול ההתנהגויות של אדם! ואני מציע שתקראו שוב את טענותיי כי כבר כתבי בפוסט המלא שלי שאלי ישי הוא בושה וחרפה לתודעה המזרחית, אלא בצורה בה האחר רואה אותך….
  2. שנית ניצבת השאלה הקריטית, אם היה שם שר פנים אחר, האם הייתה אותה צורה של התנהגות? ובמקרה דנן, ראה את מקרה שר הביטחון המזרחי עמיר פרץ, לעומת אהוד "ברח", לאחר מלחמת לבנון השינה על מי היה עליהום להתפטר? על ראש הממשלה? לא על עמרי פרץ, וצחקו כולם על המשקפת עם הכיסוי. אך דו"ח החקירה שיצא, ואני קראתי אותו, פעמיים, טען שהיחיד שתפקד וסיפק הערכות מדויקות למצב היה עמיר!!! מה שקרה הוא ש"לא ספרו אותו" למרות זאת הוא היה שעבר לינץ ונזרק מהתפקיד…מקרה זה יכול לספק אינדיקציה טובה ליחיסי עדות מזרחיות וגזענות, על עמיר פרץ לא ניתן לטעון שלא היה עם תודעה מזרחית ופעל לשינוי מאזן הכוחות בחברה הישראלית….

  אני מקווה שעניתי לך גם על טיעון של יהודה איש קריות ואברהמי…וזה מספק אותך לבוקר זה!

 8. הני זובידה :

  הקישור לכתבותו של אברהמי

  מצוער לא שמתי את הקישור לטור של אברהמי….הנה הוא:
  http://www.haaretz.co.il/hasite
  /spages/1202809.html

 9. הני זובידה :

  אדם

  אדם כנראה שלא הבנת את תגובתי, לדעתי הוא יכול לעשות כל תפקיד, מה אתה אומר ששר חייב להיות במשרד בכול זמן? התשובה הברורה היא לא יש מערך שאמור לבצע את תפקידי המשרד בלי שום קשר. ראשי ממשלה נוסעים לחו"ל ושרים גם כן והמשרד ממשיך לתפקד.
  אם אתה שואל אם היה כשל אני עונה כמובן! ואין כלל שאלה, אך הנסיון שלך לשים הכול על הדת הוא פשוט גזעני!!! ולא משנה איך תצבע זאת.
  שנה את הטיעון שלך ואקבל אותו, היה כשל במשרד, למה? ראש הממשלה לא נתן מספיק כסף לתפקוד שרותי הכבאות, בהמלצת משרד האוצר…

  מי הולך הביתה?
  1. ראש הממשלה
  2. שר האוצר
  3. שר הפנים
  4. חלק נרחב מאגף התקציבים באוצר

 10. אדם :

  הני, יש פה כשל בהבנה בשני הצדדים. מעולם לא טענתי ששר צריך להיות במשרד כל הזמן. טענתי שהוא צריך להיות זמין כל הזמן, וזה ממש לא אותו הדבר.
  ראש ממשלה יכול לנסוע לחו"ל ולמנות לו מחליף. המחליף חייב להיות זמין כל הזמן, ובעצם גם ראש הממשלה, גם כשהוא בחו"ל. מי המחליף הזמין של אלי ישי?
  וכמו כן, נניח ששר הבטחון בחו"ל ופורצת מלחמה. כמה זמן לדעתך ייקח עד שהוא יפסיק כל פעילות אחרת ויחזור מהר למשרדו?
  ועוד משהו הקשור להבנת הנקרא:
  בפירוש ציינתי שאין לי כל בעיה עם דתיותו או אמונותיו של אלי ישי או כל אדם שלא יהיה, ושהוא יכול למלא כל תפקיד. הדבר היחיד שביקשתי היה שכשהוא מסכים לקבל עליו תפקיד כלשהו שיוודא שהוא מוכן לקבל עליו את דרישות התפקיד. הרי הוא לא יסכים לקבל עליו, למשל, תפקיד של פקח וטרינרי במשחטת חזירים. ודרישות התפקיד הנקרא "שר הפנים" לטעמי הוא זמינות מלאה במצבי חירום. וזה אפילו לא בניגוד להלכה, שדווקא יש לה הפתרון לכך בצורת כללי "פיקוח נפש".

 11. הני :

  אדם

  נו אז ענית על הכול הוא יכול להיות זמין והיה כשל במשרד. יש לו מחליף קוראים לו מנכ״ל המשרד והוא מינוי אישי שלו. זה שלא מולאו החובות הוא לא משהו שאני מערער עליו.
  נראה לי שאנו מסכימים ואין כל ויכוח
  בברכה הני 

 12. אדם :

  אופס.. האם בחירת מחליף לא כשיר היא לא כשל חמור? הרי אחד מתפקידיו החשובים של כל מנהל הוא לבחור נכון את סגניו.
  ואיך זה קרה שאנחנו לא שמענו ולא ראינו את סגניו בפעולה?
  הרשה לי לנחש: כי גם הסגן שהוא מינה הוא מהמפלגה הנכונה והאמונה נכונה, וגם הוא סוגר את התקשורת והפעילות בשבת.
  ועדיין לא הבנתי למה אלי ישי עצמו לא יכול להיות פעיל בשבת במקרה של פיקוח נפש, אבל זו כבר באמת בעייה שלו ולא שלי.

 13. הני :

  אדם

  זכותו לבחור את מחליפו, עם כל הכבוד הבעיה לא הייתה נוכחטתו או אי נוכחותו בשטח שלו או של מחליפו! הבעיה הייתה שרותי הכבאות, אני חוזר בי אתה גזען! יש לך בעיה עם ש״ס על רקע דתי… הייתי מציע שתביר תמה…. הקפיצות הללו קצת משגעות אותי מצטער קשה עם אי קונסיבטנטיות של הטיעון. כשתחליט תודיע.
  הני 

 14. אדם :

  לו היית חזק יותר בהבנת הנקרא לא היית טוען לחוסר קונסיסטנטיות.
  יש מצבים שהנוכחות בשטח חשובה, וגם אם זה לא נוכחות בשטח צריך להיות בקשר טלפוני או אינטרנטי או מה שלא יהיה.
  יש לי בעייה עם מי שאינו מבצע את תפקידו שאינו יכול להסתיים בערב שבת כאשר יש מצב חירום. נקודה.

 15. הני :

  קודם התנצלות על שגיאות הכתיב

  אני בכנס ועונה מהנייד.
  דבר שני, אתה אומר שאתה שונא דתיים ולא מוכן לתת להם תפקידים מבלי להגיד זאת, אתה יכול לרוץ לכנסת….
  תקרא את מה שכתבת אתה גזען נגד דתיים!!!!
  בוקר טוב אליהו.

 16. אדם :

  אתה יכול לקרוא לי גזען ושונא דתיים מעל כל גבעה רמה ומתחת כל עץ רענן, ועדיין לא אתן לך לסלף את דברי.
  אני מוכן לתת כל תפקיד לכל אחד. אני רק תובע ממי שרוצה להיות בתפקיד לקבל עליו את הנדרש מהתפקיד הזה.
  ולמען האמת זה אפילו בכלל לא קשה ויש לו היתר מפורש מההלכה. כל מה שאני דורש ממנו זה שהוא ינצל את הפתח הזה ויאמר בקול ברור שזה פיקוח נפש.
  האם 42 הרוגים לא מוכיחים זאת מספיק? הרי אלמלא גבורתם של הכבאים מספר הקורבנות היה עולה לאין שעור. מה עוד אתה והוא צריכים בשביל להכיר בכך שזה פיקוח נפש ולהתחיל למלא את תפקידו שלשם כך הוא קיבל אותו?
  ותודה, אבל אני לא רוצה לרוץ לכנסת.

 17. אבי :

  עפ"י זנד, לא רק האשכנזים הם גויים שהתגיירו, אלא גם המרוקאים והתימנים. אני לא יודע אם ישי הוא מרוקאי, אבל אם כן אז גם הוא לא יהודי "טהור" ו"מקורי", כמו חבריו האשכנזים.
  למעשה, זנד טיפל רק ב-3 קבוצות של העם\דת היהודית. אם הוא היה בודק עירקים וכו' הוא היה מראה שגם הם לא באמת יהודים במקור.

 18. שושי פולטין :

  קראתי, לאור המלצתו של איתי, אני אפילו מסכימה איתך בכך שאלי ישי הוא לא היחיד,אני מסכימה במיוחד עם האמירה כי "העובדה שביבי מיטיב להתראיין ויצא בבליץ תקשורתי יחד עם אשתו וכל הצוות שמפחד מוועדת החקירה אינה מנקה אותו מאשמה! זה ששר האוצר נעלם לא אומר שהוא חף מפשע",לרגע לא האשמתי את הערבים בשריפה.
  אין ספק שהמחדל הוא של השיטה, כאשר העומד בראשה הוא נתניהו.
  אני לא יכולה להסכים לכך שכל טיעון יתחיל מנקודת מוצא בסיסית שאני ושכמותי שופטים מישהו אך ורק משום שהוא שונה ממני במוצאו.

 19. הני :

  שושי אני שמח שאת מקשיבה לאיתי

  איזה יופי, נוהל חדש את תגיבי בלי לקרוא את דברי כי את יודעת מה אני אומר! פנטסטי!
  ובמקרה דנן את מפגינה יכולת הבנת הנקרא נמוכה מאוד, כי המפשט האחרון שלך הוא המצאה ממוחך היודע כל! ולא משהו שאני אמרתי….הדוגמאות לכך הן רבות, לדוגמא,מעולם לא טענתי שנגד קצב האישומים היו על בסיס גזעני, כמו ששלחו את ויצמן הביתה כך גם תורו של קצב ללכת לבית הסוהר, לדעתי.
  אך מקרה דנן הוא שונה.
  הייתי מציע לך לקרוא שוב אולי תגלי תובנות חדשות….

 20. ק. טוכולסקי :

  מי שאשם בגדול זה נתניהו כמו שכתבתי כאן במאמר אתמול, זה לא מנקה את ישי או שטייניץ או בראון או שיטרית או ברק או כל אחד אחר ששייך למפלצת השלטון מחומשת הראשים שכוללת את משרתי ההון בעבודה, קדימה, הליכוד, ישראל ביתנו וש"ס, המפלגות האלו בגדול (להוציא כמה בודדים , כמה עלי תאנה בכל מפלגה כמו עמיר פרץ ושלי יחימוביץ, אורית זוארץ, דויד אזולאי והרב אמסלם, ליה שמטוב, ואין לי דוגמא טובה בליכוד) כולם משרתים את שלטון ההון, כולם אויב ללא הבדל דת גזע ומין, ביבי הביתה, ברק הביתה, ליברמן הביתה, ישי הביתה, לבני הביתה וכל חבר הליצנים העלובים שהם גוררים אחריהם.

  קיבלתי מיילים עם קישורים לעצומה נגד ידי, לא טרחתי לחתום, זה חסר טעם, אם ישי יפוטר או יתפטר לבדו זה משרת את שלטון ההון, זה יחזק את הנרטיב העדתי השקרי על חשבון מאבק מעמדי, זה יתן לש"ס עוד קמפיין של שנאה במתנה, ביבי צריך ללכת ראשון ואחריו כל משרתי ההון של ממשלתו.

 21. דקל-דוד עוזר :

  אלי ישי לא אשם בכלום, איזה מין קשקוש זה?
  ברגע ששטייניץ, ביבי ופקידי האוצר סירבו להעביר אפילו את ה-100 מיליון שהובטח לישי הם לקחו על עצמם את האחריות המלאה, ובוודאי שאהוד ברק, השר הכושל והעלוב שלא הוציא שום דבר לפועל מלבד קניית מטוסים, שמעכב את בניית הגדר במצריים כדי לעודד הברחות וסחר בבני אדם, שדרש לקצץ בתקציבי הכבאות כדי לקנות טנק אשם גם הוא.
  מי שקפץ על ישי עשה זאת מסיבה אחת ואחת בלבד: סיבה למסיבה ושנאה כלפי ישי בפרט וש"ס בכלל.
  עכשיו הני, כרגיל, אומר שזאת גזענות, כי הני, כמו הני, וכמו שמאלנים רבים, הנו בעל אוצר מילים מדולל שכולל את המילים "פאזשיזם", "דמוקרטיה" ו"גזענות".

 22. הני זובידה :

  ימות המשיח

  טוכולסקי, אתה מסכים איתי? (אבל לא מסוגל לכתוב את זה שחור על גבי לבן….)
  למה לא תכתוב שיה כאן מקרה ברור של גזענות? ממה אתה מפחד? בוא צא החוצה מהמקלט, תן מבט בשמש זה לא יהרוג אותך….יש מצב שבסוף עוד נהיה חברים רחמנא ליצלן….

  מה שבענינך הוא "הנרטיב העדתי השקרי על חשבון מאבק מעמדי…" לאחרים הוא גזענות ואפליה של עשרות שנים, וכדאי שתחשוב על זה….

  עוזר, מי אמר שישי לא אשם? קראת? ישי אשם באבוה אשם! וגם כל השאר…."פקידי האוצר" לא יכלו לעשות כלום בלי תמיכה ממסדית אז תרגיעו לגביהםף אין לי בעיה לשלוח אותם הביתה אךך לא רוצה להפוך אותם לשיעירים לעזאזל…וכמובן עולה השאלה, למה השנאה מכוונת לאלי ישי בפרט וש"ס בכלל? חשבת על זה?
  תודה על המחמאות, שמאלני, אוצר מילים מדולדל ועוד. שיהיה לך יום נעים!
  הני

 23. טפלונה :

  כל הממשלה הזאת צריכה ללכת הביתה. חבל לבזבז זמן על בניית סולמות אשמה בין השרים.

  האידיאולוגיה של הממשלה הזאת – הנסיון להפוך אותנו לעוד מדינה של ארה"ב, היא צריכה לעוף, למזרח למערב – העיקר שתעוף.

 24. הני זובידה :

  טפלונה זה צדק פואטי!

  וחסר כל פניות או גזענות, כולם מתאים לי דווקא לא תשמע אותי מתלונן….

 25. ק. טוכולסקי :

  הני אני לא מסכים איך אישית או לא מסכים איתך אישית, אני פשוט לא רואה למה ישי אשם יותר מביבי או פחות מבראון, שיטרית, ופורז.
  אני חושב שהרדיפה של ישי היא ספין שנועד להסית את הדיון המהותי לדיון נגד חרדים או לעורר דיון עדתי, וכרגיל הדיונים האלו מיותרים. ישי כמו ביבי לברמן לבני וברק הוא משרת של מעמד, מעמד בעלי ההון ולכן הוא אויב, אבל לאויב יש ראש וזה ביבי והוא אשם לא רק בשרות להון אלא גם בשריפה האחרונה והוא המטרה והוא צריך לשלם בראש ובראשונה.

  הגזענות של עשרות השנים מנוצלת בידי מי שמבקשים לשמר את הפער המעמדי ובהצלחה, כל עוד היא תמשיך להוות טריגר שגורם לחבלה במאבק המעמדי היא משרתת את ההון.
  לא הבנת את זה עדיין, חבל, ההון מרוויח אנחנו מפסידים.

 26. הני זובידה :

  ואתה לא מסוגל להבין

  איך זה נוצר? ומה יש את העניין הזה כחלק מהחברה? מה אתה אומר שאתה או עיוור או בלי שום חוש צדק? אינני מבין…אולי אנחנו צריכים להיפגש ולשוחח….
  הני

 27. ק. טוכולסקי :

  הגזענות היא כלי מידור בשרות של מעמד שליט, הסת נגד הזר והחלש ומנע מעצמך את האש, שנאת הזר והאחר שירתו תמיד את המעמד השליט והסוציאליזם מטיף לכן לאינטרנאציונליזם.
  ביבי אחראי לא בגלל שהוא אשכנזי כשם שישי לא אחראי בגלל שהוא ספרדי, ביבי אחראי כי הוא משרת ההון הראשי וישי אחראי משנה ביחד עם שטייניץ, ליברמן לבני וברק כי הם משרתי ההון המשניים.

  בעלי הון יש מכל דת גזע עדה ומין וכולנו גם כן שייכים לכל דת צבע עדה ומין, החלוקה המהותית ביננו היא מעמדית, מי שיש לו ומי שאין לו

 28. הני זובידה :

  טוכולסקי

  לך קל להגיד את זה משום שאתה אשכנזי ולא נדרס תחת מגף הדיכוי התרבותי/אתני, אתה לא רואה את זה? אתה עיוור עד כדי כך? זו הרי דוגמטיות…
  מפליא אותי בייחוד לאחר השיחה שלי עם כמה מכרים….תבין אם תצליח להתגבר על העיוורון הזה שלך, כולנו נצליח טוב יותר לאחד את השורות המעמדיות….

 29. ק. טוכולסקי :

  אני לא רואה איזה דיכוי תרבותי אתני יש כאן? אתה מדובר אולי על הכחדת תרבות הידייש של האשכנזים?
  האמריקניזציה המשתוללת חיסלה בישראל כל סממן לתרבות ידוחית, מכוני גתה של משגירות גרמניה הם המעוז האחרון לתרבות היקיית, מה בין זה לבין הפער המעמדי?
  יש בעלי הון, תאגידים, טייקונים ויש את כל השאר, או שנתאחד ככל השאר למאבק במי שיש לו על חשבוננו או שנסבול מדיכוי כלכלי חברתי, ניכור ומידור.

 30. הני :

  ואללה אין שיג ואין שיח

  טוכולסקי, יש מצב שאחד מאיתנו הוא סופר דוגמתי ולא חשוב מי, אבל אני יכול להבטיח לך שאם לא תנסה לראות את העניין מנקודת המבט שלי אתה נשאר לבד בביצה הפוליטית הזאת!

  אתה לא רואה דיכוי משום שאתה חלק מהקבוצה המדכאת…..עזוב אמריקניזציה, ועזוב הון, אתה רוצה עוד פועלים סביביך, ואלו ברובם מזרחים ועד שלא תפתח את הראש לעולם, אבל לעולם לא יעמדו עימך כתף אל כתף ולא משנה מה תעשה….

  רוצה להתאחד תכיר בעוולות נגדם ועשה הכול על מנת לחשוף את המנגנונים ולהרוס ותם, אחרי יתאגדו עימך….

 31. ק. טוכולסקי :

  הני אני לא מבין מה אתה רוצה, שלטון ההון מכלה אותנו ללא הבדלי דת גזע ומין, זה האויב. אתה רוצה לא להלחם ביחד איתי נגד שלטון ההון? זכותך, אתה רוצה להלחם ברוך הבא, אתה רוצה שנצטלב כזה יוצא בקואליציות מזדמנות ברוך הבא אני אצלך וברוך הבא אתה אצלי.

  אני נשאר עם המעמד, עם העובדים המנוצלים, עם המובטלים המושפלים, עם הנזקקים לקצבאות, עם המודרים והמופלים, אני בטוח שברוב המקרים שנינו באותו צד של המתרס. לי זה מספיק.

  אני לא מדכא, אתה רוצה לקרוא לי ככה, אין לי מה לעשות נגד זה בדמוקרטיה מותר לזרוק בוץ.

  המנגנונים חשופים, ההון שולט בכלכלה ובתקשורת, מרפד את כיסי הממסד המשפטי, הממסד הדי, הממסד האקדמאי וקונה אותם לצידו.

  אני לא בטוח שרוב הפועלים מזרחיים אלא אם אתה כולל את יהודי מזרח אירופה ואת ערביי ישראל בהגדרתך. אני לא חושב שבעל הון מנצל את הפועל בגלל מוצאו או מגדרו, בעל ההון מנצל כי הוא בעל הון והוא רוצה להיות בעל יותר הון.

  קריאה מהירה בספרי ההיסטוריה של תנועת הפועלים תלמד כל אחד שרבים מבני מעמד מנצל ראו את הניצול, לכן איני מקבל את טענתך. לא מרכס ולא אנגלס היו פועלים מנוצלים, לאורך ההיסטוריה של הסוציאליזם, רב חלקם של בני מעמדות בינוניים וגבוהים במאבק כנגד ניצול העובדים והחלשים, כולם ראו מחוץ למעמד. יכול להיות שהייתה להם פרספקטיבה, יכול להיות שהם באו בלי מטענים מסוימים, הכל יכול להיות אבל בעיקר כך היה הדבר.

  זה מצחיק שאתה מרמז שאני סופר דוגמתי, רבים מחברי הוותיקים למאבקים ולדרך טוענים כבר שנים שאני בעל סטיות ימניות, כנראה זה עניין של כל אחד ואיפה שהוא נמצא.

  העוולות מוכרות, ניצול של ההון את מי שאינם בעלי הון עובדים, מובטלים ונזקקים. פעילות של ההון למידור וניכור בין העובדים, התשסתה כנגד מיעוטים, הסתה דתית, הסתה עדתית, הסתה לשונית, כל אלו משמשים את ההון בבואו להאבק במעמד העובד והמובטל. לא יהיה חלקי עימהם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.