הדלפות, משטרה וכיבוי שריפות

שבוע קצת מוזר עבר עלינו, חידודים לגבי פרשת צמרת המשטרה, עליה ארחיב בהמשך, התראה למגה הדלפה, ונגמר עם אסון בסדר גודל מפחיד, בעיני גדול לפחות כמו אסון ההוריקן קתרינה. אבל הרי צריך להתחיל ממשהו אז נתחיל במגה הדלפה

מאת: ד"ר הני  זובידה

כל המדינה רעדה, כל העולם רעד! ואכן הרעש היה כביר, נכון ישראל לא יצאה רע מהסיפור עד כה, לכל מינוי הטויטר של ויקיליקס היה הרבה מה לקרוא בימים האחרונים. ביבי על פי הממצאים הוא שרמנטי, ומקסים, אך אינו עומד במילתו — או בלשון ברורה הוא לא בר שיח אמין או ממש בלשון פשוטה האיש שקרן! בין מדינות ערב מתגלה מחלוקת ברורה לגבי כוח ושליטה, ואנחנו חוככים ידיים בשביעות רצון כאילו זה עתה זכינו בפיס. והגרוע מכול, נשיא ארה"ב מתגלה באדם מאוד בעייתי בזירה הדיפלומטית.  התקשורת לעולם לא תחזור להיות מה שהייתה לפני ההדלפה הגדולה, ואני לא כל כך בטוח אם המגמה חיובית או שלילית, אומר רק זאת, סבי נהג לומר לי שאור השמש הוא המחטא הטוב ביותר ושלא כדאי לי לשקר שהרי אין שקר שבסופו של יום לא יוצא החוצה, אולי צריך לתרגם את זה לכמה מאות שפות ולשלוח את זה לכלל הפוליטיקאים בעולם….

הסיפור השני הוא די מורכב, המשטרה או בכינויה במגרשי הכדורגל "המשטרעה" הינה בעייתית מזה שנים רבות. ידוע כבר כי המשטרה שימשה זרוע זדונית של השלטון בניסיון לדכא תנועות חברתיות נגד האליטה כבר בשנות ה-70. מעבר לכך ידוע כי המשטרה אינה עושה את תפקידה נאמנה כלפי כל אזרחי מדינת ישראל, ראו את מקרה מהומות אוקטובר 2000 (אני מביא את גרסת העיתונים הישראלים בעברית הגרסה שונה "קמעה" בעיתונאים בערבית) ולא רק, על בסיס אתנו-לאומי. וכמובן אלימות יומיומית של המשטרה נגד אוהדי כדורגל וסתם אזרחים (השיר הידוע באיצטדיוני כדורגל "לא רוצים משטרעה ביציע!!!!).

בשבועות האחרונים במהלך מרוץ למשרת המפכ"ל, לא שאני מבין מדוע אנשים רוצים את התפקיד, התגלה עוד סדק בשריון המאוד לא נוצץ של המשטרה, מסתבר שבצמרת המשטרה יש נוהל של הטרדות מיניות וכלל יחס מבזה כלפי נשים. יש שיגידו: מה ציפיתם? ובכן, אני מצפה מהגוף שאמון על שלטון החוק למוסריות ול"נאה דורש נאה מקיים"! אך מה ניתן לצפות מגוף שהאמון בו בכלל הציבור מגיע ל-24%, במגזר היהודי רמת האמון היא 19% ואילו בקרב הערבים 20%. נראה כי רק מחיקה מוחלטת של בגוף הזה ואיושו מחדש תביא לניקיון אורוות דרוש ביותר, יש למישהו האומץ? דרוש שר לבטחון פנים עם יכולת לבצע רפורמה רדיקלית

וכמובן שני הסיפורים הללו מתגמדים לעומת המקרה שהייתי מכנה פארסה אילולי חיי אדם כה רבים אבדו במהלכו – השריפה ביערות הכרמל. ממה להתחיל, ממצבם בכי הרע של יחידות כיבוי האש בארץ והשביתה שלהם שסוקרה באופן מחפיר? דאגו לפקקים האדירים שנגרמו עקב השביתה ומפיקי מופע הציעו לקיים גוף כיבוי פרטי, כולם כעסו והכבאים ניסו להסביר זה לא עבורנו זה למקרה של בעיה. וגם בטלוויזיה וגם ברדיו דיברו בגנות הכבאים ש"חוסמים את המדינה", מעניין מה הם אומרים כל אותם אווילים וכסילים היום? מעניין מה היה קורה אם היינו מביעים תמיכה בכבאים….

והפוליטיקאים כהרגלם, העיקר לצמצם נזקים, קודם כולם האשימו את הערבים בהצתה "על רקע לאומני" כמובן! מתי נפנים הערבים הם חלק מהלאום שלנו הם ישראלים! ואז ניסו לדבר על מוקדים, ולטפול ולהלבין פני אחרים, הכול על מנת לכסת"ח (למדתי מילה חדשה) לכסות את התחת! מפחיד לחשוב שבזמן שמתו להם כ-50 אנשים ישבו הפוליטיקאים וניסו לדאוג לישבנם! הגדיל לעשות ראש הממשלה שהציע מיידית יום אבל לאומי! על מה? על אווילות הפוליטיקאים? על זה שלא הקשבנו לכבאים? היחיד שאמר שיש צורך בוועדת חקירה מעמיקה, דרך אגב, היה השר אלי ישי….

וממש לסיום, מעניין כי הראשון מהמגזר החרדי שיצא נגד התמות החרדיות והציע לגייס בני ישיבות לעבודה ולצאת מעולם הסגור היה מזרחי, ממפלגה שרוב הזמן מכונה כגרועה ביותר בישראל. עוד יותר מעניין כי אותו אדם קיבל הרבה תשבוחות ואף אחד לא אמר דבר על המפלגות החרדיות האשכנזיות שבמשך שנים סוגרות את שעריהן בפני העולם החילוני…

שיהיה שבוע טוב לכולם ותנחומי לכל משפחות הנפגעים המדליקה בצפון.

לבלוג של הני

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

One Response to “הדלפות, משטרה וכיבוי שריפות”

  1. גליה הגיב:

    אמסלם הוא לא הראשון. ש"ס בבסיסה היא מפלגה חרדית שונה מהמפלגות האשכנזיות. מפלגה ציונית (לא דמוקרטית) שמתחילת דרכה השתלבה בהנהגה באופן פעיל (וסללה את הדרך לשר/סגן השר ליצמן). תיקון חוק נהרי (בחינוך)הוא דוגמה לחוק שיעודו לקבל כספי מדינה על בסיס חוקי ולא מתחת לשולחן…בתו של הרב עובדיה יוסף הרבנית עדינה בר שלום, הקימה בשנת 2000 את המכללה החרדית הראשונה!. הטעות של ח"כ אמסלם היתה שהוא שכח לרגע שש"ס אינה מפלגה דמוקרטית,(הפעילות הפרלמנטרית בלבלה אותו) הצהרות דרמטיות ניתנות רק ע"י הרב עובדיה יוסף. לו היה מתייעץ עם הרבנית הדגולה עדינה, היה לומד דבר או שניים על הדרך לעשות שינוי במגזר החרדי. לרבנית עדינה שלושה ילדים, היא לא מזיזה עט בלי לקבל את אישור כבוד הרב ולמרות זאת נבחרה בשנת תשע"א ברשימת האנשים המשפיעים לטובה של דה מארקר. וכך כתוב באתר המכללה שהקימה: "בוגרי ובוגרות המכללה החרדית יוצאים למעגל התעסוקה כשבאמתחתם ידע רב ועדכני, ותעודה מוכרת על לימודיהם, בעזרתה הם מסוגלים להשתלב בשוק העבודה".

    הני, שינויים עושים בחכמה ובנעם הליכות – לא חייבים "רפורמות רדיקליות" 🙂
    שבוע משופר

Leave a Reply