חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מורי האולפנים מבקשים סיוע משר הרווחה

נושאים חינוך ותרבות ב 1.04.08 6:01

בעקבות אכזבתם מתגובת משרד החינוך, פונים מורי האולפנים לשר הרווחה בתקווה שהוא יוכל לסייע להם במאבקם למניעת הקיצוצים באגף לחינוך מבוגרים.

לכבוד

שר העבודה והרווחה

מר יצחק הרצוג

שלום לך,

אני מורה באולפן בבאר- שבע, ואני פונה אליך כאל מי שחובש שני כובעים; האחד כחבר מפלגת העבודה, והשני, העיקרי הפעם, כשר העבודה והרווחה.

כידוע לך מתכוונת שרת החינוך ממפלגתך, הגב" יולי תמיר לסגור את האגף לחינוך מבוגרים ובכך היא תגרום להפרטתו, היות שמשרד הקליטה אינו ערוך ואינו מוכן לקבל על עצמו את תפקיד מפעיל האולפנים.

ידוע לנו שאתה אוהד את ענייננו, ולכן לא אלאה אותך שוב בתיאור הסכנות והאיוולת הטמונות במהלך זה, אך אשלח לך את תגובתי לתשובתה של השרה לגב" דליה בלומנפלד-חברת מפלגת העבודה, וכן את מכתבי לחכי"ם ולשרים חברי מפלגת העבודה.

הפעם אבקש את תשומת לבך, ובעיקר את עזרתך בנושא "השלמת השכלה".

מי כמוך, כשר הרווחה, יודע מה רבה חשיבותה של ההשכלה למוביליות חברתית הכוללת צמצום פערים בין פריפריה למרכז, בין עולים לוותיקים, בין משכילים ללא משכילים, בין ערבים ליהודים ובין שכבות חלשות לחזקות בכלל.

השכלה חשובה גם לשיפור הבריאות (המשכילים מטפלים בעצמם טוב יותר ומודעים לחשיבות הגילוי המוקדם), לחינוך טוב יותר לילדים, לפיתרון בעיות מכל סוג, להגשמה עצמית ולפיכך אפילו לאושר, וכתוצאה מכך לירידה באלימות.

תקציב האגף לחינוך מבוגרים צומצם בחטף בכ-50%, ולכן כיתות המשך לעולים לא נפתחות, ובתחום השלמת ההשכלה המכה קשה וחמורה מאוד.

מועמדים נדחים ומי יודע אם אי-פעם תינתן להם הזדמנות נוספת לשפר את מעמדם ואת חייהם.

מזה כשלושה חודשים העניין מועלה על סדר יומה של הכנסת וגם של מפלגת העבודה, אך אין התקדמות ולא ברור מה יהיה בעתיד – מה שברור הוא שהתקציב הולך ואוזל!

אבקשך לנסות ולמצוא פתרון לבעיה שהעליתי מפני שברור לכל שללא חינוך למבוגרים גם ילדיהם יצאו ניזוקים וכל החברה הישראלית תידרדר לרמה של חברות בעולם השלישי, על כל המשתמע מכך!

בתודה ובברכה

מורה ממטה המאבק בדרום.

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. דנית :

    כל הכבוד!!!
    תודה ל"עבודה שחורה" על פרסום המכתב

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.