חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בית המשפט הורה: בחירות פנימיות בעבודה

נושאים פוליטי ב 1.04.08 6:02

השופט יהודה זפט, סגן נשיא בית המשפט המחוזי של תל אביב, מורה לאהוד ברק, יו"ר מפלגת העבודה, ולמזכ"ל, איתן כבל, לקבוע מועד לבחירות לוועידה ולסניפים לא יאוחר מתאריך – 30 ביוני 2008

המוסד לבירור עתירות במפלגת העבודה פרסם כבר בדצמבר 2007, החלטה נחרצת בדבר קיום הבחירות למוסדות המפלגה לא יאוחר מחודש אפריל 2008. אך למרות הביקורת חריפה ביותר כלפי אהוד ברק ואיתן כבל המואשמים בכך שלא התקיימו בחירות במועדן, המשיכו הנ"ל לדחות את ההחלטה ונמנעו מכינוס מרכז המפלגה.

בפברואר 2008, דחה המוסד לבירור עתירות את הבבקשה של המזכ”ל, איתן כבל, לדיון נוסף. וכך נכתב בהודעת הדחייה: “…החמור מכל הוא כי עד היום לא נקבע מועד לבחירות, מרכז המפלגה לא כונס, לשכת המפלגה לא כונסה, ולמעשה החלטות המוסד השיפוטי של המפלגה לא קוימו.”

כל החלטות המוסד לברור עתירות נותרו על הדף. בצר להם פנו המבקשים לבית המשפט המחוזי, בבקשה שיורה ליו"ר המפלגה ומזכ"ל לקיים את הבחירות עד לסוף חודש אפריל 2008.

בית המשפט אומנם משתדל (לדברי השופט) לצמצם את התערבותו בפעילות גופים וולונטרים, אך החליט להתערב נוכח קיפוח זכויות החברים ואי תקינות ההליכים.

בפסק הדין שניתן ב-30 למרץ 2008, מורה השופט יהודה זפט כי על יו"ר המפלגה והמזכ"ל לכנס את מרכז המפלגה תוך 10 ימים – לאישור תקנון הבחירות, ובכנס המרכז אף יוכרז על מועד הבחירות שלא יאוחר מ- 30 ביוני 2008.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , ,

2 תגובות

  1. ש :

    אנא תקנו את שם השופט לזפט Zaft
    http://elyon1.court.gov.il/heb/cv/fe_html_out/judges/k_hayim/13386014.htm

  2. נדב פרץ :

    תוקן, תודה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.