חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קולט אביטל, יצחק הרצוג וכנס שכר המינימום

נושאים כלכלה ותקציב, מידע על פעילויות ב 1.04.08 6:00

ח"כ קולט אביטל מזמינה את הציבור לכנס בנושא שכר מינימום, בהשתתפות מומחים בינלאומיים ופוליטיקאים ממפלגת העבודה. איתי אשר שואל אותה במכתב האם הקשר בין התיאוריה האקדמית למציאות הפוליטית יתבטא גם בתכני הכנס, ואנחנו מזמינים אתכם להגיע ולשאול את השאלות הקשות

לכ'

ח"כ קולט אביטל

שלום רב,

הגיעה לידינו ההזמנה לכנס בהשתתפותך, תחת הכותרת 'כנס בינלאומי – שכר מינימום ומדינת הרווחה'. שמחנו לגלות שנושא שכר המינימום רלוונטי עבורך כפי שהוא רלוונטי עבורנו ועבור הגולשים באתרנו, שמדרגים אותו בין שלושת הנושאים הראשונים בחשיבותם מתוך 20.

עם זאת, אופי הכנס, עיתויו והדוברים בו העלו אצלנו מספר שאלות, לאור העובדה שבעת דיוני תקציב 2008, נסוגה מפלגת העבודה בפעם השנייה (הראשונה היתה לאחר המלחמה בלבנון) מהתחייבותה המפורשת לבוחר, והסכימה לדחות את העלאת שכר המינימום בניגוד להסכם הקואליציוני. להסכמה זו לא קדם שום דיון רציני ודמוקרטי על סדרי עדיפויות במוסדות המפלגה.

לא היתה זו עוד נסיגה מהבטחה אלא קיפול דגל וסמל שהביא למפלגה עשרות אלפי מצביעים חדשים, אשר פיצו על בריחת מצביעים ל"קדימה". בזכותם את מכהנת היום בכנסת.

נשמח אם תוכלי להשיב על שאלות אלו:

1. העיון האקדמי בשכר המינימום הוא חשוב, אך חשובה ממנו הפעילות הפוליטית למענו. מה דעתך על הדחייה בהעלאת שכר המינימום? באם את מתנגדת אליה, כיצד את פועלת כנגדה?

2. הדובר הפותח את הכנס הוא שר הרווחה יצחק הרצוג. האם אין טעם לפגם בכך שהדובר הראשון בכנס זה הוא אדם שהתנגד להעלאת שכר המינימום? האם יצחק הרצוג, שתמך בהעלאת שכר המינימום בעת שזו הייתה סיסמת הבחירות של מפלגת העבודה אך החל להתנגד לה מייד כשהתחלף יושב ראש המפלגה, הוא האדם המתאים לפתוח כנס כזה?

3. בהזדמנות זו, כאשר אנו כבר מקיימים דיון אקדמי בנושא שכר המינימום, נשמח לשמוע בכנס את עמדתך ועמדת השר הרצוג בנושא שעליו שאלנו לפני יותר משנה את המועמדים דאז לראשות המפלגה – מה עדיף, שכר מינימום או מס הכנסה שלילי.

בתקווה לכנס מוצלח ופורה,

איתי אשר

בשם מערכת עבודה שחורה

העתק: שר הרווחה יצחק הרצוג

חהכ עמיר פרץ


תוכנית הכנס נמצאת כאן. כפי שתוכלו לראות, הכנס פתוח לציבור. אנו מבקשים מכם להגיע לכנס, ולשאול גם שם את השאלות הקשות על הקשר בין התיאוריה האקדמית לפרקטיקה הפוליטית.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.