חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רווחי הגז לכולנו – חברי כנסת מימין ומשמאל יגיעו לכנס בת"א

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב, מידע על פעילויות ב 25.11.10 6:03

כבר מזמן לא היתה פה כזו קואליציה נגד האינטרסים של טייקוני הגז ובעד שימוש ברווחים כדי לבנות כאן חברה טובה יותר. אנחנו צריכים להיות שם ולתת להם גב. יום א', 28 בנובמבר בשעה 2000, בי"ס עירוני ד' ת"א (רח' ויצמן 74). 
ואלה שמות:

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי)

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי)

ח"כ כרמל שאמה הכהן (הליכוד)

ח"כ אורית זוארץ (קדימה)

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ)

ח"כ דב חנין (חד"ש)

הרב מיכאל מלכיאור (מימד)

קובי אוז

טופס הזמנה לערכת ציוד הסברה (שתקבלו בכנס)

האירוע בפייסבוק (השתמשו בו כדי להזמין חברים)

הנחיות להגעה בתחבורה ציבורית וחניה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , ,

34 תגובות

 1. דקל-דוד עוזר :

  יצחק תשובה - האדם המסכן והעני במדינה

  יצחק תשובה שיעבד את חייו בתמורה לאחוזים בודדים במיזם הגז השייך לחברות אמריקאיות.
  החברות האמריקאיות מחייבות את תשובה לחרבן את שמו הטוב ולהילחם את מלחמתן הבזויה לכרות מחצבים טבעיים בלי לשלם למדינה, ותשובה חייב להסכים כמו אחרון הפועלים במכרה פחם ללא הוראות בטיחות במקסיקו (בלי לפגוע כמובן).

  הוא מכר את החופש שלו בתמורה לכסף. זוהי העסקה הגרועה ביותר ששמעתי עליה ולכן צריך לרחם עליו. אדם מסכן

 2. איתי :

  דקל, אולי תדאג ששלי יחימוביץ' (או מישהו אחר מסיעתה) תגיע לכנס?

  בתור מי שמטיף לגולשים פה יומם וליל להתפקד למפלגת העבודה כי רק שמה העתיד, היעדר נציגות לסיעת העבודה בכנס בעוד שיש נציגות לקדימה ולליכוד, צריך להביך אותך קצת ואפילו לעצבן אותך.

 3. דקל-דוד עוזר :

  לאור העובדה ששלי היא מראשי המאבק אין מחלוקת איפה היא נמצאת, גם אם זמנה לא יאפשר לה להשתתף בכנס אי אפשר לבוא אליה בטענות.
  אבל העברתי הודעה בכל מקרה.

 4. נועה :

  מכתב גלוי לכבוד הרב מלכיאור ולפורום פעולה אזרחית

  מכתב גלוי לכבוד הרב מלכיאור ולפורום פעולה אזרחית

  1. האם תורת ישראל בה אתה מאמין מתירה לעשוק את הזולת מממונו כדי שלך יהיה יותר??
  2.האם למאות אלפי משקיעים קטנים ומשפחותיהם שמושקעים שנים בשותפויות שמימנו 100%מעלויות הקידוחים ושבחזונם ובסיכון כספם הפכו את השטח ריק שניתן במסגרת זכיון לתגליות מניבות נפט וגז -מגיעה תמורה "הוגנת"של 10% ברווחים??-כן זה מה ששינסקי משאיר לנו !!לא הטיקונים הם שנפגעים -זה בעיקר ורק אנחנו המשקיעים הקטנים !!שעל כל שקל רווח שניכנס לכיסנו משלמים כבר היום(לפני ששינסקי) מעל 50% מס למדינה מעבר למלוא השקעות שמימננו!!!
  3. האם מוסרי וצודק על פי תורת ישראל לשנות מההסכמים וההבנות על פיהם ניתן הזיכיון הושקע כסף ונמצאו תגליות ולקחת 90% מהפירות לטובת חלוקה "צודקת" לטובת כלל אזרחי המדינה עניים כעשירים כאחד שלא השקיעו,פעלו או סיכנו דבר ??
  4.אם האוצרות טבע שיכים לכולם כטענתכם ומגיעים לכם 90% מהפירות על חשבון המשקיע הקטן-מדוע לא תממנו גם מלוא העלויות וההשקעות שעשו ונדרשים לעשות המשקיעים הקטנים והיזמים כדי שהרווחים יזרמו לכיסכם?? ורק עלינו אתם מטילים את העול!! כששינסקי הנדיב מסרב אפילו להכיר במלוא ההוצאות שהיו לנו…להזכירך :אנו השקענו ואתה רוצה לאכול את רוב הפירות!!
  5. אם העיקרון שהאחר השקיע והפירות שיכים לכולם צודק ונכון…מדוע לא יוחל גם על כלל המשאבים ,זיכיונות ,אוצרות הטבע של המדינה:מים,חשמל ,נדל"ן,תקשורת כל המחצבים והזיכיונות לכרייתם והפקתם שהמדינה ירום הודה חילקה ובכל תחומי החיים ובהם:זיכיונות סלולר,נדלן,הפקת חשמל ,אנרגיה ,כריה ,מכסות יצור בחקלאות הרי הכול שייך לאזרחי המדינה.בואו נלאים את הכל או ניקח 90% מס מכולם!!!
  בכלל כדאי שנחזור ונהיה כמו אמא רוסיה הטובה והצודקת……אגב גם אתם הייתם מוכנים לתרום 90% מהכנסותיכם מכל מקור למען העם??? האם אין גבול לצביעות??

 5. יונתן כרמל :

  א."מכתב גלוי" משמעו שהחותם על המכתב גם הוא יהיה גלוי…

  ב.נוסח כמעט זהה מועלה בכתבה אחרת באתר ואני בטוח שנמצא בעוד הרבה מאוד מקומות,אז או שמדובר במקרה החמור ביותר בהיסטוריה של חוסר יצירתיות או שמשרד יח"צ כלשהוא דואג לפמפמם תגובות מפוברקות ברחי הרשת.

 6. נועה :

  זה לא תשובה, צאו מהסרט, אנחנו קבוצה של עשרות אלפי משפחות שאתם פוגעים בהן אנושות, היו עלינו כתבות בכל העיתונות הכלכלית, 70% מסקטור האנרגיה זה השקעות של משפחות כמוכם כלומר החסכונות שלנו והפנסיה, לתשובה יש פחות מ-10%!! בואו תדברו אתנו, אנחנו בשר ודם כמוכם, נפגעים קשות ממה שעשיתם, בואו תתקשרו לדודי מהפורום שלנו הוא הדובר החצי רשמי שלנו מדבר יותר טוב ממני - 0548425879 (לא בשבת). מצורפת אחת הכתבות, תחפשע יש עוד מלא: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000601686

  זה לא תשובה, צאו מהסרט, אנחנו קבוצה של עשרות אלפי משפחות שאתם פוגעים בהן אנושות, היו עלינו כתבות בכל העיתונות הכלכלית, 70% מסקטור האנרגיה זה השקעות של משפחות כמוכם כלומר החסכונות שלנו והפנסיה, לתשובה יש פחות מ-10%!! בואו תדברו אתנו, אנחנו בשר ודם כמוכם, נפגעים קשות ממה שעשיתם, בואו תתקשרו לדודי מהפורום שלנו הוא הדובר החצי רשמי שלנו מדבר יותר טוב ממני – 0548425879 (לא בשבת). מצורפת אחת הכתבות, תחפשע יש עוד מלא:

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000601686

 7. נועה :

  אין לכם מושג מה אתם עושים 70% מסקטור האנרגיה בארץ שייך למשקיעים פרטיים כלומר משפחות שהשקיעו בזה את החסכונות שלהם. לתשובה פחות מעשר אחוז. אנחנו הקורבן ולא הטייקונים!!זו הפנסיה שלנו, תתביישו לכם פוגעים בחלשים - בדקתם בכלל את הנתונים? בזכותנו יש בכלל תגליות, משפחתי השקיעה 20 שנה ועכשיו אתם באים וגוזלים אותנו תתביישו. שוברים את מטה לחמנו וחושבים שאתם צדיקים גדולים.הלואי שיעשו למשפחות שלכם מה שאתם עושים לשלנו. שקל לא השקעתם בחיפושים נכון? הדרך לגיהנום מלאה בכוונות טובות, מזה שותפות נפט אתם יודעים בכלל?פעילים חברתיים עאלק http://cafe.themarker.com/post/1899400/

  אין לכם מושג מה אתם עושים 70% מסקטור האנרגיה בארץ שייך למשקיעים פרטיים כלומר משפחות שהשקיעו בזה את החסכונות שלהם. לתשובה פחות מעשר אחוז. אנחנו הקורבן ולא הטייקונים!!זו הפנסיה שלנו, תתביישו לכם פוגעים בחלשים – בדקתם בכלל את הנתונים? בזכותנו יש בכלל תגליות, משפחתי השקיעה 20 שנה ועכשיו אתם באים וגוזלים אותנו תתביישו. שוברים את מטה לחמנו וחושבים שאתם צדיקים גדולים.הלואי שיעשו למשפחות שלכם מה שאתם עושים לשלנו. שקל לא השקעתם בחיפושים נכון? הדרך לגיהנום מלאה בכוונות טובות, מזה שותפות נפט אתם יודעים בכלל?פעילים חברתיים עאלק
  http://cafe.themarker.com/post/1899400/

 8. נעם :

  חברים!

  חברים! הכסף שלכם, המושקע דרך קרנות הפנסיה, במניות ואגרות חוב שונות של חברות שונות, ביניהן גם תאגידי הגז הגזלנים, יגיע לכם כשתצאו לפנסיה! בינינו, גם אם הסיפור אם הגז יתפוצץ כפי שאתם טוענים- אתם תקבלו את הפנסיה, כי לקרנות יש אינטרס להביא לכם תשואה גדולה ככל האפשר. אני מניח שהקרנות השקיעו בעוד כמה פרוייקטים מלבד הגז. חוץ מזה, אם לא היו מפריטים את קרנות הפנסיה, הן היו משקיעות באגרות חוב ממשלתיות כמו בעבר, ואז לא היה בכלל ממה לפחד…

  מעבר לכך, במידה וכל הכסף הזה יגיע למדינה, לקרן למען חינוך ורווחה ותחבורה ציבורית (ועוד כל מיני דברים טובים שאנחנו צריכים כחברה), אז אתם תקבלו אותו בכל מקרה! בצורה של חינוך יותר טוב, תואר ראשון מוזל/חינם, תחבורה ציבורית זמינה ואיכותית חינם/מוזל, רמת פשיעה נמוכה וכו'. זה דברים ששווים כסף, וגם תורמים לסולידריות של החברה ושל העם!

  המרוויחים היחידים מהשארת המיסים והתמלוגים נמוכים הם הבעלים המרכזיים של תאגידי הגז והמנכ"לים שלהם! הם אלו שגונבים למשקיעים הקטנים את הכסף (בדמות משכורות ובונוסים מנופחים ומושחתים וכו')!

  חברינו המשקיעים הקטנים! התאחדו איתנו במאבק נגד הגזל, העושק, והניצול! הרי זהו האינטרס המובהק שלכם ושלנו!

 9. נועה :

  נעם, בחיים לא השקעת בבורסה? אנחנו משקיעים בבורסה, ולפי מה שאתה כותב קשה לי להאמין שאתה משקיע, אתה לא יודע מזה משקיעים קטנים

  לי אישית אין בכלל קרן פנסיה, כשאומרים משקיעים קטנים אין הכוונה אך ורק לציבור הרחב שמשקיע דרך קרנות הפנסיה וקופות הגמל, אלא לקבוצה שהשקיעו את החסכונות האישיים שלהם בבורסה, כלומר תחשוב שכל מה שיש לך בחשבון הבנק, כל החסכונות או כמעט כולם, מושקעות בנפט וגז. אני אתן לך דוגמא, נניח שאתה משקיע את כל הכסף של משפחתך, חסכונות של שנים, בתחום הבלונים, ופתאום המדינה מחליטה להטיל מיסוי רצחני על בלונים של 90% כמו המצב כאן (ביחס למשקיעים הקטנים, הטייקונים אגב ישלמו הרבה פחות, אבסורד אבל זה מה ששינסקי עשה ואתם חייבים לשנות את זה!! זה פרטים של איך המס בנוי, תקרא בבלוג שלנו), אז בעצם לוקחים ממך הכול, ומחלקים לכל האזרחים (עאלק, אתה מעריך את המדינה שלנו הרבה יותר ממני, לפי דעתי חלק גדול יגיע לכל מיני קבוצות לחץ ושחיתות שקיימת במערכת הפוליטית ולריפודים לישבן של השרים, אבל ניחא), אז האם אתה היית מסכים למצב כזה, שרק ממך יקחו את כל החסכונות ויחלקו לכל הציבור? זה נראה לך הגיוני?????

 10. נועה :

  נעם אתה נשמע לי בנאדם טוב והראשון שהתייחס אלינו בוא תדבר עם דודי שלנו

  שהוא סוג של גאון כלכלי אצלנו בפורום של המשקיעים הקטנים, אדם מאוד מוערך. תתקשר אליו לא בשבת. אתם חייבים לפנות לפוליטיקאים שלכם שישנו את מה שששינסקי עשה למשפחות המשקיעים הקטנים. מצדי תדפקו את תשובה והתאגידים עד העצם אבל תחוסו על המשקיעים הקטנים לא פגענו באף אחד ולא עשינו לכם שומדבר רע, בוא תארגן לנו פגישה אתכם, פגישה עם המנהיגים שלכם בוא תדבר אתנו לא נאכל אותך לפחות תקשיבו לנו!!!

 11. רביב נאוה :

  נועה, את מצפה שנאמין לך?

  אם, כדבריך, כל החסכונות שלך מושקעים בבורסה במניות גז ונפט – לכי למכון גמילה מהימורים. את משקיעה מאד לא נבונה ואין לזה קשר לגובה התגמולים. כתב השבוע מישהו (גדעון עשת כמדומני) שהדבר הכי מקומם במחאת "המשקיעים הקטנים" הוא התייחסות למניות הנפט והגז כהשקעה בזמן שמדובר בהימור לכל דבר.

 12. אורי אפלבוים :

  לנועה

  שלום

  א. את מזמינה לפורום שלכם אבל לא נותנת כתובת. אשמח לקבל אותה.

  ב. אני מארגן כנס בנושא ואשמח להזמין את דודי לדבר מול הקהל.

  ג. בואי נשים את הדברים על השולחן – את טוענת שאת ומשפחתך משקיעה שנים בתחום. כל המניות המדוברות עשו בשנתיים האחרונות מעל 400% רווח. מניה באבנר, לדוגמא, היתה בתחילת 2009 שוות ערך ל35 ש"ח והיום היא שווה 250 ש"ח. כלומר – מעל 700% עליה. מכרו את מניותיכם עוד היום!!! גם אם תפסידו עוד 20 או שלושים אחוז ביום המכירה תשארו עם רווח יפה מאוד.

  ד. אל תשלי את עצמך. גם אם המס ישאר כמו היום הייתם מקבלים דיוידנדים קרובים לאפס. הדבר לא קשור לששינסקי אלא לבעיות החמורת בחוקי החברות בארץ המאפשרות לבעלי השליטה התעמרות בבעלי המניות הקטנים.
  ואמנם, השיטה של ששינסקי מכירה בכל ההוצאות החצופות הללו "של תמלוגי על" ועוד הוצאות גניבה ממשקיעים, כהוצאות מוכרות לצורך ההיטל. זה גרוע מאד ויחמיר עוד יותר את הצורך של הטייקונים לנפח את הוצאותיהם אלה על חשבונכם. על שום כך אתם צריכים להלחם ביחד איתנו על שינוי הסעיף הזה בדוח.

  ה. אנחנו בדיוק באותה סירה. הסיבות החשובות באמת להלעאת התמלוגים קשורות לניהול משק אנרגיה נכון ובר קיימא. נדמה לי שמנקודת מבטך כרגע, קשה מאוד לראות את זה אבל אין לי ספק שנכדייך ונינייך ירויחו הרבה יותר מתמלוגים גבוהים, אשר ירסנו את ההפקה, ישמרו על הצורך בהתייעלות אנרגטית בישראל ואף ישמרו את מאגרי הגז לאורך יותר מ30 או 40 שנה כפי שמעריך המדען הראשי של מרד התשתיות. הם ירויחו מכל כך הרבה יותר מאשר הדיוידנד המצחיק שתשובה ישאיר לכם אחרי שישלם למקורביו ולעצמו משכורות ותמלוגים של מיליארדים.

  אשמח לשמוע את דעתך (לא את דעתו של פורום כלשהוא) על הסעיפים שהעלתי.

  שבת שלום
  ובהצלחה לכולנו במאבק על חובתינו לא למכור בזול את רכושם של בנינו ובניהם.

 13. נעם :

  מסכים עם אורי

  תשמעי, אם את רוצה לדבר, ואת גם תומכת במאבק מול תשובה ונובל אנרג'י – את מוזמנת לקבוע שיחה רצינית עם מארגני המאבק, אשר אינני חלק מהם. שיחה בה שומרים על אינטרסים של אזרחים רגילים מהשורה היא חיובית ויש בה כוח לשדרג את המאבק.
  עם זאת, אם את מושקעת בחברות הגז והנפט דרך מניות שבחרת לקנות – הרי שאת מיעוט שבמיעוט. לא הייתי מבטל מאבק למען טובת הכלל (כמעט כל האזרחים במדינה) בגלל שמיעוט נפגע ממנו. והפוסטים והטוקבקים שלך, מחלישים את המאבק. עדיף לאחד שורות ולפנות נגד המנצלים האמיתיים.
  ואין בכך בכדי לבטל את זכותך לביטחון בעתידך.

  אני מסכים עם אורי אפלבוים מעליי. אני מציע לך למכור מיד את המניות שלך, ולהרוויח המון מההשקעה שלך. עקרונית אני מתנגד ל"כסף אוויר" כסף שיוצר כסף ללא עבודה. עדיף שתשקיעי בהקמת מפעלים יצרניים יותר למשק, בתעשייה. קחי את הכסף שלך ותצרי מקומות עבודה, וגם תרוויחי הרבה יותר. או שפשוט תשמרי אותו אצלך לעתיד אם את פוחדת לקחת סיכון. אבל תזכרי שלהמר זה להמר. אף אחד לא מבטיח לך שתזכי.

  ואם את פועלת כשכירה במשרד יח"צ של ברוני הגז, כמו שמאשימים כאן ובמקומות אחרים אותך ואת חבריך, (ויש בהאשמות אלו הרבה הגיון) – התפטרי מייד! זה לא האנטרס שלך! את תפקידי מזה יותר ממה שאת מרוויחה במשכורת שלך! ואם לא תתפטרי – את בושה לעם ישראל.

 14. איציק יאפ :

  נועה, דודי זה הגאון הכלכלי שאמר לך לא לחסוך לפנסיה?

  גם כן גאון..

 15. נועה :

  הנה הכתובת של הפורום שלנו משקיעי גבעות http://www.gevahot.com/forum

  http://www.gevahot.com/forum כנסו ותדברו אתנו אנחנו אנשים אמיתיים

 16. נועה :

  כן בטח שאנחנו רוצים פגישה אנחנו דורשים פגישה!!!

  תדברו עם דודי תקבעו איתו. נבוא לפגישה בכל מקום ובכל זמן בואו תדברו אתנו איך יכול להיות ששינסקי פוגע בקטנים יותר מהגדולים?????? שיפגע בגדולים יותר מבקטנים!!!

 17. נועה :

  תגידי אתה לא מתבייש בזכות ה"הימור " שלנו יש לך היום נפט וגז בישראל בוא תקרא מה הגבנו למירב ארלוזורב הרעההה

  תגובה: חוצפה שאין לה שיעור שלך!!!
  את קוראת למשקיעי האנרגיה מהמרים בקזינו, ומציגה אותנו כהזויים שאסור לרחם עליהם, אבל אך ורק בזכות השקעותינו (משפחתי משקיעה עשרות שנים בתחום!) יש היום למדינה תגליות נפט וגז בעלות משמעות אסטרטגית למשק ולבטחון ולבריאות האזרחים, ובמקום להודות לנו ולשאת אותנו על כפיים אתם מתעללים בנו ודורכים עלינו – ועוד צוחקים עלינו? אין לכם בושה? בלעדי ההשקעות של המשקיעים הקטנים בכל שנות דור המדבר הארוכות של הסקטור לא הייתה היום בכלל וועדת ששינסקי, כי לא היו תמר, ולא לוויתן, ולא מגד ולא בטיח. קשה לי לתאר למי שלא השקיע בתחום, וכנראה לא שמע עליו בכלל לפני כן, את ההרגשה של החברים הוותיקים אחרי שסוף כל סוף הגיעו התגליות האחרונות, ולעומת זאת את ההרגשה עכשיו כשקמה הוועדה ביום בהיר ורוצה פשוט לגזול ולשדוד אותנו בחסות החוק.

  את אומרת שאנחנו בכיינים, ושנבוא בטענות רק לעצמנו. אבל בכל השנים הארוכות והכשלונות בקידוחים לא שמעתם ממנו ולא שמעתם עלינו. מעולם לא באנו לאף אחד בטענות כשהקידוחים נכשלו, רק נשכנו שפתיים והמשכנו לקוות. המדינה מעולם לא פיצתה אותנו בגרוש על הפסדים כואבים במשך שנים. אבל עכשיו שסופסוף הקידוחים הצליחו, לא יכולתם לראות בהצלחתנו ולשמוח בשמחתנו ולפרגן לנו, הייתם חייבים לבוא אלינו, ולחמוד ולחמוד ולחמוד. לא הקמנו קול זעקה על הפסד בקזינו, להיפך. סופסוף ההימור שלנו – המחושב היטב, יש לציין, אנחנו לא אדיוטים כמו שאת חושבת – ובכן, ההימור הזה הצליח, אחרי שצברנו עוד ועוד הפסדים כי ידענו שהזכייה הגדולה תפצה עליהם (וצדקנו, אתם בעצמכם מודים בערך התגליות לישראל). ואז פתאום בא בעל הבית ואומר שאופס, בעצם שינינו הרגע את הכללים בקזינו ואני לוקח ממכם קרוב ל90% מהזכייה. הבטחנו והשקעתם, נו אז מה, עבדנו עליכם. ואז עוד נראה לך מוזר שאנחנו מקימים קול צעקה? אין גבול לחוסר ההגינות? לקנאה? לחמדנות? אין לי הסבר לתופעה הזאת.

 18. איציק יאפ :

  נועה, אז מה את כן רוצה? שנחזיר לך את כל הכסף ונעזוב אותך בשקט?

 19. נועה :

  שבוע טוב! לא כתבתי כל השבת כי אני שומרת שבת. ראשית אני רואה שאתם חושדים בנו שאנחנו לא אנשים אמיתיים אז אני מבקשת שתתקשרו אלינו - 0548425879, חוצמזה שתכנסו אלינו לפורום: http://www.gevahot.com/forum חוצמזה שתחפשו בגוגל ששינסקי גבעות עולם ותראו שהיו עלינו מלא כתבות, כמו: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000601686 חוצמזה תכנסו לעצומה שהעלנו: http://www.atzuma.co.il/shishinski/ ודבר אחרון וזה העיקר אנחנו דורשים פגישה עם המנהיגים שלכם!!!, במצב הנוכחי שששינסקי יצר עיקר הפגיעה תיפול על המשקיעים הקטנים, זה דבר לא הגיוני ונפשע שאנחנו בטוחים שגם אתם לא רוצים, אנחנו מבקשים פגישה דחופה זה שתשמעו אותנו זה באמת לא נראה לי יותר מדי בהתחשב בזה שאתם פוגעים בנו ובמשפחותנו בצורה קשה!!! בבקשה תתקשרו אלינו ותקבעו פגישה. אין קשר בין תשובה לגבעות עולם, אצלנו השותפות שייכת 95% למשקיעים קטנים שהשקיעו בה מאות מליונים משנת 93 ואין אצלנו טייקונים. אנחנו קודחים ביבשה (שם הסיכונים גדולים בהרבה , מבים), ולא הגיוני להחיל את אותו מיסוי כמו בים, מה גם שלפי ששינסקי השותפות שלנו תפגע הכי הרבה המס הרצחני יגיע לשיעורו המקסימלי תוך שנה ואנחנו משקיעי גבעות נהיה הנפגעים הגדולים ביותר ונאבד ונקבל כ10% בלבד החזר על השקעתנו. יש אצלנו עשרות אלפי משפחות שהשקיעו את החסכונות שלהם. לא יתכן שמישהו שהתמלוג זה הפנסיה שלו ישלם יותר מס מתשובה, נכון? בואו תדברו אתנו אל תדרסו אותנו. בואו תפגשו אתנו ונדבר, לא כל דבר צריך לפתור בכוח בחברה הישראלית, אני פונה אל הלב שלכם - לפחות תשמעו אותנו!0548425879

  שבוע טוב! לא כתבתי כל השבת כי אני שומרת שבת. ראשית אני רואה שאתם חושדים בנו שאנחנו לא אנשים אמיתיים אז אני מבקשת שתתקשרו אלינו – 0548425879, חוצמזה שתכנסו אלינו לפורום: http://www.gevahot.com/forum
  חוצמזה שתחפשו בגוגל ששינסקי גבעות עולם ותראו שהיו עלינו מלא כתבות, כמו: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000601686
  חוצמזה תכנסו לעצומה שהעלנו: http://www.atzuma.co.il/shishinski/
  ודבר אחרון וזה העיקר אנחנו דורשים פגישה עם המנהיגים שלכם!!!, במצב הנוכחי שששינסקי יצר עיקר הפגיעה תיפול על המשקיעים הקטנים, זה דבר לא הגיוני ונפשע שאנחנו בטוחים שגם אתם לא רוצים, אנחנו מבקשים פגישה דחופה זה שתשמעו אותנו זה באמת לא נראה לי יותר מדי בהתחשב בזה שאתם פוגעים בנו ובמשפחותנו בצורה קשה!!! בבקשה תתקשרו אלינו ותקבעו פגישה. אין קשר בין תשובה לגבעות עולם, אצלנו השותפות שייכת 95% למשקיעים קטנים שהשקיעו בה מאות מליונים משנת 93 ואין אצלנו טייקונים. אנחנו קודחים ביבשה (שם הסיכונים גדולים בהרבה , מבים), ולא הגיוני להחיל את אותו מיסוי כמו בים, מה גם שלפי ששינסקי השותפות שלנו תפגע הכי הרבה המס הרצחני יגיע לשיעורו המקסימלי תוך שנה ואנחנו משקיעי גבעות נהיה הנפגעים הגדולים ביותר ונאבד ונקבל כ10% בלבד החזר על השקעתנו. יש אצלנו עשרות אלפי משפחות שהשקיעו את החסכונות שלהם. לא יתכן שמישהו שהתמלוג זה הפנסיה שלו ישלם יותר מס מתשובה, נכון? בואו תדברו אתנו אל תדרסו אותנו. בואו תפגשו אתנו ונדבר, לא כל דבר צריך לפתור בכוח בחברה הישראלית, אני פונה אל הלב שלכם – לפחות תשמעו אותנו!0548425879

 20. רביב נאוה :

  אני לא נגד תשובה ולא נגד הטייקונים

  בניגוד למה שאולי עולה מאופי הדיון פה, המטרה של דו"ח ששינסקי היא לא "לפגוע בטייקונים" אלא להביא כמה שיותר תועלת לכלל אזרחי ישראל. לכן הטיעון שלך, נעה, ש"אנחנו לא תשובה" הוא לא רלוונטי בכלל. הבעיה העיקרית של הקידוחים היבשתיים ("גבעות עולם") היא לא גובה התמלוגים אלא העניין הקטן הזה שעד עכשיו לא מצאו שם נפט. המשקיעים שם, יותר משהם זקוקים לנפט או גז, הם צריכים לשמר את מראית העין של הסיכוי למצוא שם נפט או גז. לא בזכותכם מצאו את תגליות הגז וכדאי שתפסיקו עם מצגי השווא האלה. ואגב, להשקיע את כל החסכונות במניות מסוג אחד, זו אף פעם לא השקעה נבונה. מצטער, את כל זה ידעתם כשעשיתם את ההשקעה המושכלת במניות הנפט.

  אני בהחלט יכול לחוש אמפתיה למצב שבו אתם נמצאים, (הוא דומה למצב של בעל עסק שפשט את הרגל, רק בלי האלמנט של העבודה) – אבל אני מייעץ לכם, תפסיקו להשתמש בטיעון "אנחנו לא תשובה", כי זה באמת פאתטי.

 21. נועה :

  תגיד לי מה אתה מבין, השנה הגענו לתגלית מסחרית ראשונה! אנחנו דורשים פגישה עם הרב מלכיאור תפסיקי להתנשא עליונו נאוה את לא מבינה בענף כלום, בחיי

  אני רואה שאני מדברת פה עם העצים והאבנים בקבוצה שלכם בפייסבוק מחקו לי את כל התגובות פעמיים וחסמו את החשבון, תתביישו לכם חברתיים עלאק, אתם אנשים רעים ורשעים ואטומים הלוואי שיעשו לכם מה שאתם עושים לנו, מדברים אתכם יפה מה בסה"כ ביקשנו פגישה ונתקלים בקיר של רשעות ואטימות איזה מן בני אדם אתם משחקים אותה יפי נפש אבל האמת היא שאתם הראשונים שתדרכו על אנשיפ אחרים תתבישו!

 22. איציק יאפ :

  "אנחנו דורשים פגישה עם המנהיגים שלכם!!!"

  נועה, הרגתם אותי מצחוק. מה אתם, חייזרים?
  אתם לא אזרחי מדינת ישראל?
  אנחנו זה לא אתם?

  "אנחנו פונים אל הלב שלכם!!!"

  אני שמח שלפחות צפיתם ב"ארץ נהדרת" אולי משם אתם מכירים את התרבות הישראלית.

  בכל מקרה, שווה להציץ בכתבה הזו, על הספינים הלא קשורים שכל אלו שרוצים לקחת את הכסף ימציאו, כמו "אנחנו דורשים פגישה עם המנהיגים שלכם!!!"
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20101110_1197770

  יש לי עוד כמה שאלות:
  אתם משתמשים בגוגל טנסלייט?
  מאיפה לכם תודעה קולקטיבית כזו? אתם כמו הבורְג?
  אתם גם אוכלים שותים ומשחקים עם הילדים?

  אתם, המשקיעים הקטנים, שהמנהיגים שלכם אינם המנהיגים שלנו…
  למה אתם בכלל במדינת ישראל? בהנחה שיש לכם אזרחות ישראלית, ואתם נהנים מביטוח לאומי ועוד כמה זכויות שנשארו כשאריות ממדיניות הרווחה הישנה, למה אתם לא נפטרים מהאזרחות ועפים מפה לאיזו ערב סעודית בעלת מרבצי הנפט הענקיים או משהו?

  נועה, עוד לא עניתם לי על השאלה:

  מה אתם כן רוצים?
  (כן, כן, פגישה עם המנהיגים שלכם…)

 23. נועה :

  אנחנו פורום של משקיעים בגבעות עולם, אני כותבת בלשון רבים כי יש הרבה אנשים מאחורי מה שאני כותבת

  לא ראיתי ארץ נהדרת אולי פעם אחת אין לי טלויזיה. אנחנו רוצים םגישה עם הרב מלכיאור ועם כל מי שמוכן להיפגש אתנו מבין חה"כ שתומכים בכם, אנחנו רוצים שתשמעו את הנציגים שלנו. ותפסיק ללעוג לאנשים שהכנסתם למצב קשה. זה לא מצחיק ולא לעניין

 24. איציק יאפ :

  אנחנו רוצים שתשמעו את הנציגים שלנו

  אוקי, נשמע את הנציגים שלכם, ומה תגידו למנהיגים שלנו?
  שירדו מהעניין? שלא ילחמו על מיסוי הגז?

  אם זה היה תלוי בי, הייתי מלאים בחזרה את כל הגז ומחזיר לכם החזר הוצאות על הקידוחים והחיפוש פלוס עמלה, אבל למזלכם, נועה, המנהיגים שלנו קצת יותר סובלניים למשקיעים מנוכרים מהעם בעלי תודעה קולקטיבית.

 25. נועה :

  יש לנו הרבה מה לומר, המס בנוי בצורה כזו שפוגעת

  במשקיע הקטן הרבה יותר ממבעלי ההון, זה עוול שאין כדוגמתו וצריך לתקן את זה, המס בנוי ככה שהשותפויות ביבשה ישלמו הרבה יותר מאלה בים וצריך לתקן את זה, ביבשה הסיכונים הרבה יותר גדולים, ויש עוד הרבה דברים. למה ככ מפחיד לשמוע אותנו? אם לא נשכנע את מלכיאור אז לא יקרה כלום, אם כן נשכנע אז אולי היה כדאי להקשיב לנו? אתם לא מודעים בכלל לפרטים לא קראתם את הדוח ואין לכם שום מושג במבנה השותפויות ובכל המידע הרלוונטי. תאמין לי שלא היינו נוסעים להפגש אתכם (דודי מהצפון הרחוק) רק כדי לבזבז את זמננו. מה כואב לרב מלכיאור להקדיש שעה מזמנו לשמוע אותנו?

 26. איציק יאפ :

  לא יודע מה כואב לו. הוא בהחלט לא המנהיג שלי, או שלנו.
  דרך אגב, גם אני במקור מהצפון הרחוק (לא פנסילבניה, אבל לא רחוק – הגליל) עכשיו אני גר בדרום (לא טקסס, אבל לא רחוק – שדרות).

  העניין הוא כזה, אתם רוצים שכל הכסף יגיע אליכם. זה נשמע אחלה.
  גם אנחנו 😀

 27. איציק יאפ :

  חוץ מזה, על אילו שותפויות ביבשה את מדברים, נעה?
  האם את מצאתם נפט ואתם לא מגלים?
  אילו מאוצרות הטבע שלנו את עוד רוצים?

 28. צחי :

  נועה, חבל על המאמץ

  הח'ברה פה אטומים ולא ממש רוצים לרדת מהעץ.

  אנשים העובדות פשוטות!
  אם רק תועילו בטובכם קצת להתאמץ ולקרוא את דו"ח הביניים של הוועדה תבינו עד כמה חמורה הבעיה.
  1. הועדה לא פעלה ע"פ המנדט שניתן לה
  2. בסוף היום אותם משקיעים קטנים שאתם נהנים לצחוק עליהם ייפרדו מרוב הרווח שלהם. מה שמשאיר להם כ 13% מהרווח נטו. הרבה פחות מאותם ברוני גז שכביכול נגדם אתם פועלים.
  3. אתם לא שמתם שקל אחד בהשקעה בסיכון וגם לא הממשלה דרך כספי המיסים שלכם ושל המשקיעים הקטנים בניגוד לממשלת נורבגיה שעליהם מדבר קובי אוז בסרטון המפורסם שלו! לנורבגים קרוב ל70% בעלות(!) על מאגרי הנפט ורוב התמלוגים אכן מגיעים שם למדינה בזכות ולא עקב חקיקה הזויה!

  רק כדי לסבר את האוזן כשמדברים על משקיעים קטנים לא מדובר רק על מהמרים ששמו את כל חסכונותיהם בהשקעה הזו, יש מאות משקיעים שסיכנו מעט מהונם לאורך השנים ונשאו בהפסדים בתיקוה שיום אחד אולי (ורק אולי) 5000 שקל יהפכו ל100000 שקל במקרה הטוב ויהיה להם כסף לאוניברסיטה לילדים אולי אפילו יותר כדי לסגור משכנתה. וגם מזה 20% לפחות הולכים ממס הכנסה. אין פה עניין של כמה הושקע והאם נעשה פה הימור או לא. השורה התחתונה, מדובר בגזל נקודה.

  אתם מתעלמים מעובדות.
  תקראו טוב את הדו"ח, תעשו את המתמטיקה ותבינו לבד, עובדים עליכם והבעיה שלנו (המשקיעים הקטנים) שנח לכם שעובדים עליכם. שהרי בסוף היום אולי תהיה פה מדינת רווחה ממשהו שקורה בזכות אותם "מהמרים" ויזמים.

  כבר היום, לפי החקיקה הקיימת, לאחר תמלוגים , מיסי חברות, ומס רווחי בורסה או דיבידנתים, המדינה מקבלת מעל 50% מהרווח. וזה מבלי שהושקע שקל ע"י המדינה.

 29. רביב נאוה :

  נועה וצחי, אולי די

  הרב מלכיאור הוא לא המנהיג שלנו. למרות שיש כאן הרבה אנשים (כולל עבדכם) שתומכים בו ובדעותיו, אני בספק אם הוא בכלל קורא את האתר הזה.

  אתם רוצים להיפגש אתו, תרימו אליו טלפון. רק תזכרו שהוא לא נושא כרגע בתפקיד ממלכתי וגם שהוא לא חייב לכם כלום. אתם מייצגים קבוצת אינטרס, וגם הוא.

 30. נועה :

  ניסינו להתקשר אליו אבל הוא מתחמק. ממה הוא מפחד?

  יש לאנשים שלא השקיעו פה אגורה בחיפושים החוצפה לטעון שהנפט שמצאנו שייך להם בדיוק כמו שהוא שייך לנו. אני מבקשת מכל אותם אנשים למסור את הבית שלהם למדינה לאלתר!! חוצפנים, יש לכם בית פרטי מה זה אמור להיות, זה הבית שלי! על זה אמרו חז"ל: שלי שלי ושלך שלי הרי זו מידת סדום.

 31. מערכת עבודה שחורה :

  לנועה, די זה די!

  התגובות שלך מותחות מאוד את סבלנותנו. הן לרוב לא ענייניות ופוגעניות.
  אם תמשיכי בסגנון הזה נמחק את תגובותיך

 32. איציק יאפ :

  נועה אתם הורגים אותי מצחוק.
  אז ככה:
  ֿהציטוט המקורי הוא כזה:
  "ארבע מידות באדם – האומר:
  שלי שלי ושלך שלך זו מידה בינונית, ויש אומרים זו מידת סדום;
  שלי שלך ושלך שלי עם הארץ;
  שלי שלך ושלך שלך חסיד;
  שלי שלי ושלך שלי רשע". (פרקי אבות, ה', י' )

  לגבי "לא השקענו אגורה" את מוזמנת להכנס ללינק שפרסמתי לפני כמה תגובות על המיתוסים הטיפשיים שלכם. עד שנות ה80 מדינת ישראל באופן כמעט בלעדי חיפשה אוצרות טבע שכאלה.

  לגבי הבתים. בית אתם קונים מקבלן שבנה אותו. את הקרקע ששייכת למדינה, אתם רק חוכרים למספר מסויים של שנים.

  לגבי "הנפט שייך לנו".
  אמממממממ

  הנפט שייך לנו. החיפושים שייכים למי שהשקיע בחיפוש. מי שהשקיע בחיפוש צריך לקבל את הסכום המגיע לו בגין השקעה בחיפושים, אבל הנפט…. שייך לכולנו! הנפט, חברים מעולם אחר שמחפשים לדבר עם המנהיג שלנו כדי להשתלט לנו על המשאבים, היה פה תמיד. היה בטריטוריה הזו ששייכת למדינת ישראל, לנו, לא לכם החוצונים תאבי הנפט!

  חוץ מזה, יצא המרצע שלכם מהשק. אתם בכלל לא מעוניינים בגז ובקידוחים. אתם שייכים לכל תאגידי הנפט, שגילו לאחרונה שבעולם חסר נפט אז הם באו להתעלק על מדינת ישראל ולמצוץ לה את כל המשאבים.

  אוי הקפיטליזם שלכם כל כך בינוני.

  (אבל סחתיין על גוגל טרנסלייט שהביא לכם את הציטוט הזה, אה?)

 33. איציק יאפ :

  למערכת ע"ש:
  עזבו, זה מצחיק. אפשר לעשות מזה סרט טראש אמריקאי סגנון סרטי המפלצות של שנות החמישים.

  אוף, חבל שזה קורה במציאות…

 34. צחי :

  רביב נאוה, לא היתה כל התייחסות בתגובתי לרב מלכיאור. אשמח עם תבדקי את הנתונים שכתבתי ולא תנפנפי אותי באולי די.

  איציק יאפ, אתה צודק חלקית, אכן בעבר מדינת ישראל השקיע ה בחיפושים והעובדה הפשוטה היא שהמדינה הפסיקה לחפש אבל נתנה לאחרים להשקיע בחיפוש בתנאים מאוד ברורים, היה מאוד נח למדינה להציג תנאים אטרקטיבים כדי למשוך משקיעים עד ש…מצאו גז! עכשיו אפשר לשנות את כללי המשחק והכול כשר. פשוט בושה.

  נקודה חשובה נוספת: מתוך החברות שברשיונם נמצאה תגלית גז/נפט יש גם את גבעות עולם, חברה שכבר 20 שנה מחפשת נפט וגז. שם המצב עוד יותר עצוב. 95% מהחברה בבעלות הציבור ולא, המדינה לא השקיעה שם בחיפושים. הכל בזכות ציבור ה"מהמרים".

  אשמח אם מישהו יגיב לגופו של עניין! יש נתונים כתובים ואתם יותר ממוזמנים לבדוק את מה שרשמתי (מתמטיקה פשוטה). האשמת הטייקונים היא לא יותר מספין.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.