postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ב"שבי שומרון" רוצים לסתום לעמי אילון את הפה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ב"שבי שומרון" רוצים לסתום לעמי אילון את הפה

נושאים מדיני-בטחוני ב 15.03.08 9:04

מזכירות ההתנחלות "שבי שומרון" דורשת לבטל חוג בית של עמי אילון ותנועת "בית אחד" ביישוב. אנשים פרטיים גם דאגו לאיים על מארגני חוג הבית. עמי אילון לא נרתע


להלן הדיווח שהופיע באתר של השר אילון:

ביום ראשון הקרוב ישתתף עמי אילון בחוג בית בישוב שבי שומרון. חוג הבית אורגן על ידי תנועת "בית אחד". תנועת "בית אחד" הינה תנועה חוצה מחנות פוליטיים והשתייכות מפלגתית. תנועה זו שמה לה למטרה את העברת חוק "פינוי-פיצוי מרצון" במליאת הכנסת. על-פי הצעת החוק תרכוש מדינת ישראל כבר היום ובסכום הוגן, את בתי המתגוררים מחוץ לגדר ההפרדה המעוניינים לעבור ולהתגורר בצידה האחר, בתחומי הקו הירוק.עמדתו של עמי אילון הינה כי קידום מהלך זה מוצדק ובעל חשיבות רבה – מבחינה מוסרית אין לממשלה הסמכות להעמיד את המתיישבים בסיטואציה בה הם מוחזקים ממזרח לגדר כבני ערובה בידי אלו המתנגדים להסדר מדיני בעתיד. מעבר לכך, קידום היוזמה יהווה צעד משמעותי ביותר בבניית האמון הדרוש להנעת תהליך ההידברות עם הצד הפלסטיני.

במהלך השבוע התקבל בלשכתנו מכתב חריף ממזכירות הישוב שבי שומרון ובו דרישה לבטל את ביקור תוך הדגשה כי עמי אילון אינו רצוי ביישוב. יודגש כי בניגוד לנאמר במכתב, ישנם תושבים פרטיים מבקשים להגיע לחוג הבית על מנת לשמוע את דבריו של עמי אילון. על-פי דיווחים שהתקבלו חלק מהתושבים ששמם נקשר בחוג הבית – אוימו בדרכים שונות.

למרות זאת החליט עמי אילון שלא לבטל את הגעתו לישוב: "איני מעוניין לכפות את עצמי ומעולם לא כפיתי את עמדותיי על איש. אמשיך לנהוג ברגישות כלפי ציבור המתיישבים בהם אני רואה חלוצים. עם זאת, לא יעלה על הדעת שבחברה דמוקרטית לא יתאפשר לי כאיש ציבור לבוא לבית פרטי, אליו הוזמנתי, על מנת להציג את עמדותיי. אלפי המתיישבים אשר מודאגים מעתידם ומעוניינים לשמוע מנציגי ציבור את דעתם זכאים לכך מבלי שיהיו חשופים ללחצים ואיומים".

הערת המערכת:
קוראינו מוזמנים לעיין לעומק באתר של "בית אחד" ולהגיב. לצערנו הדיון הציבורי בהצעה
שטחי וסטיריאוטיפי, ובפרט חסרות כאן ביקורות מהצד השמאלי (מדיני או חברתי) של המפה הפוליטית.הדיון הציבורי החסר מקביל לדיון הפוליטי לגבי חלופות שיש לשמאל הציוני להציע עד להשגת הסדר קבע. דיון כזה אינו מתקיים כמעט – לא במרצ ולא במפלגת העבודה.

הנה למשל חלופה שהוצעה ע"י יוסי אלפר, יועץ לשעבר של אהוד ברק: לפנות באופן מלא התנחלויות ומאחזים באזורים מוגדרים אשר יהיו בוודאות במדינה פלסטינית עתידית (למשל אזור חברון), אך להשאיר את השליטה הבטחונית בידי צה"ל (בשונה מההתנתקות ברצועת עזה). זאת,  עד למסירת השטח בהסכם לכוח אחר – פלסטיני או בינלאומי. 
 
לתמיכה, שאלות וביקורת בנושא הצעת החוק פנו למוביליה:
קולט אביטל, אבשלום וילן , עמי אילון
 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.