חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה להפרטת… אוי סליחה, להצלת החינוך

נושאים חינוך ותרבות ב 10.03.08 23:02

באתר "הזווית השלישית" העוסק במגזר השלישי פורסמה הודעה על כנס הקמה של תנועה חדשה להצלת החינוך בראשות דב לאוטמן. הפורום להגנת ההשכלה הציבורית מתריע – זוהי כסות לתנועה להפרטת החינוך

הכנס של תנועת "הכל חינוך" נערך היום בהשתתפות אנשי העסקים שלמה (דו"ח) דברת, עפרה שטראוס, נוחי דנקנר ואחרים. הדבר המפתיע ביותר היה לגלות שבכנס השתתפו לצד הנ"ל (או לפחות אישרו את השתתפותם) אנשי רוח ואקדמיה מוכרים מהשמאל (או ממה שנחשב בציבור כשמאל): ד"ר נמרוד אלוני, עמוס עוז, מאיר שלו, אלי עמיר, א.ב. יהושע ועוד. השאלה הגדולה היא האם אישים אלה יודעים את המטרות האמיתיות של היוזמה אותה הם מקשטים בשמותיהם ובנוכחותם. אז אם אתם מכירים את האנשים האלה – אנא בקשו מהם לקרוא את הדברים:

תגובת הפורום להגת ההשכלה הציבורית, פורסמה לראשונה בבלוג הפורום:

דב לאוטמן ומשפחות ההון בישראל הקימו היום את תנועת "הכל חינוך", בכנס סגור ומתוקשר היטב. מטרותיהם נשמעות נאצלות, אך עיון קצר ברשימת המעורבים בתנועה מספיק בכדי לגלות האמת שמאחורי המסכה.

הפורום להגנת ההשכלה הציבורית בישראל, המונה מאות מרצים וסטודנטים מכל הקמפוסים בארץ, מתריע:

אין מדובר בתנועה של נדבנים תמימים ושוחרי-טוב – מדובר במהלך ציני, אחיזת עיניים, צעד נוסף להפרטת החינוך, ביוזמת בעלי הון ואנשי עסקים, שחלקם כבר גרם נזקים כבדים לחינוך בישראל. היום המסכות נפלו: עומדת מולנו בפנים גלויות תנועה להפרטת החינוך בישראל.

לבעלי ההון הללו אינטרס מובהק בהפרטת מערכת החינוך, שמשמעה הרחבה נוספת של שלטון ההון במרחב הציבורי. בין ראשי היוזמה אישים בעלי מעורבות עמוקה ושלילית במערכת החינוך:

איש העסקים דב לאוטמן מכהן מזה למעלה מ-8 שנים כיו"ר הועד המנהל של אוניברסיטת תל-אביב, בהן הנהיג וממשיך להנהיג מהלכי הפרטה חריפים, שפוגעים קשות ברמת ההוראה והמחקר וביחסי העבודה במוסד. לאחרונה אסיפת הסגל הבכיר באוניברסיטה החליטה פה אחד לקרוא לו להתפטר, וכך עשה גם סנאט האוניברסיטה.

איתמר רבינוביץ' כיהן עד לאחרונה כנשיא אוניברסיטת תל-אביב, והיה שותף מלא למהלכי ההפרטה של לאוטמן, במסגרתם נסגרו חוגים ויחידות אקדמיות, מרצים הוכרחו לפרוש, ותחומי ידע שלמים נעלמו או הולכים ונעלמים.

איש העסקים שלמה דברת היה זה שעמד בראש הצוות שמינתה שרת החינוך הקודמת לימור לבנת, אשר הגה את "רפורמת דברת" במערכת החינוך, נגדה ניהלו המורים מאבק מעורר השראה השנה.

אילי הון נוספים, חלקם מראשי המשפחות השולטות במשק, מעורבים ביוזמה, ומנסים להפוך "לקבלני החינוך" של המדינה – נוחי דנקנר, עפרה שטראוס, שלמה נחמה, אלי הורביץ ומוזי ורטהיים, וכן מנכ"ל משרד האוצר עד לא מזמן, ד"ר יוסי בכר.

היכן בתנועה הזו נציגיהם האמיתיים של העוסקים בהוראה ובחינוך? לא ארגוני המורים, לא ארגוני הסגל האקדמי הבכיר או הזוטר, לא ארגוני סטודנטים. מובן מאליו שתנועה למען החינוך בהשתתפותו של שלמה דברת לא תראה בנציגי המורים פרטנרים. ברור לגמרי שדב לאוטמן לא יראה במרצים ציבור רלבנטי לדיון על עתיד החינוך או ההשכלה הגבוהה: הרי מטרתם היא לקדם את הפרטת החינוך הציבורי, לא לשפרו.

אנו מתריעים בפני אנשי החינוך האמיתיים בישראל, בפני אנשי רוח ויוצרים שנותנים בתמימותם לתנועה זו להתהדר בשמם ויוקרתם, בפני אלה המעוניינים לקדם ולפתח מערכת חינוך ציבורית, איכותית ודמוקרטית: אל תפלו בפח! שום טובה לא תצמח לחינוך הציבורי מתנועה שעל סדר יומה הפיכת החינוך לסחורה שאותה מספקים בעלי הון!

***

עוד קריאה מומלצת: באתר "משנים"- מי ומי מאחורי הקלעים של ההון, השלטון והפרטת החינוך ומהו הארגון (הוותיק) "משמר החינוך" שנוצר כדי לדחוף ליישום של דו"ח דברת במסווה של עמותת אזרחים מודאגים.

אם אתם חברי מפלגת העבודה, קיראו את המסמך הזה שוב לפני הפריימריס ובידקו את התרומות למועמדים באתר מבקר המדינה.וגם (זהירות קובץ PPS) – מצגת מימי המאבק על דוח דברת

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

12 תגובות

 1. יורם :

  לא הצלחתי להבין מי בדיוק הכותב של הדברים, אך ברור שהרבה מושג על מה שבאמת היה שם, ועל כוונות המשתתפים, אין לו או לה. כדי למנוע חשד, אפתח ואומר שאני מורה עני ותו לו, אשר נקלע כמעט במקרה לכנס, ועם קצת התעקשות, הצליח להיכנס, לשמוע ולהתרשם. גם אני התנגדתי לדו"ח דוברת, וגם הפגנתי לאחרונה בצמתים ובכיכרות: אך שנאה עיוורת לכל אדם עשיר ממני, וחשד אוטומטי שמאחורי כל מהלך ישנה קונספירציה שלמה… לכזו רמה של ציניות ופסימיזם לא הגעתי. רוב הנאמר בכנס נשמע נכון ולעניין. דוברת הציע דברים, שכמורה ומחנך הייתי לוקח בשמחה. גם הדו"ח שלו, לא היה נורא כל כך (כן, ממש קראתי את כולו), כמו הדרך שבה ניסו לכפות אותו עלינו, ועוד מי? הבהמה שניהלה קמפיין של ביזוי והשפלה כנגד המורים בחודשים שקדמו לכך. לא סתם נמרוד אלוני (שהוא מורה שלי ואני מאוד מאוד מעריך אותו) הצטרף ליוזמה: אם רוצים להזיז משהו במדינה (במקרה זה מדובר על תקציבים מוגדלים לחינוך במסגרת תכניות חומש, ולא על פי גחמת שר אוצר, או שר חינוך, כזה או אחר), צריך גם לדעת במי להעזר. בהצלחה לכולנו בקידום החינוך הציבורי בישראל!

 2. נדב פרץ :

  חשוב לציין שהדברים המובאים כאן הם לא עמדת עבודה שחורה, אלא עמדת הפורום להגנת ההשכלה הציבורית. עם זאת, הם לא מתבססים על שנאת העשירים אלא על היכרות עם מעשיהם של לאוטמן ודברת בתחום החינוך.

  אבל ברור שעדיף דיווח לגופה של יוזמה על דיווח לגופו של אדם. האם תהיה מעוניין לסכם עבורנו את עיקרי ההצעות?

 3. משה כץ :

  ליורם אכן הם בונים על זה שלכזו רמה של ציניות ופסימיזם לא הגעת. הם כבר מזמן עברו את הרמה הזו של ציניות.

 4. ענת :

  ליורם המורה העני שנכח בכנס הסגור של שלמה דברת וחבריו, מצטרפת לבקשה של נדב פרץ לסכם עבורנו את עיקרי ההצעות .

  בקשר לנמרוד אלוני
  ( ןמקווה שאני לא מטעה)- ראש המכון למחשבה חינוכית בסמינר הקיבוצים

  "תוכנית מנהיגות חינוכית- קורס המנהלים
  פורום מנהיגות חינוכית
  תכנית העצמת מנהלים ע"ש השופט חיים כהן בשיתוף מכללת
  סמינר הקיבוצים, רשת חינוך ישראלי של תנועת משמר החינוך
  ומכון תמורה להכשרת מנהיגות יהודית חילונית."
  עמותת חינוך ישראלי ו"משמר החינוך" יצרו את "רפורמת דברת"

 5. יורם :

  האמת שאני לא רואה את התהודה "הרבה" שהקמת הארגון "הכל חנוך" יצרה, ואולי זה סימן טוב: שהעיקר פה זה מעשים ולא דיבורים.
  המדובר בחבירה של מספר אנשי עסקים, בדימוס: דב לאוטמן מ"דלתא", וממקימי "דור שלום", ואבי נאור, שהקים את עמותת "אור ירוק" (אחרי שבנו נהרג בתאונת דרכים, וגם לאוטמן איבד בן כמדומני), עם שלמה דברת, שלאחר שנתיים של שתיקה, החליט לחזור ולנסות לשנות משהו בשדה החינוך בישראל. דברת, אותו שמעתי גם בתקופת פרסום הדו"ח, נשמע מפוכח ומפוייס: הדגיש את הערכתו הרבה למורים ולפועלם, ואת הצורך הדחוף שבשיפור משמעותי של תנאי עבודתם. (בינינו, הדבר העיקרי שהכשיל את הדו"ח היה עובדת הפיכתו לנשק העיקרי של לבנת וביבי במלחמת החורמה שלהם במורים…).
  אל היוזמה הצטרפו הרב שי פירון, מראשי עמותת רבני צהר, פעיל ב"מעגלי צדק", ראש ישיבה תיכונית שהקים בפ"ת, ודר' נמרוד אלוני, מרצה לפילוסופיה וחינוך במכללת סמינר הקיבוצים וראש המכון לחינוך הומניסטי, אשר עם עוד אנשי חינוך רבים, אנשי אקדמיה: חילוניים ודתיים, יהודים וערבים, סופרים, ועוד, הצטרפו אל היוזמה החדשה, והתכנסו בבית דני שבשכונת התקווה ביום שני האחרון.
  לאוטמן, דוברת, פרופ' מג'אד אלחאג' (סגן נשיא אוניברסיטת חיפה), אלוני, נאור, יעל, מורה מ"הרטוב", נשאו דברים בקצרה. כל מי שרצה להעיר או להוסיף, הוזמן לדבר (בין המעירים: גליה אלבין, הרב אבי גיסר, יוסי בכר, האלוף יה-יה, ליאון רקנאטי ועוד). המסר היה: הבעיות בחברה הישראלית ברורות: פערים מתרחבים בין עשירים לעניים (נשבע שזה הדבר הראשון שנאמר, ע"י לאוטמן), בין ערבים ליהודים, אלימות, חוסר תרבות ורדידות, הישגים לימודיים דלים, חוסר סובלנות, הדרדרות ערכית ומוסרית… הדרך היחידה לתקן את החברה היא לתקן את מערכת החינוך הציבורית (או כפי שצוטט יאנוש קורצ'אק: "לתקן את העולם, פירושו לתקן את החינוך"), ויפה שעה אחת קודם.
  דרך הפעולה המוצעת, והפעם החיבור בין עולם העסקים והמנהל (אנשים שיכולים להשיג פגישה עם ראש הממשלה, שר האוצר וכולי, מהיום למחר!) ובין אנשי חינוך ותרבות, אולי מספק הזדמנות נדירה וחשובה, היא לחץ מתמיד על הממשלה והפוליטיקאים להעמיד את החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי. להעביר חוק חינוך ציבורי, שיגדיר תקציב קבוע (וגבוה) לחינוך לחמש שנים, במסגרת תכנית חומש, ארוכת טווח, בעלת יעדים מוגדרים, אשר לא תהיה נתונה לשינויים ולמו"מ עם התחלפות הממשלה או שרי החינוך והאוצר. התקציב יכוון לשיפור דרמטי בשכר המורים ובשיפור תנאי עבודתם, להשקעה בהכשרה, בליווי, שיפור בתשתיות בבתי הספר, העצמה של המנהלים והשקעה בהם… כל הדברים שאנחנו המורים מתאוננים עליהם! לגבי התכנים, המהות, הכיוון… על אלה יתקיים דיון מאוחר יותר, אך כרגע צריך לשקם את המערכת, להעמיד אותה בראש סדר העדיפויות, להשקיע בה הרבה, בעיקר כסף, ובהמשך לנסות לרדת לפרטי התוכן של לימודי הליבה. בנוסף, יש כוונה להקים מכון מחקר לאומי לבדיקה רצינית של מדיניות החינוך בישראל, וכן צוות מעקב וניטור שיבדוק את השינויים בשטח וילווה את עבודת הארגון. הושם דגש חזק על כך שצריך לפעול, ולא רק לדבר, ושיש קריאה מאוד ברורה להתגייס ולהצטרף לועדות האחראיות על התחומים הנ"ל: חקיקה, מכון מחקר, מעקב.
  לארגון נפתח אתר אינטרנט אשר כתובתו: http://www.hakoled.org.il

 6. ענת :

  אתה צודק יורם , באמת אין תהודה רבה הקשורה להתאגדות אנשי העסקים למען "הצלת החינוך", אנשים בישראל כבר (אני מקווה) התבגרו ויודעים לזהות שחיתות בהתהוותה ולא בדיעבד.
  הדמיון הרב של "הכול חינוך" לתנועת "משמר החינוך" שהוקמה על ידי לאוטמן כדי ללחוץ על לימור ליבנת ליישם את דו"ח דברת , לא נשכחה מהתודעה הציבורית.
  דו"ח דברת נידחה על ידי הציבור לא רק בגלל דרכה הכוחנית של לימור ליבנת, הורים ומורים הבינו שמטרת הדו"ח היא הפרטת החינוך הממלכתי- ציבורי
  דבר שישרת רק את אנשי העסקים הללו ויפגע ברוב האוכלוסייה. גם עכשיו כדי לכפות את "רפורמת אופק חדש" על המורים, לאוטמן ודברת עושים את אותו תרגיל וזה די שקוף.
  לו באמת היה חשוב להם החינוך , לא היו שותקים לנוכח הדרך שבה מנסים לכפות את הרפורמה על המורים. נימרוד אלוני הפילוסוף לא היה שותק לנוכח סתימת הפיות ורמיסת הדמוקרטיה על יד וסרמן והכנופיה שלו.
  אני לא מבינה מה ההתלהבות שלך מכך שאנשי עסקים יכולים להגיע ולהשפיע על ראש ממשלה וחברי כנסת יותר מהאזרח הרגיל האם זה לא הון -שלטון .
  צר לי , אבל אני לא מאמינה לאף מילה שלך.
  ולא תודה, אני לא רוצה שהאנשים האלו יצילו לי את החינוך.
  ובקשר לאלי אללןף הכוכב שרוצה להציל את החינוך, ו"לצמצם פערים"אור קשתי בהארץ תאר זאת היטב, " :
  כיצד קיבלה קרן חינוך פרטית "סמכויות שלטוניות מובהקות"

  מאת אור קשתי

  משרד החינוך | עמותת סאקט"א-רש"י

  בשנים האחרונות גדלה מאוד מעורבותם של עמותות וארגונים פרטיים במערכת החינוך הציבורית, לא פעם על חשבון סמכויות ותפקידים שהיו בעבר באחריות משרד החינוך. דו"ח מבקר המדינה מותח ביקורת על ההתקשרות של המשרד עם אחת העמותות הגדולות הפעילות כיום, קרן סאקט"א-רש"י, בהפעלת תוכנית "פנימיות יום", וקובע, כי "כמה מהסמכויות שהעביר המשרד לעמותה הן סמכויות שלטוניות מובהקות, שאין להעבירן לידי גופים פרטיים". זאת ועוד, לפי הדו"ח העביר המשרד לעמותה כ-431 מיליון שקל אך לא "וידא לפני ביצוע כל תשלום כי הסכומים שהגישה לו העמותה שולמו למימון התוכנית ולא למימון פעילויות אחרות של העמותה".

  מ-1995 מפעיל משרד החינוך את תוכנית "פנימיות יום", המיועדת לילדים בגנים ובבתי ספר באזורים חלשים יחסית ובמסגרתה ניתנים שיעורי העשרה ותגבור לאחר שעות הלימודים. לפני שנתיים הקיפה התוכנית כ-60 אלף תלמידים בכ-100 רשויות מקומיות.

  לפי הדו"ח, "ועדת הפטור" של החשב הכללי אישרה מתן פטור ממכרז להתקשרות עם סאקט"א-רש"י, על סמך הצהרה כי זו תתרום לפחות מחצית מעלות ביצוע התוכנית. ואולם, מבקר המדינה קובע כי "התנאי למתן הפטור לא מולא, שכן את רוב הסכום שהיה על העמותה לתרום שילמו הרשויות המקומיות והורי התלמידים שהשתתפו בתוכנית: בשנים 1999-2005 הוטלה הוצאה בסך כ-225 מיליון שקלים על הרשויות המקומיות והורי התלמידים". בפועל, מימנה הקרן כ-70 מיליון שקלים מעלות התוכנית.

  דו"ח המבקר חושף עד כמה גדול היה ויתור משרד החינוך על סמכויותיו: המשרד לא הגדיר יעדים לתוכנית וסדר עדיפות למימושם; לא פיקח על התכנים המועברים; לא דן ברשימת היישובים והמוסדות שייכללו בה; ולא קבע את שיעור ההשתתפות של הרשויות או ההורים במימון הפעילות. "המשרד אפשר לעמותה להחליט בנושאים אלה ואישר את החלטותיה ללא עוררין", נכתב בדו"ח. בנוסף, "התוכנית הופעלה רק ביישובים שבהם הרשות המקומית וההורים השתתפו במימונה. עקב כך, יישובים רבים שמצבם החברתי-כלכלי דחוק לא נכללו בה".

 7. תנועת ‘הכל חינוך’ - מבט אחר :

  […] פרסמנו כאן את חששותיהם של חברי הפורום למען ההשכלה הגבוהה מפני תנועת ‘הכל חינוך’ – חששות שהתבססו בעיקר על רשימת החברים בפורום. המורה יורם חרובי, שנכח בכנס, משתף אותנו בהרהוריו בעקבות הכנס – והוא אופטימי הרבה יותר. האמת שאני לא רואה את התהודה “הרבה” שהקמת הארגון “הכל חנוך” יצרה, ואולי זה סימן טוב: שהעיקר פה זה מעשים ולא דיבורים. המדובר בחבירה של מספר אנשי עסקים, בדימוס: דב לאוטמן מ”דלתא”, וממקימי “דור שלום”, ואבי נאור, שהקים את עמותת “אור ירוק” (אחרי שבנו נהרג בתאונת דרכים, וגם לאוטמן איבד בן כמדומני), עם שלמה דברת, שלאחר שנתיים של שתיקה, החליט לחזור ולנסות לשנות משהו בשדה החינוך בישראל. דברת, אותו שמעתי גם בתקופת פרסום הדו”ח, נשמע מפוכח ומפוייס: הדגיש את הערכתו הרבה למורים ולפועלם, ואת הצורך הדחוף שבשיפור משמעותי של תנאי עבודתם. (בינינו, הדבר העיקרי שהכשיל את הדו”ח היה עובדת הפיכתו לנשק העיקרי של לבנת וביבי במלחמת החורמה שלהם במורים…). אל היוזמה הצטרפו הרב שי פירון, מראשי עמותת רבני צהר, פעיל ב”מעגלי צדק”, ראש ישיבה תיכונית שהקים בפ”ת, ודר’ נמרוד אלוני, מרצה לפילוסופיה וחינוך במכללת סמינר הקיבוצים וראש המכון לחינוך הומניסטי, אשר עם עוד אנשי חינוך רבים, אנשי אקדמיה: חילוניים ודתיים, יהודים וערבים, סופרים, ועוד, הצטרפו אל היוזמה החדשה, והתכנסו בבית דני שבשכונת התקווה ביום שני האחרון. לאוטמן, דוברת, פרופ’ מג’אד אלחאג’ (סגן נשיא אוניברסיטת חיפה), אלוני, נאור, יעל, מורה מ”הרטוב”, נשאו דברים בקצרה. כל מי שרצה להעיר או להוסיף, הוזמן לדבר (בין המעירים: גליה אלבין, הרב אבי גיסר, יוסי בכר, האלוף יה-יה, ליאון רקנאטי ועוד). המסר היה: הבעיות בחברה הישראלית ברורות: פערים מתרחבים בין עשירים לעניים (נשבע שזה הדבר הראשון שנאמר, ע”י לאוטמן), בין ערבים ליהודים, אלימות, חוסר תרבות ורדידות, הישגים לימודיים דלים, חוסר סובלנות, הדרדרות ערכית ומוסרית… הדרך היחידה לתקן את החברה היא לתקן את מערכת החינוך הציבורית (או כפי שצוטט יאנוש קורצ’אק: “לתקן את העולם, פירושו לתקן את החינוך”), ויפה שעה אחת קודם. דרך הפעולה המוצעת, והפעם החיבור בין עולם העסקים והמנהל (אנשים שיכולים להשיג פגישה עם ראש הממשלה, שר האוצר וכולי, מהיום למחר!) ובין אנשי חינוך ותרבות, אולי מספק הזדמנות נדירה וחשובה, היא לחץ מתמיד על הממשלה והפוליטיקאים להעמיד את החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי. להעביר חוק חינוך ציבורי, שיגדיר תקציב קבוע (וגבוה) לחינוך לחמש שנים, במסגרת תכנית חומש, ארוכת טווח, בעלת יעדים מוגדרים, אשר לא תהיה נתונה לשינויים ולמו”מ עם התחלפות הממשלה או שרי החינוך והאוצר. התקציב יכוון לשיפור דרמטי בשכר המורים ובשיפור תנאי עבודתם, להשקעה בהכשרה, בליווי, שיפור בתשתיות בבתי הספר, העצמה של המנהלים והשקעה בהם… כל הדברים שאנחנו המורים מתאוננים עליהם! לגבי התכנים, המהות, הכיוון… על אלה יתקיים דיון מאוחר יותר, אך כרגע צריך לשקם את המערכת, להעמיד אותה בראש סדר העדיפויות, להשקיע בה הרבה, בעיקר כסף, ובהמשך לנסות לרדת לפרטי התוכן של לימודי הליבה. בנוסף, יש כוונה להקים מכון מחקר לאומי לבדיקה רצינית של מדיניות החינוך בישראל, וכן צוות מעקב וניטור שיבדוק את השינויים בשטח וילווה את עבודת הארגון. הושם דגש חזק על כך שצריך לפעול, ולא רק לדבר, ושיש קריאה מאוד ברורה להתגייס ולהצטרף לועדות האחראיות על התחומים הנ”ל: חקיקה, מכון מחקר, מעקב. לארגון נפתח אתר אינטרנט אשר כתובתו: http://www.hakoled.org.il נערך על ידי נדב פרץ תגיות לחיפוש בבלוג: אבי נאור, דב-לאוטמן, הכל-חינוך, שלמה דברת […]

 8. יורם :

  לענת יקירתי,
  ממש נוטף ארס העט שלך: לא הבנתי אם אני רק טיפש או גם שקרן בעינייך. האם את מורה? האם כפו עלייך את הרפורמה של אופק חדש? או שאת מדברת בשם המורים?
  לא נראה לי שקראת את הצעות הרפורמה הנ"ל אם כל מה שיש לך להגיד עליהן שהן קונספירציה של כנופיות ההון והשלטון להפריט את החינוך. אחרי שתקראי אותן, אולי נוכל להמשיך בדיון כאן: למרות שאני בספק אם יש טעם…

 9. ענת :

  הי יורם,
  אני לא מורה.( אז עכשיו אסור לי להתנגד לרפורמה שתפגע במורים?)
  אני אמא ששולחת את ילדיה למערכת החינוך כבר שנים רבות .אתה יכול להגדיר אותי כאמא שנמאס לה.
  קראתי בעיון גם את דו"ח דברת וגם את ההצעה של " הרפורמה החדשה" ואני מאד מאד תומכת במאבק המורות נגד " אופק חדש".
  לא כתבתי שאתה טיפש ושקרן. כתבתי שאני לא מאמינה לאף מילה שלך.
  אולי הייתי צריכה לכתוב שאני מקווה שאתה לא מורה לאזרחות.

  אנשי עסקים שעברם החינוכי ידוע ,פלוס מורת מחמד אחת, מגובים במערכת של יחסי ציבור
  באים להציל את מערכת החינוך .מה לעשות ,לא השתכנעתי באותנטיות של הארגון החדש הזה.
  מרוב דיבורים על דמוקרטיה וצמצום פערים הם רומסים את הדמוקרטיה ומגדילים פערים( סאקט" רש"י בדו"ח מבקר המדינה, הם החזירו את הכסף בסוף?)
  לעומתם , מאבק המורות בהנהגת ענת שניידר , הוא מאבק חברתי אמיתי למען חינוך טוב יותר וערכים. עם המאבק הזה אני מזדהה .
  ואתה?

 10. צפריר :

  יציבה=יציבות=שלום
  כל בוגר מערכת החינוך ישב יותר מ15000 שעות בכיסא ומעולם לא קיבל הדרכה הכיצד לעשות זאת נכון. עקמת רב דורית, מופע זעם מחזורי ולקויות קשב הם חלק קטן מתוצאות העקמת. חוק חינוך יציבה: יקבל כל תלמיד חובה הדרכה מתמדת לשיבה בכיסא כעמדת עבודה ולמידה.בדיקת גב שנתית וטיפול יציבה שיקומי.

 11. האם יש לסוציאל-דמוקרטים מקום ב”הכל חינוך”? :

  […] הופתענו למצוא אותה ברשימת המצטרפים לארגון “הכל חינוך” שמובילים שלמה דברת ודב לאוטמן ולגלגול הקודם שלו – […]

 12. רז :

  יורם חשבתי שאתה אוהב קצר ולעיניין מסתבר שגם אתה נוטה להאריך את דבריך 🙂

  רז:)

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.