שלי יחימוביץ' לוחמת בחוק ההסדרים

שמוליק בן יעקב, פעיל למען זכויות החולים, מגיב למכתבה של ח"כ שלי יחימוביץ' ומספר על תרומתה למאבק בחוק ההסדרים 2008, הן בשלב ניתוח משמעויות החוק וחשיפת הטריקים של משרד האוצר, והן בהתנגדות לסעיפיו   

שלום רב,

אני לא מתיימר להכיר לעומק את ח"כ שלי יחימוביץ ואת פועלה, אבל נחשפתי לפועלה במסגרת חוק ההסדרים 2008 כפעיל מטעם קואליציית של ארגוני החולים והאגודה לזכויות החולה.

פעילותה בנושא הייתה רצינית, מעמיקה, יסודית ובעלת השפעה רבה על התהליך  וניתן לחלק אותה לשני תחומים:

א.      ניתוח החוק – חוברת ההסבר לסעיפים השונים שהועלו בהצעת החוק שהוכנה על ידי ח"כ יחימוביץ , שמשה בסיס לחברי הכנסת (ולגורמים אחרים) להבין מה המשמעויות מאחורי כל הצעה . ללא מידע זה,  לא ניתן היה לחברי הכנסת ולפעילים האחרים , להיאבק כנגד האוצר שכנראה בכוונה טרח להציג את ההצעות באופן מטושטש שקשה מאוד להבין מה כוונתו ומה ההשלכות שעלולות להיות, אם תתקבל ההצעה.

ב.      פעילות כנגד הצעות החוק – השתתפתי בישיבות רבות של ועדת הכספים ובכולן התרשמתי מהעומק, היסודיות והאחריות שבה התייחסה לכל הצעה ומהעמדה הנחרצת שהציגה כנגד כוונות האוצר לפגוע בחלשים ו/או אוכלוסיות אחרות.

אין לי ספק כי רבות מההצעות לא עברו או עברו בצורה "מתונה יותר" בזכות פועלה של ח"כ יחימוביץ ועל זאת מגיע כל הכבוד ויישר כוח

אני בטוח כי התייחסותנו כאזרחים לפעילות חברי הכנסת הייתה חיובית יותר , לו היו עוד "שלי יחימוביץים" בכנסת

בברכה והמשך פעילות מבורך

שמוליק בן יעקב

והנה מכתב שני:

שלי

ניסחת עבורי היטב את התשובה לידידי למה אני חבר במפלגת העבודה ופועל במסגרתה.
המשיכי בפעולתך הברוכה.
אשמח לעזור.

רפי בן מרדכי

הערת המערכת:
שמוליק לא ציין במכתבו האם הוא חבר מפלגת העבודה, ואם כן – האם התפקד בעקבות השתתפותו במאבק. ×–×” המקום לחזור על בקשתה של ×—"×› יחימוביץ' – מי שרוצה עוד אנשים כמוה בכנסת, שיתפקד. ×–×” רלוונטי לא רק למי שאכפת לו מזכויות חולים, אלא לכל תחומי מדינת הרווחה – החינוך, איכות הסביבה, זכויות העובדים וכו'. אם ברצונכם להיענות לקריאתה להתפקד לחצו כאן להגעה לטופס התפקדות מעודכן.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Leave a Reply