מה מחבר אותך עם הרצוג, פואד ושמחון?

חה"כ שלי יחימוביץ' ביקשה מאיתנו לאחרונה להפציץ את שר הרווחה יצחק הרצוג במכתבי מחאה על שיתוף הפעולה שלו עם ש"ס בכוונה להרחיב את סמכויות בתי הדין הרבניים. חלקנו נענה לבקשה (וזה אפילו עבד). אך איתי החליט לכתוב בתגובה דווקא לחה"כ יחימוביץ'

19 פברואר 2008

שלי שלום,

כמי שפעיל ביוזמה המעודדת בוחרים להתכתב עם הנבחרים כאמצעי לשיחה משבחת/מבקרת וללחץ כשצריך אני שמח שגם את מנסה להניע אנשים לפעולה בדרך זו. דווקא משום שאני מסכים איתך כל כך, הפעם אני בוחר לכתוב לך ולא לשר יצחק הרצוג.

לאחר שסיימת חצי קדנציה מצטיינת כל כך בכנסת, נדמה לי שגם את חייבת חשבון נפש לבוחריך בשאלה מה לכל הרוחות את עושה עם יצחק הרצוג באותה מפלגה. רוב שיתופי הפעולה (המבורכים) שלך בתחום החקיקה הם עם ×—"כים שלא ממפלגתך, ואילו חלק משרי העבודה פועלים באופן אקטיבי ועקבי כנגד הרוח הסוציאל-דמוקרטית הרעננה שאת הבאת עימך למפלגה ולכנסת. נדמה לי ×›×™ המרחק האידיאולוגי שבינך ובין השרים הרצוג, בנימין בן אליעזר – פואד (הפרטת חברת החשמל) ושלום שמחון (תמיכה בבניית כלא פרטי) כמו גם חבר הכנסת יורם מרציאנו (פרסומות הענק באיילון, איומים על נאדיה חילו פן תצטרף אלייך להצבעות נגד חוק ההסדרים) פשוט גדול מדי מכדי שתוכלו לתפקד כגוף אחד, כשלם השווה יותר מסכום חלקיו.

קיים ציבור הגדול התומך בפעולותיך למען העובדים, זכויות הילד וכו' אך לא יתפקד לעולם ואפילו לא יצביע למפלגת העבודה, שבה הפואדיזם נותן את הטון. זה מתחיל מהאתרוגיזציה לאולמרט ולא משנה מה יגיד עליו מבקר המדינה או השופט וינוגרד, נמשך ברפיסות עם התהליך המדיני הוירטואלי, ונגמר במפח הנפש הגדול בכל הצבעת תקציב. אני בטוח שיש הרבה ימים שבהם את שואלת את עצמך מה את עושה שם במפלגת העבודה. אולי הגיע הזמן להרהר בנושא גם בקול.

איתי אשר

אורה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

6 Responses to “מה מחבר אותך עם הרצוג, פואד ושמחון?”

 1. שושי הגיב:

  נראה סביר שהצבעה למפלגת העבודה תותיר אותך מחוץ לכנסת (יש פה איזה מומחה לתורת המשחקים?).

 2. דני בלוך הגיב:

  שושי – לא הצלחתי להבין את הלוגיקה שלך. סביר להניח שבפריימריז תצא שלי במקום גבוה ותיכנס לכנסת הבאה. לעומת זאת אם תעבור למרצ – ספק אם תגיע למקום ריאלי ×›×™ החונטה שם שומרת על עצמה. ראי מה קרה ליעל דיין וליוסי ביילין בקדנציה הקודמת, לאילן גילאון ולרומן ברונפמן.

 3. […] on נשים וגברים במכונת הזמן של נחמיה שטרסלרדני בלוך on מה מחבר אותך עם הרצוג, פואד ושמחון?איתי on הדואר מציג: עמלות חדשות בשם השוק החופשישושי on מה […]

 4. מאיה הגיב:

  אין לי מושג על מה אתה מדבר.
  רומן ברונפמן ואילן גילאון היו בכנסת.
  יוסי ביילין הוא יו"ר המפלגה ומקום ראשון ברשימה.
  יעל דיין היא סגנית ראש עיריית תל-אביב מטעם מרצ.

  לא בדיוק אנשים ללא הערכה במרצ…

 5. דני בלוך הגיב:

  מאיה
  תבדקי קודם כל את העובדות. הם הורחקו למקומות לא ריאליים. כנ"ל לגבי ביילין בעבר ויעל דיין.

 6. איתי הגיב:

  מדוע החלופות הן העבודה ומרצ? הצבעתי לשתיהן כל חיי תוך סתימת האף. מגיע לנו יותר.

Leave a Reply