חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הענקנו לחמאס זכות וטו על גורלנו

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 2.03.08 7:45

מבית שאן, דרך קרית שמונה, לשדרות ולאשקלון – ישראל מסרבת להגדיר את עצמה. קטיושות באשקלון, עליית מדרגה, מחר אשדוד, עוד נבואה של נתניהו, מומחה לנבואות שמגשימות את עצמן, הולכת ומתגשמת מול עינינו. רגע לפני שמאבדים עשתונות, אולי קצת עובדות.

מאת: נעמי טלטש

הקסאם הפרימיטיבי והקטיושה התקנית הם נשק פסיכולוגי מובהק. בחודש ממוצע עולה מספר ההרוגים בתאונות דרכים בארץ על מספר האזרחים שנהרגו במלחמת לבנון השניה. בחודש המלחמה נורו למעלה מארבעת אלפים קטיושות על ישראל, שגרמו למותם של 35 אזרחים. היחס בין המספר הרב של הקטיושות באותה מלחמה לבין מספר ההרוגים הקטן יחסית, משמש בסיס לכתבה ביזארית משהו, שפורסמה לאחרונה באחד העיתונים הערביים. על פי אותה כתבה, זעמה איראן על ערוותה שנגלתה כביכול ברבים, וטענה שחזבאללה לא הפעיל כראוי את הנשק שסיפקה לו ולכן נגרמו לישראל כל כך מעט אבדות. אשר על כן הורו האיראנים למורנייה ללכת ולעשות "סדר" בחזבאללה, והיו אלה אנשי חזבאללה שהקדימו וחיסלו אותו.

אמת או דמיון? מי יודע. אבל עובדה היא – הקטיושה איננה הנשק המומלץ למי שרוצה להשיג אבדות בנפש (לא נעים להודות, אבל מתאבד אחד קטלני יותר ממאות קטיושות). הקטיושה היא נשק שמחולל כאוס – אנושי, חברתי, כלכלי ופוליטי. מי שמסתכן ומשתמש בנשק הזה, למרות התגובות הקשות מצד ישראל (כרגע בעיקר מן האוויר), לא פוחד כנראה מהתגובות האלה ולוקח אותן בחשבון מראש, למען המטרה הגדולה, שמקדשת בעיניו את מחיר הדמים שהוא משלם.

החמאס (כמו החזבאללה, למרות הבדלים רבים) מעוניין בכאוס, גם כשהוא קורא כביכול להפסקת אש. החמאס מתגרה בכוח ההרתעה הישראלי, ומכניס אותנו לכאילו מלכודת- אם לא נגיב תגובה צבאית כוללת, כבר הפסדנו. אם נכניס את כל הכלים והקטיושות ימשיכו לעוף, שוב הפסדנו. למשוואה הבלתי אפשרית הזאת מכוונים הקסאמים והקטיושות. שהרי אי אפשר להגיב עליהן בשוויון נפש, ומצד שני, כשאין פגיעות רבות בנפש, נרתעת הממשלה מכניסה למלחמה שתגבה קרבנות על בטוח . כל התמהמהות של הממשלה, יוצרת כעס בציבור ומכרסמת בכוח ההרתעה הישראלי, מגבירה את הבלבול, שיוצר הסלמה פנימית ישראלית ודוחק אותנו להגיב בפינה שבה מחכה לנו החמאס.

את המלחמה הפסיכולוגית הזאת, שהיתה צפויה מלכתחילה ואיננה מפתיעה איש, מנהל החמאס כשחקן יחיד במגרש. במשחק הזה ישראל היא עיוורת, חרשת, ואילמת. הדיונים הבטחוניים המלומדים, אם לתקוף מלמעלה, מהצד, או באלכסון; ביום או בליל, מהקרקע או מהים, רק משחקים לידיים של החמאס. זה באמת לא ייאמן – אבל בתחום הלוחמה הפסיכולוגית (שחלקה מתנהל בתקשורת) ישראל היא ננס מעורר גיחוך. נדמה שאזרחים חצי מאורגנים מבינים בזה יותר מכל האסטרטגים ופועלים, באופן כמעט אינטואיטיבי, ביותר הצלחה מן הממשלה, שבראשה עומד עורך דין ממולח מאוד כביכול.

השאלה היא: איך זה קורה, מה, אנחנו מטומטמים? הרי התסריט הזה מלווה אותנו משנת 67, מבית-שאן דרך קרית-שמונה עד לשדרות ואשקלון, כמעט ללא הפסקה. לדעתי הצנועה, חלק עיקרי של הבעיה נובע מכך שמסרנו לפלשתינאים את זכות הווטו להחליט על גורלנו. קצת תזכורת: כל העולם מכיר דה-יורה בקו הירוק כקו הגבול הבינלאומי של ישראל (זהו ההישג המדיני היחידי של מלחמת ששת הימים, החלטה 242 והלאה). מה עושה ישראל? מסרבת להכיר בקו הזה לפני שיכירו בו הפלשתינאים. וכשכבר קמים פלשתינאים שמוכנים לוותר על זכות הווטו שניתנה להם, ומוכנים לקבל על עצמם את הקו הזה, מה עושה ישראל? דורשת תיקונים בקו ודוחפת את הפלשתינאים ישר לזרועות חזית הסירוב שלא חולמת לוותר על זכות הווטו שגלגלה ישראל לידיה. עם 78% ריבונות למדינת ישראל ועם 22% ריבונות למדינה פלשתינית מפוצלת, יש פלשתינאים שמוכנים להמר ולחכות עד שישראל תיפול ברשת שטוותה לעצמה. בערפול המדיני שישראל מתעקשת לחיות בו, ללא סיבה הגיונית נראית לעין, הכוח הצבאי לא רלבנטי.

כך, בשעה שבעולם מתרחשים שינויים מהותיים, אנחנו חיים בעולם דמיוני, שבו יש לנו כוח הרתעה צבאי ורק צריך לסלק את האפסנאי הזה ששכח לחלק מימיות, והכל יהיה בסדר. עם כוח כזה, מי צריך בכלל שכל ומה חשוב הזמן? אנחנו מופתעים כל פעם לגלות שהכוח לא עובד ושוב חוזרים לחפש את האלוף והשר שסרחו, בלי לראות בכלל שהמערכה מתנהלת כבר מזמן במקום אחר: במגרש המדיני, התקשורתי והפסיכולוגי. במגרש הזה כדאי לשים לב למי נותנים את הווטו לקבל או לדחות את מה שכל העולם הסכים עליו (לפני שהעולם יתחרט). כשהווטו הזה בידיים של החמאס, הוא מנסה למשוך עוד ועוד זמן, באמצעות מלחמה פסיכולוגית מאיימת ומבלבלת, בתקווה שילכו וירבו הקולות בעולם שיטילו ספק בזכות קיומה של מדינת ישראל, שבעצמה מסרבת לקבוע לעצמה גבולות קבע, למרות שהחוק הבילאומי מגיש לה אותם על מגש של כסף.. ואז מה? נצא גם נגדם למבצע?

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

32 תגובות

 1. שונית :

  מאמר מצוין, שאפשר גם להכתיר אותו בכותרת "היתוש והפיל" או גוליית ודוד.

 2. נעמי :

  מרשה לעצמי להבהיר:
  האינטרס המדיני הראשון במעלה של מדינת ישראל- הכרה בינלאומית בגבולות קבע של מדינת ישראל, שפירושו- הסרת כל סימן שאלה ממעמד הקבע של ישראל באיזור.
  ברגע ששאלת גבולות הקבע יורדת- נשארת שאלת האינטרס הבטחוני וזכותה של ישראל להגן על עצמה.
  כל זמן שישראל עצמה מעדיפה ל"סחוב" על גבה את סימן השאלה בנוגע לגבולות הקבע, מתערבבים האינטרס המדיני והבטחוני.
  כשישראל טוענת שהיא מגינה על עצמה, טוענים הפלשתינים שהיא פועלת למען מטרות מדיניות, שהן התפשטות כיבוש וכו' וההתנחלויות הן הראיה לכך.
  פעולות כוחניות למען שינוי הגבול המוכר אינן נתפסות בעולם כלגיטימיות.
  הבעיה-
  התרגלנו בעצמנו כל כך לבלבול הזה שאני לא בטוחה אם אני בכלל מצליחה להבהיר את עצמי.

 3. נעמי :

  שורה תחתונה- לרוץ ולרשום את ישראל בטאבו הבינלאומי-
  תנאי הכרחי להישגים הן בתחום המדיני והן בתחום הבטחוני

 4. דני בלוך :

  מאמר מעולה

 5. נעמי :

  עשיתי סדר בניירות ונתקלתי במאמר הזה.

  דווקא היום חשוב לי להדגיש – את הווטו לחמאס מסרו השמאל והימין, כל אחד בדרכו.

  שבת שלום

 6. חן - נעמי ט :

  מבלי לפגיוע בזכויות – :-), 🙁

 7. marc boosen :

  מההתחלה, תוכננה הקטיושה ע"י הרוסים במלחמת העולם ה-2 (הקטיוות- אבי רקטות הקסאם) בעיקר בתור נשק פסיכולוגי אשר יעורר פחד/אימה בצד היריב, דבר אשר אכן קרה.

  הבעיה היחידה עם ירי הקסאמים, אשר הינו מכוון למרכזי אוכלוסיה, הינו- האיום בפגיעה על האועלוסיה האזרחית. מי שמאיים על האוכלוסיה האזרחית של היריב, מראה אוטומטית כי איננו מכיר בזכות קיום אותה האוכלוסיה ושל המדינה שלה…. מה גם- שמעשה זה הינו פשע- מלחמה, אבל מדובר בפלסטינים, להם- מותר, למי אכפת????

  תקנו אותי אם אני טועה.

 8. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.981218
  בהאג נוסד הקו הירוק
  לבקשת פרופ' בנבנישתי הוא אישר שבכל מקום שכתב גבולות 48 הוא מתכוון לקו הירוק (הסכמי שביתת הנשק 1949 ).
  http://www.icj-cij.org/docket/files/131/1671.pdf

 9. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  החלת המשפט (תיקון מס' 10) תשכ"ז-1967

  11ב. המשפט, השיפוט והמינהל של המדינה יחולו בכל שטח של ארץ-ישראל שהממשלה קבעה בצו.
  http://www.nevo.co.il/law_html/law01/319_001.htm#Seif12
  אין חקיקה ראשית של הכנסת.

  השמאל או שפחד לדרוש חקיקה כזאת מחשש שיצא לו ההפך, סיפוח הגדה או חלקים ממנה באותה הזדמנות. או שפשוט חשב בתוך הקופסה. או שניהם.

  הציבור בכלל לא מודע למצב המשפטי – דהיינו שריבונות ישראל בתוך הקו הירוק מעולם לא התקבלה בחוק והיא נתונה לשרירות ליבה של כל ממשלה מזדמנת והריהי פתוחה ועומדת, והפלשתינאים יודעים את זה ומנצלים את זה כהוכחה לשאיפות ההתפשטות של מדינת ישראל, למרות שריבונות ישראלית בתוך הקו הירוק מוכרת ע"י המוסדות הבינלאומיים, שזה הישג שכל בר דעת היה חושב שישראל, לולא מגמות התפשטות, היתה חוטפת בעשר ידים וממהרת לקבע את ההישג הזה בחוק ישיר של הכנסת.

 10. משתמש אנונימי על חימום בסולר :-) :

  http://www.blacklabor.org/?p=49952#comment-357591

  1. לא ברור מי הכותב ש"לא ברור לו/ה…"?

  2. הטיוטה הסופית של הצעת ההחלטה כפי שהוגשה ע"י הפלשתינאים (על סמך קישור באתר שלום עכשיו*), מתבססת על שורה ארוכה של החלטות או"ם קודמות, בהן קביעת אי החוקיות של ההתנחלויות, התיחסות לכיבוש של 67 (כלומר אין יותר חזרה להחלטת החלוקה מ-47 ), התיחסות לנסיגה לשטח מלפני 67 (מבוסס על נוסח החלטה 242 שמדברת על נסיגה משטחים שנכבשו ב-67, ללא התיחסות ספציפית לקו הירוק אבל עם
  דגש חוזר על ירושלים המזרחית כשטח כבוש ובבהדגשים שמתייחסים דה-פקטו לקו הירוק).
  וגם התיחסות להחלטות שנוגעות לגורל הפליטים, למשל החלטה 3236 מ- 1974 שמאשרת את הזכות הבלתי ניתנת לערעור של הפליטים הפלשתינאים לשוב לבתיהם ולרכושם וקוראת לממש זכות זו (אין בהחלטה אף מילה על אופציה של פיצויים), וכן את הזכות של הפלשתינאים לפעול בכל האמצעים שעולים סקנה אחד עם הצ'רטר של האו"ם כדי להשיג את זכותם להגדרה עצמית (עם הדגשת האיסור לפגוע באוכלוסיה אזרחית….). החלטה3236 מופיעה במקום בולט בהצעת ההחלטה, ולא במקרה, מן הסתם.
  נושא אחר הוא ההכרה באש"ף כנציג העם הפלשתינאי (אין זכר לחמאס).

  בין ההחלטות הרבות כמוזכר שעליהן מתבססת הטיוטה יש הרבה החלטות חד-צדדיות שנוגעות לפלשתינאים ואחרות שמנוסחות באופן דו-צדדי, אבל עם הטיה מסוימת לצד הפלשתינאי.

  3. בקיצור, ההצעה הזאת איננה נוחה לישראל, הן מצד חלק מהתכנים שזרועים בה והן בגלל העובדה, שאליה התייחסה בצדק שלי יחימוביץ, שישראל הופכת בתהליך הזה לישות פסיבית חסרת כל שליטה על ההתפתחויות (יתכן שבשקט משרד החוץ הישראלי באמצעות עובדיו המקצועיים, כן התערב בניסוח כדי לרכך אותו. ויתכן שלא).

  4. מה שברור- לאור יחסי הכוחות וההתפתחות הבינלאומית כל מחשבה ישראלית על סיפוח חד צדדי של השטחים היא לא פחות מהתאבדותית.
  כל דברי הרהב של האלקינים למיניהם, הם לא יותר מאיסתרא בלגינא קיש קיש קריא. מצב בלתי הפיך פירושו נטרול ישראלי מכל השפעה על ההתפתחויות.

  5. הטרגדיה היא שהרחקת ישראל מן המשחק לעמדה פסיבית של צופה מן הצד היא
  א. בלתי הכרחית בעליל, גם היום אחרי כל הטעויות שנעשו וגם לאור בזבוז הקלפים שהיו ביד ישראל.
  ב. לא בטוח שזה משהו שאיזה הנהגה רוצה למכור לציבור כהישג שלה.
  בכלל הדיבורים על ה"ציבור בישראל" לא מוסיפים ולא גורעים. זוהי הכללה שמבוססת על התעלמות מהדינמיות של החיים, ויש בה הנחת יסוד סמויה של יאוש ואימפוטנציה פוליטית.
  מיותר לגמרי העניין הזה.
  ובעניין הזה מי שיכולה להפתיע לטובה היא דווקא שלי יחימוביץ. לא ציפי ולא זהבה (הן כבר שלפו את כל השפנים שלהן מהכובע).

  *http://www.innercitypress.com/palrev1icpga112612.pd

 11. משתמש אנונימי על החימום בסולר :-) :

  הנה זה בא.

  "השמאל או שפחד לדרוש חקיקה כזאת מחשש שיצא לו ההפך, סיפוח הגדה או חלקים ממנה באותה הזדמנות. או שפשוט חשב בתוך הקופסה. או שניהם". (תג' 9)
  "לאור יחסי הכוחות וההתפתחות הבינלאומית כל מחשבה ישראלית על סיפוח חד צדדי של השטחים היא לא פחות מהתאבדותית
  כל דברי הרהב של האלקינים למיניהם, הם לא יותר מאיסתרא בלגינא קיש קיש קריא". (תג' 10 )

  הכל נכון והכל לא נכון.
  השמאל שלא החמיץ הזדמנות להחמיץ יכול רק לחלום על הימים שבהם יכול היה לקבוע עובדות.

  הימין, עלול להתגלות כבעל נטיה התאבדותית בלתי ניתנת לריסון.

  פתאום שיח הסיפוח נכנס לפריים טיים בתקשורת וכמו שאומרים – לא חשוב מה אתה כותב עלי, העיקר שתאיית נכון את שמי.
  השיח הזה כבר כאן, והדינמיקה מי ישורנה. (עוד סיבה לציפי, יאיר להצטרף לממשלה הניאו-ליבראלית של נתניהו?)

  אם העבודה מקבלת פחות מ-20 מנדטים (לפחות), לא תהיה פה אופוזיציה (בשלי ושות' ניתן יהיה לטפל – הם לא יוכלו לקבל אישור לכניסה לממשלת נתניהו).

  אם מפלגת העבודה לא תשנס מתניים ותיתן פייט בזמן שנותר – הכל צפוי.

 12. 5.6.2014 מבצע בלינצ'ס בדרך :

  נו?
  אז מה?
  נצא נגד כל העולם למבצע בלינצ'ס?

  (אתמול (רביעי) פרסם משרד השיכון מכרזים לבניית 1,500 יחידות דיור, כתגובה לממשלת האחדות הפלסטינית. http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2340901 ).

  אם זה לא היה נוגע בחיים שלנו, אם לא היה מסכן את כולנו מיידית – אפשר היה לשמוח לאידה של הממשלה ההזויה שלנו ולעומד בראשה.

  אבל את המחיר אנחנו משלמים. יום יום.
  וזה מתחיל בירושלים.

 13. אל, אל, אל - יתהלל חוגר כמפתח. מבצע בלינצ'ס בדרך. :

  טוכולסקי "שלטון הלא מתאימים"
  טוכולסקי "למנוע את ההרוגים הבאים"
  http://www.blacklabor.org/?p=54881

 14. וגם לחזבאללה :

  זה פשוט לא יאומן. הגורם לפעולת החיסול (ע"פ התפיסה האסטרטגית הישראלית המקובעת), מתהפך עלינו והופך לתוצאתו.

  ישראל הרשמית שותקת.
  הפרשנים מדברים:
  "גורם ביטחוני ישראלי מסר מוקדם יותר היום לסוכנות הידיעות הצרפתית כי ישראל ביצעה תקיפה אווירית נגד "גורמים טרוריסטיים" שתכננו לבצע פיגועים נגד ישראל". http://news.walla.co.il/item/2820982

  האם סיכלה ישראל התארגנות אסטרטגית לפתיחת קו חם לאורך גבול רמת הגון
  או
  רק הכשירה אותו???

  גורמים לבנוניים רלבנטיים מציגים את ההתקפה כ-
  חיסול הסכם הפסקת האש בגולן,
  והתרת פעולה נגד ישראל מגבול רמת הגולן.

  זו התגובה הראשונה של ציר חזבאללה, סוריה, איראן – חשבתם שתחסלו לנו אנשים ויהיה לכם שם שקט?
  להיפך, להיפך,
  עכשיו נתתם לנו רשיון לפעול.

  נו, כן, לא שחזבאללה צריך רשיונות מישראל, אבל אם נותנים, למה לא לקחת?

  אם מזמינים אותך רסמית, למה לבוא בהתגנבות?

  חזבאללה בכל זאת צריך לתת מפעם לפעם דין וחשבון לציבור שלו בפרט ולציבור הלבנוני בכלל.

  גם במערכת הבינלאומית צריך לדעת לשחק שח.
  ונתניהו נמצא כל הזמן בדף הלא נכון של הספר.

  שאלה לא פחות חשובה – מי באמת קובע את התפיסה האסטרטגית הישראלית והאם יתכן שנתניהו הוא רק היחצן.

  במבחן לאורך זמן שיטת החיסולים לא יעילה , במקרה הטוב. ומשחקת לידי הצד השני במקרה הפחות טוב.
  ישראל משתמשת יותר מדי בכוח ופחות מדי במוח.

  זה בערך כמו להעיף את הכלים מלוח השחמט כשהשחקן השני מעצבן אותך.
  ואתה מעיף כי אתה יכול להעיף. מה יהיה אחר כך?

  או שהפריץ ימות (במקומו מגיע מישהו מסוכן יותר)
  או שהכלב ימות (כנ"ל).

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  "ואז מה? נצא גם נגדם למבצע?"

  ח"כ נחמן שי: "אנחנו נלחמים באמריקה ואירופה, עם מי נישאר בסוף?"
  http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-522582?utm_source=mivzak&utm_medium=cpc&utm_campaign=start

 16. מצעד האיוולת :

  איילת שקד ושלושת מעגלי האיוולת: ""עכשיו זה כבר כולל גם את האמהות של השאהידים, ששולחות אותם לגיהינום בפרחים ונשיקות. הן צריכות ללכת בעקבות בניהן, אין דבר צודק מזה. הן צריכות ללכת, וגם הבית הפיזי שבו הן גידלו את הנחש. אחרת יגדלו שם נחשים קטנים נוספים". איוולת חסרת אחריות כזאת - מקרקעת את כל כוחות צה"ל.

  ביולי 2014 פרסמה איילת בספר הפנים שלה פוסט שאורי אליצור כתב וגנז 12 שנה לפני כן.
  וכה כתוב שם בין השאר: ""עכשיו זה כבר כולל גם את האמהות של השאהידים, ששולחות אותם לגיהינום בפרחים ונשיקות. הן צריכות ללכת בעקבות בניהן, אין דבר צודק מזה. הן צריכות ללכת, וגם הבית הפיזי שבו הן גידלו את הנחש. אחרת יגדלו שם נחשים קטנים נוספים".

  הסלע הזה שהטילה השקץ לתוך המים גרם נזקים בשלושה מעגלים:

  א. המעגל הפנימי:
  א1. תדלוק הקנאות, ההסתה, ופעולות הפרובוקציה בחוגי הימין. גם אחרי שהסירה את הפוסט הוא המשיך לרוץ ברשתות ימניות.
  א2. הגברת השנאה הפנימית, בין יהודים לבין עצמם ובין יהודים לערבים.

  ב. המעגל החיצוני:
  ב. הפוסט הזה התפשט ברחבי העולם כמו אש בשדה קוצים ותדלק את הביקורת נגד ישראל בכלל ונגד הממשלה בפרט.

  ג. החטא ועונשו
  שקד במינויה לשרת המשפטים, קיבלה פרס על הנזק העצום שגרמה.
  אם לפי כן עוד אפשר היה לטעון שהיא אמנם חברת קואליציה, אבל מסיעה קטנה, עכשיו משנבחרת לתפקיד שרת המשפטים – הופעלו שוב המנועים וכעת הפוסט הקורא "עכשיו זה כבר כולל גם את האמהות… הן צריכות ללכת", מופץ שוב בעולם כהוכחה לכך שלא מדובר באיזה אמירה הזויה מזוית רחוקה של הדמוקרטיה הישראלית.
  הנזק מכפיל ומשלש את עצמו.

  אחרי שחוללה בחוגי הבית שלה את הציפיות על האמהות שצריכות גם הן ללכת – לא יועילו דברי המתיקות שלה על העדר האפשרות לבצע, בגלל החוק הבינלאומי. אמרה זאת בפרצוף של הבובה זהבה, ועצב דק משוך על פניה.

  אין צורך להסתבך בקורי הדקויות המשפטיות –
  לפנינו עוד המחשה טיפוסית להתנהלות יהירה, מטופשת, מתלהמת, חסרת בגרות וחסרת אחריות שחוסמת מפני המדינה הזאת כל אפשרות להתקדם כ"גדולים" בשדה המסוכן של המציאות הבינלאומית, אזורית, מקומית.

  בין בל"ד לשקץ – האחרונה מספקת שירות הרבה יותר טוב לנסראללה.

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  החלטה 2334

  נו, אז נצא גם נגדם למבצע?
  לפי ההשתלחות של נתניהו הערב –
  בהחלט בא בחשבון.

  "כבר עכשיו הוריתי להפסיק מימון של כ-30 מיליון שקל לחמישה מוסדות שונים של האו"ם".

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.3170676?from=start.co.il

 18. נו? :

  זה פה לא נכנסות תגובות באנגלית?

 19. נו? :

  https://www.un.org/sg/en/content/sg/statement/2016-12-23/statement-attributable-spokesman-secretary-general-adoption-security

 20. נו? :

  ולעומת זה

  התגובה לא קולטת את הטקסט.
  מלחמת נתניהו באו"ם מתחילה לשאת תוצאות?

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  זה אמיתי?

  בעקבות ההצבעה באו"ם, זימן רה"מ שורת שגרירים לשיחות הבהרה, ביטל פגישות עם ראשי ממשלה וביקש מהשרים להימנע מטיסות למדינות שהצביעו נגד ההתנחלויות
  http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-568076?utm_source=mivzak&utm_medium=cpc&utm_campaign=start

 22. מיכאל לינדנבאום :

  השרים בחרדה.כבר לא יוכלו לטייל בעולם????

  השרים בחרדה.כבר לא יוכלו לטייל בעולם????
  לא לאמריקה ,לא לני-זילנד ,לא לאירופה……איזה מסכנים!כואב הלב!

  כל הקומדיה הזאת מזכירה לי את השחקן היהודי-בריטי הבלתי נשכח פיטר סלרס בסרטו "העכבר ששאג".
  כל הסימנים שנשלח אלינו פסיכופת כדי לחסל את המפעל הציוני ואת מדינת ישראל.

 23. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  וזה אמיתי

  דיווח: ישראל החליטה להשהות את יחסי העבודה עם כל המדינות שהצביעו בעד ההחלטה כנגד ההתנחלויות

  ערכתי לאחרונה בתאריך 26.12.16 בשעה 22:03 בברכה, ram

  לפי מקור ברשת החדשות 'CNN', ישראל החליטה להשהות את יחסי העבודה עם כל המדינות שהצביעו בעד החלטה 2334 כנגד ההתנחלויות במועצת הביטחון של האו"ם.
  המדינות כוללות את בריטניה, צרפת, רוסיה, סין, יפן, אוקראינה, אנגולה, מצרים, אורגוואי, ספרד, סנגל וניו-זילנד.

  כחלק מהסנקציות הדיפלומטיות, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ייפגש עם אף שר חוץ של המדינות הנ"ל ושגריריהם לא יתקבלו במשרד החוץ"

  http://rotter.net/forum/scoops1/370935.shtml

 24. מיכאל לינדנבאום :

  "שברו את הכלים,ולא משחקים"

  הפסיכופת חוזר לילדות,ול"ברוגז" הילדותי.

  עם ישראל מעריץ ילד מגודל.

  מה זה אומר עלינו?עם הבחירה?

 25. שמעון חלמיש :

  מידע שגוי: החלטה 242 לא מכירה בקו הירוק כגבול !

  זו טעות שחוזרים עליה שוב ושוב כדי שיחשבו עליה כאמת, בכדי לגרור את ישראל מערבה לכיוון הים.
  אבל ב 242 לא מדובר כלל בקו הירוק . מדובר כזכות ישראלית לגבול בר הגנה . מי שאוהד את קיומנו יבאר זאת כקו שאליו הגענו בתום ששת הימים.

 26. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שמעון חלמיש מטעה בגדול - האם בכוונה וביודעין?פינוי כוחות מזויינים ישראליים מטריטוריות שנכבשו במסגרת הסיכסוך האחרון;

  שמעון חלמיש מטעה באופן גס מאוד.
  יש לקרוא את ההחלטה המדברת על :
  "פינוי כוחות מזויינים ישראליים מטריטוריות שנכבשו במסגרת הסיכסוך האחרון;". (במסמך הצרפתי "מכל הטריטוריות" ושני הנוסחים מחייבים).
  את הטריטוריות הנ"ל מסמן הקו הירוק.
  את הקו הזה מסמנת הקהילה הבינלאומית בעקביות עד היום כולל בית המשפט בהאג, ר' קישור למעלה.

  תנאי הנסיגה מופיעים במסמך
  https://www.knesset.gov.il/process/asp/event_frame.asp?id=9

  שמעון חלמיש מבלבל בין גבולות הנסיגה לבן תנאי הנסיגה.

  לא נראה שהוא טועה בתמימות.

 27. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לא יאומן עד היכן מוכנים אנשי ימין להטעות, לבלבל, לערפל, לקרוץ וכו'.

  .

 28. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תיקון לקישור השני בתגובה 8

  תיקון לקישור השני בתגובה 8
  Legal Consequences of the Construction of a Wall in the Occupied Palestinian Territory

  http://www.icj-cij.org/en/case/131

  מקווה שהפעם יתפוס

 29. נעמי :

  "מצד שני, כשאין פגיעות רבות בנפש, נרתעת הממשלה מכניסה למלחמה שתגבה קרבנות על בטוח . כל התמהמהות של הממשלה, יוצרת כעס בציבור ומכרסמת בכוח ההרתעה הישראלי, מגבירה את הבלבול, שיוצר הסלמה פנימית ישראלית ודוחק אותנו להגיב בפינה שבה מחכה לנו החמאס.

  עכשיו מסתבר שבשביל זה מספיק עפיפונים בוערים.
  ואל תגידו שלא אמרנו את זה.

 30. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  האתגר של צעדת השיבה

  http://on-the-left-side.org.il/%D7%94%D7%90%D7%AA%D7%92%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%A6%D7%A2%D7%93%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%94/

  שלמה גזית

 31. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הפעם זה אפילו לא קטיושות וקסאמים ולא מנהרות - שנגם מוציא צה"ל מיליארדים. הפעם זה פשוט טיארות

  "למשוואה הבלתי אפשרית הזאת מכוונים העפחפונים. שהרי אי אפשר להגיב עליהן בשוויון נפש, ומצד שני, כשאין פגיעות בנפש, נרתעת הממשלה מכניסה למלחמה שתגבה קרבנות על בטוח . כל התמהמהות של הממשלה, יוצרת כעס בציבור ומכרסמת בכוח ההרתעה הישראלי, מגבירה את הבלבול, שיוצר הסלמה פנימית ישראלית ודוחק אותנו להגיב בפינה שבה מחכה לנו החמאס".

  עשר שנים ואיש לא לומד כלום?
  לא בדיוק – החמאס לומד.
  הם מזהים את הרקב בחברה הישראלית, את המלחמה הפנימית והבינו שבהשקעה ממש נמוכה אפשר להשיג תוצאות מבחינתם.

 32. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אבו עלי

  http://rotter.net/forum/scoops1/535776.shtml?utm_source=start.co.il&utm_medium=desktop&utm_campaign=flashes

  מסמך פרדה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.