חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק סינון תכנים באינטרנט: אזהרה אחרונה

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 28.02.08 1:16

ההצעה להגבלת השימוש באינטרנט עברה בקריאה ראשונה. יהונתן קלינגר לא מסוגל להירדם, אז הוא כותב לחברי הכנסת מ"קדימה-גמלאים" וממפלגת העבודה שהצביעו בעד החוק. ולקינוח – הפגנה ודבר שירה

חברי כנסת נכבדים,

אם קיבלתם דואר אלקטרוני זה, ככל הנראה הצבעתם בעד הצעת החוק של ח"כ אמנון כהן לסינון תכנים באינטרנט שעברה היום בקריאה ראשונה. ככל הנראה מכתב זה ימצא את עצמו נופל על אזנים ערלות אך אני מוצא שזו מחויבותי האחרונה להזהיר את נבחרי הציבור שלי מפני ההשלכות והסכנות שעשויות להיות לחוק זה. לכן אני, כאזרח מודאג, בלוגר, חוקר והורה בעתיד (אי"ה) פוננה אליכם.

הצעת החוק 892 הינה הצעת חוק מסוכנת לציבור הבוחרים לא רק עקב השלכותיה על צנעת הפרט ועקב ניהול רשימות שחורות של אזרחים כפי שידרש אם ייושם החוק; הצעת החוק מסוכנת גם בעקבות הכנסתו של מערך מרכזי לחסימת אתרים שעשוי להוות סכנת אבטחת מידע רצינית לכל הגולשים בישראל ולפגוע בחווית הגלישה, הדוגמא הפקיסטנית מהשבוע היא רק דוגמא אחת.

אם הצעת החוק תתקבל, כל גולש ישראלי, בין שיבחר בסינון ובין שלא, יהיה כפוף לצנזורה בפועל עקב מה שנקרא "השלכות רוחב". אחת מהשלכות אלו תהיה הבחירה האידיאולוגית של צנזורה של פלטפורמות בלוגים במלואן, מה שיפגע בחופש הביטוי של מאות אלפי ישראלים שמחזיקים בלוג משל עצמם. נכון להיום, אין כל דרך בה ניתן להבחין בין שני בלוגים שונים שמתארחים על אתר בלוגים אחד; חוסר היכולת להבחין יגרום לכך שמערכות בלוגים שלמות יסוננו על ידי המסננת, או שיעדיפו לא לקבל לאכסנייתם בלוגים המיועדים למבוגרים כדי לא לחסום את כל המערכת עקב בלוג אחד (לקריאה נוספת).

במקביל, עלינו להזהר ממדרון חלקלק שעשוי להתרחש, בו תהיה חסימת יתר לתכנים כמו בשאר מדינות העולם שמסננות תכנים. נכון להיום, רוב המדינות שמסננות תכנים מסננות גם אתרי אינטרנט שמסבירים כיצד יש לעקוף את מערכות הסינון, כמו גם אתרי אינטרנט שקוראים להפלת המשטר שמסנן תכנים.

לבסוף, ואולי בעקבות הלחצים שמופעלים לאחרונה לסייע לילדים שאובדים באינטרנט; אל תשכחו שסינון התכנים באינטרנט אינו אומר שילדי ישראל יחונכו כעת לא למסור את פרטיהם לזרים, לא יחונכו לשמור על עצמם ולא יוכלו לדעת מה לעשות כאשר הם מוטרדים על ידי זרים בצ'טים. את זה אמר כב' שר התקשורת אריאל אטיאס כשהתראיין אצל רזי ברקאי ואמר בעצמו כי סינון האינטרנט לא יעצור את הפדופילים (לחצו כאן לשמוע את ההקלטה)

ביום שישי הבא (07.03.2008) יפגינו חברי ואני כנגד הצעת החוק, אני מקווה שאתם, כמחוקקים, תתייצבו עמנו לאחר שתקראו ותשנו את עמדתכם בנושא. (נייר עמדה מלא בנוגע להצעת החוק)

שלכם,
יהונתן קלינגר.
תל-אביב.

מכתב זה נשלח גם לאתר עבודה שחורה שדואג לקשר בין נבחרי הציבור לבוחריו ועוקב אחרי פעילות פרלמנטרית.

***

"לא הרמתי את קולי
בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים,
אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט,
ואז הם לקחו את היהודים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי,
ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי,
ואז הם לקחו את הקתולים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי,
ואז הם לקחו אותי,
אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני."
(מרטין נימלר)

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.