חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אומרים לנו שיש מס אחר

אולמרט ציווה, והפליטים נעצרו ללא הבחנה

נושאים זכויות אדם ב 26.02.08 6:05

אלישבע מיליקובסקי מסכמת יום רע עבור הפליטים בתל אביב. בעקבות הידיעות על מספרי הפליטים הנכנסים לישראל הורה ראש הממשלה על מבצע מעצרים. וכרגיל בארצנו, לא ברור אם לתוצאה אחראי הדרג המדיני או הדרג המבצע – המשטרה


היום בשעות הבוקר משטרת ההגירה הגיעה לגן לווינסקי (ליד התחנה המרכזית בת"א ובאזור של המקלטים). באותה שעה היו בגן עשרות פליטים אשר הגיעו למקום לבקשת האו"ם בכדי לקבל את הניירות המעידים כי הם בתהליך בקשת מקלט בישראל (נציגי נציבות האו"ם לפליטים לא ידעו כי אמורים להתבצע מעצרים). שוטרי משטרת ההגירה העלו בכוח את האנשים על האוטובסים ולאחר מכן נכנסו גם למקלטים ברח' הר ציון, ברחוב מטלון וברח' לווינסקי ולקחו משם עוד פליטים.

הסיפורים של הפליטים כשראיתי אותם לאחר מכן היו די מזעזעים. במקלט ברחוב הר ציון הפליטים התחבאו מתחת למיטות כדי לנסות להסתתר מהשוטרים. בסה"כ נעצרו כ-200 פליטים (מתוכם גם 20 נשים וכמה נערים מתחת לגיל 18) כשלרבים מהם יש מסמכים המורים כי הם מבקשי מקלט (מסמכים אשר עד כה שימשו הגנה ממעצר…). הפליטים נלקחו למשטרת ההגירה בחולון. לאחר מכן , פליטים בודדים שוחררו ורובם הועברו לבתי הסוהר מעשיהו וקציעות ולמתקן הכליאה של משטרת ההגירה בחדרה.

לא ברור מהי המדיניות שעל פיה הוחלט מי משוחרר ומי מועבר לכלא. בהתחלה חשבנו שכל מי שיש לו אשרת עבודה (דארפורים בעלי א'5 או אריתראים בעלי ב'1 ) ישוחררו ושכל מי שיש בידיו רק מסמך הגנה מהאו"ם ייעצר. אבל לא. בצורה שרירותית שוחררו אנשים ללא אישורי עבודה ונלקחו לכלא אנשים שיש בידם אישורי עבודה. בהמשך היום נודע לנו שהמעצרים לא התרחשו רק במקלטים. פליטים נעצרו גם בדירות ובמקומות עבודה בת"א, רעננה וירושלים.

מדיניות מעצרים חדשה זו היא תוצאה של ישיבת ממשלה שהתקיימה אתמול, ישיבה בה אולמרט אמר כי "אסור לאשר מצב בו הם לא נכלאים". אולמרט הוסיף ואמר כי יש להקל בהוראות הפתיחה באש על המסתננים אשר מנסים לחצות את הגבול.

עוד על ישיבת הממשלה בכתבה שהתפרסמה ב"הארץ"

כתבה ב"הארץ" על אירועי היום

פירסום באתר משרד ראש הממשלה בנוגע בטיפול ב"מסתננים"

שיהיו חדשות טובות
אלישבע

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

 1. אהרן לוינשטיין :

  לא סוגרים את הגבול עם מצרים והפליטים זורמים לישראל.
  לאחר מכן מסתבר שהגיעו לפחות 20000 ואז נכנסים לפאניקה.
  הספין – שימוש במשטרת ההגירה שעוצרת פליטים שקיבלו היתר שהיה ממשרד הפנים. זאת אומרת שאהוד אולמרט מנסה להמשיך את היחצנות הנבובה על דעת הקהל שרגילה לאכול את הלוקשים.
  הפתרון – סגירת המעבר החופשי בגבול עם מצרים ומניעת כניסה של סמים, נערות ליווי, אמל"ח, ופליטים.
  המצב הקיים – ממשלת ישראל והעומדים בראשה בורחים מתפקידם להגן על גבולות המדינה להגן על גבולות המדינה ומפקירים את
  אזרחיה לתופעות של סמים זנות ומהגרי עבודה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.