חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ערן בן ימיני, יו"ר התנועה הירוקה, מתפטר

נושאים חדשות, פוליטי ב 31.10.10 6:08

בעקבות החלטתה של ועידת התנועה הירוקה להתמקד בהיבט הסביבתי על חשבון ההיבט הכלכלי והמדיני, מודיע יו"ר ומייסד התנועה, ערן בן ימיני, על התפטרותו, במכתב לפעילים

חברים וחברות יקרים, שותפי לדרך!
בשלוש שנים האחרונות הובלתי את התנועה הירוקה מהיווסדה, דרך מערכת בחירות ארצית שנכפתה עלינו בהתרעה קצרה והמשך בביסוס המפלגה ומוסדותיה לאחר מכן. בכל השנים הללו הובלתי תפיסה בה אני מאמין בכל ליבי כי הנושאים החברתיים, הסביבתיים, המדיניים והתרבותיים כרוכים אחד בשני וכי עלינו כמפלגה לתת מענה הולם ורהוט לכל אחד מהם ואין לנו אפשרות להיות חדים בתחום אחד ועמומים בתחום אחר.
בועידת המפלגה האחרונה העמדתי את דרכי ואת תפיסת עולמי, ביחד עם עוד שלוש הצעות של חברים אחרים במפלגה, לבחירתכם. לצערי הבעתם אי אמון בה. במקומה נבחרה דרכו של ידידי פרופ' אלון טל המגמישה את עמדות המפלגה (בעיקר בתחום המדיני) ובכך אולי מאפשרת מקום רחב יותר למגוון של דעות ואנשים במפלגה.
מתוך הכרה כי במפלגה דמוקרטית הצבעות הועידה משקפות את רצון החברים, קיבלתי החלטה לאחר הועידה ותוצאותיה כי עלי להעביר את סמכויות יושב ראש המפלגה לפרופ' אלון טל (כיום מספר שתיים בהנהגה וממלא מקומי) אשר ישמש כיושב ראש המפלגה דה פקטו עד אשר יתקיימו בחירות להנהגה, על מנת לאפשר לו לקדם בצורה הטובה ביותר את הדרך בה בחרה הועידה. חשוב לי להבהיר כי אין בהחלטתי משום התנערות מאחריותי כלפי המפלגה אלא להיפך, החלטה זו הבשילה לאחר שהבנתי שכיושב ראש אינני יכול להוביל דרך אחרת מדרכי, וכי האדם הנכון ביותר להוביל את הדרך שנבחרה הוא ידידי אלון טל אשר יזם אותה.
אינני עוזב את הנהגת המפלגה ואני נשאר חבר הנהגה פעיל ונאמן למפלגה.
אלון ידידי עמד לצידי כאשר הובלתי את המפלגה על פי דרכי, הוא עשה זאת מתחילת הדרך ולכל אורכה. כך גם אני מתכוון לעמוד לצידו ולתמוך בו.
כל התורה הסביבתית יכולה להילמד על רגל אחד דרך המושג "נחלת הכלל", נחלת הכלל הם כלל הנכסים המשותפים שלנו בין אם זה הון טבעי, הון חברתי או הון תרבותי. ההגדרה הטובה ביותר לנחלת הכלל היא: כל מה ששייך לכולנו אבל לא שייך לאף אחד. כך אני מרגיש כלפי התנועה הירוקה, התנועה הירוקה היא נחלת כלל חבריה, פעיליה ותומכיה, התנועה הירוקה היא אמצעי הטוב ביותר לפעול לטובת נחלת כלל רחבה וחשובה ממנה, החברה הישראלית.
אני מאחל לאלון ולכל המפלגה בהצלחה בדרך החדשה !
שלכם
ערן בן ימיני
חבר הנהגת התנועה הירוקה

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , ,

25 תגובות

 1. רונית :

  לא לירוק צר

  הצטרפתי והזדהתי עם דרכה של התנועה הירוקה בגלל תפיסת העולם הרחבה.
  אם אלון מייצג את התפיסה החדשה של התנועה הירוקה לא אוכל להמשיך ולתמוך בה.

 2. לקסי :

  http://www.blacklabor.org/?p=23111

 3. אבי :

  והנה הלכה התנועה הירוקה כתקוות השמאל החברתי. מה שהתחיל כתנועה סביבתית שלא מזניחה את הפן החברתי והמדיני ושקיווינו שאולי אף נוכל להזיז אותה יותר שמאלה לכיוון אדם יותר, התבררה כשכפולה של מפלגת הירוקים. עוד "קדימה" סביבתית

 4. ק. טוכולסקי :

  ופרופ. טל יוכל לקבל שריון בעשיריה השנייה של קדימה.

 5. איציק יאפ :

  חבל, אחרי כל הדיונים שנעשו פה הנסיונות לשכנע לגבי הרלוונטיות והכוח של התנועה הירוקה, עכשיו השתכנעתי בדיוק בהיפך.

  את הקול שלי נתתי לתנועה הירוקה בגלל מה שערן מייצג. לגבי השאר… נו, אולי במפלגת העבודה יהיה יותר טוב. אה….

 6. עמית-ה :

  אני חושב שאין שום דרך להנהיג מדיניות ברת-קיימא כאשר הכלכלה עובדת ע"פ התאוריה הליברלית/שוק חופשיסטית.
  הדרך היחידה היא ניהול הכלכלה באמצעים דמוקרטיים (ע"י הציבור/הכנסת/הממשלה) שפירושה מדיניות סוציאליסטית.

 7. מיכאל קורדובה :

  התנועה הירוקה החליטה על התייצבות במרכז המפה הפוליטית מדינית ולא זונחת את הסוציאל- דמוקרטיה. שוב אתם מנסים לסלף דברים אבל זה כבר פחות ופחות אכפת לי. בכלל, הזמן לדבר מעמדה של התנועה הירוקה בהשוואה לכל המפלגות האחרות צריך לעשות אחרי הבחירות להנההגה מי בכלל מבטיח שיהיה החלפת הנהגה וגם אחרי החיבור שאם יצליח בכלל עם מפלגת הירוקים. במידה ושני הדברים הללו יקרו התנועה הירוקה שתכלל את כל הפוליטיקאים הירוקים תהיה מפלגה שיהיה לכם הרבה יותר קשה להסתלבט עליה. לכל יחצני העבודה כאן. כדאי שתתעסקו יותר במה שקורה לכם במפלגה המתפוררת כל עוד יש שם את שלי שיכולה להציל אותה. בנוגע לקדימה. אני לא בטוח שאם התנועה הירוקה תקבל 4 מקומות מחבירה עליהם זה יהיה רעיון כל כך רע. יכול להיות שהתנועה הירוקה היא שתציל את קדימה חסרת האידיאולוגיה. אחרי הכל רוב האנשים שרוצו להצביע לתנועה הירוקה והצביעו בסוף לקדימה רק כדי לחסום את ביבי יעשו זאת שוב ועבלי לחושב פעמיים עם רווח כפול.
  עמית- אל תקשיב לשקרים כאן, תגלוש לבלוג הפעילים של התנועה ותראה שאכן הדרך היחידה היא דרכה של התנועה בדיוק כמו שאתה אומר.

 8. רמי :

  לא ברור למה ערן בן ימיני נשאר בהנהגה?

  1. הוא שהוא נגד עמעום המסר בתחום המדיני.
  2. הוא אומר העמעום הזה נועד לקבל יותר קולות

  נשאלת השאלה מי היא התנועה הירוקה? מפלגת שמאל שמתחפשת למפלגת מרכז? או מפלגת שמאל ששינתה את דעותיה?

  אם היא מפלגה מתחפשת אז מה עושה בן-ימיני שמאמין ביושרה לציבור הבוחרים?

  אם היא מפלגה ששניתה את עמדתה מה עושה בן-ימיני בהנהגה שלה? אם הוא יהיה ח"כ איך הוא יהיה יכול ליצג דעות שאינן דעותיו?

  ההרגשה שלי התנועה הירוקה היא מפלגה מתחפשת, ולדעתי הציבור קולט מפלגות כאלו והן לא יזכו לאמון.

 9. מיכאל לינדנבאום :

  לידינו הירוקים,
  כפי שאמר עמית לפני, רק מדיניות סוציאליסטית שרואה את טובת החברה לפניה ולא האינטרסים האגואיסטים של האוליגרכים ,היא שתביא את השינוי הירוק ההכרחי.

  ומי שיביא השינוי המיוחל זה רק שלי יחימוביץ!
  מי שחפץ בחברה צודקת יותר וירוקה יותר, ילך בעקבות הלפיד הגדול המאיר בחשכה—המנהיגה שלנו שלי יחימוביץ.
  בהנהגתה ,,העבודה" תהיה אופרה אחרת לגמרי.

 10. עדן ב. :

  לרמי,
  התנועה הירוקה היא התנועה שתפישת עולמה היא הקיימות (sustainability).
  תפישת העולם הזו היא למעשה מתקדמת בהרבה מהמחשבה הכלכלית-חברתית ה"מסורתית" על כיווניה – מקפיטליזם ועד קומוניזם דרך ס"ד. זו גם הסיבה שלא פשוט לקטלג אותה חד-משמעית על הסקאלות בין ימין ושמאל – חברתי ומדיני (אם כי הטווח בין מרכז לשמאל הוא סביר בהחלט).
  לכן זה מאוד לא הוגן לייחס "התמרכזות", "שינוי עמדות" ו"התחפשות" לתנועה הירוקה.
  בכל תנועה בד"כ יש עליות ומורדות ופה ושם אי הסכמות, אך הדרך הנ"ל ברורה לנו, ומי שאינו מבין אותה מוזמן לקרוא על תפישת העולם הנ"ל ב-ecowiki, במאמר קודם שפרסם כאן דרור רשף (http://www.blacklabor.org/?p=22931) או בכל מקום אחר.

 11. אופק :

  הסיבה שערן נשאר בתנועה

  לפחות להבנתי, היא שחרף המלל האבסולוטיסטי כאן בתגובות, התנועה הירוקה לא הפכה בן-ליל מ"חד"ש לקדימה"; ראשית כי היא מעולם לא היתה חד"ש (אפילו שהצעירים שהצביעו לה מעידים שהתלבטו בינה לבין חד"ש), ושנית כי גם עכשיו היא רחוקה מאד מקדימה (ואגב, כבר בבחירות המתלבטים המבוגרים של הירוקה התלבטו בינה לבין קדימה). לתנועה הירוקה תפיסת-עולם רחבה לגבי חברה, כלכלה, סביבה, שלום (מול שכנינו ובתוכנו), ודמוקרטיה. חלק מההליך הדמוקרטי משמעותו שלפעמים דרך אחת גוברת על רעותה, ולפעמים אפילו היו"ר והמייסד מגיע רק למקום השני. אבל התנועה הירוקה שהכילה קודם את ערן ואת אלון, תכיל עכשיו את אלון ואת ערן; ותמשיך לקיים דמוקרטיה מפלגתית, ולקדם דמוקרטיה ארצית, ותיבנה מכל חילוקי הדעות הללו. אין שום טעם (ולדעתי ערן מבין זאת) לעזוב מפלגה דמוקרטית לטובת מפלגה דמוקרטית פחות ממנה כי היא מציגה רגעית מועמד חביב יותר, כשם שאין טעם להתפצל מפלגת שמאל כי היא "לא מספיק מקדמת את איחוד השמאל".

  במילים אחרות – לנשום עמוק, עוד לא נחרב העולם.

 12. איתי :

  המשפט "טלו קורה מבין עיניכם" שהופיע כאן בהקשר לויכוח קדימה-עבודה, רלוונטי גם למבקרי הירוקה.

  אם אתם מצביעי חד"ש – אין ספק שאתם בשמאל אמיתי, שיש בו גם ירוק אמיתי, אך ההצלחה של המפלגה שלכם בעשורים האחרונים במגזר היהודי קטנה אפילו מזו של הירוקה+מימד אחרי קמפיין של כמה שבועות אז שבו בשקט.

  אם אתם מצביעי מרצ – לרדת על הירוקה ממש לא חוכמה, כל עוד לא מצאתם פתרון לבריחה הכרונית של האלקטורט המסורתי שלכם (אשכנזי-בורגני-אקדמי) לשינוי ואח"כ לקדימה, ואתם לא עושים רבע צעד בפנייה לאלקטורט אחר (מזרחי, רוסי, מסורתי…).

  אם אתם מצביעי עבודה – נו באמת.
  אפילו מפלגת נישה שנאמנה לירוק ומסתפקת במצע מדיני עמום נוסח "שתי מדינות לשני עמים" זה הרבה יותר טוב ממפלגה עם מצע שבו מתייחסים להכל – מדיני, בטחוני, כלכלי, דת ומדינה, אבל בסוף עושים ההיפך ממה שכתוב במצע.

  ואל תנפנפו לי בשלי יחימוביץ'.

  היא אכן מחוקקת מעולה אך במקום שהגיעה אליו מפלגת העבודה אין לה שום יכולת לפקוד עשרות אלפים שיעזרו לה לתקן את המסגרת הזו, וכך היא נותרת שם כשושנה בין החוחים.

  מה הפלא שאפילו הבלוג הרשמי שלה נותן קישורים למאמרים הקוראים לה לצאת ולהקים מפלגה חדשה בראשותה.

  מפלגה סוציאל-דמוקרטית היא ולא קדימה, יכולה וצריכה להיות השותפה הטבעית של התנועה הירוקה בראשות אלון טל, ובלבד שמצעה בציר המדיני ובציר הדתי-חילוני לא יקרוץ רק לשלולית הקטנה שבין מרצ לחד"ש. אני מקווה לראות שם את יחימוביץ', מלכיאור, פרץ, גילאון. אבל כל עוד לא נעשית בתחום הזה כל התקדמות רצינית – לא מלמעלה (החכים) ולא מלמטה, אין גם ל"ציונים האדומים" שום הצדקה להעביר ביקורת על "ציונים ירוקים" כדוגמת אלון טל, כי הוא לפחות עושה. וגם אם הוא ייכנס לכנסת ברשימה עם קדימה זה עדיף על ההווה של ס"ד כמלכיאור סנה
  ונדיה חילו (ועל העתיד הצפוי לעמיר פרץ אם לא יתחולל מהפך בלתי צפוי באמון הציבור במפ' העבודה)

 13. אבי :

  מצד ראשון אתם אומרים שאתם לא קדימה, אבל מצד שני אתם רומזים כל הזמן שאולי יהיה טוב אם תרוצו תחת קדימה או שתשתפו עימם פעולה בשמחה.

 14. אופק בירנהולץ :

  בדיוק. אנחנו לא קדימה ולא חד"ש, ולא נראה לי שנרוץ לא עם קדימה ולא עם חד"ש. אבל אנחנו לחלוטין בעד לשתף פעולה, בשמחה, גם עם קדימה וגם עם חד"ש – וגם עם הליכוד ועם התנועה האסלאמית. כשמחפשים איך לבנות שותפויות ולקדם אג'נדות, אפשר למצוא על מה להתבסס ועל מה לעבוד; כשם שכשמחפשים לנגח ולפסול, מאד קל למצוא פגם אצל כל אחד ובכל מקום.
  אחת המחלות בשמאל, לטעמי (וכנראה שלדעת רבים וטובים גם בעבודה-שחורה), היא הפלגנות וההתעסקות במפריד במקום במחבר. זה אולי טוב לטווח הקצר, כדי לטלטל עוד מתפקד בין מר"צ לעבודה, אבל בטווח הארוך אנחנו בירוקה-מימ"ד מאמינים בחיבורים ושותפויות ושעדיף להתמקד באיך לעבוד יחד. בטווח הארוך זו הדרך לבנות שמאל רחב ומצליח; ואת הביקורות נגדנו בינתיים אנחנו מקבלים ברצון ובאהבה 🙂

 15. דוד :

  מעניין לראות שאיתי מהתנועה הירוקה מאמין שקולות של ערבים לא נחשבים באמת.

 16. נדב פרץ :

  (הביקורת במקומה, אבל איתי לא מהתנועה הירוקה)

 17. רביב נאוה :

  אופק, אם הבנתי נכון, אין יותר דבר כזה "הירוקה מימ"ד". גם כי אין מימ"ד וגם כי התנועה הירוקה החליטה שהיא לא רוצה להיות יותר במשבצת הזאת וזאת זכותה.

 18. אבי :

  הסיפור הוא שגרמו לנו לחשוב שהתנועה הירוקה שונה ממפלגת הירוקים, שסוף סוף קמה לה תנועה אקולוגית-חברתית-שמאלנית אמיתית והיא התקוה של השמאל ולא עוד שכפול של מפלגת הירוקים, אחרת למה בכלל הקמתם מפלגה שונה ממפלגת הירוקים? מה שקרה זה שהתנועה הירוקה הפכה למפלגת הירוקים ואפילו מתאחדת איתה. אז מי שרוצה מפלגה שבשביל חוקים אקולוגים תשתף פעולה גם עם הליוכד שיצביע בשבילה, מי שמחפש אלטרנטיבה שמאלית אמיתית יאלץ לחפש מפלגה אחרת.
  איתי, אתה ממש מאכזב אותי. ציפיתי ממך לקצת יותר ביקורת על המהלך הזה ולא הגנה אוטומטית על כל פעולה של התנועה הירוקה.

 19. מיכאל קורדובה :

  עלק קצת ביקרות. אבי, נו באמת

  מי שלא מבין מדוע הוקמה התנועה הירוקה ומה ההבדל הגדול בינה לבין הירוקים כדאי שיעשה מחקר קטן ברשת.
  יושב הראש של המפלגת הירוקים אינו ירוק כלל ואינו מייצג את התנועה הסביבתית בישראל. הוא קנה את השם הירוקים בכסף ומאז לא משחרר.הוא מנהל מפלגה לא דמוקרטית עם תקנון שמשריין לו את עמדת היו"ר. יש המון פעילים סביבתיים אמיתיים במפלגה שלו פזורים ברחבי המדינה אשר מודעים היטב לדבר אך מאמינים שיום אחד יצליחו להדיח אותו מהכיסא ולשחרר את שם התנועה כדי להחזיר את התנועה הסביבתית לתמוך בהם. זאת הסיבה המרכזית להקמת התנועה הירוקה. זאת הסיבה שרוב ההצבעות הירוקות הגיעו לתנועה הירוקה ורק שליש לירוקים. לתנועה הירוקה יש קשר טוב מאוד עם רוב מוחלט מפעילי הירוקים ולפעמים גם הסניפים נשארו עם שם הירוקים אך בפועל חברים בתנועה הירוקה. יש כאן בעיה גדולה בגלל השם של המפלגה. המילה ירוקים מוזכרת בתקשורת בכל נושא סביבתי למרות שכבר שנים לא עשו שום צעד ירוק ברמה הארצית. תשאלו כל ילד מה זה סביבה הוא יומר לכם הירוקים. אפילו השבוע דב חנין היה בטלויזיה בלילה בתוכנית הזאת שמלמדת ילדים והוא שאל אותם מה אומר להם איכות סביבה ואכן הם אמרו הירוקים. אתם מבינים? יש בן אדם אחד שדופק כאן את כל התנועה הסביבתית בארץ. ועכשיו התנועה הירוקה החליטה לעשות הכל כדי להתגבר על הבעיה הזאת. התנועה הירוקה נשארת תנועה שמאל אבל מתרחקת מהשמאל הקיצוני. זה כל כך נורא? אני צריך להתבייש בזה שאני ציוני? אני שמאלני ציוני סביבתי סוציאל-דמוקרטי. והבית שלי זה התנועה הירוקה. אתם מוזמנים גם

 20. איתי :

  דוד,

  אתה הרי יודע שזה לא מה שהתכוונתי אליו והפניית הדיון לשם (בצורה שבעצם אומרת בנימוס "אתה גזען") היא פשוט התחמקות מלענות לביקורת עניינית.

  הטענה שלי פה ובמקומות אחרים היא שהדבר החשוב באמת אינו להעביר מנדט מפה לשם בין המפלגות שמשמאל לליכוד (כולל כאלה שלא ממש עונות להגדרה שמאל כמו בל"ד הלאומנית ורע"מ השמרנית), אלא לקחת כמה שיותר מנדטים מהגוש של הליכוד וימינה משם (והיה עדיף אם אפשר – מהגוש "קדימה וימינה מכך").

  בשנים האחרונות הולך ויורד % האזרחים הערבים שמצביעים למפלגות יהודיות, ובוודאי שאחוז המצביעים למפלגות *ימין* יהודיות קטן עוד יותר (בימי דרעי הצבעה לש"ס היתה נפוצה, כמדומני שזה לא שרד).

  לכן, כשאנו מדברים על לקיחת מנדטים מגוש הימין, ולא משנה איפה אנו שמים את גבול הגזרה השמאלי של המושג הזה, אנחנו מדברים על מנדטים שמורכבים כמעט לגמרי מיהודים.

  לכן מה שרלוונטי לדיון הוא האם חד"ש מצליחה למכור לציבור מצביעי ימין-מרכז את מרכולתה, כפי שהצליח עמיר פרץ ב-2006 בדגש על בוחרים מזרחים ו(סליחה על ההשוואה) אהוד ברק ב-1999 בדגש על בוחרים רוסים.

  אילו חד"ש היתה מסוגלת לשכנע עשרות אלפי מאוכזבי קדימה-עבודה-מרצ לעבור לשורותיה – גם זה היה בעיני דבר נפלא, אפילו שזה לא היה יוצר בלוק חוסם לממשלת ליכוד. הסיבה – זה היה מכריח את העבודה/קדימה לשבור שמאלה.

  אלא שתהליך כזה אינו קורה אעפ"י שחד"ש מנסה כבר עשורים לחולל אותו, בעזרת קמפיינים שמתמקדים פחות או יותר בדבר אחד: אנחנו שמאל אמיתי והם (בעיקר מרצ) שמאל מזויף. עובדתית, הטענה הזו של חד"ש די נכונה, אבל היא אינה מצליחה לחולל שינוי בכוונות ההצבעה. עבור 99% מהיהודים, להצביע חד"ש זה סביר כמו שיצביעו לנסראללה, ולא משנה כמה יסכים מר ישראלי עם המצע והעשייה אנשי חד"ש בעניין תקציב, מיסוי, התנגדות להפרטות וכו'.

  בשורה התחתונה מתוך המונים של מאוכזבי העבודה-מרצ, הרוב הגדול נוזל אל הימין (הצלחת ליברמן בקיבוצים!) וה"מרכז" (דש, צומת, שינוי, קדימה, גמלאים). חד"ש מקבלת רק פירורים מן האכזבה הזו – הרבה פחות ממנדט.

  אפשר להמשיך ולהפנות את הטענות כלפי חוץ, למשל לטעון שכל האחרים גזענים (במקרים רבים זה גם נכון), או להגיד שהתקשורת הממסדית מדירה את חד"ש מהשיח (זה בטוח נכון), אבל כנהוג במחוזות אידיאולוגיים של "אנשים צודקים"(בימין ובשמאל) – אין שום התבוננות פנימה ולקיחת אחריות מסוימת על הכישלון.

 21. איתי :

  אבי,

  אני לא מגן אוטומטית על התנועה הירוקה, אני מכבד את ההחלטה של חבריה בעניין מיקום התנועה בציר יונים-נצים ומוצא בה מידה רבה של היגיון ביחס לכיוון שמשכו אליו חלק מחברי ההנהגה.

  מיקום בציר הזה כמרכז נוטה שמאלה (בדומה לעם אחד ז"ל) הוא הרבה יותר הגיוני ממיקום שנראה כמו ממוצע של מרצ וחד"ש.

  המקום שבו אני מלא סימני שאלה וחששות ביחס ל"מחנה אלון טל" קשור לציר סוציאליזם – קפיטליזם.
  אם בציר הזה ת"י תתמקם על סוציאל-דמוקרטיה, או "ס"ד לייט" כמובן שאני בעד, וזה מעודד אפשרות של חבירה עתידית ל"תנועה ציונית אדומה" שאולי בע"ה תקום (בראשות פרץ/יחימוביץ/מלכיאור וכו')

  מאידך אם בציר הכלכלי ת"י בהנהגת אלון טל תבחר בעמימות סטייל קדימה, כדי לקרוץ בו זמנית לשוחרי סביבה סוציאליסטים ולשוחרי סביבה קפיטליסטים, בהחלט תהיה לי בעיה גדולה עם זה.

  נ"ב: מדי פעם אני מעיר פה משהו להגנתה של מסגרת שהכותבים כאן נהנים לחבוט בה, לעתים בתערובת של ביקורת עניינית וקנאה צרופה (קדימה, שמאל לאומי, התנועה הירוקה). זה משום שחשוב לי שהמקום הזה יהיה בית לפעילי מסגרות שונות, שיכבדו איש את רעהו למרות חילוקי הדעות. המקום הזה צריך להיות בית למיכאל קורדובה בדיוק כפי שהוא צריך להיות בית לאורי יזהר.

  מיכאל קורדובה (ופעילי ירוקה אחרים, ופעילי שמאל לאומי ופעילי קדימה) לא צריכים להרגיש פה כמו במטווח. בפרט כאשר חלקו הגדול של המטווח הזה מגיע בכלל מאנשים שלא ממש מוצאים בית פוליטי לפי טעמם, או שהבית שלהם רקוב מן היסוד, והם מוצאים נחמה בזריקת רפש באלה שמצאו להם בית.

 22. אופק :

  התנועה הירוקה אכן אינה מאוחדת עם מימ"ד כיום. מאז הבחירות היו מגעים בנושא, שלא צלחו, כנראה מסיבות ענייניות וגם מסיבות פרסונליות.
  דווקא עם הדרך החדשה שנבחרה (קידום חיבורים עם מרכז-שמאל) והיו"ר החדש אלון טל (מולו העליתי את הנושא) גוברים הסיכויים לחיבור מחודש – שהוא אגב הבטחת בחירות ישנה של שתי המפלגות.
  בירושלים, על כל פנים, הפעילים עדיין פועלים במשותף.

 23. אופק :

  והבהרה נוספת/גילוי נאות – אני חבר מימ"ד כבר שנתיים, עוד מלפני האיחוד עם הירוקה, ומאז.

 24. צבי דביר :

  התנועה הירוקה נשארה תנועה ס"ד

  התנועה הירוקה נשארה תנועה ס"ד, ואני לא מבין מדוע יש מגיבים שקשה להם לקבל את זה.

  ההצעה של פרופ' אלון טל מדברת על שלושה עקרונות, שלשניים מהם התייחסתי מפורשות בהצעה שלי:
  * העדפת הדגלים הסביבתיים והחברתיים על פני הדגל המדיני.
  * הגדרת התנועה הירוקה כמפלגת מרכז או שמאל-מתון מבחינה מדינית. חלק מההנהגה הקיימת משך לכיוון "השמאל הקשה", וזאת בניגוד להחלטה קודמת של הוועידה.
  ההצעה של אלון טל כוללת בנוסף עבודה עם אנשי מפלגת הירוקים, אבל זאת החלטה טקטית ולא שינוי דרכה של התנועה הירוקה.

  כתבתי על זה מאמר חדש כאן: http://www.blacklabor.org/?p=23577

 25. צופה מהצד :

  יהי זכרה של התנועה הירוקה ברוך. חבל, דווקא הייתה סאגה מעניינת. אני מציע שלאור המדיניות החדשה, המפלגה תתאחד עם "הירוקים" וצבי דביר יתחתן עם פאר ויסנר

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.