חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קולט אביטל: מהלך זדוני של ביטול הטבות לפריפריות

נושאים פוליטי ב 14.02.08 6:00

האוצר מתכוון לבטל או להפחית משמעותית את הטבות המס שהוענקו ליישובי קו העימות. ח"כ קולט אביטל, בסקירה חודשית, קוראת לחברי סיעת העבודה לא לתת יד לתת יד למהלך זדוני מעין זה, המחליש אוכלוסיות שלמות

עוד לא יבשה הדיו על דו"ח ועדת וינוגרד והפוליטיקה הישראלית משדרת "עסקים כרגיל".
השבוע השתתפה בישיבת הסיעה בכנסת משלחת מכובדת של פעילי המפלגה בצפון, בראשותו של שמעון קמארי, ראשי ערים וראשי מועצות אזוריות, כשבפיהם בשורה קשה על כוונת האוצר לבטל או להפחית משמעותית את הטבות המס שהוענקו בזמנו, בחוק, ליישובי קו העימות.
כך לדוגמא, לתושבי קרית שמונה שעד כה קיבלו הטבת מס של 25% מתקרת הכנסה של 205,000₪ תורד ההטבה ל-10% מתקרת הכנסה של 118,200 ₪.
יש בכך פגיעה חמורה בתושבי ישובים שלא מכבר סבלו קשות ממלחמת לבנון ושלגביהם קיימת הבטחה שלטונית לשקמם. הורדת ההטבה תגרור אחריה בריחה נוספת של תושבים מהפריפריה למרכז. להחלטה מעין זו יש השלכות רבות – שלטוניות, מוסריות, מעשיות; היא משדרת לתושבים שהממשלה מתנערת ממחויבותה לפריפריה ופוגעת בכך בחוסן הלאומי.

המהלך הקשה הזה 'משלים' את ביטול חוקי הנגב שחשפו ישובים בדרום, ובעיקר את באר שבע, לקשיים נוספים. היא מפרה, כאמור, הבטחה שלטונית ונוגדת כל הגיון שבהחזקת משרד ממשלתי לענייני הנגב והגליל.

מפלגתנו, מפלגת העבודה, אינה יכולה לתת יד למהלך זדוני מעין זה, המחליש אוכלוסיות שלמות ונוגד את אינטרס המדינה ולפיכך גם שרינו וגם אנו בכנסת נאבק בכל הדרכים לסיכולו.

ומעניין לעניין: התבשרנו השבוע כי אחרי שהוקם שוב משרד הדתות, תקבל ש"ס מראש הממשלה אתנן נוסף: "הרשות המיוחדת לגיור". כידוע, במגמה להקל על תהליכי הגיור הקים בזמנו רה"מ אריאל שרון מערך גיור במשרדו. למרות העובדה שמערך זה לא הביא לפריצת דרך בתחום, הוא הצליח לזרז במעט את תהליכי הגיור הקשים והמסובכים ממילא.

מדובר בציבור של כ – 400,000 עולים, רובם ממדינות חבר העמים, שהגיעו ארצה במשפחות "מעורבות" כזכאי חוק השבות ואף כי אלה הם אזרחי המדינה בעלי זכויות, עתידם האישי ועתיד ילדיהם לוט בערפל.

מעתה תוענק הזכות הבלעדית לנושא הגיור לרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, המקורב לחצרו של הרב עובדיה יוסף. פירושו של דבר: החמרה.
החלטה זו של רה"מ נתקבלה תוך התעלמות מהבנות על הצורך בהקלות ולמרות הנתונים שמוכחים שאחוזי הגיור עד כה נמוכים.
מדובר, אפוא, בעוד צעד ציני מצדו של מי שמוכן לשלם מחירים לא מבוטלים ע"ח ציבור העולים על מנת לשמור את ש"ס בקואליציה.

צעדים אלה רק ממחישים את הצורך הדחוף הניצב בפני שרינו ובראשם יושב ראש המפלגה, להציב תנאים ברורים להמשך דרכנו בממשלה ובניהם: סיוע רציני לישובים בגליל ובנגב, שמירה קפדנית על שלטון החוק העומד בסכנה לאור ניסיונותיו של שר המשפטים להחלישו ושותפות אמיתי בתהליך המדיני.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.