חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שודדים ומשקרים

נושאים פוליטישוק ב 3.10.10 6:10

הני זוביידה קושר בין הפרטת נכסי המדינה והקרקעות לבין קיפוח המזרחיים בטור שלפניכם.

מאת: הני זובידה

(גילוי נאות הכותב הינו חבר בהקשת הדמוקרטית המזרחית מיום היווסדה ומכהן כיום כחבר בוועד המנהל של התנועה).

בישראל של תחילת המאה ה-21 כבר לא יורים ובוכים, בישראל של תחילת המאה ה-21 שודדים ומשקרים! הם משקרים בצורה כפייתית ומחרידה. סיבות יש למכביר, הם חוששים, הם בפניקה, הם בעיקר מאבדים את ההגמוניה וזה מוציא אותם מדעתם, אז על הדרך בשל החשש מאיבוד שליטה הם החליטו לשדוד את כלל משאביה הקולקטיביים של מדינת ישראל. זה התחיל לפני מספר עשורים, החליטו אז בכמה החלטות תמוהות להפריט נכסי ציבור לידים פרטיות, אך אלו היו ברי חלוף, למדינת ישראל יש משאב אחד מוגבל שללא ניתן לייבא, לייצר או להשיג לו תחליף, הקרקע!

כמובן שהחלוקה של המשאב הינה פוליטי לעילה ולעילה, ומעורבים בחלוקתו אינטרסים רבים. השקרים שנזרקים לחלל האוויר בנושא הינם מדהימים והדיסאינפורמציה הינה כלי מרכזי במלחמה. הנושא עלה לראש הסדר הציבורי בבג"צ של הקשת הדמוקרטית המזרחית, החלוקה האי שוויונית של משאב הקרקע, ושוד הקרקעות הגדול שתוכנן על ידי נציגי הקיבוצים בכנסת. במשך שנים הופלו תושבי "עיירות הפיתוח", אמנם הן היו עיירות אבל כלום בהן לא פותח מלבד הרצליה, לעומת הקיבוצים בסביבתן, אך הפעם היהירות עברה את הגבול, הקיבוצים שבמשך שנים נהנו מקרקע חינם מים ועוד הטבות כהנה וכהנה החליטו שהגיע הזמן לקבל את הקרקע לידיהן. באותו הזמן, נשלחו שמאיים לדירות עמידר חלמיש ועוד חברות ממשלתיות על מנת להעריך את דירותיהן של ויושביהן המזרחיים על מנת "שיוכלו" לרכוש אותן במחיר השוק. התוצאה הייתה החלטה שלא לאפשר לשנות ייעוד קרקע באופן מזורז ובעצם בלשון פשוטה הקיבוצים לא יוכלו למכור את הקרקע לכרישי נדל"ן לבניה וליהנות ממיליארדים שהקרקעות יניבו.

והדבר כמובן חרה לאדוני הארץ, אז בטור, בדה מרקר, מלא בעיוותים ואמיתות חלקיות מוצאת השמאית והמשפטנית נחמה בוגין את האשמים בעליית המחירים של הנדל"ן ואת הבעיות של כל המדינה, בג"צ הקרקעות של הקשת, בשל אותו הג"צ נבלמה תנופת הבניה של המדינה, ועוד שאמר מיני פרפראות ימצאו בכתבה. אך אני היום במצב רוח של פתרונות, אז הנה אחד: הבה ונוציא את הקיבוצניקים מכל האדמות שלנו, ניתן להם בית וסכום כסף קטן לניוד, ואז נחלק את הקרקעות בין תושבי המדינה לפי קריטריונים של זכאות שיקבעו על ידי ועדה ציבורית. כמובן שעל הדרך נפנה את כל הפולשים הלא חוקיים לאדמות, כולל אלו שבנו מבני תעשיה או מרכזי מסחר למיניהם (ארסוף, שפיים, געש ועוד).

פוליטיקה של קרקעות הינה עסק מכניס ומאוד בעייתי, כל עוד על השיח ישתלטו בעלי ההון או עושי דברם או מלחכי הפנכה שסביבם הדברים יוצגו באופן מגמתי ובעייתי, צריך קול אחר בדיון — ואת אלו מביאים הקשת הדמוקרטית המזרחית, האגודה לצדק חלוקתי ועוד ארגונים חברתיים חשובים. חשוב לציין כי הדיון בנושא זה הוא קריטי להמשך קיומן של שכבות הביניים והחלשות אלו בימים אלו ידן אינה משגת דירה, וללא דיור לא ניתן להמשיך להתקיים.

וכמובן שלא ניתן לברוח מנושא החינוך, במכונו של אחד מהגזענים הגדולים ביותר שידעה מדינת ישראל מימיה ראובן פוירשטיין (את כתביו וכתביו של פרופ' קרל פרנקנשטיין ניתן למצוא בספריות השונות לחינוך באוניברסיטאות בישראל), נראה כי נמצאה סופסוף הדרך, האדונים הבינו כי מבחני המחוננות והפסיכומטרי הם תלויי שפה ומוטים תרבותית, העובדה "שכולנו" יהודים אינה משנה עובדה זו! ובניסוי שיערך במכון פוירשטיין, רחמנא ליצלן (האיש טען כי למזרחיים יש יכולות קוגניטיביות נחותות ואין להם כושר הפשטה, וכי לכל היותר יוכלו על ידי חינוך אינטנסיבי להנפיק מהם פועלים פשוטים….), יערך פרויקט חדש שדרכו ינסו לאתר ילדים מחוננים מהקהילה האתיופית תוך התחשבות בהטיה. נשאר לנו רק לחשוב מה היה קורה אם תובנה זו הייתה נוחתת על האליטה כשהגיעו יהודי ארצות ערב לישראל, אולי היינו מצילים כמה דורות של ילדים.

וכמובן לא ניתן מבלי להביא לידיעתם של הקוראים את הראיון המדהים שנערך עם המלך, זהר ארגוב בעיתון החברתי הפטיש ופורסם שוב ב-NRG, זמר מחונן ואיש בעל ראיה חברתית מגובשת ומתקדמת להדהים, מלך אמיתי!

הבלוג של הני

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

36 תגובות

 1. ארז צ. :

  שלום רב,

  קיים קיפוח גדול שנולד עם קום המדינה ואפילו לפני קום המדינה,

  קיפוח עדתי שלצערי הרב ממשיך היום ראו את הנסיעות לפולין של הנוער, רק 20% זוכים להם כדוגמה.

  אבל…

  חייבים לתת לעיירות הפיתוח תנאים זהים לקיבוצים ולמושבים אבל בכל מקרה אסור לנסות לתקן אפלייה על ידי שיתוק שיביא חורבן על המגזרים האלה.

  קיבוץ ברעם ,מלכייה,מושב אביבים, חייבים לקבל אותם תנאי התפתחות כמו שלומי, מעלות.

  אתה מזכיר לי סיפור על מושבניק שמגיע איליו המלאך שליח אלוהים.
  הוא אומר למושבניק כל מה שתקבל שכנך יקבל פי שניים.

  המושבניק ללא היסוס אומר למלאך תוציא לי עיין.

  אם כבר ציינת גיבורי תרבות, הייתי מציין את אהובה עוזרי, וכמובן את אביהו מדינה ברמה אחת מעל ה"מלך" זהר ארגוב.
  אשר היה לו צד אפל מאד באישיותו,
  הורשע על עבירת אונס,ניסיון גניבת נשק משוטר, התמכרות מאד קשה לסמים.

  בברכה, ארז

 2. ק. טוכולסקי :

  הני
  אתה כותב את מאמריך בשליחות משפחת עופר? יצחק תשובה? משפחת שמעון? משפחת נמרודי? או שאתה מספק חינם לבעלי ההון, מכל מוצא תחמושת עדתית מצויינת שמסיטה את הדיון מהעושר שצברו לטובת עיסוק בשד העדתי?
  מאז שיש מאבקים מעמדיים וחברתיים, סוכני התעמולה של שלטון ההון מסיתים את הלא עשירים האחד כנגד השני באמצעות עידוד פלגנות על רקע של קסנופוביה, שנאה בין דתית, שנאה לשונית, ונאה עדתית, אתה בוחר במודע להיות אחד מכלי המשחית של שלטון ההון ביצירת פלגנות במאבק המעמדי.

  גילוי נאות, אני קיבוצניק. הערך של האדמות בקיבוץ שלי הוא אפס נקוב, בקיבוץ שלי יש משפחות ממוצא מזרחי ומשפחות ממוצא אשכנזי ומשפחות כמו שלי שבהן הדור הבא כבר לא יוכל להיות מסומן כמזרחי או אשכנזי כי הוריו (אני ואמו) מוכיחים לעולם שהקשקוש העדתי הוא לא יותר מאשר קשקוש. מזכיר הקיבוץ שלי ויו"ר הוועדה הכלכלית הם בהתאמה ממוצא פרסי וממוצא עיראקי. נו אז?

  הקשת המזרחית הדמוקרטית כמו כל ארגון שבסופו של דבר מייצג לא יותר מאשר גזענות בהדרה שלה כלפי מי שאינם מזרחיים, היא ארגון שעשה נזק רב בעיקר לאנשים ממוצא מזרחי. בג"צ הקרקעות המפורסם פגע בעיקר במושבים חלשים שרוב תושביהם הגיעו מארצות האסלם לאחר קום המדינה. בפריפריה היכן שערך האדמה אפסי ורוב הקיבוצים והמושבים נמצאים (כמו בקיבוץ שלי) זה לא שינה כלום. לקיבוצי הנדל"ן זה גם לא שינה כלום, הם הצליחו למכור את אדמותיהם או להקים באדמה חקלאית מבני תעשייה ומסחר ואיש לא עשה דבר. מי שנפגע היו בעיקר בני מושבים, בחלקם הגדול יוצאי ארצות האסלם, שבאזורים הקרובים למרכז הארץ. לאדמה שלהם היה ערך, אבל לא מספיק ערך בשביל להלחם עליה באמצעות עורכי דין מעולים לקשרים פוליטיים. בקיצור, הקשת המזרחית פגעה בעיקר בבני מוצא מזרחי, אני בטוח שהם לא התכוונו אבל זאת הייתה התוצאה. יותר מכך, הקשת לא הביא שום תועלת לבני עיירות הפיתוח, והקשת הניעה תהליך שהקל על ההפרטה של קרקעות לטובת בעלי הון פרטיים.

  ההערצה לזוהר ארגוב כנביא חברתי מגוחכת, צר לי אבל הבכיינות שלו הייתה לא יותר מאשר קתרזיס ריקני. זוהר ארגוב תמך בליכוד שדפק את העניים והחלשים בישראל יותר מכל מפלגה אחרת, הוא לא בדיוק הצטרף לפנתרים או חבר לצרלי ביטון בחד"ש. הוא היה זמר מחונן לאוהבי הז'אנר לא יותר מזה. גם מי שמתוארים היום כזמרים מזרחיים מדברים על קיפוח ממרומי שליטתם בפלייליסט ומדירות הפאר שהם רוכשים, ככה בונים קהל. המוסיקה המזרחית בכלל הפכה בשנים האחרונות למכשיר המשרת את שלטון ההון, אין דרך אחרת להסביר את הבמה שהיא מקבלת. זה כנראה קשור לתכנים השוביניסטיים ולריקנות הקלילה שמוסיקת הפופ המזרחי מייצרת לרוב.

  זאת אינה הפעם הראשונה שאתה בוחר במודע לדרדר דיון מעמדי ולתת לו גוון גזעני, חבל. נושא אדמות המדינה ראוי לדיון רציני יותר.
  בתור התחלה יש לבחון את כל שימושי הקרקע במדינה לפי צרכים. בתור המשך יש לשמור על יעודי הקרקע, קרקע חקלאית צריכה להשאר חקלאית וברגע שהיא אינה חקלאית היא צריכה לחזור למנהל. כאשר ההחלטה על הפיכתה מחקלאית ללא חקלאית נעשת בניגוד לרצון החוכר צריך לפצותו זה הכל. כשיש אדמות בעלות ערך שנחכרות בידי קיבוץ/מושב והמדינה מעוניינת לשנות את יעודן, מה שכדאי שייעשה הוא שהמדינה תתן פיצוי לחוכר אם הוא מתמש בקרקע לפי יעודה כחוק ותחרים את הקרע בלי פיצוי אם הוא לא משתמש בקרקע לפי היעוד כחוק ותבנה על הקרקע בניה ציבורית/במכרז ציבורי, בנייה שתהיה בהישג יד.

  גאולת עיירות-הפיתוח / שכונות-העוני / ריכוזי-עוני-אחרים – ויש רבים תבוא רק מסוציאליזם ולא מעוינות כלפי קיבוצים ומושבים בהם אחוז העניים וקשי היום עולה באופן משמעותי על אחוז העשירים שבהם.

  לידיעתך במושבים רבים בהם האוכלוסייה בעיקרה היא ממוצא מזרחי אם כי לא רק, יש בשנים האחרונות תופעה של מעבר ממספר גדול של מגדלים בני הישוב לעיבוד באמצעות מגדל אחד שמשלם לחוכרים הקטנים בעבור המכסות שלהם, אדמה, מים ועובדים זרים. הברונים החדשים של קרקע הם ברובם בני המקומות, קרי ממוצא מזרחי. זה לא אומר כלום, כי הבעיה עם השכבה החדשה של קולאקים אינה מוצאם אלא מעמדם הכלכלי.

  עוד דוגמא בשנה האחרונה עיקר התיקים שנפתחו על העסקה בתנאי עבדות וסחר בבני אדם בענף החקלאות היו במושבים שעיקר אוכלוסייתם היא ממוצא מזרחי. לי זה לא נראה כמו סיבה מספיק טובה לטעון שבני עדות המזרח הם סוחרי עבדים, נצלנים ועושקים. ויש לי סיבה טובה, יש כאן עניין מעמדי ולא קשקוש עדתי, הקולאק מנצל את העובד/עבד חסר הזכויות.

  השד העדתי הוא אחד הכלים החשובים באמצעותם שלטון ההון מנציח את עצמו. הוא אמצעי לזריעת פילוג בין אנשים שיש להם אינטרס עדתי משותף. כן משקרים לנו, כן מרמים אותנו, כן עושקים אותנו. ה"אותנו" זה לא רק מזרחיים או תושבי עיירות פיתוח, ה"אותנו" זה כל מי שאינו נמנה על העשירון העליון בישראל, אנשים שנאבקים לפרנסתם במציאות שהולכת ונהיית פוגענית כלפי כל מי שאינו נמנה על בעלי ההון. זה קורה בשכונות העוני בערים חזקות, זה קורה בכפרים ערביים, זה קורה בקיבוצים ומושבים, זה קורה בפריפריה ובמרכז, האויב הוא שלטון ההון.

 3. איתי :

  הני,
  נדמה לי שאתה מערבב בין פוירשטיין ובין פרנקנשטיין באותה פסקה, והתוצאה יוצאת לא קוהרנטית.

  א. ככל הידוע לי האמירות הגזעניות על נחיתות גנטית/סביבתית הן של קרל פרנקנשטיין.

  ב. אילו פוירשטיין היה בעד מדידת אינטלגנציה בסגנון פרנקנשטיין הוא לא היה חושב שמפספסים את המחוננים האתיופים, הוא היה חושב שאתיופים טובים להיות מאבטחים ופועלים.

  לעצם המאמר –

  יש דבר נוסף שחשוב להגיד אותו למרות שהוא לא נעים לכל הצדדים הוא

  א. מדיניות ההפרטה עלתה לשלטון ונשארת בשלטון כבר עשרות שנים בעזרת קולות של מזרחים. הייתי שמח לראות את היום שבו מאות אלפי מזרחים מצטרפים לקשת המזרחית ומצביעים לחד"ש, אבל זה לא קורה, גם אחרי עשרות שנים של מדיניות הפרטה.

  ב. בעידן טרום ההפרטה היכולת של מזרחי להשתלב באליטות (תרבות, תקשורת, אקדמיה, מעסיקים גדולים, פוליטיקה, צבא) היתה אפילו נמוכה יותר משהיא היום בעידן ההפרטה. בימים ההם שלפני 1977 מספר המזרחים במקומות האלה היה זניח. ראה את הפריצה של המוסיקה המזרחית, של במאי הקולנוע המזרחיים, של המשוררים, של הקצינים הבכירים והשרים הבכירים ממוצא מזרחי (לא שר המשטרה עלה התאנה של מפאי). גם אתה כידוע חבר סגל בבינתחומי שזה האמ-אמא של הפרטת האקדמיה. מה היה הסיכוי שלך לקבל תקן לו היית נוחת בתום לימודיך באוניברסיטה ישראלית בשנות ה-60?

  ייתכן שתופעה ב מסבירה ולו חלקית את תופעה א.

  אמנם עברו עשרות שנים מאז תום העידן הסוציאליסטי של מדינת ישראל, אבל רבים עדיין זוכרים את הגזענות ואת תקרת הזכוכית של הימים ההם (דוגמה http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1189653.html), ולכן מעדיפים להצביע לימין שפוגע בשירותי החינוך, הבריאות והרווחה מאשר לשמאל שנתפס כאשכנזי-גזעני, כזה שאינו מסוגל "לעכל" מנהיגים כמו עמיר פרץ.

 4. מיכאל לינדנבאום :

  לאיתי,
  לצערי עמיר פרץ חבר לחיים רמון, תליין ההסתדרות והעבודה המאורגנת במסגרת כנופיית "חיים חדשים בהסתדרות".
  זאת נבלה וזאת טריפה.
  אני חושב שזאת טעות לחשוב שהכל גזענות.

 5. יואל :

  שוד קרקעות במסווה של 'קליטת חברים חדשים'

  לידיעת הכותב, הקיבוצים מצאו לעצמם דרך חדשה לשדוד את קרקעות המדינה ולחלק אותה לעצמם או יותר נכון לחלק מ'עצמם'.

  זאת באמצעות 'קליטה' ל'חברות' פיקטיבית לחלוטין ב'קיבוץ המתחדש' או 'הדיפרנציאלי' עוד פיקציה בפני עצמה. החברים החדשים 'נקלטים" למעמד חדש ומושחת שהומצא עבורם באדיבותו של רשם האגודות השיתופיות הנקרא "חבר בעצמאות כלכלית" שפירושו הוא שאותו 'חבר' מקבל מ'הקיבוץ' (כלומר מהמדינה) קרקע חקלאית למטרת מגורים! ובחינם! זאת כאשר 'עצמאותו הכלכלית' משמעותה שאין ולא יהיה לו שום חלק בפעילות הכלכלית/חקלאית של הקיבוץ (אותה פעילות 'התיישבותית' שבגינה ניתנת הקרקע לקיבוץ מלכתחילה) ואת פרנסתו. שאינה מועברת לשום 'קופת הקיבוץ' כמובן, הוא מביא לעצמו מבחוץ.

  וגרוע מזה!
  בין בני הקיבוץ המבקשים 'להיקלט' לפיקציה הזאת ולקבל קרקע חינם לבניית הוילה שלהם נערכת סלקציה! לא מקבלים כל אחד.. רק 'מסודרים' ו'בני הטובים' כלומר בניהם של החברים החזקים יותר השולטים בקיבוץ. וגם עליהם החובה להוכיח 'יכולת כלכלית' להקמת בית חדש ולתשלומים שונים ומשונים ל'קיבוץ' וכן להוכיח שעתידם הכלכלי מובטח גם לעת זקנה, פן יפלו לנטל על מערכת 'הערבות ההדדית' הקיימת לכאורה ב'קיבוץ'..

  מה שיוצא מהעיוות הזה זה שאם יבוא בחור צעיר וחסון ויבקש להתקבל כחבר לקיבוץ ולעבוד בו (כמתחייב מחוזה החכירה של הקרקע) בחקלאות בשדה או ברפת. הרי שיסרבו לקבלו!
  בשביל עבודה חקלאית יש לנו תאילנדים.. מי שאנחנו רוצים לצרף ל'קהילתנו המתחדשת' זה עורכי דין, רופאים, אנשי הייטק, אתם יודעים, להעלות את הרמה.. ואת ערך הדירות..

  הכותב הוא בן קיבוץ.

 6. איתמר כהן :

  א. ה"מלך" שלך הוא איש אלים ואנס מורשע.

  ב. אני ממוצא מעורב יווני-טורקי-איטלקי-גרמני-רוסי-רומני. אשתי ממוצא מעורב טורקי-פרסי.
  רציתי לשאול: האם ביתנו הקטנה אילה היא מזרחיה מקופחת? אשכנזיה מקפחת? או שמא כאשר השמש יותר מדי קופחת נטפלים לסוגיות עבשות, שהיו נכונות לפני 20 שנה, וכותבים מאמרים תוקפניים, מרחיקים ומבולבלים
  (פוירשטיין, פרנקשטיין, מה זה משנה, הרי בעצם כולם אשכנזים מקפחים).

  ג. האגודה לצדק חלוקתי אכן עושה עבודה מצויינת. מאמרים כאלה עושים לה שירות דוב.

 7. הני זובידה :

  ואללה שלא ציפיתי לתגובה אחרת....בחיי

  זה היה צפוי, ונראה לי שאני אמשיך להרגיז כאן כמה אנשים בזמן הקרוב ולתרכז בנושא/גזענות/אפליה העדתי/ת (שד תקרא לחברים שלך טוכולסקי!).

  אז מההתחלה, ארז אני מסכים, נעיף את כל הקיבוצניקים מאדמותינו, נכניס את כל האדמות לפול משותף ונחלק אותו בין כולנו! שווה בשווה בלי אפליות ובלי בעיות, ואם נמכור הכול יכנס לפול משותף ונבנה בו דירות לזוגות צעירים לפי צורך, ושלום על ישראל. רק לא נשכח להעיף את כל אלו ששדדו אדמות מאיתנו דרך הקיבוצים (שפיים, געש ודומיהם) הקרקע של כולנו לכולנו, אין יותר פריבלגיות יתר ואחוז אחד מהמדינה נגמר!

  כן טוכולסקי, זה בדיוק מה שאני עושה, כמובן, אתה וחבריך אדוני הארץ שחכם שעל גבותינו עשיתם הון, כעת לא מתאים לכם להתמודד עם הקריאות להחזרת אותם זמן ומשאבים אבודים. אתה ממש מזכיר לי את ברק עם הסליחה המסורת שלו. מה יש לא מתאים לך לדון בכך? מה אתה באמת חושב שזה שאתה סוציאלסיט (מה שאינני חושב שאתה באמת) מונע ממני את הזכות לדיון עדתי, מגדרי או גזעי? מניין לך העוז להרהיב בשיח כזה גזעני ומתנשא? קראת מה אתה כותב? אם היית בן שיח הייתי קורא לך חצוף, אך אינך חצוף אתה פשוט גזען, ממדר וחשוך.

  מי אתה שתכנה את השיח הזה בשמות כ"שד" או משרתה של האליטה? התמיכה בליכוד הייתה יותר ממוצדקת על רקע הגועל שחלחל ממפלת העבודה וגררורותיה, וגם מצביעה (בטח כמוך) שבעיקר הפיקו תועלת מגזענות ואפליה מתמשכת נגד המזרחים. מי אתה שתבוא להטיף לנו מוסר, מתחסד! הגועל שבמשך שנים סבלו המזרחים מהעבודה ומשכמותך, מצדיק הצבעה לכל מפלגה שהייתה מתנגת לאותם מושחתים, גזענים ויורצנטריים. האויב שלי הוא הבורות, הטימטום והעיוורון שאתה מגלם בקלסיות כה ציורית בתגובותך, כמו גם ההון, ושום דבר לא יטשטש זאת אפילו לא נישואי תערובות שלך או של אחרים.

  איתי, הי, האמריות הגזעניות הן של פויירשטיין ופנרקנשטיין שהיוו את אמות הסיפים של מערכת החינוך הישראלית במשך שנים, אמנם פוירשטיין ניסה לנקות את שמו שנים לאחר מכן אבל את כתביו תמצא בכול ספריה לחינוך בישראל ואת הכתוב כאמרו לא ניתן למחוק!

  אני "אוהב" אץ הדרך שלך להציג את ההיסטוריוגרפיה של ההפרטה, המדיניות לא עלתה בקולות המזרחיים, הם נדחפו להצביע לליכוד על ידי מפלגת העבודה, התוצאה פחות מענינית אותם, ואני מקבל זאת ונלחם בזאת וכל עוד אין אלטרנטיבה לשמאל האשכנזי העדיין מאוד גזעני, וכן אזכיר לך את המאמר הקלאסי שנאמר מפיו של גיג פרס אך כולו היה שמעון פרס נשיא המדינה http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/013/487.html
  זו התפיסה של המזרחיים בדיוק כמו בקשת הסליחה של ברק!

  לגבי שאלתך, משנות ה-60 ועד היום אין שינוי באחוז המזרחים באקדמיה הוא היה ונשאר על 6% ויש מחקר בנושא, ראה בבלוג שלי. ביום שתהיה אלטרנטיבה רצינית שתקבל את המזרחים ותבין את הגזענות הפנימית ותסכים להתמודד עימה ראש בראש ולצאת חוצץ נגדה אולי אז תהא אפשרות לשיח מחודש בין המזרחים לשמאל סוציאליסטי אמיתי!

  יואל, אכן זהו המצב בהרבה מהקיבוצים, הם מפלים אתיופים, מזרחים וערבים! הם היו ונשארו גזענים, ולא יעזרו כל המילים היפות והדמוי סוציאליסטיות!

  איתמר, צא ולמד! זוהר ארגוב מעולם לא הורשע באונס, הוא האשם בתקיפה מינית, ואכן היה מכור לסמים ונעצר על אחזקת נשק. אך עם זאת כל מילה שלו בסלע בראיון המדובר. רק לידיעתך, מרכז היה מיזוגן, והוגים סוציאליזטיים רבים הואשמו בעברות של אלימות ואינוס כזה או אחר, השאלה היא על מה נסוב השיח, אני אמנם מוקיע אותם על דברים אלו אך לדבריהם יש עדיין משקל בעיני, ועל זה היה לנו שיח אחר.

  כמו כן, אם היית קצת מכיר את החומר ולא קופץ גבוה מידי, היית למד כי סנדי קידר יו"ר האגודה לצדק חלוקתי היה חבר בקשת הדמוקרטית המזרחית והיה מראשי העתירה של בג"צ הקרקעות של הקשת, אז באת נראה לי שיש לי שיח עם מישהו שאינו מכיר את החומרים או את העבדות אז באמת חבל על הזמן לבזבז בתגובה ארוכה יותר.

  בברכת שיוויון עדתי לכולם
  הני

 8. ק. טוכולסקי :

  הני אמרתי לך את זה כבר פעם ואני אגיד את זה שוב, אני "פוסט מתנצל" וכל הבכיינות העדתית בסנון דויד לוי שלך לא תשנה את זה.
  אני אומר לך יותר מכך, אף אחד לא צריך להתנצל לפני המזרחיים, אין על מה. מה לעשות בחברת מהגרים הדור הראשון תמיד אוכל דרעק. את האשכנזים מאירופה שבאו לכאן והניחו את היסודות למדינה אף אחד לא קיבל לא במעברות ולא בשיכונים, לא במערכת סעד ולא בעבודות יזומות. הם קרעו את התחת ו/או מתו מרעב ומחלות. ואחר כך, אחרי שהם גמרו להניח את היסודות למדינה, הם, האשכנזים הרעים קלטו את אחיהם מארצות המזרח שברובם המוחלט טרחו לבוא לכאן אחרי שכבר הוקמה כאן מדינה בדם וביזע, אחרי שהקיבוצים שנואי נפשך קבעו בדם חבריהם את הגבולות.

  אני מרגיש שקשה לך בזמן שתשובה המזרחי הטהור מנסה לגנוב מכל האזרחים מיליארדים של תמלוגי נפט אתה שולף את התנועה הקיבוצית.

  אני לא מתפלא שמרצה בבין תחומי, המרכז לגידול משרתים לשלטון ההון מנסה לזרוע בתוך המחנה הס"ד פילוג, ניכור ושנאה. אני רק לא מבין איך אתה חושב שאף אחד לא ישים לב.

  בתור קיבוצניק יש לי הרבה ביקורת על התנועה הקיבוצית, הרבה ביקורת על הקיבוץ החדש והרבה ביקורת על הקיבוץ שלי. אני אדם ביקורתי כמו שכל קורא של עבודה שחורה יכול להעיד. אבל הביקורת שלי אינה מונעת משנאה עיוורת, אפילו לא לשמאל הלאומי ולביבי הקוסם. אתה לעומת זאת, בעווית פבלובית, חייב מדי פעם להכות בקיבוצים.

  צר לי אליך, אבל היות ואתה לא תשתנה נשאר לי רק לרחם. אני ואשתי וילדנו הקט, חברינו שכמעט כולם כבר מבוזרי עדות, כולנו התבגרנו מהקשקוש שאתה אחוז בו.

  האויב נמצא בימין, לא בקיבוצים ולא בחד"ש, לא בקרב הס"ד הציונים ואפילו לא במפלגת העבודה. האויב מתנכל לעבודה המאורגנת ולאיכות סביבה, לזכויות אדם באשר הוא אדם וזכויות אזרח, האויב מנסה לפצל את השמאל וליצור בתוכו מריבות השכם וערב. האויב יכול להיות גבר או אשה, מזרחי או אשכנזי, יהודי או ערבי, עולה או ותיק, האויב הוא אויב מעמדי. את האמת הזאת לא אתה ולא אף פוסט מודרניסט אחר לא יצליחו לשנות.

 9. ק. טוכולסקי :

  כל הסיפור הזה מזכיר לי שלא מזמן הייתי בהפגנה של רוכלים בירושלים. נגד העירייה. רוכלים יהודים וערבים. מבין היהודים הרוב המוחלט היו בני עדות המזרח חובשי כיפות.
  את הרוכלים ארגן אחד מהפנתרים השחורים, שכחתי את שמו, ושם מול הקהל הוא דיבר על מאבק מעמדי ועל הצורך באחדות וכנגד ראש העיר שעושק את המסכנים ואז הוא גם זרק כמה משפטים נגד האשכנזים.

  הסתכלתי על בערך 30 האנשים שהגיעו להפגנה מתוך הזדהות ולא מתוך היותם רוכלים ובני משפחותיהם. רובם ככולם אשכנזים. לא היו שם מזרחים חובשי כיפות שלא היו רוכלים ובני משפחותיהם, כל מי שהצטרף למאבק לא מתוך נגיעה אישית אלא מסיבות עקרוניות היו אנשי שמאל רדיקלי ירושלמי, רובם ככולם אשכנזים.

  אני אמשיך ללכת להפגנות מעמדיות של רוכלים ועובדי קבלן, של נשים חרדיות ועולים כי הם חלק מהמעמד שלי שנאבק בשלטון ההון. אני לא אגיד רגע אני גבר אשכנזי, יאללה איפה נרשמים לאליטה (כנראה בבין תחומי) ואני אמשיך להאבק ולהאמין ולקוות שהמעמד יגבר על כל השטויות. אנחנו עובדים, שכירים, שהולכים ונשחקים במאבק נגד שלטון ההון. ללא הבדלי דת גזע ומין.

 10. עמית-ה :

  הני
  הסבים והסבתות שלי הגיעו הנה מאירופה בעליה השנייה והשלישית.
  הם הקימו קיבוץ ומושב ועיירה קואופרטיבית (קריית חיים).
  ההורים שלי היו בפלמ"ח והקימו קיבוץ, הם עזבו אותו אחרי שנים,
  אני גדלתי במושבה שהוקמה ע"י עולים רומנים מהעלייה הראשונה ועולים מסוריה ולבנון שהופלו כאן לרעה.
  גדלתי על מוסיקה של זמר משורר מהפכן – פיט סיגר וזמרת שושנה דמרי.
  http://www.democracynow.org/2009/5/4/legendary_folk_singer_activist_pete_seeger
  http://www.nostal.co.il/pictures/%D7%A9%D7%95%D7%A9%D7%A0%D7%94%20%D7%93%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%99-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A8%20%D7%94%D7%96%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA—.jpg
  את זוהר ארגוב התחלתי לאהוב רק אחרי שנים של האזנה והיום אני בעלים גאה של כול שיריו.
  הוא היה איש שסבל קיפוח וזלזול אבל היה מוסיקאי הרבה יותר מאשר מהפכן ובאופן אישי היה אדם דפוק.

  בשנת 1993 עקבתי בדאגה אחרי הנאום של שר האוצר אברהם שוחט בכנס של התנועה הקיבוצית בשפיים.
  הוא עמד אז על הבמה ואמר שהוא מציע לקיבוצים באזורי ביקוש למכור קרקעות לנדל"ן ולקבל הרבה כסף.
  הוא אמר שכך יקבלו יותר כסף מאשר אם ימשיכו עם ועדת פרוקצ'יה (פרופ' פרוקצ'יה כלכלן שנשכר ע"י התנועות הקיבוציות בכדי לבדוק אם החובות לבנקים נכונים [החובות היו פיקציה]).
  קיוויתי שהנהגת הקיבוצים תוכיח יושרה וצדק ותלך עד הסוף עם פרוקצ'יה (אז הבנקים היו עוברים לבעלות ההתיישבות).
  הצטערתי מאוד כשהם העדיפו את עגל הזהב.
  לכן שמחתי כל כך כשהקשת עצרה את נידל"ון אדמות ההתיישבות העובדת.
  השמחה שלי נבעה ממקום שונה מאשר שלך היא נבעה מניצחון הצדק על העגל, מי שהלך שבי אחר הממון חטף המון ופנים.
  שמחתי גם משום שישראל היא מדינה מאוד מאוד צפופה ואני לא רוצה שייתפסו בה שטחים פתוחים.

  כל זה בעבר ובהווה, אני לא מתכחש להם ולא שוכח לרגע את החברים שלי שלא הצביעו עבודה ב-2006 בגלל שפרץ מרוקאי.
  אני כועס כמוך ומתבייש כאשם על ההפליה ועל הגזענות שהייתה וזאת שישנה, נגד מזרחיים ונגד ערבים ונגד זרים.
  השאלה שמעניינת אותי עכשיו היא מה הלאה? מה אתה מציע שנעשה עכשיו?
  אילו מטרות עלינו לסמן עכשיו מלבד המלחמה באפליה?

 11. הני זובידה :

  טוכולסקי מסכן שלי

  מה קרה? אכלו לך? שתו לך? אתה לא יכול להתמודד עם הטיעונים אז אתה יורה לכל הכיוונים? אצתה מוזמן לשבת עם גיגי פרס, שמעון פרס ואהוד ברק חבריך ולילל יחדיו, כי אני ממשיך לכתוב ואם לא מתאים לך אל תקרא!

  אני ממש מרחם עליך, זה מדהים כמה שנאה אתה מסוגל להוציא בתור בן קיבוץ שגדל על דמם של ערביי הארץ, מזרחיה וגם השילומים זה קצת מדהים אותי שאתה מסוגל להוציא התבטאויות כאלו, אני ממש על סף של תחושת רחמים, לא זה בטח משהו אחר שאני חש….

  אני לא מתבכיין, אני דורש צדק, ממך ומשכמותך, ותרצה או לא השיח הסוציאליסטי יכיל גם אמירה זו, על אפך וחמתך….אני לא דורש התנצלויות, אתה יכול לשמור אותן לעצמך, כמו זו של ברק הן ריקות מתוכן, ואינן נחוצות.

  אינך ביקורתי ולא היית מזהה ביקורת גם אם זו היית נופלת לך על הראש, אתה ריאקציונר אתה מגיב מאינסטינקט חשוך של גזענות ופחד. ואם לא תעורר מהר ותפנים את המצב החדש, ה"שמאל" הזה שאתה כה מייחל לו ישאר עם 0 אפס!!!!! מנדטים והימין הזה, שאתה כה אכול שנאה אליו ואל אלו שהצביעו עבורו ימשיך להתחזק.

  סוציאל דמוקרטיים אינם יכולים להיות בעלי תודעה לאומית זהו אוקסימורן, ועד שלא תפנים זאת ותתחיל לנסות לעשות הכללה וקבלה תישאר אתה וה"שמאל שלך" לבד עומדים ערומים ועריה בזמן שהמדינה ממשיכה להתדרדר.

  וממה שאני רואה, זה שלדבריך הינו הפוסט-מודרניסט, מרצה בבינתחומי, משרתם של אנשי ההון, זה מנסה לזרוע פילוג, ניכור ושנאה בין אנשי הס"ד — ממשיך חזות את העתיד בעוד אתה ומיודעך האוילים תמשיכו לחשוב שאתם צודקים ולקדוח בארות יבשים, והאמן לי שאת המשפט האחרון אני כותב בלב דואב, לא עליך חלילה וחס, אלא על העתיד הפוליטי של המדינה.

  אז ימשיכו כמוך לדבר שטויות וה"ימין" ימשיך לשלוט. אלא אם כן תבוא התובנה להתעוררת.
  הני

 12. הני זובידה :

  הי עמית

  יוםפי של שאלה, מכאן צריך ללכת עם אגנדה ברורה של תיקון הליקויים העדתיים, המגדריים והמעמדיים, לא ניתן ללכת כסומא בחושך ולהתכחש לדברים. אם יש כאלו שעדיין לא רואים את העניין הרי שהטמטום שלהם הוא זה שמפריד בין היכולת של השמאל להגיע לאותם אנשים, ראה אני הרי מטיף לקומוניזם שנים, בקרב כל הקהלים שאני נתקל בהם, אתה יודע מדוע הן מקבלות אותי כי אני עומד מודה ומתוודה על האפליה המגדרית! אתה יודע למה מזרחים מקבלים אותי, כי אני אחד משלהם!!! אתה יודע למה חלק מהאשכנזים נחרדים ממני (טוכולסקי ומריעיו) כי אני מציג להם את המראה שמשקפת את כיעורם וגזענותם!

  הנושא הוא מאוד ברור, מרצ הוכתה שוק על ירך משום שהם החליטו ללכת עם אגנדה ירוקה ומינית ולא אגנדה חברתית ותיקון עוולות, ואת זה אמרתי לאורון לפני הבחירות בפגישה אישית. העבודה לאחר שנים של נסיונות הגיעה לבאר ולא ירקה חרבנה לתוכה, ראה ה עשו לעמיר פרץ, ואידיוטים מסוימים אומרים לי אין אפליה וגזענות, התשובה היא ברורה, הצפת כל הבעיות קבלתן ומתן פתרונות אפקטיביים, אחרת ישבו כאן בני הדורות הבאים ויבכו את גורל הסוציאליסטיים/קומוניסטיים וגורל המדינה.

  טוכולסקי, משאית הזבל עם המדליות בדרך אליך לקיבוץ, כולנו מודים לך שתמשיך להגיע לעצרות! יופי….

 13. ק. טוכולסקי :

  דבר ראשון אני לא בן קיבוץ, הורס לך? אני חבר קיבוץ, מבחירה, קיבוץ בפריפריה היכן שלאדמה אין ערך וגם לא ממש דורשים, היכן שיש חקלאות ותודה לאל לא מרכזי קניות.

  אתה לא דורש צדק. אתה מתבכיין ודורש נקמה ובמי ובמה? אתה גם מתחמק מלהתמודד עם העובדה שבעלי הון יש להם הרבה צבעים והרבה דתות וגם לפחות שני מגדרים אבל רק מעמד אחד.

  מה אני כבר מצפה ממרצה בבין תחומי, כרגיל יורד לעלבונות ולא מתמודד עם שום טיעון, העלבתי אותך מסכן שלי?
  ס"ד יכולים להיות בעלי תודעה לאומית, הם גם יכולים להיות חסרי והם אפילו יכולים להיות בעלי תודעה לאומית ואינטרנציונליסטית, לדוגמא: ציונות סוציאליזם אחוות עמים.

  אמרתי לך כבר פעם ואני אחזור שוב לפחות בשביל הקוראים כי לראש שלך אני לא מצפה באמת להחדיר שום מסר, אני ה"גזעני" האשכנזי נשוי למזרחית ואב לילד כבר אין לו עדה. אם אני גזען אני אמור להיות עכשו אכול שנאה עצמית לא, לשיטתך הדפוקה בגדי בטוהר הגזע שלי.

  התגובות שלי יורות לכל כיוון כי הם מנסות להשיג את הלהג העלוב ומחרחר השנאה העדתית שלך בכל נקודה ובכל פסודו טיעון שאתה זורק.

  מרצ הוכתה שוק על ירך גם כשהיא הלכה על אגנדה חברתית ב-2003 היא הוכתה שוק על ירך כי מי שמרצ פעלה בעיקר בבילם העדיפו להצביע ליכוד ומי שהצביעו לאורך שנים ארוכות מרצ העדיפו מפלגות מרכז ימין ליבראליות. אפשר לומר שמרצ התרסקה כשלבוחרים בורגנים שבעים נמאס ךלהצביע למפלגה שבמשך שנים שרתה אוכלוסיות נוספות והם פנו להצביע למפלגות של בורגנות שבעה.

  לאורך כל ההיסטוריה של תנועת הפועלים, ניסו פרובוקטורים של הימין להסית כנגד אחדות המעד. המאות השחורות האנטישמיות ברוסיה הסיתו פועלים רוסים נוצרים כנגד פועלים יהודים במפגני של שנאת הזר, אותה הסתה גזענית ימנית שממדרת ומבקשת לחלק את המעמד לפלחים ופלגים קימת בכל מקום. עמדתך הני אינה שונה.

  עמיץ בקיבוץ שלי פרץ ניצח בפריימריז בהם הוא כב את העבודה. עבדנו על זה קשה. העבודה נותרה המפלגה החזקה בקיבוץ בבחירות 2006, היא התרסקה אצלנו רק ב-2009.

 14. הני זובידה :

  ואי טוכולסקי נראה לי שבאמת פגעתי בך...מסכן שלי עצוב לך?

  תעשה טובה, לך ללמוד קצת ותפסיק לדבר שטויות. הדוגמאות שלך הן ריקות מתוכן, חכה משאית זבל אחת עם מדליות על זה שהתחתנת עם מזרחית, אולי גם משואה ביום העצמאות הקרוב (אתה ממש חסיד אומות העולם, וכול הכבוד, ממש עשית לנו טובה…), משאית שנייה על זה שאתה, לא בן קיבוץ, אלא חבר קיבוץ פריפריאלי, יופי מתוק שלי, אתה לא שודד קרקעות גדול אלא קטן…..
  הדוגמאות שלך ריקות מתוכן וחסרות כל משמעות, אתה אוויל שאינך מסוגל לראות את התמונה הכללית, אך זה לא חדש היו כאלו שאמרו בתקופות שונות בהיסטוריה אבל אני לא עשיתי, אני התנהגתי אחרת, זה לא משנה! התמונה הכללית חזקה יותר מכל מעשה אינדיווידואלי, אגלה לך סוד, בת זוגי היא אשכנזייה, אך בניגוד לך היא מודעת (וכן גם היא ד"ר, לא בבינתחומי) בניגוד אליך היא מכירה ורואה את הגזענות והאפליה….
  אתה גזען!!! תתמודד עם זה, ולא משנה עם מי התחתנת איפה אתה גר, מה אתה עושה, אתה גזען קטן ופחדן שלא מסוגל להישיר מבט ולהכות על חטא…אבל זה לא חדש לנו! אך לשמחתי יש גם קולות אחרים שרואים את המצב ומסוגלים להישיר מבט למען מטרה נעלה.
  מרצ אינה ומעולם לא הייתה מפלגה חברתית, או סוציאליסטית, מרצ היא ביתם של האשכנזים העשירים, שחרטה על דגלה את שיח זכויות האזרח שהוא זר ומנוכר לרוב הציבור ובעיקר לציבור המזרחי. בקונטקס זה זומנתי לשוחח עם ראשיה על הנושא (בעיקר כי מומחיותי היא בוחרים בחירות ומועמדים) והסכמתי כי חשבתי שזה חשוב ונחוץ ואת השיחה יזם דרור שטרנשוס ז"ל שאותו חיבבתי מאוד, וכמו כן למקום השני נבחר איש שאני מאוד אוהב ומעריך אילן, אך הם החליטו עוד יותר למדר את עצמם על ידי בחירת אג'נדה ירוקה ומינית, אז מה קרה — הביתה פיפי ולישון. ימשיכו כך ואחוז החסימה יהיה זיכרון רחוק….

  ולגבי מפלגת העבודה, שוב אני שולח עוד משאית זבל מלאה במדליות והפעם לכל חברי הקיבוץ בשל הצבעתכם למפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ….אך בעיוורונך המדהים אתה לא מסוגל להוציא תובנה אחת מראשך על מנת לראות את התמונה הכללית עיוורן גזעני — מושג מצוין וממצה….

 15. ק. טוכולסקי :

  אני פגוע? אני צריך מדליות? אני מתקיף סטראוטיפים? הני אתה עשית קריירה מלהיות המזרחי מחמד של הבינתחומי. אתה וחבר מרעך בקשת המזרחית שירתתם את ההון נגד הקיבוצים והמושבים ודפקת יותר מכל את המושבניקים המזרחיים, תפתח מפה ותראה איפה הקפיאו ואיפה הרוויחו ומי עשה את הכסף.

  אני לא יודע מה אתה מלמד, אני מקווה שזה לא היסטוריה כי אתה לא יודע מה זה גזענות, אתה יודע מה זה בכיינות. אבל תהנה, תמשיך לחבוט בקיבוצים שירות מצויין לשלטון ההון, צדיק בינו, האחים עופר, הדנקנרים האריסונים ותשובה מודים לך מקרב לב על מלחמתך למען הניכור עדתי והפיצול המעמדי.

  אני מבין מה אתה רוצה, מקום משוריין לבטלן רודף כבוד כמוך שלא מוכן לא לכתת רגליים מסניף לסניף ולא לחזר אחר בוחרים ולהביא מתפקדים, אז מרצ תהיה יופי. לך תקים מפלגה במקום לשנוא את מרצ מבוקר עד ליל.

  אחוז החסימה יהיה מאוד רחוק ממרצ אם היא לא תשנה את דרכ על זה אנחנו מסכימים. על כל השאר לא.

  אני לא מחפש כיבודים, לא מספר לאף אחד מה שמי ומה תוארי, גם לא מה שם הקיבוץ שלי, אז אם אתה נהנה לדבר על משאית המדליות תמשיך, אתה מגחיך את עצמך.

  וזה שכל פעם שאתה נתקל בעובדה שמפריחה את טיעונך ישר אתה מקלל ושולח משאיות זבל מצביע בעיקר על יכולת כתביה נמוכה.

  במקום להתבכיין מהבוקר עד הלילה הגיע הזמן שתתחיל להתמודד עם המציאות. חלאס לבכות על העבר כשסבא שלי עזב את גרמניה ואת כל רכוש המשפחה שלו ובא לארץ הוא לא ביקש טובות מאף אחד. אף אחד גם לא חכה לו פה. הוא בנה מחדש את חייו. הוא לא ביקש התנצלויות מהגרמנים, הוא לא ישב מהבוקר עד הלילה וסיפר לכולם כמה טוב היה בגולה.

  אבל כל הויכוח הזה הוא הסחת דעת ממה שבאמת כואב לך, מהעובדה שתשובה טייקון לא אשכנזי במיוחד (אלא אם כן לוב נחשבת על קהילות אשכנז) מנסה לגנוב את המדינה בתחום תמלוגי הגז. לרגע כולם שוכחים מכלומניקים כמוך והשד העדתי שלהם, מאבק אמיתי כואב וזועק שחוצה גדרו של מגדר, דת ועדה מתרחש בישראל ומיד שולחים בעלי ההון אותך ואת שכמותך להזכיר לנו שבמקום להאבק בשלטון ההון אנחנו צריכים להאבק האחד בשני.

  ולכן תרגיש חופשי להמשיך לקלל ולהמשיך לשלוח משאיות זבל עם מדליות. אני אמשיך להאבק בבעלי ההון, במשפחת עופר מרומניה ובמשפחת תשובה מלוב, בצדיק בינו העיראקי ובדנקנרים היקים. מה זה משנה מאיפה אבותיהם באו לכאן. הם כולם בעלי הון, הם כולם אויב עושק ובכולם צריך להלחם. אתה תמשיך עם הבלע והלהג שלך על עדות ומגדר ודת, אני ביחד עם אחי ואחיותי למאבק אמשיך להלחם בבעלי ההון.

 16. הני זובידה :

  אוי מסכן שלי, אבא בא מגרמניה בלי כלום

  אתה כזה מסכן, חכה אני רץ להביא טישו, אויל, על הון תרבותי שמעת, על ראיה כוללת שמעת? אבל למה לי לנסות אפילו לפתוח שיח עם אדם נבער כמוך, חבל על המאמץ, אני אמשיך בטורים שלי ואתה תמשיך להיות מסכן פגוע.
  המשך לך בדרכיך הנלוזות גזען קטן ומסכן, ובסופו של יום ההסטוריה היא זו שתשפוט.
  ואם אתה רוצה עוד כמה שמות של מזרחי שהצליחו אז יש את סבן שהוא מאוד גדול וגם נזריאן…מסכן שלי, גזען חשוך שכמותך כעת תוכל להוסיף עוד כמה ללכסיקון המצוצמם שלך.

 17. דקל-דוד עוזר :

  הני אולי תגיב בפוסט שלי?

  הני הנה הקישור:
  http://www.blacklabor.org/?p=22696

  לכולם שיהיה ברור, ה"מזרחיים" הם העתיד של השמאל כפי שהוכיח עמיר פרץ ונכון להיום היחידה שמתנהגת כמו מזרחית היא שלי יחימוביץ, אבל היא צריכה לעשות הכל כדי שעמיר פרץ יחזור לחיק המפלגה ויתמוך בה ולא בברוורמן הסמרטוט שמעריץ את ביבי, לדוגמא ראו כאן:
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20101001_1191484. ברוורמן אומר ש"הממשלה הנוכחית פועלת לצמצום פערים". מה שנאמר – היושב על השומה קורא לה הר.

  גם הקיבוצניקים, אבל בעיקר המושבניקים צריכים לבנות ניו-דיל עם המדינה, כי זה באמת הפקרות, ואומר את זה מושבניק שהוא גם חקלאי.
  לא יכול להיות שבשם "עידוד החקלאות" נותנים לשכנה שלי שהיא יועצת בבית ספר בפנסיה 10 דונם לגידול קוצים וזכות להתבכיין.

 18. הני זובידה :

  הי עוזר

  אני לא מבין מה אתה רוצה שאגיב בפוסט שלך, אני מסכים כמעט עם הכול נראה לי מצוין ויישר כוח, לא נראה לי שיש בינינו חוסר הסכמה, אני רק מעוניין להציף את הנושא על מנת שכול החברות והחברים יבינו שאין דרך אחרת, זה לא יתרומם מבלי להבין את האספקט העדתי של האפליה.
  בברכה
  הני

 19. עמית-ה :

  ק. והני תסלחו לי שאני מפריע, הסגנון הזה וההשתלחות הם תנאי למהפכה?

 20. הני זובידה :

  הי עמית

  לא יודע, אולי לעיתים זו קריאת ההשכמה שזקוקים לה, שהרי דובר על מהפיכה אלימה לקראת שיוויון מעמדי….אולי זו ההתחלה? על גזענות נמוכה מסוג זה לא ניתן ואסור לשתוק יותר, מים במים אש באש…
  הני

 21. הני זובידה :

  נ.ב. עמית

  שים לב שהשיח הזה מתקיים רק עם גזען אחד מסוים…..

 22. שאול סלע :

  http://shaultweig.wordpress.com

  טוכולסקי

  ציונים הם יהודים שהעמידו את שפת הדיבור והטריטוריה מול המסורת הרבנית. אף אחד לא מכריח אותך להניח תפילין ,אז תן לי את הזכות לא לעמוד בצפירה במה שאתה קורא יום הזכרון ,או לחגוג את מה שאתה קורא יום העצמאות. לבינתיים הסוכנות היהודית /מדינת ישראל כבר הרעילו את העם היהודי בכיבוש והתנחלויות. הסוכנות והממשלה גם מאיימים על דת ישראל בגלל דרישה לגייר גיורים המוניים נוכרים שהגיעו לכאן מחבר המדינות מסיבות דמוגרפיות. זהו גם איום על הילידים הערבים וילידים יהודים שדוחים בבוז את האידיאולוגיה של הציונות הרשכנזית.

  מעבר לכך מה שנקרא הזמר העברי ירוד ברמתו לעומת המוסיקה הזרה והמוסיקה שבנויה על מקאמאת. מה שנקרא ספרות התחיה לפחות בפרוזה כבר לא נמכר בחנויות.

  לגבי פשעי הציונות האשכנזית

  מלבד בבלוג שלי שנקרא המאבק המזרחי יש לי שתי סקירות שפירסמתי על שני ספרים שיצאו בשנתיים האחרונות.

  תקרא ותבין למה הציונות האשכנזית היא מבאישה

  בין בגדאד לרמת גן מאת אסתר גליצנשטיי מאיר

  http://wp.me/pSU0h-gCc

  ניפגש בחשיכה באתר קדמה

  http://www.kedma.co.il/index.php?id=2965

 23. דקל-דוד עוזר :

  בדיחה טובה על החלטת בית המשפט

  בית המשפט העליון בישראל, כן, מערכת החבר מביא חבר ניו-ליברלי שקבע שאסור לכנסת לקבוע סדרי עדיפויות, לתת קרקעות חינם לחיילים קרביים או למגזרים מקופחים והיא חייבת למכור קרקעות במחיר מלא (הני בעניין הזה אני מסכים במידה מסוייימת עם ק. כי בית המשפט העליון מסרס את השלטון ומונע אפשרות לשינויים של סדרי עדיפויות ולאו דוקא בנושא בג"צ הקרקעות).
  אותו בית המשפט קבע שבג"צ לא יתערב ואין זה עניינו להתערב בפליליסט של גלגלצ והוא לא צריך אפילו לקבוע עקרונות של שקיפות בפליליסט.

  על כך נאמר בעיתון בהומור: בית המשפט העליון: "במדינה דמוקרטית מתוקנת אין זה מעניינו של בית המשפט להתערב בשיקול איזה מוזיקה נשמע ברדיו וצריך להשאיר את ההחלטה באופן בלעדי בידי הצבא"

  אז לפחות יצא מההחלטה הטיפשית בדיחה טובה.

 24. דקל-דוד עוזר :

  אני חייב גם להביא את אחת התגובות למאמר של זוהר ארגוב

  כותרת: זוהר ארגוב נרקומן מסריח אבל…
  תוכן:
  זוהר הוא אחד מאושיות התרבות הישראלית,לא פחות מאלכנדר פן{שיכור וזיין}
  לא פחות מיהודית רביץ{לסבית}הנפלאה.
  אסי דיין{גבר מכה נשים ונרקומן}.
  לא פחות תרבותי מהם אלא יותר.
  מספיק עם ההתחסדות.

 25. הני זובידה :

  הי עוזר

  לא ראיתי ויכוח ביני לבין ט. לגבי בית המשפט העליון, זהוא חבורה של אשכנזים בשרות ההון והמשטר….אינני יודע היכן ראית אתה את העניין.
  התגובה שהבאת עם זאת היא פנטסטית 🙂
  אני הולך לישון עם חיוך….
  הני

 26. איתי :

  כבן תערובת ובעל תואר שלישי, אני מתבייש בעמיתי הדוקטור האשכנזי והדוקטור המזרחי שהגיעו לכזו מדרגה נמוכה של הטחת בוץ הדדית.

  אבל כנראה שאין גבול לגועל נפש אם לסביות נמנית בנשימה אחת יחד עם התמכרות לסמים/אלכוהול ואלימות כלפי נשים.

  אילו הייתי העורך האחראי חצי מהטוקבקים פה היו מצונזרים.

 27. ק. טוכולסקי :

  הני, תמשיך תמשיך אתה עושה את עבודתך בשרות ההון באופן נפלא, אני בטוח שבבין תחומי יתנו לך קתדרה מזהבללימודי בכיינות עדתית.

  שמתי לב שבהטחת העלבונות האחרונה שלך שוב לא התמודדת עם שום טיעון כי אין לך מה למכור חוץ משנאה גזענית שמנסה לשבור את המאבק המעמדי. אז אתה מוזמן להמשיך להשתלח בקיבוצים ובאשכנזים.

  אני אמשיך להלחם למען תמלוגי גז גבוהים, העסקה ישירה, דיור ציבורי נגיש לכל, זכות ההתאגדות, הרוכלים בירושלים, מיסוי פרוגרסיבי חזק והפחתת המיסוי הרגרסיבי, פנסיה לכל, ועוד כמה נושאים שוליים כמה מאבקים מעמדיים למען זכויות האדם והעובד שלכל התושבים, השוהים והעובדים בישראל.

 28. הני זובידה :

  איתי

  זה מאוד מוסרי לקחת את הדרך הגבוהה, אני לא זקוק לך שתתביש בי או בכל דבר אחר, כבן תערובת כבן תואר שלישי או ככל דבר אחר.
  הנושא כאן הוא ברור וכואב להחריד, חבורת ה"ס"ד" הישראלית עדיין חיה בחושך ואולי זה מה שצריך להעיר אותה, ולא צנזורה או התחסדות מעושה, בויכוח הזה כפי שאני רואה אותו יש שני צדדים צודק וגזען אין מקום להתחסדויות, ואלו דברים שצריכים להישמע ולהאמר, אולי השפה בוטה ולא נעימה אך אלו הם פני הדברים בהתמודדות עם אוילות וגזענות מהסוג המכוער והנמוך ביותר שקיים בעולם.

  טוכולסקי, משאיות המדליות והטישו בדרך, וגם שיעורי קריאה להבנת הנקרא, כל טיעון ריק שלך זכה לתגובה רק עיניך היעוורת ומוחך הכהה מגזענות מכוערת מונעות ממך את היכולת לקרוא.
  אני גאה להיות בבינתחומי ולא באחד ממוסדות הגזענות המרכזיים במדינה!

 29. שושי פולטין :

  מה שמונע מבעדי להתרכז ב'עיקר' הוא דווקא השפה הבוטה, אשר מסיתה את תשומת הלב .
  צר לי, לא זו הדרך לשכנע 'אשכנזיה טהורה וגזענית' כמוני בוודאי לא להסית אותי לדרך 'הישר'.

 30. הני זובידה :

  שושי

  כל אחד יקרא מה שהוא מוצא מהדיון, בין אם זו השפה הבוטה או המעשים והפרקטיקות הגזעניות, אני לצערי חדלתי מאפולוגטיקה וכותב ישיר מה שאני חושב.
  ניתן, מחד, לעשות את שאמרת ולהתעלם מהטיעונים "בשל השפה הבוטה", אני מניח כי זה נוח לנוכח האשמות מסוג זה. ומאידך, ניתן להתרכז בעיקר ולהתעלם מגזענים חשוכים ואוילים כדוגמת מקרה דנן.

 31. ק. טוכולסקי :

  איתי אתה צודק, הדיון הדרדר לרמה ירודה ואני שותף מלא לכך. אני מתנצל על השפה הבוטה. אני לא מתנצל על הטענות שלי ועל העמדות שלי.

  א. הטיעון העדתי מעבר להיותו לא רלבנטי מחליש את המאבק ויוצר פילוג. אין לא לאשכנזים ולא לכל עדה/מגדר/דת בישראל סיבות לבכות. המאבק הוא מעמדי ורק כך ננצח אותו בלי פלגנות ומריבות עדתיות בנוסף לשאר השטויות שהשמאל מופלג עליהן. לאורך כל ההסיטוריה של המאבק המעמדי היו מי שניסו להכניס משתנים של עדה/דת/מגדר בקרב עבודים/פועלים, מדהרינג דרך הנאציונל-סוציאליזם ועד פלאםבלוקס מטרתם הייתה ונותרה זהה, פיצול המעמד וזריעת שנאה ומאבק פנימי.

  ב. הקיבוצים עם כל האדמות שלהם הם לא האויב. רוב מוחלט של אדמות הקיבוצים נמצא בפריפריה ומשמש לחקלאות. יש עיוותים כמו מועצה אזורית תמר והארנונה של מפעלי ים המלח מול הצרכים של ערד ודימונה אבל זה יוצא מן הכלל. לא הקיבוצים הם מי שמונעים בצבירת הונם צדק חלוקתי בישראל.

  ג. האויב של המעמד הם בעלי ההון. המעמד הוא העובדים בישראל מי שנרמב בידי בעלי ההון. יש בעלי הון גברים ונשים, עולים וותיקים, יהודים וערבים, מזרחיים ואשכנזים, הם כולם בני מעמד אחד ולהם אינטרסים משותפים. גם לנו מי שנצבים מולם.

  מן הסתם כמה דברים שעלו בפולמוס אינם מופיעים כאן, קורה.

 32. ק. טוכולסקי :

  שאול
  אתה לא רוצה לעמוד בצפירה אל תעמוד, אתה לא רוצה להגדיר את עצמך לפי שפה וטריטוריה אל תגדיר.

  אני חושב שהבונד נתנו את האלטרנטיבה הראויה ביותר לעם היהודי בתקופה המודרנית. מה לעשות באה השואה וחיסלה את רוב הבונדיסטים. הציונים הלכו בדרך קשה והזויה והקימו כאן מדינה.
  לא מתאים לך לא טוב לך? זאת דמוקרטיה אתה לא חייב לשמוח. אתה יכול לחיות פה למרות מה שיש פהכחלק מהמדינה ואתה יכול לחיות כאן כמו העדה החרדית ואתה יכול להגר מפה.

  הציונות הסוציאליסטית הקימה את מדינת ישראל. הימין לא יסלח לה על זה לעולם. היא הותירה אותו מחוסר אתוס רציני בהליך בניית המדינה והלאום. אפשר לטנף על הקיבוצים, על ההסתדרות, על העליות האשכנזיות של המחצית הראשונה של המאה ה-20, על מפלגות הפועלים מהיום עד מחרתיים, העובדה נותרת שהם בנו כאן מדינה וקלטו את מי שהגיע רק אחרי ולא להיפך.

 33. דקל-דוד עוזר :

  איתי, את נושא הלסביות אני הכנסתי אבל אני חייב לציין שלא בשמי, אלא הבאתי טוקבק בהעתק הדבר מהראיון עם זוהר ארגוב.
  עם זאת, עם כל הכבוד לרצון להיעלב כדי לשנות נושא, אני חושב שהאמירה "הוא מסומם אז לא צריך להקשיב לו" אינה רצינית

 34. שאול סלע :

  טוכולסקי לא התייחסת לסקירות שלי

  טוכולסקי

  אתה אמרת שלאשכנזים אין מה להתנצל ואני הפניתי אותך לסקירות שכתבתי.

  לא קראת לא התייחסת

 35. ק. טוכולסקי :

  קראתי
  מה אתה רוצה שאני אגיד?
  שמפא"י היו דרעק? נו וכשהם שברו את שביתת הימאים או הפלו אנשי מפ"ם קיבוצניקים ואשכנזים זה היה שונה? מפא"י הפלתה את מי שלא היה מפאיניק. אשכנזים וספרדים.
  אני קורא על הלחץ על העולים להתיישב בפריפריה. מצד אחד הקיבוצניקים הם שודדי האדמות בפריפריה מצד שני מי חוץ מהם רצה לשבת שם?
  בקיצור, מעבר לעדויות המעניינות על מה בדיוק אני אמור להגיב?

 36. הני :

  הגזענות מתה...ואללה....

  http://www.haokets.org/default.asp?PageID=10&ItemID=4965

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.