בוז'י, שלי ואבישי – הגיעה עת המעשים

אילן שפירא, ירושלמי וחבר מפלגת העבודה, מאס בסיסמאות ובהתנהלות הנהגת המפלגה, הוא מבקש מחברי המפלגה להפגין מנהיגות, לפעול לכינוס ועידה בה תתוקן חוקת המפלגה באופן שיקבע לוח זמנים ברור וסביר לקיום בחירות ליושב ראש המפלגה

בוז'י, שלי ואבישי – הגיעה עת המעשים

בחודשים האחרונים אתם עוברים את הארץ לאורכה ולרוחבה, נפגשים עם פעילי המפלגה ותומכיה ומסבירים לנו, כל אחד בדרכו, כי אתם העתיד של המפלגה.

כל אחד מכם מסביר שמצב המפלגה רע בגלל העדר מנהיגות, אתם מסבירים שחובה לחזור אל הערכים, לחזק את המוסדות, להגביר את השקיפות, לחזור אל הקהלים המסורתיים ולצרף קהלים חדשים – צעירים, עולים חדשים, המגזר הערבי ואחרים.

הכל סיסמאות הנשמעות כמו תקליט שבור והן חוזרות ומושמעות לא רק על ידכם אלא בפי כל דובר בקשר עם המפלגה (שרים, חברי כנסת, חוגים רעיוניים, צוות התחדשות וכל חברה וחבר).

מנהיגות אינה רק רטוריקה ויכולת שכנוע (ובשני אלה ברק מצוין), היא אפילו לא רק היכולת לסחוף אחריכם אנשים; מנהיגות היא היכולת לקבל החלטות אמיצות ולהוביל מהלכים. מנהיגות היא גם היכולת לוותר על אינטרסים פרטיים לטובת הכלל.

מי שמקשיב היום הן להנהגת המפלגה, שרים וחברי כנסת, והן לשטח, שומע חוסר שביעות רצון עז מהמצב הפנים מפלגתי. הסכסוכים הגלויים – כמו ההכרזות שלכם על רצונכם להנהיג את המפלגה – והסכסוכים הנסתרים – כמו מאבקי הכוחות בין אהוד ברק ושירי ויצמן כנגד דני אלימלך וכנגד נכסי בית ברל – מזעזעים את כלל חברי המפלגה.

בכירים נוספים במפלגה קצו במצבה, שלום שמחון (שרוצה לעזוב לטובת הקק"ל), פואד בן אליעזר (שבשיחות סגורות מביע כעס על ברק), מתן וילנאי (שמדבר על אפשרויות איחוד עם קדימה), ואחרים.

זה הזמן של כל אחד ואחת מכם להפגין מנהיגות, זה הזמן שלכם לדעת לוותר על האגו לאחד כוחות ולפעול במשותף. עליכם לפעול (איסוף חתימות) לכינוס ועידה בה תתוקן חוקת המפלגה באופן שיקבע לוח זמנים ברור וסביר לקיום בחירות ליושב ראש המפלגה.

מנהיג אינו רץ מרתון בודד אלא מנהל צוות הסוחף את כל הצוות לפעולה משותפת בכיוון אליו הוא רוצה להוביל. אם לא תדעו לעבוד כמו צוות, לאחד כוחות ולפעול במשותף במטרה ברורה, בהירה ופשוטה זו, איך נוכל להאמין שמי מכם יוכל להנהיג את המפלגה?

לכן אנו, חברי מפלגת העבודה ותומכיה קוראים לכם להפגין מנהיגות, לאחד כוחות, וביחד, להביא לתיקון החוקה והקדמת מועד הבחירות לתפקיד יושב ראש המפלגה.

אילן שפירא,

חבר מפלגה, ירושלים

לחתימה על העצומה

* המכתב נשלח לח"כי מפלגת העבודה

Tags: , , , , , ,

4 Responses to “בוז'י, שלי ואבישי – הגיעה עת המעשים”

 1. דקל-דוד עוזר הגיב:

  מילים כדורבנות

 2. אמנון זילברמן הגיב:

  הגיעה העת למעשים !!!
  כל מילה בסלע !!!

 3. אלי סתוי- הגיב:

  האם כאן מילים כדורבנות?
  לא מוחלט , אלה נביחות הכלבים בעת שהשיירה של ברק עוברת ועוברת.

 4. דקל עוזר הגיב:

  המילים מילים כדורבנות, אבל אלי צודק שללא מעשים מאחורי המילים, מבחינה פרקטית לא ייצא מזה שום דבר.
  צריך לומר באופן ברור לכמה מחברי הכנסת שרואים עצמם כמועמדים לראשות המפלגה שאם לא יישמע קולם בנושא הפנים מפלגתי אנחנו נראה בהם כפסולים ונושאי אות קין.

  הבעיה היא שכולם מעדיפים לעשות מפקד שקט מתוך פחד. חבל.

Leave a Reply