postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ראשי ערים, תמכו במאבק מטפלות המשפחתונים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ראשי ערים, תמכו במאבק מטפלות המשפחתונים

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים, שיכון ושלטון מקומי ב 20.09.10 6:00

דברים שנשאה טובי עמיר, חברת המזכירות הארצית של איגוד מטפלות המשפחתונים, באירוע פתיחת השנה שנערך באשדוד. בפנייה לראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, שנכח באירוע היא מבקשת: הצטרף גם אתה למאבק למען תנאים הוגנים למטפלות

כבוד ראש העיר, חברותיי המטפלות,

השנה הזאת נפתחת בסימן ההישגים האחרונים שאליהם הגענו בעקבות ההתעוררות של השנתיים האחרונות. בהמשך להפגנה הגדולה מול התמ"ת, הפגישות עם חברי הכנסת והתערבותו של המנכ"ל שרון קדמי – בשיחות אינטנסיביות עם נציגי המטפלות, הצלחנו להשיג הטבה  בשכרנו סה"כ כ – 10% תוספת לשכר כשמתוכם מופרשים באופן אוטומטי 2% לקרן הפנסיה. יש לציין שעד לסגירת הפער האמיתי, הדרך עדיין ארוכה.

בהדרגה, במהלך השנתיים הקרובות, לאחר שהמדינה הסכימה להכיר בכך, תטפס ההכנסה עד לגובה כולל של 10% – כהשלמה  לצורך הפרשה לקרן הפנסיה  ובכך, בבוא העת, תובטח לנו הכנסה לאחר היציאה לגמלאות.

שיפור נוסף הוא שאם עד כה, בימי אבל מדרגה ראשונה, הוכרחנו לדאוג על חשבוננו למחליפה, הרי שמעתה והלאה, יוכרו ימי השבעה, והמטפלת תקבל שכר גם עבור ימים אלה.

קרוב לודאי שלא היינו מצליחים להשיג כל שיפור אלמלא הצטרפותנו ל "כוח לעובדים" אשר נתן בידינו הן את הכלים והן את הכוח להתאגד ולהפוך לגוף מוצק שיכול נכון להיום, להתמודד בקיפוח שהיה מנת חלקנו עד עתה. וזאת ההזדמנות לפנות לחברותינו שטרם הצטרפו אלינו עד כה, שיבינו את גודל המשמעות של התארגנות עובדים, ושיחליטו לחבור אלינו להעצמת כוחנו –  יש לזכור כי אחד הוא לבד וביחד משמעותו – כוח!  "כוח לעובדים"!

אגב כך, הרשו לי להודות למטפלות הפעילות כל השנה, אלה שנרתמות לעשיייה אפילו בהתראות קצרות  – אם בהתארגנות, סיוע, העברת מסרים, יציאה למחאות, להפגנות ועוד.

ברצוני לפנות לראש העיר היקר שלנו בהצעה, שיהיה ראש העיר הראשון בארץ  אשר ירים את הכפפה לפעול למען מטפלות המשפחתונים. לא עוד "עבדות מודרנית" וניצול בלתי פוסק.

במאבקנו בשנתיים האחרונות, הוכחנו  ללא כל שמץ של ספק כי קיים חוסר צדק משווע בהתייחסות למטפלות המשפחתונים ובחוסר ההכרה בהן בהשוואה לתנאי מטפלות המעונות בסקטורים האחרים.

אדוני ראש העיר, אנא הפוך לחלוץ בתחום, המשך בקו שהוחל בו, חקור ולמד את הנושא ותן מנוף להשגת  צדק ותנאים הוגנים למטפלות המשפחתונים הפועלים בחסות העירייה.

ברצוני לאחל לכולנו שנה פורייה, שנה של עבודה  בלי רגשות קיפוח, שנה של סיפוק ,תוך המשך העלאת קרנה של מטפלת המשפחתונים בידיעה ברורה כי כל השקעה נוספת במטפלת משמעותה – השקעה נוספת בילדים.

מי ייתן ותהא זאת שנה משופעת בבריאות טובה, בשלום ובשלוה ובעבודה מתוך שיתוף למען מטרה משותפת אחת  –  טובת הילדים.

תודה לכולכם!

ועד מטפלות המשפחתונים.

אשדוד, תשרי תשע"א , ספטמבר 2010

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. אבלין מטפלת משפחתון אשדוד-חב' מזכירות :

    אני מקווה שראש העיר הבטיח להרים את "הכפפה" ושאר ראשי הערים והמועצות יעשו זאת וראש העיר דר' יחיאל לסרי יהיה המוביל למאבקנו יישר כוח למטפלות בכל הארץ ולארגון כוח לעובדים. חג שמח ושנה טובה ומוצלחת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.