אילן גילאון, ממ"י מפלה עיוורים במכרזים

מ.א., תושבת הנגב ואם לבן ובת עיוורים, גילתה כי הם אינם זכאים לזכויות אותם מקבלים נכים אחרים במכרזי קרקעות.  להלן המכתב שכתבה לח"כ אילן גילאון

לח"כ אילן גילאון שלום רב ושנה טובה

יש לי שני ילדים עיוורים מלידה, וברצוני לבנות עבורם בית שיאפשר להם לחיות ברווחה ובאיכות חיים הולמת .

במנהל מקרקעי ישראל ונציגם  טענו ×›×™ אין אפשרות להכניסם בקטגוריה זו למכרז הקרקעות אלא רק × ×›×™ משרד הביטחון ונכי גפיים 75% נכות – אלה נכנסים לקרטריון של × ×›×™ גפיים בלבד.

התרעמתי ואף נעלבתי מהעובדה שמדינת ישראל מפלה בין נכויות לצורך העניין (מה גם שקרקעות המדינה הם של כלל אזרחי ישראל ולא משאב פרטי של פקיד זה או אחר).

האם עיוורון לא נוגע בבעיית ניידות ?

כתבתי לשר סילבן שלום ועוזרתו חזרה אלי וטענה שאין השר יכול לעזור אין בסמכותו- אגב השר הוא אחראי לנושא הנגב ואני גרה בנגב.

שר השיכון ענה לי בכתב באמצעות עוזרו וחזר על הטענות של המנהל כי רק נכי משרד הביטחון וגפיים בשיעור 75% נכות רשאים להגיש בקשה למכרז ולהכנס לרשימת הקצאת שטחי בניה לנכים.

אנחנו לתומנו חשבנו כהורים – שהנה ×”×’×™×¢ הזמן לעזור לילדינו ולאפשר להם את המרחב והתנאים לו הם זקוקים וראויים.

אני מעולם לא השתמשתי בדמגוגיה זולה – ולא אעשה זאת כעת – ובכל זאת אני חושבת שההליך לא תקין.

אגב , אף × ×›×” לא נכנס למכרז במסגרת ההקצאה לנכים – כך שהיתה אפשרות לאפשר לילדיי (במקום זאת הקצו ×› 40 מגרשים לעמותה  בעלת צביון דתי שאינה מצליחה ממש לשווק את המגרשים)

אודה לך על התייחסותך ואשמח יותר לטיפולך.

גמר חתימה טובה

מ.א.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “אילן גילאון, ממ"×™ מפלה עיוורים במכרזים”

  1. אותו סיפור ×”×™×” בזמנו עם הדיור הציבורי – עיוורים לא קיבלו את הנקודות להן היו זכאים נכים 100% אחרים, למרות שעיוורים נחשבים נכים לכל דבר ×¢"×™ הביטוח הלאומי. רן כהן תיקן זאת והכניס את זכאותם בנוסח החדש של החוק, שכרגע נמצא בסכנה בחוק ההסדרים.

Leave a Reply