המרכז למיגון ישיר – חשד להונאה

מוקדנית העובדת במרכז למיגון ישיר מציעה בטלפון מכירת ערכות מגן לאזרחים. האם יש פה ניסיון להונאה? הרי פיקוד העורף מחלק ערכות מגן לאזרחים בחינם. חבר  מערכת ע"ש, איתי אשר, כתב מכתב בעניין  לסגני השרים אורית נוקד ומתן וילנאי


כ"ד אלול תש"ע

‏03.09.2010

לכבוד סגנית שר  התמ"ת                   לכבוד  סגן שר הביטחון

אורית נוקד                                       מתן וילנאי

א.ג.נ.

לפני דקות מספר צלצל בביתי הטלפון (השיחה הגיעה ממספר חסוי) וכשעניתי הושמעה לי הודעה מוקלטת בדבר חלוקת ערכות מגן. כשלחצתי על הספרה הנדרשת למעבר למוקד מאויש, פנתה אלי מוקדנית והזדהתה כעובדת "המרכז למיגון ישיר". המוקדנית הציעה לי לקבל ערכה למצבי חירום ומלחמה לכל המשפחה, המונה 9 פריטים ו"עולה בתשלום". שאלתי אותה אם מדובר בערכה המחולקת ע"י המדינה או בערכה שהיא מוצר של חברה פרטית. המוקדנית ביקשה שאחזור על השאלה ולאחר מכן, במקרה או שלא במקרה, התנתקה לפתע השיחה.

בחיפוש פשוט בגוגל לא הצלחתי למצוא את "המרכז למיגון ישיר", אני חושש כי יש כאן ניסיון שפל לנצל את תמימותם של האזרחים ואת מבצעי החלוקה של ערכות המגן האמיתיות, כדי למכור מוצר שאין יודע אם הוא מועיל בכלל (וגם אם הוא מועיל, האם יש בו צורך לאור מחויבות המדינה לספק לנו ערכות).

חששותיי התחזקו כשמצאתי את הכתבה הזו: צה"ל מזהיר ממתחזים שמנסים למכור ערכות מגן בתשלום"."

אני מקווה שתאתרו את המתחזים ותמצו עימם את הדין.

איתי אשר,

ירושלים.

העתק: אתר עבודה שחורה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

3 Responses to “המרכז למיגון ישיר – חשד להונאה”

 1. ארטור הגיב:

  נדמה לי שעצם התקשרות של גוף מסחרי בטלפון לשם פרסומת או שיווק מוצר,הינו אסור על פי החוק אלא אם הגוף המסחרי קיבל רשות להתקשר מראש .יש גם סכום שיפסק בבתי משפט על פניה מסוג זה ללא צורך בהוכחת הנזק .

 2. איתי הגיב:

  ארטור,

  אשמח לקבל הפניה לחוק הרלוונטי, חשבתי שחקיקה בנושא קיימת רק לגבי דואר זבל ולא לגבי טלפונים.

  אחרי שהרב אורי זוהר מטריד אותי בטלפון בקולו הרועם והמוקלט (גם בשנת צהריים ביום ששי) ומציע לי לרשום את ילדי למערכת חינוך חרדית מסוימת, אשקול ברצינות הגשת תלונה נגדו ונגד הרשת.

 3. גולן יעקב הגיב:

  אני פניתי בשאלה לפיקוד העורף. ושאלתי מה דינו של תייר יהודי או לא יהודי שנמצא בארץ בתקופת המלחמה. התשובה הייתה שהם אינם זכאים לערכת מגן. כלומר שחייהם של כל אותם התיירים הם יהיו נתונים בסכנה בגלל שהמדינה לא רוצה לספק להם ערכות מגן בתשלום אבל במחיר סביר של 75 ש"ח אם התייר אינו זכאי גם לזה. למי אפשר לפנות כדי להציל את חייו. אז לאותו תייר לא תהיה לו בררה לשלם כל מחיר ששווה להישאר בחיים. האם יש שם מישהו בחלונות הגבוהים שיכול להשיב לשאלה שלי

Leave a Reply