אהוד ברק – חיסול עצמי

מאמר זה מביע דעה בקשר לתפקודו של שר הביטחון ומעריך שהוא שר הביטחון החלש ביותר מכל שרי הביטחון עד היום. בפרשת מינוי הרמטכ"ל הוא מכניס לצה"ל אווירה של סכסוכים וסערות מיותרות

מאת: הראל לייבוביץ

כאיש צבא היה אהוד ברק, מהדמויות המוערכות ביותר במערכת הביטחון. החייל המעוטר בצה"ל, שנכנס לפוליטיקה היה לתקווה של רבים – אולי אפילו של כולנו.

אך עד מהרה גילינו שהאיש שידע להילחם במקומות המסוכנים והמאתגרים בעולם, לא מצליח לשרוד בין המכשולים הפוליטיים וככל שחולף הזמן מאז היותו החייל המעוטר בצה"ל ואיש הביטחון המוערך ביותר, הופך להיות אולי הפוליטיקאי הדחוי ביותר בישראל.

השבוע הופיע שמו של שר הביטחון ברק בהקשר של כמה כותרות: הוא המשיך להתנגח עם שר הפנים אלי ישי, סביב עניין גירוש ילדי העובדים הזרים. כזה צבוע ברק. האם הוא חושב שנשכח ששרי סיעתו תמכו בהצבעה בממשלה? כהרגלו הוא מתנהל על פי הכותרות בעיתונים – ונזכר מאוחר מדי.

כותרת מעניינת נוספת השבוע הופיעה כשהודיע ברק שיפעל לקצר את כהונת הרמטכ"ל הבא לשלוש שנים בלבד, ואילו השנה הרביעית תהיה נתונה להחלטתו של שר הביטחון.

אהוד ברק מסתמן כשר ביטחון הגרוע שידע צה"ל בשנים האחרונות. הפופוליסטים ביניכם ימשיכו לסמן את עמיר פרץ ככזה, אך אני מחזיק בדעה שפרץ לא היה כזה גרוע כשר ביטחון. ואילו ברק פשוט מחלחל אל תוך הדרג הבכיר של צה"ל סכסוכים, מריבות וסערות מיותרות והוא הוא שר הביטחון החלש ביותר בשנים האחרונות.

אינני יודע כמה מנדטים תשיג מפלגת העבודה בבחירות הבאות, אינני יודע מי יוביל אותה גם בבחירות הבאות – אני רק בטוח שאהוד ברק נמצא בפיניש ליין של הקריירה הפוליטית שלו, והוא לא ייזכר לטובה – ואת הזיכרון השלילי הזה הוא יצר במו ידיו. שילך כבר. הוא פשוט מועקה אחת גדולה על כולנו.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

9 Responses to “אהוד ברק – חיסול עצמי”

 1. אלי סתוי- הגיב:

  זה כנראה מה שנשאר,משיר הרעות המיתולוגי שאהב הרמטכ"ל,שר הבטחון וראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

  http://menachemraboy.wordpress.com/2010/09/03/%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%98%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%97-%D7%90%D7%94%D7%95%D7%93-%D7%91%D7%A8%D7%A7/

 2. דקל-דוד עוזר הגיב:

  כזכור, עוד בחודש ינואר כתבתי על כך שאהוד ברק מתפקד גרוע.http://www.blacklabor.org/?p=16060
  אבל במציאות הוא הרבה יותר גרוע מכך, ואני חושב שהוא ייזכר הרבה יותר רע מאשר "סתם" שר גרוע.
  ככל שאדם הוא בעל יכולת שמירת סוד יותר טובה, כך הוא הופך, באופן פוטנציאלי, לשותף טוב יותר לעסקאות הנשק בעולם.
  הסיבה ברורה – בעסקאות האלו מעורב שוחד במזומן – צריך מישהו שישתתף ויידע להסתיר זאת היטב.
  אין לי הוכחה, אבל אני יכול יותר מלהניח כי אהוד ברק היה מעורב בחייו בניהול עסקאות נשק.
  ההימור שלי הוא שהכסף הגדול עיוור את עיניו ודי לחכימא ברמיזא.
  בפשטות: לא חוזרים עם 100 מיליון אחרי 3-4 שנים בעסקי מכירת צינורות.

 3. שחר הגיב:

  אני אשמח אם מישהו ימנה לי את ה"כשלים" של פרץ כשר ביטחון. אני לא מצליח לראות כאלו. כשר בטחון כל המהלכים שהוביל תואמו עם אשכנזי, שהוא הביא, וכל התהליכים שאשכנזי עשה הוא התחיל עם פרץ. אם מדברים על המלחמה, יש לציין שהמסקנות של ווינוגרד לגביו היו משהו כמו לא יישמו את הצעותיו, רק בנוסח יותר ועדתי, וזה לא מגלה לנו דבר חדש מלבד זה שהוא לא פוליטיקאי. אני עדיין חושב שכל טענה שהוא היה גרוע היא הייפ תקשורתי ופשוט הוצאת דיבה. אם מישהו חולק עלי, אני אשמח שהוא יוכיח עם עובדות, ולא עם תמונה שלו עם כיסוי על המשקפות. זה מאוד גרפי וסימבולי והכל, אבל כבר ראיתי ככה תמונות של רבין ושרון, אז לא מרשים אותי.

 4. דקל-דוד עוזר הגיב:

  זה יוכל לעזור לטיעון שלך

 5. הראל לייבוביץ הגיב:

  שחר , כל הכבוד. תגובה מאוד יפה – אין ספק שמפלתו של עמיר פרץ היא רק בגלל התקשורת ושטיפת המוח שהיא עשתה לציבור. הוא לא ×”×™×” ×›×–×” נורא וחלש כמו שעשו ממנו.

 6. שחר2: נראה ששוב יש מישהו עם אותו שם הגיב:

  נראה ששוב יש מישהו עם אותו שם כמו שלי.
  ברק מסוכן כי הוא כמו זה שנכשל בקורס טיס, ועכשיו מצטרף לנ"מ כי אף אחד לא יטוס אם הוא לא יטוס.
  ברק הגדיל את הבניה בהתנחלויות בתקופתו והכניס את המפד"ל לממשלתו מה שגרם לקריסה מוחלטת של ההסכמים, ויחד איתו רוב מחנה השלום.
  מלחמות גנרלים היו מאז בן גוריון, וימשיכו להיות כל עוד מדובר בתפקידים עם עוצמה.

 7. לקסי הגיב:

  ראו גם:
  שר הביטחון אהוד ברק הוחזר לגודלו הטבעי: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1188270.html

 8. עמית-×” הגיב:

  כותרת המאמר לוקה כנראה באופטימיות.
  אהוד ברק יזכר גם כרמטכ"ל שצימצם את תאונות האימונים ×¢"×™ ביטול אימונים (חוץ מאיזה תאונה בצאלים…).
  לקסי תגיד לאמיר אורן לגבי גודלו הטבעי של ברק הנוסחה נמצאת כאן -http://upload.wikimedia.org/math/c/8/a/c8ae4897dff9c4410b34d20b0ac40b27.png

 9. איציק יאפ הגיב:

  הוא לא יצא מלבנון פעם שעברה?

Leave a Reply