ציפי לבני, יש לתת רוח גבית לשלום

אורי שטרן מקיבוץ לוטם, קורא ליו"ר קדימה ח"כ ציפי לבני, לישראלים ולפלשתינים לתת 'רוח גבית' למנהיגים, לצאת לרחובות ולהפגין למען השלום

לכבוד

יו"ר קדימה ח"כ ציפי לבני

חברי הכנסת של קדימה

צעירי קדימה

רוח גבית לשלום

בימים אלו טרם חידוש השיחות בין הישראלים לפלשתינאים יש חשיבות מכרעת להתנהגות העמים.

שני העמים פספסו הזדמנויות שלום משום שהמנהיגים עסקו בעיקר בהוכחה שהם לא מוותרים במשא ומתן על מנת להקטין את ההתנגדות. עיסוק זה אינו נכון במידה ורוצים להגיע להסכם. בישראל לא הייתה מאז הסכמי אוסלו תמיכה עממית רחבה במשא ומתן. למיטב ידיעתי העם הפלשתיני לא הפגין בקול גדול למען ההסכם וכך נותרו המנהיגים עם התחושה שעליהם לרצות את המתנגדים ולא את רוב העם.

יש חשיבות עתה לקיים הפגנות גדולות ככל האפשר של שני העמים על מנת להבהיר למנהיגים שאנו מצפים מהם להגיע להסכם ולא להצדיק למה נכשל המשא ומתן.

שני המנהיגים משרים אווירה פסימית של גרירת רגליים לשיחות על מנת לרצות את האמריקנים. לא כך אמור הסכסוך להסתיים. שני העמים צריכים לדחוף את המנהיגים לחתום על הסכם אשר בו כתוב את שכולם כבר יודעים.

תפקידה המרכזי של קדימה בשלב זה הוא לארגן את הרוח הגבית לראש הממשלה אשר תעזור לו להשיג את השלום. יושבת ראש המפלגה בודאי זוכרת כמה קשה לנהל משא ומתן ללא תמיכה ציבורית ברחוב.

קדימה כמייצגת הגדולה ביותר של כוחות השלום יכולה ליצור אווירת רחוב שתוביל את המהלך קדימה על ידי חבירה למפלגות והארגונים אשר שותפים לדרכה. זהו זמנה של קדימה להישמע ולהראות גם ברחוב ולא רק במדיה.

ההפגנה בישראל צריכות לכלול את כל המפלגות שכבר הסכימו על שתי מדינות לשני עמים: הליכוד, קדימה, עבודה, מרצ וחד"ש. ההפגנה גם תוכיח לעם הפלשתיני כי פנינו הפעם לשלום.

מי ייתן ושני העמים יביאו את מנהיגיהם לשלום המיוחל.

בברכה,

אורי שטרן

Stern.merzer@gmail.com

העתק: אתר עבודה שחורה

הערה: המכתב נשלח למפלגות נוספות בכללן הליכוד.  ח"כ ד"ר נחמן שי מקדימה הגיב כי הוא תומך.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

8 Responses to “ציפי לבני, יש לתת רוח גבית לשלום”

 1. אלי סתוי- הגיב:

  ארי שביט זוכה לפרסם את הספין הראשון בקמפיין המאבק לראשות הממשלה הבאה בישראל.
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1186451.html
  ·

 2. הראל לייבוביץ הגיב:

  אופוזיציה ממש אנמית.
  איזה פער עצום בין קדימה של לפני בחירות לבין קדימה שאחרי בחירות.
  המפלגה הזו פשוט מנמנמת.
  כל כך הרבה נושאים שבו יכולה היתה לרכוב על מנת להקשות על ביבי וממשלתו – המשך ההקפאה בהתנחלויות, גלעד שליט, גירוש ילדי העובדים הזרים, התנהלות שר הביטחון וכו' וכו'…. פשוט התנהלות מאכזבת מאוד. ×›×›×” לא תצבור את האמון הדרוש כדי להפיל את הליכוד מהשלטון בבוא יום הבחירות.

 3. לקסי הגיב:

  קדימה קמה כגחמה של איש אחד ושל פרסומאים.
  מסביב לאיש ולגחמה נקבצו חסידים שונים ובעיקר אופורטוניסטים.
  לו ניצחו בבחירות או הצטרפו לממשלה היו מתפוררים ונמוגים.
  הישארותם באופוזיציה הנשימה אותם, עם סיכוי להישאר. הם אפילו הצליחו לעבור בשלום את מתקפת פילוגם תוך זריקת פיתויים לכמה מהם.
  בכלל לא ברור אם יתקיימו.

 4. שחר: ציפי לבני עד עכשיו אגפה מימין את ראש הממשלה הגיב:

  ציפי לבני הודיע שהיא מתנגדת להקפאה ולמצור על עזה. עתניאל שנלר משמש במפלגתה כנציג יש"ע, יוליה ברקוביץ שמואלוב מתחרה בישראל ביתנו עם חוקי הנאמנות. מבחינה כלכלית זאת מפלגה של בעלי הון.
  זאת מפלגה ענקית אבל מפלגת ימין שאין הרבה מה לצפות ממנה.

 5. שחר: התכוונתי שציפי לבני מתנגדת להקלות על המצור על ×¢×–×” הגיב:

  .

 6. אלי סתוי- הגיב:

  קדימה היא יצירתם המופלאה של האסטרטגים המוכשרים ביותר לתפקידם בישראל ,
  המתוקצבים בתקציב בלתי מוגבל
  ומשתמשים באמצעי תקשורת בלתי מוגבלים
  למינוף להשגת תוצאת בחירות מקסימלית ,שאין בינה לבין הפעילות הפוליטית השוטפת של חבריה מאומה ,חוץ ממינוף קשרי הון ,שלטון, רגולציה ותקשורת.
  כשמן לגלגלי התהליך עצמו.

 7. ק. טוכולסקי הגיב:

  קדימה תקדם את השלום ואת צמצום הפערים החברתיים בישראל ואת איכות הסביבה ואת איחוי הקרעים החברתיים בישראל, רק צריך לקרוא לציפי לבני לעשות את ×–×”. בטח…. טוב אני צריך ללכת להאכיל את ארנב הפסחא שלי בזמן האחרון ביצי השוקולד שהוא מטיל הן של שוקולד מריר, לא יודע מה קרה לו, אולי ציפי לבני או נחמן שי יוכלו לתקן אותו.

 8. לקסי הגיב:

  שוקולד מריר הכי טוב!

Leave a Reply