חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איגוד המשפחתונים: השגנו הסכמות עם משרד התמ"ת

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 24.08.10 6:04

הושגו הסכמות בין הנהגת מטפלות המשפחתונים, המאוגדות ב"כוח לעובדים" למנכל  משרד התמ"ת שרון קדמי. עליזה ידעי בתגובה להצעת התמ"ת: "התמ"ת מתחיל להכיר בעוולות הנגרמות לנו, אך לא נסכים להישאר לאורך זמן במצב הביניים בו, איננו שכירות ואיננו עצמאיות"

אתמול ה 22 באוגוסט בפגישת מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי עם הנהגת מטפלות המשפחתונים בתמ"ת המאוגדות ב"כוח לעובדים", הושגו ההסכמות הבאות:

העלאת תעריף המשפחתונים ב-4%.

הסדר פנסיה – בשנתיים-שלוש הקרובות המדינה תפריש במספר פעימות סכום נוסף שיוגדר לפנסיה. ההסדר המדויק עדיין לא סוכם אבל יגיע להפרשה של כ-10% בטווח של שנתיים-שלוש, כאשר המטפלת תפריש כ-5%. מדובר בפעם הראשונה בו יפריש התמ"ת סכום לפנסיה עבור המטפלות.

תשלום עבור ימי אבל – המטפלת והמחליפות יקבלו שכר על ימי האבל.

פיקוח על הרישום למשפחתונים: כיום מופעלים חלק מהמשפחתונים ע"י זכיינים פרטיים. התשלום לזכיינים ניתן עפ"י מספר הילדים במשפחתונים ועפ"י מספר המשפחתונים שנתפתחו. המרכיב השני, עודד את הזכיינים לפתוח משפחתונים גם כאשר נרשם אליהם ילד אחד בלבד(!) מהלך שפגע כמובן בכיסן של המטפלות. מנכ"ל התמ"ת הודיע כי יערוך בדיקה על אחוז מילוי המשפחתונים לאורך השנה.

"התמ"ת מתחיל להכיר בעוולות הנגרמות לנו" מסבירה עליזה ידעי ממובילות המאבק."לצערי זה קורה רק בדרך של מאבק. בתוך שנה הצלחנו להביא לעליה של 10% במשכורת (עלייה של 6.5% בקיץ שעבר) אך רק לאחר ימי השבתה ומחאה ציבורית". למרות הישגיהן, מבהירות המטפלות כי מאבקן נמשך. "במסגרת משרד התמ"ת נמשך עדיין הפער בין תנאי המטפלות במעונות היום לבינינו –מטפלות המשפחתונים.

"לא נסכים להישאר לאורך זמן במצב הביניים בו, איננו שכירות ואיננו עצמאיות" .

איגוד מטפלות המשפחתונים

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.