חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איתן כבל עונה להאשמתו בגרירת הבחירות למוסדות

נושאים פוליטי ב 30.01.08 6:02

בתגובה לביקורת החריפה של המוסד לבירור עתירות במפלגת העבודה על דחיית הבחירות למוסדות המפלגה, כותב המזכ"ל, ח"כ איתן כבל, לעו”ד מנחם חכמון (יו"ר המוסד), ודורש להקים מותב של חמישה שבפניו יוכל להציג עמדתו


כ"ב/שבט/תשס"ח
‏29/01/2008

לכבוד
עו"ד מנחם חכמון
יו"ר המוסד לבירור עתירות

הנדון: החלטת המותב בראשותך

קראתי בעיון ובהשתאות רבה את החלטת המותב בראשותך.

בתחילה אדגיש ואומר, כי ביודעך, עוד בטרם הדיון על כוונתך להתבטא באופן כל כך קיצוני ובוטה ראוי היה שתבקש במפגיע שאופיע בפני המותב.

אבקש לסקור, בקצרה, את התהליכים השונים הנוגעים לבחירות למוסדות המפלגה.
בתאריך 8.6.06 , כינסתי את לשכת המפלגה לדיון וקביעת מועדים לבחירות למוסדות המפלגה. למרות שסברתי כי מן הראוי ע"פ החוקה להתחיל את ההליך בהתאם למסמך המצ"ב שהוכן על ידי מר דודו פדות, דחתה הלשכה את בקשתי. כדי להבין את השתלשלות העניינים,מומלץ לקרא בעיון את פרוטוקול הישיבה המצ"ב.

כחודש לאחר מכן פרצה מלחמת לבנון השנייה. בסיומה נכנסה המפלגה לתוך מערכת הבחירות הפנימיות לתפקיד יו"ר העבודה.
הודעתי למוסד כי בכוונתי לקיים בחירות עד לסוף אפריל 2008 וזאת "בכפוף לנסיבות שאין שליטה עליהן, כגון הקדמת הבחירות הכלליות".

לאחר כל זאת אני מוצא עצמי במצב בלתי נסבל לחלוטין וזוכה לקיתונות של ביקורות ממך. קיבלתי החלטה המנוגדת להלך הרוחות ובקשות מפורשות של רוב המנהיגות המקומית והארצית במפלגה, כשקבעתי שתתקיימנה בחירות פנימיות. החלטה זו התקבלה, על ידי, למרות שבנובמבר 2008, תתקיימנה בחירות מוניציפאליות, והטענות המועלות ע"י חברים על כי בחירות פנימיות תפגענה במאמץ המוניציפאלי ותזרענה פילוג ומדון, אינן מופרכות.

עבודת המטה הוכנה, מבעוד מועד, וכל אשר נדרש הוא לקבוע את מועד הבחירות וממנו לגזור את כל המועדים לאחור.

כל אשר כוונתי ובקשתי הוא להפעיל את השכל המפלגתי ולהמתין עד לכינוס המרכז שלאחר דו"ח וינוגרד. מדינת ישראל נמצאת בימים אלה בדיונים ציבוריים סוערים. למידת לקחי מלחמת לבנון השניה, המסקנות המתבקשות בדרג המדיני והצבאי, מלחמה מתמדת בגבול ישראל בעזה וסערה במישור הכלכלי. הארץ בוערת ואילו במוסדות מפלגת העבודה, ארץ אחרת, דיון מנותק, נוקב ופוגעני על הליך בחירות פנימיות. זאת ועוד, מפלגה בגרעון של 122 מיליון ₪, מתעדת לקיים תהליך שעלותו כשני מליון ₪ . עד כמה נהפוך עצמנו ללעג ולקלס? עד כמה נקדש את התהליך על חשבון המהות? הרי אם תוכנית סאטירית הייתה מתארת את סדר העדיפויות במפלגת העבודה היו מבקרים אותה על חוסר אמינות והגזמה!

יש המאמין בדרך של "יקוב הדין את ההר", ויש המאמין בדרך של "אוהב שלום ורודף שלום…". לי אין ספק, כי הדרך הראשונה – קבלת החלטות תוך פגיעה קשה בשלומה וחוסנה, עוצמתה ועתידה של המפלגה הינה טעות קשה ומיותרת.

בין השנים 1992-2001 לא התקיימו בחירות פנימיות במפלגה והארץ לא רעשה והמפלגה לא התמוטטה. איני כותב זאת כדי להצדיק את אשר נעשה אך עובדה אפשר היה גם אחרת.

כיבדתי והערכתי אותך בכל ליבי, על כי תמיד הייתה בך התבונה לדעת מה נכון לעתיד המפלגה, להבדיל בין העיקר לטפל, להתעלות מעל שיקולים קטנוניים. לצערי טעיתי.

בהמשך למכתבי זה אני מבקש ממך להקים מותב של חמישה שבפניו אוכל להציג אישית את עמדתי בנושא.

בברכה,

ח"כ איתן כבל
מזכ"ל המפלגה

העתקים: אהוד ברק – יו"ר המפלגה ושר הבטחון
חברי הסיעה
חברי הלשכה
עו"ד יורם אברהמי – היועץ המשפטי למפלגה

קובץ המכתב המלא

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. נדב פרץ :

    או בקיצור – רק תנו לי להעביר כמה החלטות במוסד פג-תוקף, ואני תיכף עושה בחירות.

  2. אין בשורה – בפילוג העבודה :

    […] במאבק רק עקב הסכסוך שלו עם מנהיג המפלגה, אהוד ברק, למרות שלא הוליך את המפלגה בנתיב דמוקרטי בעבר. גם לו יתקיים האיחוד עם מרצ הגוססת, תקום מפלגה […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.