אין דיור ציבורי, זעקה לעזרה

א. מבית-שמש שוטטה באינטרנט, (ממרכז "להבה" בעירה, אין לה מחשב בביתה) ו"עלתה" על "עבודה שחורה".  בלי שידעה מי אנחנו היא הפנתה אלינו את זעקתה, לא בדקנו ולא הצלבנו מידע, דיברנו איתה וניכרים דברי אמת

לכבוד עבודה שחורה שלום

אני פונה אליכם בבקשת עזרה כאשר כרגע אני נמצאת במצב לא ברור.
אני גרושה +3, מזה כ-8 שנים, לאחר נישואין קשים .

שהיתי שנה במקלט לנשים עד שהובטח מצבי.  הילדים שלי היו קטנים, הייתי בדיכאון וכל מה שעשיתי ×–×” לדאוג לאוכל, לחכות שיבואו מהגנים לגדל אותם וזהו, ליותר מזה לא ×”×™×” לי כוח.  באותה תקופה דאגו לי מהמקלט לקבל עזרה בסיוע לשכר דירה ממשרד השיכון ואומנם קיבלתי אותו וניסיתי לשרוד עם מה שיש.  לאחר שנתיים התגרשתי ובקשתי דיור סוציאלי, קיבלתי סירוב בטענה ×›×™ כתוב בהסכם גירושין (שחתמתי עליו בלא לראותו בכלל, רק כדי לקבל את הגט, וכולם – כולל הדיינים – בקשו שאחתום עליו), שם נכתב שהמשמורת של הילדים אצלי עד שהבעל יצא מבית הכלא ואז יתקיים דיון לגבי משמורת הילדים.  כמובן שאף אחד לא חשב לרגע שזה יקרה וברור שהילדים יחיו אצלי ×›×™ אני השפויה שבינינו.
ערערתי (על הסרוב לדיור סוציאלי – ע.ש.) וערעורי נדחה.  אני מציינת שאני גרה בבית שמש ושאני אשה דתיה, גרתי אז באיזור דתי וגם משרד השיכון בנה דירות לציבור הדתי.  במצבי אז לא היה לי כוח להלחם בכל החזיתות וויתרתי, לפני כ-3 שנים קיבלתי זכאות לדיור סוציאלי ומאז הוצעו לי 3 דירות שלא תאמו את מצבי הבריאותי.  גם האיזור לא תאם את מצבנו הכללי.  היום אני נמצאת לפני פינוי מהבית בתאריך 15.8.10 ואין לי לאן ללכת, השכירות מאוד גבוהה.

במשרד השיכון אומרים שאין דירות פנויות בבית שמש אפילו שאני ראשונה בתור.  אני סובלת מפוסט טראומה ומחרדות וגם מבעיות גופניות המגבילות אותי, אין לי כוח אפילו לארוז ולחפש מקום כי אני יודעת שהשכירויות גבוהות.  למרות שאני מקבלת סיוע בסך 1250 ש"ח אני מתחננת לעזרה!
פניתי לעיריית בית שמש והם לא יכולים לעזור לי, גם שלחתי פקס ללשכתו של שר השיכון והם לא עזרו לי, אנא צרו איתי קשר,

א. (השם שמור במערכת עבודה שחורה)

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

7 Responses to “אין דיור ציבורי, זעקה לעזרה”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  אין מספיק דיור ציבורי. כי לא בונים דיור ציבורי ומוכרים דירות של דיור ציבורי. המדינה רוצה לחסל את הדיור הציבורי.האנשים סובלים כי אין דיור ציבורי.
  עצוב וכואב. מול ממשלה אטומה מה כבר אפשר לעשות? מכתבים כמו זה מוכיחים למה יותר מכל צריך שמאל גדול וחזק, זה שאין. במרחב שבין הלא שמאל ולא לאומי לחד"ש שאם תזכה ב-61מנדטים אכן תדאג לדיור ציבורי רק שהיא לא תזכה ב-61 מנדטים. אין אלטרנטיבות רציניות. אולי מרצ תהיה כזאת.

 2. לא משנה מה יקרה תמיד מגיעים לאותה מסקנה? הגיב:

  "איחוד השמאל" זה לא התרופה לכל המחלות. בטח לא אם מעניינת אותך אותך תמיכת תושבי בית שמש.

  לא משנה אם אלו יהיו מפגיני מרצ-שלום עכשיו בשיח' ג'ראח עם הדגל הכחול לבן או מפגיני חד"ש בשיח' ג'ראח עם דגל פלסטין, או אלה ואלה ביחד בלי דגלי לאום אבל עם דגל אדום. לאלה ולאלה אין היום אוזן קשבת בבית שמש (וברוב המדינה).

  כדי להגיע ללב של תושבי בית שמש צריך חלופה שהמצע המדיני שלה עמום (ע"ע עם אחד), בדיוק כפי שהשמאל הלאומי מדבר חזק על המצע המדיני ומשדר מסר עמום בנושא הכלכלי.

  איתי

 3. עמית-×” הגיב:

  נדמה לי שהכי חשוב זה להעביר את המכתב לחכ"ים.
  אני מוכן להתנדב אם נעשה את זה מסודר בלי מכתבים כפולים.

 4. ועוד אחת הגיב:

  תגידו לי, פוליטיקאים יקרים, יש למישהו הצעה קונקרטית איך לעזור לבחורה הזו?

  נכון, הממשלה אשמה. אבל לא נראה לי שהתדיינות על איחוד השמאל היא התגובה שהכותבת קיוותה לה.

 5. […] שולח לך את המכתב המצורף שהגיע אלינו לפני מס' ימים לאור חברותך /יו"רותך בועדת העבודה הרווחה […]

 6. […] בקשת עזרה של א. תושבת בית-שמש הזקוקה לדיור ציבורי, שלח עמית הרפז, […]

 7. ניסו דהן הגיב:

  תגידו את האמת!אין דיור ציבורי, כי הכסף הולך להת-נח-לויות.
  המדינה רוצה שתתנחל.
  תקראו את דו"ח טליה ששון ותבינו אחת לתמיד,
  שמשרד השיכון מאז שנות השבעים שופך טונות של כסף בהתנחלויות.

  תשאלו את עמותת אלע"ד בסילואן מי מי שומר ..צהל מחוץ לבתים וחברת אבטחה פרטית בתוך הבתים בכסף של משרד השיכון.
  ובבית שמש שקעה מזמן השמש.

Leave a Reply