postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הפרטת מרכזי הטיפול התרופתי ארוך הטווח במכורים לסמים – יומן מאבק

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת מרכזי הטיפול התרופתי ארוך הטווח במכורים לסמים – יומן מאבק

נושאים בריאות ואיכות סביבה, דעות ב 26.07.10 6:07

עובדי ומטופלי המרכזים לטיפול במתדון וסבוטקס נמצאים בעיצומו של מאבק כנגד הפרטה דווקאית ומזיקה במיוחד שמוביל משרד הבריאות ככפוי שד (השד להלן: משרד האוצר). במסגרת איגוד עובדי המרכזים בכוח לעובדים ובסיוע האגודה לזכויות האזרח וגופים נוספים מתנהל קרב אמיתי על שירות ציבורי מורכב הנוגע לשלום הציבור כמו גם לאחת האוכלוסיות הפגועות במדינה. המאבק מתנהל במקביל במישור הארגוני, בחזיתות משפטיות ובעבודה ציבורית יומיומית על דעת הקהל ומקבלי החלטות במעגלים שונים. שי כהן מציע כאן מבט קצר על השלב הראשון במאבק

לרשימה המלאה ב"העוקץ"

עובדי המרכזים אשר מטפלים באלפי נפגעי סמים ב-12 מרכזי טיפול ברחבי ישראל, נמצאים בסכסוך עבודה כנגד משרד הבריאות בשל כוונתו להעביר את הפעלת מרכזי הטיפול בהתמכרויות לקבלנים עם כוונות רווח. עובדי המרכזים מתכוננים לכל צעד שיידרש לרבות שביתה וכבר בשבוע הקרוב יפתחו לראשונה בעיצומים שיקיפו את כל המרכזים בארץ.

בתנאי המכרז שפרסם משרד הבריאות אין שום הבטחה לשמירה על המשך ההעסקה ותנאי ההעסקה של העובדים במרכזים, חלקם בעלי וותק של עשרות שנים, כך שהמכרז עלול לגרום לפיטוריהם של עובדי המרכזים ומכאן לפגיעה באיכות וביציבות הטיפול הניתן למטופלים. תנאי המכרז יפגעו במטופלים ובאיכות הטיפול בשל תקצוב חסר ושינויים דראסטיים בהיקף ותמהיל הטיפול. הפגיעה תחשוף אותם חזרה לחזרה לסמי רחוב, לעבריינות, ולחשיפתם לסיכוני בריאות וחיים. ומכאן פגיעה בבריאות הציבור וביטחונו!

מייד עם ההתארגנות העובדים במסגרת ארגון העובדים הדמוקרטי בסניף עובדי מרכזי המתדון שלנו התחלנו בגיבוש מעגל של תומכים מקרב אנשי מקצוע והציבור הרחב, דרך  עצומה החובקת כבר למעלה מ1000 חותמים, וחשיפת הנושא בתקשורת כפי שניתן לקרוא כאן בעיתון וכאן במהדורת מבט. הביטויים הציבוריים של המאבק היוו בסיס גם לקשר מתמשך והופעה בוועדת המשנה למלחמה בנגע הסמים בכנסת– בראשות ח"כ מוחמד ברכה, ולהתכתבות ופגישות עם בכירי משרד הבריאות.

האגודה לזכויות האזרח התגייסה למשימה, עקב פניותינו לעו"ד דורי ספיבק ולרכז הבריאות באגודה- רמי אדוט, בהובלתה של עו"ד מיכל פינצ'וק, שילדה בשעה טובה בינתיים, ובהמשך עבודה של עו"ד משכית בנדל ושאר צוות האגודה. בשעות אלו ממש מסתיימת הכנת עתירה מנומקת ותקדימית לעצירת ההליך. בכוח לעובדים אנחנו מתכוננים להליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה ככל שאלו יידרשו לאחר תוצאות ההליכים המנהליים.

אז איפה אנחנו היום?

הדרישות להבהרות ותיקונים שלנו, של האגודה לזכויות האזרח ושל מציעים במכרז כבר הביאו לשתי דחיות במועד המכרז, ולהארכת החוזה עם המפעיל הנוכחי עד דצמבר 2010. אנחת הרווחה החלקית הזו תשמש אותנו להתארגנות לעתירה ולפעולה ציבורית נמרצת אף יותר, כבר בשבוע הקרוב יערכו עיצומים במרכזים ברחבי הארץ. העובדים והמטופלים לא ישקטו על שמריהם באורכה הקצרה הזו אלא ישתמשו בה לפרק חדש, והלוואי שיכלול סיום חיובי של המאבק החשוב הזה. מטופלי המרכזים ועובדיהם זקוקים לכם- כל התגייסות תתקבל בברכה גדולה.

שי כהן, חבר הנהגת כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.