חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עשייה בנושא הגיל הרך – מכתב לשלי יחימוביץ' ויולי תמיר

נושאים מכתבים ב 8.11.06 10:03

להלן מכתב של ליאת ונדב בנושא הורות וחינוך לגיל הרך.


*****


לכ' השרה יולי תמיר


ח"כ שלי יחימוביץ'


שלום רב,


הנדון: קיום הבטחות בנושאי הורות וחינוך לגיל הרך


במערכת הבחירות האחרונה עמדתן שתיכן, כל אחת מכיוון אחר, בראש הקמפיין של מפלגת  העבודה שכוון להורים לילדים רכים. השרה תמיר העמידה בראש את מערכת החינוך לגיל הרך, תוך הדגשת החשיבות של מעונות מסובסדים מחד ובעלי תכנים חינוכיים מאידך; ח"כ יחימוביץ' שמה את הדגש על מתן האפשרות לשילוב הורות ועבודה בצורה שפויה, במסגרת אמנת הנשים. כהורים לילדים בגילאים הרלוונטיים, דגשים אלו היוו גורם מרכזי בתמיכתנו במפלגת העבודה במערכת הבחירות האחרונה, מתוך רצון להביא למדיניות המאפשרת גם להורים שאינם שייכים לעשירון העליון לגדל את ילדיהם ללא ויתור על איכות החינוך מחד ותוך שילוב עבודה ומשפחה מאידך. היום, כשמפלגת העבודה נמצאת בממשלה ואוחזת בתיק החינוך כבר 8 חודשים, נראה לנו שהגיע הזמן לשאול – האם חלה התקדמות לכיוון מטרות רצויות אלו?


על פניו נראה שהשינוי היחיד שחל בתחום הוא הצעת החוק של ח"כ גדעון סער לסיבסוד הוצאות מטפלת, לה שותפה גם ח"כ אורית נוקד ממפלגת העבודה – שהיא, לטעמנו, הצעה רגרסיבית ואנטי חינוכית, שתביא דווקא לירידת רמתם של מעונות היום, למעבר ילדים למסגרת של טיפול פרטני במסגרת "בייבי סיטר" ולא טיפול חינוכי, ותינתן בעיקר לאוכלוסיות הזקוקות לה פחות מכל. הצעה זו פועלת בניגוד לכל הכתוב במצע מפלגת העבודה וב"אמנת הנשים", ובניגוד להבטחות שניתנו בעל פה באמצעי התקשורת. עם זאת, אנו מודעים לכך שהתקשורת אינה מביאה דיווח הוגן ומלא על שינויים, בעיקר בתחום לא פופולרי כמו זה. לכן אנו פונים אליכן, כנבחרותינו, בשאלה – מהם ההישגים שהושגו עד עתה? אילו הישגים צפויים בעתיד?


בתודה ליאת יקיר-טמנג, רחובות


נדב פרץ, רביבים


העתק:ח"כ אורית נוקד


נ.ב. אנו כותבים לכן במסגרת יוזמת 'עבודה שחורה', שמעודדת תקשורת ישירה בין מצביעי העבודה והנבחרים באמצעות האינטרנט. מטרת היוזמה היא לשפר את הכלים הדמוקרטיים העומדים לרשות הבוחר במדינת ישראל, ולסייע לחברי-הכנסת מטעם העבודה בקשר עם הבוחר. כתובת האתר: www.blacklabor.com


*****


מפלגת העבודה שמה דגש על נושא החינוך במערכת הבחירות האחרונה, ואף הצליחה להשיג את תיק החינוך לידיה. מה נעשה בנושא? לזה בדיוק מכוון המכתב.


יש למישהו מידע נוסף בנושא?


נשמח לשמוע.


 


 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.